Jump to content
maryuse

Kiedy koniec aukcji?

Recommended Posts

Niech to będzie sonda, wolne wnioski, wypowiedzi, wskazówki.

Ciekawy jestem jakie macie informacje, doświadczenia, praktykę w zakresie ustawiania końca aukcji na PPD lub AfterMarket.

Jaki jest najkorzystniejszy termin zakończenia aukcji?

 

Poniedziałek - do południa, wieczór, noc, konkretne godziny, dlaczego?

Wtorek - do południa, wieczór, noc, konkretne godziny, dlaczego?

Środa - do południa, wieczór, noc, konkretne godziny, dlaczego?

Czwartek - do południa, wieczór, noc, konkretne godziny, dlaczego?

Piątek - do południa, wieczór, noc, konkretne godziny, dlaczego?

Sobota - do południa, wieczór, noc, konkretne godziny, dlaczego?

Niedziela - do południa, wieczór, noc, konkretne godziny, dlaczego?

 

Można potraktować listę jako formatkę. Proszę wziąć także pod uwagę doświadczenia w tym zakresie związane również z klientami końcowymi. Czy daje się zaobserwować jakiś trend?

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś był dobry artykuł na podstawie Allegro z wykresami. Teraz znalazłem go jeszcze tylko w cache Google ale wykresów już nie ma.

 

http://209.85.229.132/search?q=cache:Rde3N...=clnk&gl=pl

 

Wnioski

 

Jeśli chcesz zwiększyć oglądalność aukcji wystawiaj je tak aby kończyły się one w niedzielę, czwartek lub poniedziałek w godzinach 20:00-22:00. Unikaj natomiast kończenia aukcji w soboty, piątki i wtorki. Aukcje wystawiaj na możliwie długie terminy. Nie kończ aukcji przed czasem - wiele ofert pojawia się w ostatnich minutach, a nawet sekundach licytacji.

Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse w licytacji i wygrać, szukaj aukcji kończących się w takie dni jak sobota, piątek czy wtorek, o możliwie wczesnej porze, a najlepiej nad ranem.

Pamiętaj, że osoby spędzające niedziele na aukcjach internetowych mogą reprezentować całkowicie inną grupę docelową klientów niż osoby “klikające” w dni robocze…

 

Adres strony http://grzesiek.erax.pl/ i link bezpośredni http://grzesiek.erax.pl/w-jakich-godzinach...dalnosc_28.html - nie wiem czy to chwilowy błąd serwera czy dłuższa awaria.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy użytkownik "azul" to Grzegorz Zięba, ale oba podane przez Ciebie źródła przedstawiają praktycznie ten sam tekst. Albo Zięba wstawił tam swoje obliczenia, albo ktoś mu je rąbnął :)

 

PPD i Aftermarket to na pewno bardzo podobny przekrój użytkowników. Natomiast Allegro nieco inny. Z drugiej strony serwis obejmuje zasięgiem bardzo duży rynek, więc chyba można przyjąć, że wyliczenia są w dużym stopniu reprezentatywne.

 

Inny tematem jest fakt czy wyliczenia są poprawne. O ile intuicyjnie czujemy, że wieczór to czas największej oglądalności, to już rozkład tygodniowy skłania do zastanowienia. W tekście Zięby czytamy:

 

Całe badanie opiera się na założeniu, że aukcja jest wystawiana w tych samych godzinach co się kończy. Co za tym idzie serwisy aukcyjne mają największą oglądalność w chwili gdy najwięcej aukcji się kończy i/lub zaczyna :)

 

Pierwsza przesłanka jest jak najbardziej poprawna, ale założenie drugie kompletnie bezsensowne. Nie można przecież zakładać, że oglądalność serwisu przez Kupujących jest identyczna lub nawet podobna jak jego odwiedzalność przez Sprzedawców. Te dwie grupy użytkowników to dwie zupełnie różne grupy. Owszem, wiele osób zarówno kupuje, jak i sprzedaje. Jednak równie dobrze w poniedziałki może wchodzić duża liczba osób sprzedających (bo akurat zaczyna się ich dzień pracy i wystawiają nowe aukcje), a nie musi to iść w parze z liczbą kupujących (którzy być może zajęci są w poniedziałek ważniejszymi rzeczami niż przeglądanie aukcji Allegro). Trzeba zwrócić uwagę, że pojedynczy Sprzedający wystawia czasem z automatu kilkadziesiąt, a nawet kilkaset aukcji. Wcale nie są to pojedyncze przypadki, takich osób są na Allegro setki a nawet tysiące.

