Jump to content
ryskadow

ranking najdrozszych polskich domen

Recommended Posts

witam!

 

Na swoje stronie o wolnych domenach wolnedomeny.net

chcialbym stworzyc ranking najdrozszych polskich domen.

 

Cos na wzor jakies amerykankiej strony (nie pamietam adresu).

Obecnie zebralem ok 30 adresow sprzedanych na allegro.

 

I mam prosbe do Was, prosilbym o podsylanie informacji, o domenach ktore sprzedaliscie, lub wiecie ze zostaly sprzedane na sedo, allegro itp

Interesuja mnie nastepujace kategorie

 

L.pl (l- litera, c- cyfra)

C.pl

LC.pl CL.pl

LLL.pl

LLC.pl (jedna lub dwie cyfry w dowolnym miejscu)

 

dowolna_nazwa.pl

dowolna_polska_nazwa.pl IDN

 

dowolna_nazwa.net.pl

dowolna_nazwa.com.pl

dowolna_nazwa.biz.pl

dowolna_nazwa.info.pl

 

domeny info, com, biz, tv itp - ale o polskim znaczeniu

 

 

Mysle ze takie zebranie informacji top domenach pomoze kupujacym i sprzedajacym lepiej wyceniac domeny.

 

Byc moze uwzglednie ceny ktore sa proponowane na GIDO.pl ale czasem wydaja mi sie one zbyt wysokie, najlepiej je wycenia rynek.

 

 

Bede wdzieczny za wszelkie informacje i ew linki

 

pozdrawiam

Ryszard

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobry pomysł, warto go rzetelnie potraktować

 

ps. jak można, podaj link do stron, na których się wzorujesz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
dobry pomysł, warto go rzetelnie potraktować

 

ps. jak można, podaj link do stron, na których się wzorujesz.

 

 

jeszcze nie znalazlem tej strony....ale przy okazji wpadla mi w oko stronka

http://www.domainnews.com/general/16200708...rnet/#more-1119

 

100 pierwszych domen internetowych na swiecie.....moze cos takiego polskiego stworzymy, lub ktos wie gdzie jest taka lista?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pomysł fajnie, ale ten kto rejestrował wtedy domeny musiał myśleć przyszłościowo:

 

jedna ze 100:

 

Domain Name: DSC.COM

Registrar: NETWORK SOLUTIONS, LLC.

Whois Server: whois.networksolutions.com

Referral URL: http://www.networksolutions.com

Name Server: DNS1.DSCLITERATURE.COM

Name Server: DNS2.DSCLITERATURE.COM

Status: clientTransferProhibited

Updated Date: 27-jun-2006

Creation Date: 03-sep-1987

Expiration Date: 02-sep-2010

 

szkoda ze ja byłem tak mały że nie mogłem rejestrować w tamtych czasach, bo inaczej to dziś bym leżał na szeszelach i patrzył jak miliony na koncie mi się mnożą :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

popieram, pomysł ciekawy

od siebie dorzucę, że ważne byś umieścił przy każdej domenie datę transakcji, inaczej taki ranking będzie przynajmniej dla mnie niepełny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
popieram, pomysł ciekawy

od siebie dorzucę, że ważne byś umieścił przy każdej domenie datę transakcji, inaczej taki ranking będzie przynajmniej dla mnie niepełny.

 

I jeszcze źródło informacji... bo w tych trzech powyższych dwie są nieoficjalne, a jedna – z allegro...

Share this post


Link to post
Share on other sites
I jeszcze źródło informacji... bo w tych trzech powyższych dwie są nieoficjalne, a jedna – z allegro...

