Jump to content
Sign in to follow this  
Juszczyk

nazwisko.pl czy nazwisko.com na bloga?

Recommended Posts

Witam

 

Proszę o pomoc w wyborze domeny na bloga i portfolio

 

nazwisko.pl czy nazwisko.com czy imię.biz

 

Posiadam już te domeny ale nie mogę się zdecydować.

 

 

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jak wspomniał już pb - polskie nazwisko w .pl, anglojęzyczne w .com, wg mnie .biz zupełnie odpada w tym rankingu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli blog po polsku to zdecydowanie nazwisko.pl. Jeśli chodzi o imię.biz wg mnie kompletnie się nie nadaje.

 

Od nazwisko.pl zawsze możesz zrobić jakieś subdomeny bądź adresy email dla siebie lub np. członków rodziny, a imię.biz takiej możliwości już Ci nie daje;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Weź .pl i .com , postaw bloga na .pl a z .com zrób przekierowanie. .com wyniesie Cię 20zł na rok, a domenę obie zarezerwujesz i w przyszłości Ci się przyda , tak więc widzisz Twój cały problem warty jest 24 zł :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proponuje ci kupić na ten rok .pl i .com po roku zobaczysz czy dalej będziesz kontynuował pisemko. Pamiętaj aby liczyć się z tym ze za następny rok już zapłacisz troszkę więcej :) więc jeżeli coś nie wypali to prostym sposobem nie będziesz przedłużał kupna domeny .com

Share this post


Link to post
Share on other sites
.PL

.com absolutnie nie nadaje sie na polskie domeny.

 

Wydaje mi się że blog i portfolio w domenie nazwisko.com są bardziej prestiżowe.

Edited by Juszczyk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym stawiał pod nazwisko.pl. No chyba, ze swoje usługi będziesz oferował dla klienteli za granicy to wtedy nazwisko.com wydaje się lepszym roziwązaniem. Czym się zajmujesz bo nie wpomniałeś, wtedy będzie łątwiej zdecydować. Np. portfolia większości dobrych fotografów, webdesignerów takich freelancerów, którym się zleca i płaci by internet są przeważnie pod *.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×