 

Aby badanie było na prawdę miarodajne, Zięba powinien liczyć nie ilość wystawianych aukcji, ale ilość aukcji zakończonych sprzedażą lub ilość licytacji. Takie badanie też nie jest super miarodajne, ale już na pewno dokładniejsze niż to o którym tutaj piszemy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez patrzenia na wykresy, intuicyjnie obstawiam wieczór - godz. 22-23, w dni robocze.

Dzieci śpią ( o ile są ), żona się kąpie, obowiązki domowe i zawodowe zakończone, kolejne piwko lub drink ląduje na stole, zmęczenie lub błogość dają powoli znać o sobie, więc co tam - przebiję ich wszystkich ( myśli sobie licytant ) bo lubię wygrywać i stać mnie na to.

Co - ja nie wygram ? Ja ? Zobaczymy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro to my samy jesteśmy najbardziej właściwą grupą docelową i to na nas powinno zostać wykonane badanie, to może zrobimy sobie ankietę pt. "w jakie dni / godziny przeglądasz aukcje domen?" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
?Serwis powstawał właściwie z myślą o optymalizacji własnej sprzedaży, do sprawdzenia w jakie dni, o jakich godzinach, przy pomocy jakich wyróżnień wystawiać aukcje, aby osiągnąć największa oglądalność i sprzedaż.?

 

To charakterystyka serwisu dedukcja.com, który traktuje o sprzedażach na Allegro. Przeczytałem o tym kiedyś na antywebie:

http://antyweb.pl/dedukcjacom-analiza-nie-...esu-na-allegro/

 

Podobno najlepiej sprzedaje się we wtorki! ;)

Edited by uzytkownik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najgorsza sytuacja jest moim zdaniem, gdy aukcja kończy się w tygodniu w dzień. Ja mam zajęcia na uczelni czasami do 21, więc w ogóle dla mnie aukcje w tygodniu odpadają. Optymalne wydaje się być niedziela wieczór/popołudnie. Aczkolwiek nie za późno bo w poniedziałek trzeba wstać do pracy, a dla mnie to jest ból ;). Ciekawostką jest to, że zawsze jak sprzedawałem części do komputera, książki z inf. i podobne to społeczeństwo licytowało po północy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bez patrzenia na wykresy, intuicyjnie obstawiam wieczór - godz. 22-23, w dni robocze.

Dzieci śpią ( o ile są ), żona się kąpie, obowiązki domowe i zawodowe zakończone, kolejne piwko lub drink ląduje na stole, zmęczenie lub błogość dają powoli znać o sobie, więc co tam - przebiję ich wszystkich ( myśli sobie licytant ) bo lubię wygrywać i stać mnie na to.

Co - ja nie wygram ? Ja ? Zobaczymy ;)

 

Wydaje mi się, że to leci inaczej - dla przeciętnego internauty Kowalskiego ;) :

 

Nareszcie skończył się ten pier ... tydzień pracy. Jest weekend, w końcu można odetchnąć i zaglądnąć tu i tam. Teraz dopiero mogę sięgnąć po piwko, tym bardziej że jutro rano nigdzie się nie wybieram, nie wstaję.

 

Pieniądze muszę szanować bo przyszły ciężkie czasy, ale warto zaglądnąć na jakąś aukcję. A nuż trafi się jakaś niezła okazja za przystępną cenę. Poza tym, mam w tej chwili możliwość na bardziej dokładne przypatrzenie się prezentowanym ofertom.

Od dłuższego czasu szukam domeny z takiego i takiego zakresu tematycznego.

Może dzisiaj albo w ogóle w ten weekend trafię na tę odpowiednią domenę.

W poniedziałek znowu zacznie się 'kołowrotek", kierat ...

 

Edit:

Jednym z wyjątków będzie sytuacja gdy jesteśmy na weselu, albo po weselu. Jestem właśnie "po" i do niedawna "umierałem" ;). Na hasła "domena", "aukcja", "internet", zwymiotowałbym tak samo jak to zrobiłem wspominając butelkę napełnioną alkoholem, w chwili wódkowstrętu ;).

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak z Waszego doświadczenia wygląda sprzedaż w dłuższe święta?

