Jump to content
DD

MeetDomainers 2009 w Warszawie

Recommended Posts

jeżli sie zepniemy i przez rok na kilku niedomainerskich konferencjach poedukujemy poszczególne rynki: agencje reklamowe, enduserów etc to sądze, że prędzej czy póxniej takie aukcje - moze nawet tematyczne i osbne dla poszczególnych branż moga się udać. ale d teg to jeszcze potrzeba edukacji i informacji w poszzeglnych branżach/srodowiskach

Share this post


Link to post
Share on other sites
Brzmi bardzo sensownie. Jednak chyba jest jeszcze za wcześnie na organizowanie samej aukcji domen, wymagało by to sporych nakładów związanych promocją takiego przedsięwzięcia na zewnątrz i osoby, która ma dobre kontakty w świecie inwestorów domenowych.

 

już kiedyś przy okazji tematu Dropped, pisałem, że serwisy aukcyjne powinny pomyśleć o aukcjach live online, a także promocji najlepszych domen jak Sedo greatdomains.com, aktualny pomysł serwisów na aukcje i handel domenami na rynku wtórnym w Polsce nie sprawdza się

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Z racji swojej nieśmiałości :) nie wypowiadam się na tym forum, jednak teraz postanowiłam się zalogować, ażeby podziękować Agnieszce i Danielowi za organizację i profesjonalne prowadzenie MD w Warszawie.

Pozwolę też sobie podzielić się z Wami moimi odczuciami na temat owego spotkania. Z czystym sumieniem mogę napisać, że domeniarze to naprawdę fajni i ciekawi ludzie (przynajmniej ci, których miałam przyjemność poznać). Obawiałam się przed spotkaniem, iż mała ilość "domeniarek" w tym środowisku sprawi, że będę czuła się tam nieswojo i niekomfortowo. Tak absolutnie nie było; wręcz przeciwnie - nie pozwoliliście mi odczuć, że jako kobieta nie powinnam się w to mieszać. :)

Żałuję tylko, że nie było wszystkich osób, które aktywnie uczestniczą w życiu tego forum, bo nie ukrywam, że niektórych z Was chętnie bym poznała.

Poza tym dziękuję też tym (nie potrzebuję wymieniać, bo sami będą na pewno wiedzieli, że o nich właśnie chodzi), z którymi miałam okazję porozmawiać (lub których miałam przyjemność posłuchać) dłuższą chwilę.

 

Pozdrawiam Was serdecznie,

Natalia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co prawda nieobecni nie mają podobno racji, mimo to udzielę się :).

 

MD'09 się odbyło. To plus i chwała Organizatorom. Uczestnicy [duża ich część, wszyscy, bo nie zliczam kto był a kto nie..?] są zadowoleni. To drugi plus.

Niektórzy wystawiający domeny są mniej zadowoleni i wcale się nie dziwię. Niby minus, ale zadowoleni są kupujący, tak więc tutaj wyszło na "zero" :).

 

Aukcja przeznaczona była dla środowiska "domenowego" i każdy o tym wiedział, czyli do "własnego sosu". Ponieważ się w nim "kisimy" to mniej więcej, znamy swoje potencjalne reakcje w sytuacji "kupna/sprzedaży".

Są one zresztą racjonalne i oczywiste. Każdy chce kupić tanio a sprzedać drogo. Czyli nastąpiły działania przewidywalne, czyli ceny uzyskane za sprzedaż domen na MD'09 mnie [generalnie, bo wyjątki były ...] nie zaskoczyły.

Do korzystnych zakupów prowokują ceny startowe od 1zł [i dobrze - kwestia jest tylko proporcji].

Na wszystkie ceny startowe, była zgoda sprzedających więc w tym punkcie żaden problem nie istnieje.

 

 

Na pewno należy popracować nad reklamą MD [ale tutaj czas jest sprzymierzeńcem - bo to dopiero drugie takie spotkanie]. Osobiście uważam, że [aby we wspomnianym sosie własnym nie skisnąć] należałoby się zastanowić nad ewentualnością otwarcia się na środowiska poza domainersko domeniarskie.

 

Pytania nasuwają się na pewno o "pokłosie" tegorocznego MD. Sam jestem ciekaw jakie ono będzie i w jakim kierunku się przechyli.

 

Zresztą, nie będę już nudził, bo prawie wszystko chyba już w temacie MD'09 w postach powyższych powiedziano ...

 

Pozdrawiam.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam!

 

Z racji swojej nieśmiałości :) nie wypowiadam się na tym forum, jednak teraz postanowiłam się zalogować, ażeby podziękować Agnieszce i Danielowi za organizację i profesjonalne prowadzenie MD w Warszawie.

