Jump to content
mlotkowy

Mobi.it

Recommended Posts

prosze o pomoc w wyjasnieniu dwuznacznej sytuacji .W dniu 25.08.2009r. zarejestrowałem domenę mobi.it Cały proces rejestrscji trwał cztery dni ( łącznie z wysyłka dokumentów do Włoch ) , po czterech otrzymuje informacje od administratora że domena jest w moim panelu .Tatychmiast zaparkowałem ją na sedo . wczoraj otrzymałem list ??? Hello,

 

> > I am writing in regard to the domain name in object (MOBI.IT)

> >

> > The domain name is a gTLD domain name - a label identifying the suffix of a

> > generic Internet domain name tree therefore is not assignable.

> >

> > We registered the domain name by mistake and unfortunately we will have to

> > cancel it.

> >

> > If your client sends us the cancellation request we will refund you the

> > invoice for the registration of the domain name, otherwise if we do not

> > receive a cancellation we, the .IT Registry, will have to revoke the domain

> > name according to the Rules and Guidelines.

> >

> > If you need any further information please do not hesitate to contact us.

> >

> > Best regards,

> >

> > Diana and Daniele

> >

> >A to list dzisiejszy, Dear Waldemar ,

Enclose you may find the email we send to your maintainer KYSYSTEMS regarding

the domain name MOBI.IT

Because of a mistake on our part the domain name was registered.

This domain name is a g TLD and therefore not assignable.

Please advise us how you intend to proceed, either you choose to send us a

cancellation request or we officaly put the domain name in REVOKED status.

Please set us now what you decide to later than monday 31.08.09

 

If you need any further information please do not hesitate to contact us.

 

Waiting for your quick answer,

Best regards,

 

Daniele Vannozzii

Jak mam na to reagować ???????

Edited by mlotkowy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nic z tym nie zrobisz, domena po prostu w ogóle nie była możliwa do rejestracji (zablokowana odgórnie) - błąd systemu się zdarzył, a każdy rejestrator ma na taką sytuację zabezpieczenie odpowiednimi wpisami w regulaminie. :lol:

 

Swoją drogą - ja to bym nawet nie uwierzył w taką rejestrację z palca.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nic z tym nie zrobisz, domena po prostu w ogóle nie była możliwa do rejestracji (zablokowana odgórnie) - błąd systemu się zdarzył, a każdy rejestrator ma na taką sytuację zabezpieczenie odpowiednimi wpisami w regulaminie. :lol:

 

Tylko że to nie jest po stronie rejestratora, a po stronie rejestru! Domena istnieje, utworzona 25.08.2009, ma się dobrze.

 

@mlotkowy: zachowuj wszelkie dokumenty, zrzut z whois itd., wczytaj się dokładnie w regulamin, koniecznie z prawnikiem, i nie odpuszczaj. Zakładając że mają regulamin podobny do NASK, to mieli prawo *odmówić* rejestracji tej domeny, ale skoro jednak zarejestrowali, to już po ptokach, nie mogą ot tak sobie zabrać – no ale może mają zupełnie inny regulamin. Powodzenia!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzieki za dodanie mi otuchy , tym badziej ze po tych trzech dniach, zakochalem sie w tej domenie:) , jak patrze na wyniki z Sedo.Jak pisalem rejestracja trawala cztery , od chwili jak zamowilem domene, jeszcze przez trzy dni byla dostepna do rejestracji.Po trzech dniach dostałem dokumenty w PDF do wypelnienia musialem podac dokladne dane osobowe miejsce ur. i date ( co mnie troche zdziwilo ? ), zlozyłem dwa czytelne podpisy zgonie z instrukcja . Wydaje mi sie, za mieli czas oni i ja na zstanawianie sie . Przed zlozeniem zlecenia sprawdzalem te domene w archive.org , sprawdzalem whois mobi.pl , mobi.us , mobi.be , przegladalem Sedo ....

Edited by mlotkowy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę że powinieneś też opisać to na zagranicznych forach, szczególnie tym cctld, nie pamiętam adresu, a także rozesłać do serwisów newsowych – zostawić jak najwięcej śladów, aby nie mogli tego zamieść pod dywan po cichu. Nawet jeśli skasuję, to może wywalczysz odszkodowanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przyznam, że nie sprawdziłem whois, ale jeśli domena została zarejestrowana to mocno zmienia postać rzeczy.

 

Ciężko powiedzieć co to było, ale jedno jest pewne - jeśli rejestrator próbuje na Tobie, @mlotkowy, wymusić rezygnację z domeny i potem zgodnie ze swoimi "warunkami" czy czymś tam przepisze ją na siebie albo firmę krzak (może się to zdarzyć przy tak dobrej domenie) to wtedy to podpada pod kryminał. ;) Warto na pewno zarchiwizować obecny whois i śledzić zmiany jak i to, czy zostanie wyrejestrowana, a i pomysł z wzięciem prawnika i zasięgnięciem porady na zagranicznych forach wydaje się sensowny, takie sytuacje raczej rzadko mają miejsce.

 

Tak czy siak na pewno warto powalczyć, bo domena fajna, nie warto odpuszczać, gdzieś czytałem, że ktoś miał podobną sytuację i wywalczył taką nagle odblokowaną domenę, pozdrawiam. :lol:

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie nie mam opowiedniego wyksztalcenia i doswiatczenia w tym biznesie, jakim jest domaining.Dzialam bardziej intuicyjnie

bardzo wiele moich domen to spady, niektore sa interesujace np.( iport.pl, niedlugo straci waznoc ) i wiele innych.Sobie chcialem zostawic trzy, w tym wlasnie mobi.it i zakonczyc zabawe w rejestracje domen.Nie wiem czy uda mi sie samotnie powalczyc o ta domene.Pozdrawiam ( ja przystało na Kurpia, to im nie popuszcze!!! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domaining Business .Rejestrowanie domen to biznes, a nie zabawa w skuche.Szkoda że oni o tym nie wiedzą . ( hd )

Edited by mlotkowy

Share this post


Link to post
Share on other sites

dokument, który załączyłeś to "wniosek o rejestrację nazwy domeny mobi.it" a jego treść to deklaracja w puntach od a do h gdzie potwierdzasz, iz jesteś świadom obowiązków i restrykcji związanych z rejestracją oraz, że zapoznałeś się z regulaminem, a nawet dwoma, które są wymienienione w pkt. b. Druga cześć dokumentu odnosi się do ochrony danych osobowych.

Dokument ten nie jest umową, więc Twoja pozycja zależy od regulaminu, w którym zapewne znajduje się klauzula chroniąca ich w podobnych sytuacjach mimo, że "po odejściu od kasy reklamacji nie uznaje się". Radzę zapoznać się z regulaminem i walczyć, bo z treści i tonu korespondecji wynika, że mogłbyś coś ugrać nawet jeśli będziesz musiał zwrócić domenę.

P.S. Ten Daniele Vannozzi to nie jest szeregowy pracownik biura obsługi tylko jeden z "szyszkowników".

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Czyli, że domenę Ci zabierają??

 

Domena już przepadła, zostanie tylko odszkodowanie, o ile coś się uda wywalczyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

Postawili mnie pod sciana, i ostrzeliwali grożbami telefonicznie i przez meile , nie mialem chwili spokoju.Przyznali jedynie że ich pracownik się poprostu pomylił i mi jako osobie prywatnej ta domena sie nie nalezy.A zwrot pieniedzy za rejestracje to nie ich sprawa . :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×