 

pierwsza lista, potem uzupelnie daty - te ktore znam (ale mysle ze wystarczy miesiac i rok)

 

http://www.wolnedomeny.net/topdomeny.php

 

 

jak przybedzie domen, to podziele je na kategorie, tak jak pisalem na poczatku watku

 

umiescilem rownie domeny, ktore poszly za ok 100zl, aby byly pokazane obecne ceny trzyliterowek, i dwuliterowek .com.pl

 

listy beda archiwizowane miesiacami lub kwartalami zeby, w przyszlosci mozna bylo do nich wrocic;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domen typu sqlep.pl bym nie umieszczał, przecież wiadomo że licytowali krewni i znajomi królika. Poza tym nie osiągnęła ceny minimalnej, więc po co w ogóle? Na liście powinny być tylko domeny *sprzedane*. Ceny mogą być niepotwierdzone (o ile będzie to wyraźnie powiedziane), ale sprzedaż powinna być potwierdzona.

 

Nie wiem też dlaczego umieściłeś na liście ror.pl, skoro jej nie sprzedałem... :-/

Już lepiej wrzuć lupa.pl – sprzedałem ją na allegro w lutym 2007 za 2025 zł.

 

Aha – i skoro umieszczasz na liście domeny po 50 zł, to raczej zmień nazwę listy na jakąś inną. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mam zrzuty aukcji domenowych z ostatnich 4 miesiecy z alllegro wiec w wolnej chwili cos dorzuce

 

na dzis: la.pl 12K

fokta.pl (poszukaj na tym forum ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam. Mnie osobiscie pomysl sie podoba. Chcialbym przedstawic kilka dygresji. Moim zdaniem warto umiescic na tej liscie domeny ktore rzeczywiscie sprzedano; warto sprawdzic czy po sprzedazy danej domeny cos sie pod nia dzieje, lub kiedy nic sie nie dzieje albo jest to nie do zweryfikowania ocenic racjonalnie czy za taka kwote dałoby sie dana domene sprzedac (mam na mysli domeny typu sqlep.pl (jak pisal pb)). Jezeli domena przejedzie taka weryfikację, to tak jak zamiesciles w kolumnie *opis* warto byłoby podac zrodlo takiej informacji - czy jest to informacja z allegro, czy aukcja na di.pl itd. Moim zdaniem również minimalna ceną dla domeny winno być 999,00 zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No właśnie, jak podejdziesz ambitnie do tematu, to wyrzucisz sqqqqlepy, a warto pomyśleć o zrzutach aukcji w formie linku obok domeny (ostatnie 4 m-ce to już coś ) lub linku do informacji na jakimś serwisie. Istotna jest wiarygodność, inaczej ceny będą traktowane jak na gido, nierealnie. Poszukaj wzorów z com. I koniecznie data transakcji, tylko sprzedane. I bez wielkich liter, chyba że to jest reklama. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak sprawdziłem są tam oferty domen od początku marca 2007. I niestety allegro likwiduje archiwum po pewnym czasie, także te z marca są niedostępne na allegro. Warto porobić zrzuty tych dostępnych, by mieć historię udokumentowaną.

 

wg ceny

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak sprawdziłem są tam oferty domen od początku marca 2007.

 

Tak, wtedy powstała ta strona.

 

 

No przecież wkleiłem ten link powyżej. :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

wszystkie uwagi sa bardzo cenne

 

linki do aukcji nie zamieszczalem, bo szybko znikaja

 

kiedys wydawalo mi sie ze jest gdzies archiwum aukcji, tzw. nagrywarka,....jak ja znajde, to beda tez linki

 

domena sqlep.pl zniknie....myslalem ze faktycznei poszla za tyle

Share this post


Link to post
Share on other sites
wszystkie uwagi sa bardzo cenne

 

linki do aukcji nie zamieszczalem, bo szybko znikaja

 

kiedys wydawalo mi sie ze jest gdzies archiwum aukcji, tzw. nagrywarka,....jak ja znajde, to beda tez linki

 

domena sqlep.pl zniknie....myslalem ze faktycznei poszla za tyle

 

Ja korzystam nieraz z tego: http://www.allegro.archiver.pl/

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol... tak patrze na te ceny i strasznie marnie to wyglada... grosze.

