Jump to content
DD

MeetDomainers 2009 w Warszawie

Recommended Posts

Górę nad hurraoptymizmem wzięło biznesowe myślenie :lol:

Po co inwestować w .pl jak ceny .com są ostatnio bardzo atrakcyjne a rynek nieporównywalnie większy.

 

Dla zagranicznych inwestorów pewnie dokładnie tak to wygląda, podpisuje się pod tym jak i pod całym postem. (Jak nigdy :) )

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
To moje subiektywne odczucie, al Alex czytam Twoje posty pobieżnie. Twoje posty są nacechowane prostymi Emotami, a treści mają nie wiele. Czasem coś Ci się zdarzy ciekawego napisać. :lol:

 

...wiem że czasami moje posty do najkrótszych nie należą ale warto przeczytać je w całości.

Przy czytaniu pobieżnym merytoryka ulatuje niestety :)

 

 

http://www.ustream.tv/channel/antyweb -> tu znajdziecie kilka nagran z MD ;-)

 

 

nie wiem czy dobrze otworzyłem ale ja tam widzę parę kilkusekundowych filmów kręconych telefonem

Edited by Alex (MisUszatek)

Share this post


Link to post
Share on other sites
jakby ktoś miał jakiś zapis tego wykładu z udziałem selesa i networkera to zawsze może się podzielić :lol:

Podpisuję się pod tym wszystkimi kończynami. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konferencja, konferencja i po konferencji.

Bardzo dobrze spędzony czas. Ciekawe prezentacje i pasjonujące rozmowy, super ludzie, przednia zabawa .

 

Aukcja domen spełniła oczekiwania tylko kupujących.

Sprzedający od 1 zł zawiedli się. Przyczyna znana. Zbyt dużo domen, ale przede wszystkim zbyt mało inwestorów.

 

Osobiście kupiłem domenę 55.pl i według mnie to bardzo dobra inwestycja. Licytowałem jeszcze rzecznik.pl, ale w trakcie licytacji dostałem zaćmienia i nie mogłem sobie przypomnieć po co ją licytuję :lol:, zawahałem się o sekundę za długo. Gratuluję Heden.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Licytowałem jeszcze rzecznik.pl, ale w trakcie licytacji dostałem zaćmienia i nie mogłem sobie przypomnieć po co ją licytuję :D , zawahałem się o sekundę za długo. Gratuluję Heden.

 

Zarejestrowalem sie do aukcji online tylko dla domeny rzecznik.pl chociaz nie bardzo wierzylem, ze uda mi sie ja tanio kupic. Stad wczesniejsza propozycja jeszcze przed MD zakupu od Gaudzinskiego. Nie ukrywam, ze wynik aukcji bardzo mnie zaskoczyl bo limit srodkow na licytacji ustalilem na 20k. Pewnie tyle bym za nia nie dal ale glupio byloby stracic domene tylko dlatego, ze brakloby mi np 100 PLN do dalszej licytacji :)

 

Mnie najbardziej z MD interesuje temat stowarzyszenia :P I osobiscie uwazam za bardzo trafiony pomysl tworzenia stowarzyszenia wraz z osoba obeznana i praktykujaca w prawie, rowniez tym domenowym ;)

 

EDIT:

I oczywiscie zaluje, ze nie udalo mi sie dotrzec :lol:

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Heden jutro możemy zrobić stowarzyszenie. :) Osoba będąca w stowarzyszeniu z DD nie ma najmniejszego pojęcia o ochronie wtórnej domen IDN. :D Wszyscy widzieliśmy ten wykład, który był parodią włoskich westernów. ;)

 

To sie nauczy i podszkoli :P Nie widze sensu tworzenia kolejnego stowarzyszenia. Powinnismy przystapic do tego juz utworzonego. Rozdrobnienie na kilka stowaryszen niczemu nie bedzie sluzyc :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jaki sens ma takie porównanie? Nie pokazuje ono zupełnie nic.

Ważna jest jakość domen a nie ilość czy średnia cena jednostkowa.

