Jump to content
Alex

TV.com

Recommended Posts

Kupiona przez CBS od CNET za $1.85 biliona

(jako część pakietu przejętego z CNET)

 

Edited by Alex (MisUszatek)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Fajnie, na szczęście w Polsce znacznie bardziej popularny jest zwrot "telewizja" niż "tv" na określanie telewizji ;)

 

Źródło: http://www.google.com/sktool/

 

BTW: Czyżby na pewno?

http://paidcontent.org/article/419-breakin...for-18-billion/

http://www.centernetworks.com/cbs-acquires-cnet

...

Żadne poważne (znane) źródło o tym nie wspomina, przynajmniej nie byłem w stanie takiego znaleść.

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Under the terms of the agreement, CBS will make a cash tender offer for all issued and outstanding shares of CNET Networks for $11.50 per share, representing an equity value of approximately $1.8 billion. The acquisition will make CBS one of the 10 most popular Internet companies in the United States, with a combined 54 million unique users per month, and approximately 200 million users worldwide.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Fajnie, na szczęście w Polsce znacznie bardziej popularny jest zwrot "telewizja" niż "tv" na określanie telewizji ;)

 

Nawet jeżeli.... to IMHO z każdym kolejnym rokiem, rzeczownikom takim jak telewizja czy telefon, będzie coraz trudniej się odnaleźć w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie ... na DNJournal.com w ubiegłym tygodniu pierwsza pozycja:

"AreaRugs.com Domain Sold For $405,000 " :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
No przecież 1,8 mld USD to nie za domeny, tylko biznesy pod nimi, wiec w temacie jest fałszywa informacja

 

mam nadzieję ze nie mówisz tego poważnie :D

IMO Raczej bardziej za domeny niż serwisy.

 

oczywiście że deal obejmował cały pakiet bo tylko pod takim warunkiem TV.com było na sprzedaż

a CBS od dawna negocjowało w sprawie tej domeny ze względu na plany stworzenia telewizji online.

 

ale co do tych serwisów które miałyby być tak "wartosciowe" to na TV.com była jakaś kiepska strona która nigdy nie mogła złapapać popularnosci (arch)

To samo tyczy sie Radio.com czy mp3.com .... oczywiście domeny super pomimo że zakupione przy okazji TV.com, co nie zmienia faktu że na tych serwisach ruch był niewspółmierny do kalibru domen.

Także chyba nie sądzisz że te serwisy były tyle warte ;)

 

Dla przykładu Facebook jest wart $3.7biliona, a poprzednia strona TV.com razem z tymi zakupionymi nie generowały nawet cząstki ruchu jaki ma Facebook, nie wspominając o "client base".

 

 

Hulu było od dawna solą w oku dla CBS wiec teraz po przejęciu pakietu mają szansę się wykazać.

BTW ....Dziś oglądałem CSI na TV.com i ta ich jakość HD nawet nie leżała koło HD :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak dla ścisłości, wszyscy operują bilionami.

Z tego co mnie pamięć nie myli w amerykańskim angielskim BILLION , to polski MILIARD, także wytłumaczcie ludziom zanim wprowadzicie wszystkich w błąd.

Jak się mylę, niech mnie ktoś poprawi.

Także ten przykład Facebooka, to będzie $3,7 miliarda, co najwyżej chyba :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
jest wart $3.7biliona

 

 

Mimo wszystko na polskojęzycznym forum sugerowałbym używanie obowiązującego w Polsce nazewnictwa liczb. Bo chodzi Ci o miliard tj. 10 do potęgi 9ej. W bilionach usd to możemy liczyć deficyt budżetowy w USA, a nie wartość pojedyńczego przedsiębiorstwa.

 

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Names_of_large_numbers

Edited by Pluton

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ja właśnie niżej napisałem, iż tam się inaczej to przelicza i wielce jest prawdopodobne, że tam chodziło o nasze 'miliardy', a nie 'biliardy'.

PKD USA wynosiło w 2007/2008 (nie pamiętam roku czytania tych statystyk) około 3,8 biliarda dolarów .Nie wiem, może coś mylę, ale przecież PKB to Przychód Krajowy Brutto, zatem łączna liczba tego co wygeneruje obywatel X-iński, czy też Y-ekowski prowadzący firmę (ponad 70% obywateli USA prowadzi firmę podobno tak nawiasem mówiąc :D )

Mniejsza z tym , ale jak piszą 'billiards' mają na myśli nasze miliardy ;]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mniejsza z tym , ale jak piszą 'billiards' mają na myśli nasze miliardy ;]

 

Gmatwasz i przeinaczasz Waszmość...

Edited by Pluton

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak dla ścisłości, wszyscy operują bilionami.

 

Nie wiem co masz na myśli przez „wszyscy”, ale takie rzeczy to tylko w Ameryce. W British English normalnie jest million, milliard, billion, billiard; dla kolonistów było to za trudne, więc sobie skrócili do million, billion, trillion etc. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skoroś Waść taki oświecony napisz mądrze w czym rzecz, wszyscy będą mądrzejsi.

 

Link do wikipedii, który podałem wcześniej w mojej opinii wyczerpuje temat różnic nazewnictwa.

No ale skoro nalegasz: 1 000 000 000 (10^9) my nazwiemy miliardem, a np. Amerykanie określą mianem 'billion' (a nie billiard jak napisałeś).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem co masz na myśli przez „wszyscy”, ale takie rzeczy to tylko w Ameryce. W British English normalnie jest million, milliard, billion, billiard; dla kolonistów było to za trudne, więc sobie skrócili do million, billion, trillion etc. :P

 

 

hehe, ano, wszyscy koloniści :D Niech będzie :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×