Jak wypadło ubiegłoroczne Boże Narodzenie, czy jest ruch w interesie czy wszyscy świętują? Podejrzewam, że godzina 20ta w wigilię to mało szczęśliwa pora na koniec aukcji, ale już wieczorem w pierwszy dzień świąt ruch w sieci może być spory.

Edited by dlp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrze, że odkopałeś temat bo nie tak dawno zastanawiałem się nad aukcjami LM w Dropped i PPD.

Otóż nie mamy wielkiego wpływu na termin zakończenia tych aukcji i pechem by było, gdyby koniec aukcji wypadł na Wigilię.

 

O ile dobrze pamiętam, w zeszłym roku, nie było jeszcze PPD lecz Złapane, które zostało na Święta i Nowy Rok zamkniete - z tym, że wówczas była to aukcja domen przechwyconych TYLKO.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dobrze, że odkopałeś temat bo nie tak dawno zastanawiałem się na aukcjami LM w Dropped i PPD.

Otóż nie mamy wielkiego wpływu na termin zakończenia tych aukcji i pechem by było, gdyby koniec aukcji wypadł na Wigilię.

 

O ile dobrze pamiętam nie było PPD ale Złapane, które zostało zamknięte na Święta i Nowy Rok, z tym, że wtedy była to aukcja domen przechwyconych tylko.

 

 

Aukcje LM w PPD.pl trwają 5 dni od wystawienia, tak samo jak normalne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aukcje LM w PPD.pl trwają 5 dni od wystawienia, tak samo jak normalne.

 

Tak, rozumiem o co chodzi. Po prostu trzeba dobrze zaplanować zakończenie aukcji czyli raczej początek jej wystawienia co wydaje się trudniejsze gdyż wymaga przemyślenia, które czasami boli :)

 

Podobnie jest w AM - aukcję można wystawić od 30 dnia do 6 (chyba) przed okresem wygasania - o ile coś nie padnie lub się nie popieprzy.

Jeśli podałem złe terminy to mnie poprawcie.

 

W każdym razie warto dobrze zaplanować strategię.

Wczoraj wg. mnie fatalnie potoczyły się aukcje FM z uwagi na Pre-Rejestrację "świstakowych" domen .EU - zbieg terminów.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podepnę się pod temat (jeśli to nie będzie niemile widziane).

 

Chciałem zapytać Was o następującą rzecz - czy ceny domen wystawianych na aukcję (a wartych w/g wszystkich znaków na niebie i ziemi, np średnie/wysokie xxx) warto ustawiać od przysłowiowej złotówki (widzę w tym duże ryzyko - choć ktoś może powiedzieć, ze niezła domena zawsze się obroni i licytacja dojdzie do kwoty zbliżonej o jakiej myślał wystawiający), od 10 zł (np. na AfterMarket widuję licytację dochodzące do 1000 zł, a rozpoczęte od 10 zł), czy może poprostu "Kup Teraz" w cenie jaka mniej więcej interesuje zbywcę ? Ja gdy wystawiam np. od 90 zł, to nie ma wogóle zainteresowania (może to też kwestia jakości domen, ale nie wszystkie przeze mnie wystawiane to ;) )

 

Jeśli było gdzieś podobne zapytanie do mojego (i dyskusja w tym temacie) poproszę o link.

 

S.F.

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites
(może to też kwestia jakości domen, ale nie wszystkie przeze mnie wystawiane to ;) )

 

Może być, też tak, że to tylko Twoja subiektywna ocena...

 

Zazwyczaj, (z oczywistych względów) podobaja nam sie nasze domeny, co wcale nie oznacza, że patrząc obiektywnie są one wartościowe. Myślę, że większość z nas ma w swoich zbiorach domeny które przedstawiają znikoma wartość, bądź wręcz są bezwartościowe, a my i tak widzimy w nich potencjał;)

 

Pozdrawiam,

 

Ores

Share this post


Link to post
Share on other sites

podbijam, interesuje mnie jak w ubiegłym roku wyglądała druga połowa grudnia.

Czy dało się zauważyć spadki zainteresowania aukcjami?

Czy sprzedaże zamierają i lepiej zbierać siły i zapasy na styczeń?

 

Wiadomo, najbardziej uzależnieni wrócą na forum i giełdę już po wieczerzy wigilijnej, ale spora grupa już 18tego grudnia zaczyna świąteczno-noworoczne urlopy

Edited by dlp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×