To raczej nam nie pomoże w osiąganiu korzystniejszych dla nas cen :(

 

szkoda ze wiekszość z allegro, ktore strasznie zaniża (jak dla mnie) ceny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
lol... tak patrze na te ceny i strasznie marnie to wyglada... grosze.

To raczej nam nie pomoże w osiąganiu korzystniejszych dla nas cen :(

 

szkoda ze wiekszość z allegro, ktore strasznie zaniża (jak dla mnie) ceny.

 

 

allegro...bo to sa oficjalne dane, malo osob z tego forum powie ile sprzedalo swoich domen i za jaka cene.....

licze na uzytkownikow tego forum....i mam nadzieje ze wtedy lista domen z allegro bedzie symboliczna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

niestety sam bardzo dobrze wiem o czym mówisz... jakoś tak nie widzi mi sie zbytnio chwalenie większymy kwotami.

zreszta widać co swojego czasu DawidMExpert wywołał rzucając drobne sumki jakie uzyskał za domeny eu ;p

Share this post


Link to post
Share on other sites
zreszta widać co swojego czasu DawidMExpert wywołał rzucając drobne sumki jakie uzyskał za domeny eu ;p

 

z chęcią dowiem się jakie "sumki" Ty uzyskałeś za sprzedaż swoich domen.. pochwal się, proszę.

wiadomo, że każdy wolałby sprzedać jedną dobrą domenę za xx.xxx.xxx $$$ i mieć spokój do końca życia, ale sprzedaż kilku(nastu/dziesięciu) domen w roku za kilkaset czy kilka(naście) tysięcy też jest niezłym interesem.

 

inicjatywę opisaną w niniejszym wątku popieram, ale żeby spełniała swoją funkcję, musi być rzetelnie i profesjonalnie przygotowana.. niezły pomysł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pieniądze lubią ciszę i unikają szumu (zazwyczaj) wielu się nie przyzna za ile sprzedają domeny to nie tylko to że taki mają kaprys ale i dlatego ponieważ kontrahent by sobie tego nie życzył. W Polsce dokonuje się wielu sprzedaży domen internetowych o których nigdy się nie dowiemy. Kupujący to nie tylko firmy które kupują dla siebie na swój użytek ale i inwestorzy którzy mają świadomość że internet będzie coraz ważniejszy w życiu ludzi a tym samym adresy internetowe które mogą być niezwykle cennym( i pewnym) środkiem inwestycyjnym. Wiele razy się przekonałem, ile firmy mogą zapłacić za adres który jest dla firmy niezbędny i który łatwo identyfikuje profil działalności firmy. Nie sądze aby na domenach można było kiedykolwiek stracić, ważne aby wcześnie zacząć - Ci którzy już działają to oni w przyszłości będą dyktować warunki i oczywiście ceny, dlatego tak wielu ludzi z wizją "robi" w tym biznesie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pieniądze lubią ciszę i unikają szumu (zazwyczaj) wielu się nie przyzna za ile sprzedają domeny to nie tylko to że taki mają kaprys ale i dlatego ponieważ kontrahent by sobie tego nie życzył. W Polsce dokonuje się wielu sprzedaży domen internetowych o których nigdy się nie dowiemy. Kupujący to nie tylko firmy który kupują dla siebie na swój użytek ale i inwestorzy którzy mają świadomość że internet będzie coraz ważniejszy w życiu ludzi a tym samym adresy internetowe które mogą być niezwykle cennym( i pewnym) środkiem inwestycyjnym. Wiele razy się przekonałem, ile firmy mogą zapłacić za adres który jest dla firmy niezbędny i który łatwo identyfikuje profil działalności firmy. Nie sądze aby na domenach można było kiedykolwiek stracić, ważne aby wcześnie zacząć - Ci którzy już działają to oni w przyszłości będą dyktować warunki i oczywiście ceny, dlatego tak wielu ludzi z wizją "robi" w tym biznesie.

 

Dobrze prawi :-) Lepiej bym tego nie ujął.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×