Jump to content
Sign in to follow this  
qiqqq

Naciągacz na Allegro

Recommended Posts

Opis aukcji jest pismem drukowanym standardową czcionką i wszystko w temacie.

 

Jest napisana mieszaną czcionką (małe l reszta drukowanymi) - na tym polega wprowadzanie w błąd a nie na oferowaniu domeny ferrari. Mam tylko pytanie czy jesteś właścicielem tej domeny?

Pamiętaj, że można rozmawiać spokojniej.

Edited by SWAGGER

Share this post


Link to post
Share on other sites
http://finanse.wm.pl/Zabka-ma-zaplacic-za-...ie-w-blad,76559

 

na temat wprowadzania klientów w błąd

sprawa po decyzji UOKiK i podtrzymana przez sąd

 

w całym tekście nie ma słowa "oszustwo"

 

kolejne

http://www.bankier.pl/wiadomosc/PKO-BP-zap...ow-1880744.html

 

 

Mylisz kolego pojęcia.

Przykłady które podałeś nijak się mają do dyskutowanej sytuacji. I jeśli to miał być dowód w zakładzie że masz racje to kiepski dowód.

Przeczytaj uważnie obie decyzje Prezesa UOKiK może zrozumiesz o co chodzi. Bo różnice w działaniu widoczne bez zbędnego wczytywania się :blush:

 

( Wyrok SN z dnia 10 marca 2004r., sygn. IV KK 381/03

Dla realizacji znamienia działania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, sprawca bynajmniej nie musi dążyć do przywłaszczenia mienia stanowiącego przedmiot oszukańczych zabiegów. Wystarczy, że zamierza osiągnąć korzyść majątkową wynikającą z niekorzystnego rozporządzenia mieniem przez osobę czy inny podmiot wprowadzony w błąd. […] Celem sprawcy jest skłonienie konkretnej osoby do rozporządzenia mieniem w oparciu o uświadomiony i zarazem nieprawdziwy obraz rzeczywistości. Dla uznania, iż mamy do czynienia z wprowadzeniem w błąd, wystarczające jest każde, jakiekolwiek działanie, które może doprowadzić do powstania błędnego wyobrażenia o rzeczywistości u osoby rozporządzającej mieniem. […] Przedmiotem ochrony w ramach przepisu art. 286 § 1 k.k. jest nie tylko świadczenie majątkowe objęte ochroną prawną, ale też każde inne – choćby spełnienie świadczenia przez osobę oszukiwaną naruszało przepis ustawy karnej. )

 

Z tego wyroku SN jak i z tysięcy innych wynika jasno iż NAWET ZAMIAR doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem jest oszustwem. Zatem i owa aukcja nosi znamiona oszustwa.

A ewentualny klient nie ma ŻADNEGO OBOWIĄZKU wpisywania do wyszukiwarki i sprawdzania czy użyta litera jest literą I czy L. To tak jakbyś komuś okradzionemu powiedział po fakcie kradzieży że mógł zawieź na drugi koniec kraju to co mu ukradli wtedy by nie został z tego okradziony.

Absurd :P

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mylisz kolego pojęcia.

Przykłady które podałeś nijak się mają do dyskutowanej sytuacji. I jeśli to miał być dowód w zakładzie że masz racje to kiepski dowód.

 

To nie miał być dowód.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To nie miał być dowód.

 

Zalicytowałbym ale za dużo napisałem...:blush:

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam wielką ochotę zalicytować w tej aukcji i pojechać ze sprzedającym po całości...:blush:

 

 

Masz czas i ochotę to licytuj. Dowiemy się w końcu czy to oszustwo czy nie :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Masz czas i ochotę to licytuj. Dowiemy się w końcu czy to oszustwo czy nie :blush:

 

Jeśli wiem że to wałek a zalicytowałbym to by się koleś wywinął. Tu musi zalicytować osoba która nie jest świadoma. Znaczy taka która odczytała ofertę jako Ferrari...

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli wiem że to wałek a zalicytowałbym to by się koleś wywinął. Tu musi zalicytować osoba która nie jest świadoma. Znaczy taka która odczytała ofertę jako Ferrari...

 

Domyślam się ale co to da? Nic, w najlepszym wypadku (w co wątpie) allegro zablokuje konto. A jak zgłosisz do allegro to możliwe, że to Ciebie zablokują.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest to klasyczne oszustwo, opis aukcji jasno pokazuje:

 

Sprzedam domenę FERRARl.pl

 

 

Domenę sprzedaję, bo potrzebuje pieniędzy

 

 

 

Aukcja od 1zł. istnieje możliwość zakończenia aukcji przed czasem.

Cesja domeny przeprowadzana jest po wpłacie pieniędzy na konto.

 

W przypadku "normalnej" aukcji powinno być albo opisane że chodzi o literówkę albo napisane FERRARL.pl

Sprzedawca świadomie użył dużych liter (a problematyczną napisał małą) aby zamaskować fakt istnienia literowki.

 

Po prostu oszukuje aby dokonać sprzedaży.

 

Oszustwo - przestępstwo polegające na doprowadzeniu innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem własnym lub cudzym za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania jej błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja też uważam to za próbę oszustwa. Opis aukcji wskazuje na to że jest to domena Ferrari.pl i ktoś kto nie ma pojęcia o domenach może się naciąć. Prymitywny kant.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domyślam się ale co to da? Nic, w najlepszym wypadku (w co wątpie) allegro zablokuje konto. A jak zgłosisz do allegro to możliwe, że to Ciebie zablokują.

 

A co do tego ma Allegro? Allegro wystawiło tą aukcję?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jak zgłosisz do allegro to możliwe, że to Ciebie zablokują.

 

No bez przesady, za raporty nie blokują, po coś one przecież są. Ja zgłosiłem w tym tygodniu z dziesięć aukcji, w zeszłym coś koło tego, część została zdjęta część nie, ale konto jeszcze mam, prywatna wojna trwa. :blush: Tej jeszcze nie zgłosiłem, bo nikt nie licytuje.

 

Dla mnie to typowe manipulowanie opisem - człowiek liczy, że licytujący zobaczy to, co chce zobaczyć - często zdarza się pod wpływem emocji, a potem nie będzie mógł odstąpić od zakupu, tyle, że jeśli licytowałeś z zamiarem zakupu FERRARI.PL, a po zakończeniu okazało się, że to ferrarl.pl, od takiej aukcji bezproblemowo możesz odstąpić, tak samo jak możesz odstąpić od zakupu jeśli na aukcji była czerwona czapka, a okazało się, że sprzedawca ma tylko zielone. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×