Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Michal

IDNy na sprzedaż

Recommended Posts

Guest Michal

Jak mogę sobie w prosty sposób wyświetlić wszystkie domeny z polskimi znakami które są na sprzedaż?

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Wpisać xn-- na początku.

Próbowałem, ale niestety nie działa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja mogę sobie w prosty sposób wyświetlić wszystkie domeny z polskimi znakami które są na sprzedaż?

 

https://www.aftermarket.pl/marketsearch.php?cat=62.8.

https://www.aftermarket.pl/auctionsearch.php?cat=62.8.

 

[edit] Hm, myślałem że to automatyczna kategoria zawierająca wszystkie IDN-y, ale niestety tak nie jest, brakuje np. tej aukcji w wynikach:

https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=463209

Share this post


Link to post
Share on other sites

IDN-y wyróżnione są tylko w kategorii "Krótkie domeny". Moim zdaniem powinny być osobną kategorią, a przynajmniej "podkategorią" każdej kategorii.

Share this post


Link to post
Share on other sites
IDN-y wyróżnione są tylko w kategorii "Krótkie domeny". Moim zdaniem powinny być osobną kategorią, a przynajmniej "podkategorią" każdej kategorii.

 

Bardzo dobry pomysł, w końcu są dużo bardziej popularne niż jeszcze 2-3 lata temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak mogę sobie w prosty sposób wyświetlić wszystkie domeny z polskimi znakami które są na sprzedaż?

 

Wygenerowałem Ci listę. Jeśli nadal potrzebujesz to napisz na PW - wyślę Ci link do strony.

Edited by uzytkownik

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wpisać xn-- na początku.

 

Działa podczas przeszukiwania wygasających domen. Niezwykle użyteczna opcja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Michał tylko uważaj, żebyś nie kupił IDNa z błędem - któryś raz wypowiadając się na forum robisz byki: "znaleść"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wyszukiwarka jest przygotowana do wyszukania domen, które nie są IDNami, nie przyszło mi do głowy aby zrobić odwrotnie...

 

Przydałoby się również aby szukajka do przechwytywania domen miała taką właśnie opcję (np. szukaj tylko IDN). Myślę, że byłaby to bardzo przydatna funkcja dla wielu osób.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przydałoby się również aby szukajka do przechwytywania domen miała taką właśnie opcję (np. szukaj tylko IDN). Myślę, że byłaby to bardzo przydatna funkcja dla wielu osób.

 

No właśnie ma (wpisz "xn--"). Sęk w tym, że giełdy domen nie da się w ten sposób filtrować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faktycznie, przepraszam za zamieszanie i dziękuję za podpowiedź. Coś musiałem wcześniej źle wpisywać skoro wywalało mi brak domen.

 

EDIT: dobra, już wiem co robiłem wcześniej źle. Musi być zaznaczona opcja "inne znaki" (pewnie dlatego, że każdy idn zawiera "-") oraz trzeba brać poprawkę na ilość znaków (trzyliterowy IDN to już zdaje się 9 znaków).

Edited by Konrad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×