Jump to content
bigbeat

Literówki - sprzedawalne?

Recommended Posts

Czy literówki są tak naprawdę sprzedawalne?

Chodzi mi o literówki istniejących domen - ale nie takie w stylu dodatkowy 'x' na początku lub na końcu brandu, tylko takie z "czeskim błedem" w środku albo ze "zjedzoną" literką w środku (lub z dopisaną).

 

np. sasmung.pl, samung,pl

 

Mam kilka nowych pomysłów na takie domeny, ale jestem nowy w branży i nie bardzo wiem, czy się pchać...

Poradzicie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam kilka nowych pomysłów na takie domeny, ale jestem nowy w branży i nie bardzo wiem, czy się pchać...

Poradzicie?

 

Literówki to raczej tylko serwisów, które w długim (istniejące długo serwisy) lub krótkim czasie (dzięki nagłemu szumowi w mediach) mają liczbę użytkowników lub odwiedzalność idąca przynajmniej w dziesiątki tysięcy miesięcznie. Dla stron firmowych raczej się nie opłaca.No bo czy kupując telewizor wszyscy wejdą na stronę np Samsung.pl?Prędzej większość wpisze hasło w wyszukiwarkę szukając ceny produktu i sklepu a nie kolorowych katalogów producenta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy literówki są tak naprawdę sprzedawalne?

Jest specyficzny rodzaj literówek, które mogą mieć nieco wyższą wartość od typowych adresów omyłkowych i można je sprzedać nawet jeśli nie mają wielkiego, naturalnego ruchu.

Są to nazwy, które przez wiele osób są uznawane za poprawne.

Wynika to najczęściej z ich niewiedzy, z ewolucji lub wątpliwości językowych.

 

Przykładem może być ostatnio omawiany na forum opust.pl vs upust.pl.

Dla mnie wartościową literówką, którą postanowiłem kupić była horeka.pl (forma poprawna: horeca.pl).

Jednak ludzie rozwijają ten skrót na różne sposoby:

hotel-restaurant-ca

hotele-restauracje-catering

hotele-restauracje-kawiarnie

 

Zdarza się nawet, że znane w branży gastronomicznej serwisy opisując Targi Horeca , podają nazwę Targi Horeka ;)

 

Podobna sytuacja może mieć miejsce w przypadku: catering + katering lub consulting + konsulting.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy literówki są tak naprawdę sprzedawalne?

Chodzi mi o literówki istniejących domen - ale nie takie w stylu dodatkowy 'x' na początku lub na końcu brandu, tylko takie z "czeskim błedem" w środku albo ze "zjedzoną" literką w środku (lub z dopisaną).

 

np. sasmung.pl, samung,pl

 

Mam kilka nowych pomysłów na takie domeny, ale jestem nowy w branży i nie bardzo wiem, czy się pchać...

Poradzicie?

jak masz pomysł na literówkę to weź ją na testy i się okaże jaki ma ruch

Share this post


Link to post
Share on other sites

No właśnie - to miało być kolejne pytania.

W jaki sposób testuje się domenę?

Wiem, że lamerskie, ale - obiecuję - szybko się uczę ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W ostatnim czasie chyba ruch z literówek trochę zmalał ze względu na nowe funkcje przegladarek internetowych, ktore np. jesli masz domene w historii lub zakladkach, same poprawiaja na poprawna forme adres....

 

NAjlepszy parking na poczatek - polecam namedrive.com (rejestrujesz sie, czytasz FAQ i działasz)

Test domeny jest takze bardzo prosty... zaloz sobie np. konto w ppd.pl. tam masz tanie testy domen ;) wszystko jest w menu po lewej...

Edited by Jaca869

Share this post


Link to post
Share on other sites
No właśnie - to miało być kolejne pytania.

W jaki sposób testuje się domenę?

Wiem, że lamerskie, ale - obiecuję - szybko się uczę ;)

 

Domenę możesz testować u rejestratorów przy których jest znaczek DNT: http://dns.pl/porozumienie/partner.html

Wejdź na stronę rejestratora i szukaj opcji 'testuj', 'tasting' lub czegoś podobnego. Zwykle kosztuje to 1-2 zł za 14 dni, potem możesz zarejestrować lub puścić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Literówki były chodliwe, a jakże. Jeden ze sposobów sprzedaży wyglądał tak, że po zarejestrowaniu domena przebywała np. na Sedo przez 2-3 mies (nawet krócej). I bazując na tamtejszych statystykach PPC cena wahała się w granicach 10-13 x jej miesięczny zarobek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mam tyle czasu ;)

Muszę puścić od ręki moje micrsoft.pl/micrsoft.com.pl i msnd.pl/msnd.com.pl

 

Poszło na "Domeny Polskie". Zobaczymy, czy coś z tego będzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie mam tyle czasu ;)

Muszę puścić od ręki moje micrsoft.pl/micrsoft.com.pl i msnd.pl/msnd.com.pl

 

Poszło na "Domeny Polskie". Zobaczymy, czy coś z tego będzie.

widzę, ze fatycznie dałeś je do działu sprzedam oraz domeny z ruchem (!) ale nikt nie kupi bez statystyk (nie łudź się). Jak to nowe rejestracje to wstaw na sedo lub nd na jakis czas - potem pokaż screeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×