 

Jesli liczby Tobie nic nie mowia, to przepraszam bardzo i pytam - po co w ogole zajmujesz sie domainingiem? Jakosc domen, ktore byly na aukcji chyba najlepiej odzwierciedlaja ceny. Z moich skromnych statystyk i z ciekawych statystyk kompostownika wniosek jest jeden - mimo sporego "halo" odnosnie MD 2009 brak progresu.

 

Pozdrawiam :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daniel wybral najciekawsze oferty sposrod setek przeslanych propozycji.. W obydwu edycjach 80-90% domen sprzedało sie po cenie XXXX zł...Powyzej tej kwoty to tylko super generyki chodzą. Ciekawe kiedy ta informacja dotrze do niektorych domainerow :lol: Wg mnie na dzien dzisiejszy prawie nikt nie jest w stanie wylozyc grubszej gotowki, pomijając zagranice :)

 

Dziwie sie ze domeny w przy cenach startowych XX.XXX w ogole sa wybierane na aukcje.. bo tam praktycznie nie ma wiekszej licytacji, i przebicia tez nie sa zbyt duze bo zainteresowanych zakupem sa max 2 osoby (przy czym szybko ktos odpada). A potem jest taka sytuacja ze polowa domen sie nie sprzedala bo poprostu byly za drogie, lepiej dac 2 razy wiecej ofert z przedzialu 1-10.000zl niz ~30 domen powyzej 10.000 ktorych nikt nie kupuje..

Edited by kompostownik

Share this post


Link to post
Share on other sites
czy jest lista - kto jaka domene kupil???

 

Daniel pewnie ma ale mysle, ze nie zostanie upubliczniona. Po co? Jak ktos bedzie chcial to pochwali sie zakupami.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jesli liczby Tobie nic nie mowia, to przepraszam bardzo i pytam - po co w ogole zajmujesz sie domainingiem? Jakosc domen, ktore byly na aukcji chyba najlepiej odzwierciedlaja ceny. Z moich skromnych statystyk i z ciekawych statystyk kompostownika wniosek jest jeden - mimo sporego "halo" odnosnie MD 2009 brak progresu.

 

Domeny, ktore trafily na aukcje w trakcie trwania MD 2008, w porownaniu do tych z tegorocznej aukcji (poza kilkoma wystawionymi z cena minimalna od 80k wzwyz), mozna okreslic mianem autentycznych, domenowych perel .

Gdyby zostaly zamienione zestawienia , cena z licytacji tegorocznych domen, na ubieglorocznej aukcji nie przekroczylaby nawet kwoty 200k .

Jestem przekonany co do tego, ze z kazdym rokiem na ukcje beda trafialy co raz to gorsze domeny (i nie ma to nic wspolnego z faktem, ze Bartek skonczy budowe domu :lol: )

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jestem przekonany co do tego, ze z kazdym rokiem na ukcje beda trafialy co raz to gorsze domeny (i nie ma to nic wspolnego z faktem, ze Bartek skonczy budowe domu :lol: )

 

:) dom to już stoi. ale jeszcze trochę w ogrodzie trzeba zrobić, no w środku parę mebli. ale szczesliwie już mieszkamy, więc zapraszam przy okazji

 

- aco do domen, to myslę że zdecydowanie masz rację - były gorsze niż rok temu, druga rzecz, że było ich sporo więcej, więc się budżety rozdzieliły

Edited by networker

Share this post


Link to post
Share on other sites
- aco do domen, to myslę że zdecydowanie masz rację - były gorsze niż rok temu, druga rzecz, że było ich sporo więcej, więc się budżety rozdzieliły

 

Przy okazji Daniel moglby podac dane ile osob dokonalo zakupu ewentualnie jaka byla srednia na osobe.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Daniel pewnie ma ale mysle, ze nie zostanie upubliczniona. Po co? Jak ktos bedzie chcial to pochwali sie zakupami.