Pozwolę też sobie podzielić się z Wami moimi odczuciami na temat owego spotkania. Z czystym sumieniem mogę napisać, że domeniarze to naprawdę fajni i ciekawi ludzie (przynajmniej ci, których miałam przyjemność poznać). Obawiałam się przed spotkaniem, iż mała ilość "domeniarek" w tym środowisku sprawi, że będę czuła się tam nieswojo i niekomfortowo. Tak absolutnie nie było; wręcz przeciwnie - nie pozwoliliście mi odczuć, że jako kobieta nie powinnam się w to mieszać. :)

Żałuję tylko, że nie było wszystkich osób, które aktywnie uczestniczą w życiu tego forum, bo nie ukrywam, że niektórych z Was chętnie bym poznała.

Poza tym dziękuję też tym (nie potrzebuję wymieniać, bo sami będą na pewno wiedzieli, że o nich właśnie chodzi), z którymi miałam okazję porozmawiać (lub których miałam przyjemność posłuchać) dłuższą chwilę.

 

Pozdrawiam Was serdecznie,

Natalia

 

Z niezwykłą przyjemnością czytam takie posty na forum... Choć nie byłem na spotkaniu, to zaczynam żałować... troszeczkę ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z niezwykłą przyjemnością czytam takie posty na forum... Choć nie byłem na spotkaniu, to zaczynam żałować... troszeczkę :)

 

Jak Sylyx przeczyta to bedziesz zalowal jeszcze bardziej :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja również dziękuje za bardzo mile spędzony czas ;-)

 

Przed chwilą poleciały maile do zwycięzców aukcji ;-)

 

Pozdrawiam,

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak Sylyx przeczyta to bedziesz zalowal jeszcze bardziej :)

 

A tam ... świat nie jest albo czarny albo biały ... a taki post to zawsze miła odskocznia od tego całego forumowego pieniactwa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Żałuję tylko, że nie było wszystkich osób, które aktywnie uczestniczą w życiu tego forum, bo nie ukrywam, że niektórych z Was chętnie bym poznała.

 

Powiedz, szczerze - chodziło o mnie? :) :)

 

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aukcja przeznaczona była dla środowiska "domenowego" i każdy o tym wiedział, czyli do "własnego sosu". Ponieważ się w nim "kisimy" to mniej więcej, znamy swoje potencjalne reakcje w sytuacji "kupna/sprzedaży".

 

Z tego co pamietam MD2009 mialo byc przelomowe jesli chodzi o ilosc zagranicznych inwestorow. Czy pamiec mnie myli?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z tego co pamietam MD2009 mialo byc przelomowe jesli chodzi o ilosc zagranicznych inwestorow. Czy pamiec mnie myli?

 

To na pewno pytanie do mnie :) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przed chwilą poleciały maile do zwycięzców aukcji ;-)

 

Ile wlasciwie mam czasu na przelew bo nigdzie nie moge znalezc tej informacji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za powiadomienie, bo posiałem gdzieś kartkę, którą dostałem na konferencji. Przelew zlecony. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Do wszystkich, czyli do Ciebie tez :)

 

W takim razie moja odpowiedź :): nie śledziłem przygotowań do MD'09 na tyle, żeby być przekonanym, iż taka deklaracja ze strony Organizatorów padła ...

 

Poza tym, pisząc o otwarciu się MD szerzej, miałem na myśli skuteczne dotarcie do KK a nie tylko do inwestorów domen, choćby i byli z zagranicy [oby tych ostatnich oczywiście było jak najwięcej]. Żeby było jasne, nie uważam, że MD wyręczy polskich domeniarzy/domainerów w codziennym ich trudzie w poszukiwaniu takiego Klienta ;) .

KK, każdy w określonej branży ma kontrahentów, ma przyjaciół ... Poczta pantoflowa choć brzmi archaicznie, jest b. skuteczna. Jeśli tylko bakcyla złapią inwestorzy spoza świata domeniarskiego, mogą nim zarazić innych ... Byle tylko uderzyć w odpowiednie miejsca i do odpowiednich ludzi.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Napisałem kilka postów wyżej - 21 dni ;-)

Tak, ale nie wiedziałem jak interpretować emotkę na końcu :)

 

A konto to polskie, czy jakieś cypryjskie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Impreza naprawdę udana, dziękuje organizatorom oraz uczestnikom.

Żałuję tylko, że Pan Piotr Waglowski oraz Pan Grzegorz Marczak nie pojawili się na wieczornej imprezie aby wymienić z domeniarzami parę zdań :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×