Jump to content
Sign in to follow this  
parti

PayPal czy konto bankowe?

Recommended Posts

Jakiej transakcji?

Zależy od kupującego i sprzedającego. Czy, że się tak wyrażę są "kompatybilni" ;-)

 

Zarówno przelew jak i PayPal są bezpieczne i pieniądze dotrą do drugiej osoby. Jeśli oboje posiadacie konto w tym samym banku z reguły trwa to krótko. Jeśli tak nie jest to polecam PP - pieniądze są szybko na koncie PP drugiej osoby.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze zależy co się chce z tymi pieniędzmi robić, bo jak chcesz je wypłacić to i tak będziesz musiał je na konto przelać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Paypal kasuje 2.9% i to prawdopodobnie idzie z przelewanej sumy.

Paypal przy przelewie z Sedo do Paypala nic nie pobiera : na rachunek trafia ta sama suma. Rowniez przelew powyzej 500zl z Paypala do Polski jest bezplatny.

Nie jest jednak tak pieknie. Wyplata z Sedo przychodzi w Euro. Przy przelewie z paypala do Polski jest obowiazkowa konwersja na walute kraju z ktorego jestes. Kurs Euro->PLN jet cieniutki, wczoraj bylo to:

1 Euro = 3,68273 Złote polskie

czyli ok 5-10 groszy mniej niz dostalbys w Polsce.

 

Przy okazji pytanie do forumowiczow - czy jak ktos dostaje wyplate z Sedo bezposrednio na konto to dostajecie kase w Euro na konto prowadzone w Euro?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przy okazji pytanie do forumowiczow - czy jak ktos dostaje wyplate z Sedo bezposrednio na konto to dostajecie kase w Euro na konto prowadzone w Euro?

O ile dobrze pamiętam to ktoś kiedyś pisał, że nawet jak masz konto walutowe to paypal i tak przelicza najpierw na złotówki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PayPal nie pobiera nic tylko jak masz konto "Personal", które do wielu rzeczy się nie nadaje. Jak masz "Business" albo "Premier" to skasują wspomnianą prowizję od każdej otrzymanej sumy. Poza tym PayPal ma koszmarne kursy wymiany na złotówki.

 

Ja z Sedo otrzymywałem kasę w Euro na konto prowadzone w Euro, dla mnie to najlepsza opcja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja z Sedo otrzymywałem kasę w Euro na konto prowadzone w Euro, dla mnie to najlepsza opcja.

Tyle, że za przelew to pewnie kilka dyszek skasują??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sedo to niemiecka firma, a w Niemczech wszak już obowiązuje prawo unijne mówiące że przelew SWIFT w obrębie UE musi być tak samo tani jak przelew krajowy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sedo to niemiecka firma, a w Niemczech wszak już obowiązuje prawo unijne mówiące że przelew SWIFT w obrębie UE musi być tak samo tani jak przelew krajowy.

:) Dziwne w Polskich bankach w tabeli opłat i prowizji zawsze przy przelewie walutowym pisze ze jest brany jakiś procent.

Share this post


Link to post
Share on other sites
:) Dziwne w Polskich bankach w tabeli opłat i prowizji zawsze przy przelewie walutowym pisze ze jest brany jakiś procent.

 

Bo bank sobie zawsze bierze kasę za przewalutowanie. Nie jest to koszt przelewu - ten jest darmowy.

Sedo przelewa mi kasę na konto, po drodze przechodzi ona przez bank, który robi przewalutowanie i kasuje za to 40 zł (VW niestety nie przyjmuje bezpośrednio przelewów zagranicznych, mimo że jest bankiem niemiecko-kulczyckim). Z obliczeń wyszło, że jest to dla mnie bardziej opłacalne niż przyjmowanie pieniędzy via paypal i wycofanie ich na konto (paypal ma bardzo niekorzystne kursy walut, przy dużych sumach potrafi to pochłonąć całkiem sporo).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przecież jeśli przelew jest EUR na konto prowadzone w EUR to jakie tu przewalutowanie? Poza tym, kto powiedział że to był polski bank? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przecież jeśli przelew jest EUR na konto prowadzone w EUR to jakie tu przewalutowanie? Poza tym, kto powiedział że to był polski bank? :)

 

Przecież ja opisałem swój przypadek, nie twój... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pisałem do lisz55, który pisał o przewalutowaniach w polskich bankach :)

 

Aha... ja też pisałem o przewalutowaniu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pisałem do lisz55, który pisał o przewalutowaniach w polskich bankach :)

To pb pisal o przewalutowaniu, ja myślalem, że ten procent to biorą za przelew biorą. Ale dobrze wiedzieć, że jakbym sobie konto w eur otworzył to mi forsy bank nie bedzie podkradał ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale sprawdź jeszcze czy oprócz opłaty za przwewalutowanie nie ma zwykłej, trywialnej opłaty za SWIFT przychodzacy, bo w części banków tez takowa jest.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×