 

ale przeciez to nie tajne... nie musialbym sprawdzac :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domeny, ktore trafily na aukcje w trakcie trwania MD 2008, w porownaniu do tych z tegorocznej aukcji (poza kilkoma wystawionymi z cena minimalna od 80k wzwyz), mozna okreslic mianem autentycznych, domenowych perel

 

Wcale tak nie było, chyba nie napiszesz, że kupno takich domen jak np. lofty*pl za 15k,, czy materialybudwlane*pl za 10k to nie jest dobra okazja, a nikt ich nawet nie "dotknął". Sprawa na pewno nie leży po stronie domen, ale po stronie kupców, a właściwe ich braku, (oczywiście nikogo nie można obwiniać za to że nie chciał kupić, ale trzeba się zastanowić następnym razem czy można nastawiać się na taką samą cenę na rynku d2d jak na d2b)

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

Jestem przekonany co do tego, ze z kazdym rokiem na ukcje beda trafialy co raz to gorsze domeny [...]

W przyszłym roku będzie problem z dobrymi domenami od 1 zł lub za niskimi startowymi, po prostu nie będzie chętnych do wystawienia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W przyszłym roku będzie problem z dobrymi domenami od 1 zł lub za niskimi startowymi, po prostu nie będzie chętnych do wystawienia.

 

Calkowita racja

Share this post


Link to post
Share on other sites
W przyszłym roku będzie problem z dobrymi domenami od 1 zł lub za niskimi startowymi, po prostu nie będzie chętnych do wystawienia.

 

Czy cena startowa (zakladajac oczywiscie, ze nie jest wzieta z kosmosu), ma jakikolwiek wplyw na Twoja decyzje w odniesieniu do domeny, ktorej zakupem jestes zainteresowany ?

 

P.S. przepraszam Leszek za przekrecenie Twojego nicka w jednym z poprzednich wpisow . Przez ta pogon za piep***nymi literowkami, juz nawet poprawnie pisac nie potrafie :lol: .

 

sales.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdyby Daniel dopuścił więcej dobrych domen oferowanych w wyższcy cenach, lub nawet te, które były licytowane od 1 zł, to jestem przekonany, że spokojnie by sprzedano je za większe pieniądze. Tak jak rzecznik sprzedał by się za 5000 zł, gdyby był wystawiony od tej ceny. Mała liczba licytujących spowodowała, że nie miał kto jej licytować.

 

Kilka osób nie związanych z domenami, które były na aukcji pytały się mnie jak należy interpretować wyniki aukcji. Wnioskowały, że niskie kwoty i mała ilość sprzedanych domen świadczy o tym, że rynek ma się kiepsko. Nie ma co wyciągać daleko idących wniosków, po prostu jakość domen i ilość inwestorów zrobiła swoje.

 

Kilka osób chciało wydać pieniądze, ale nie miało na co. Kilka chciało, ale nie miało za co. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
W przyszłym roku będzie problem z dobrymi domenami od 1 zł lub za niskimi startowymi, po prostu nie będzie chętnych do wystawienia.

 

Ja chętnie wystawię, moim zdaniem całkiem przeciętne niekiedy domeny poszły za dobre pieniądze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy cena startowa (zakladajac oczywiscie, ze nie jest wzieta z kosmosu), ma jakikolwiek wplyw na Twoja decyzje w odniesieniu do domeny, ktorej zakupem jestes zainteresowany ?

 

sales.pl

 

Na decyzję nie ma, ale na osiągniętą cenę. Po prostu jeśli nie mam z kim licytować a startujemy od 1 zł to kupuję za małe pieniądze. Jeśli przyjechałem ją kupić, to kupię ją za 5000 zł, czy 10 000 zł, jeśli byłaby za tyle wystawiona.

 

Informatyka, może sprzedałaby się za 10 000 zł, jeśli by zaczynała się od 1 zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem tego rozczarowania, patrząc z boku to sytuacja wygląda tak, że Biznes jest już w Polsce wydać na domeny przyzwoite kwoty, a ceny na rynku d2d są nadal stosunkowo niskie. Gdyby ceny dla domainerów byłyby wysokie to nie dałoby się już zrobić okazyjnych zakupów, a chyba nie o to w tym chodzi. Teraz potrzeba znaleźć sposób jak dotrzeć do Biznesu ze swoja ofertą, a nie "mielić" ciągle te domeny od jednego domainera do drugiego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×