Jump to content
Sign in to follow this  
yarowa

Komitet Właścicieli Domen Internetowych

Opinia Forum di.pl dot. powołania ww. "Komitetu"  

70 members have voted

  1. 1. Czy pomysł powołania w sposób oddolny i demokratyczny struktur Komitetu, który będzie miał mandat na zajmowanie publicznego stanowiska w kwestiach dotyczących środowiska właścicieli domen uważasz za:

    • BEZZASADNY [jestem "przeciw"]
      18
    • ZASADNY [jestem "za"]
      52


Recommended Posts

Stowrzyszenie które istnieje Stowarzyszenie mogłoby odnieść sie do tego przypadku jako do precedensu gdyby takowy nastapił ale jak na razie powtórze poraz kolejny , nie ma orzeczenia do którego można by się ustosunkować.

Za to są wątpliwości co do zasadności wyroku i poważnych uchybień w procedurze prowadzenia sporu, gdzie stroną była osoba z kierownictwa tego Stowarzyszenia( i jakoś nie została podana żadna informacja o zawieszeniu jej funkcji do czasu wyjaśnienia tego przypadku.) Czy taka organizacja-stowarzyszenie ma moralny mandat do zajmowania stanowiska w jakiejkolwiek sprawie?

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeszcze nie było takiego wątku, który nabił 15000 wyświetleń tak szybko. Masz czas śledzić wątek jak i komentować inne. Czaruj więc dzieci w piaskownicy. Przypomnij sobie jak zarejestrowałeś sylyx.pl i piłkanożna.pl i pokaż, że masz jaja. Wszystkich srok za ogon nie utrzymasz. :)

Wiem, że ciężko Ci to sobie wyobrazić, ale powstrzymałem się jakoś przed pasjonującym przewertowaniem wątków świstakowych ;) Długich jak.. już mówiłem jak co.

 

P.S I po co ja Cię odblokowałem?? No po co??

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
O tym czym (moim zdaniem) powinno zajmować się stowarzyszenie już rozmawialiśmy i jest to kilka głównych spraw.

 

I moim bardzo skromnym zdaniem nie powinno się zajmować poradnictwem prawnym.

DD

 

Dlatego zastanawia mnie postac niejakiego Rafala Sikory. Skad on sie tam wzial? Ma sluzyc jako straszak na domainerow, co juz pokazal w watku o "cwanym swistaku?"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlatego zastanawia mnie postac niejakiego Rafala Sikory. Skad on sie tam wzial? Ma sluzyc jako straszak na domainerow, co juz pokazal w watku o "cwanym swistaku?"

Najlepiej byłoby opowiedzieć jakąś anegdotę, ale za późno już :)

 

Powtórzę to co już pisałem: Rafał, Rafał, Daniel - prawnik, przedsiębiorca (twórca serwisów), inwestor domenowy (domainer) --> obiektywizm, różne punkty widzenia, dywersyfikacja, reprezentacja interesów różnych właścicieli domen.

 

Ale nie będę robił OT, bo to nie wątek na ten temat.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlatego zastanawia mnie postac niejakiego Rafala Sikory. Skad on sie tam wzial? Ma sluzyc jako straszak na domainerow, co juz pokazal w watku o "cwanym swistaku?"

Ot takie uzupełnienie tego "tercetu egzotycznego" :)

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] Inicjatywa Yarowy jest bardziej społeczna. Można też przecież uczestniczyć w obu inicjatywach.[...]

 

Faktycznie w 100% społeczna.

Komitet, jeśli powstałby, mógłby ukazać, że stworzenie struktury nie musi wiązać się od razu z usankcjonowaniem nazwijmy to "urzędowym".

Polegałby na uznaniu go, usankcjonowaniu w wyniku wyborów [ograniczonych pewnymi oczywistymi barierami, ale jednak wyborów] przez osoby zainteresowane czyli teoretycznie przez całą społeczność skupioną na di.pl. I to stanowiłoby o jego sile.

Dokonaliby tego upodmiotowieni wyborcy. Mandat byłby mocny.

Osobiście chciałbym, aby w takim Komitecie, czy w przedstawicielstwie tego Komitetu,

jeśli oczywiście powstanie, uczestniczyły osoby które są obecnie przeciwko albo są obecnie obojętne takiej inicjatywie. I nie chodzi mi tutaj o jakiś uwiarygadniający "listek figowy", ale o reprezentację szerokiego spektrum środowiska właścicieli domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlatego zastanawia mnie postac niejakiego Rafala Sikory. Skad on sie tam wzial? Ma sluzyc jako straszak na domainerow, co juz pokazal w watku o "cwanym swistaku?"

może dlatego np, zeby walcząc o zmiany prawa domenowego posługiwać się "ich" językiem. żeby wnioski, pisma etc pisać w oparciu o rózne artykuł i paragrafy. nie wiem jak ty, ale ja chyba bym sam nie byl w stanie poprawnym rawnym językiem wytknąc błędy i problemy obecnych rozwiązań prawnych i zaproponowac pomysł na ich rozwiązanie

 

oczywiscie tak tylko gdybam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiem, że ciężko Ci to sobie wyobrazić, ale powstrzymałem się jakoś przed pasjonującym przewertowaniem wątków świstakowych :) Długich jak.. już mówiłem jak co.

 

P.S I po co ja Cię odblokowałem?? No po co??

 

DD

Wydaje mi się, że ta sama ciekawość dzięki której mnie odblokowales łaskawco sprawiła, że czytałeś wątek. Odniosleś się do niego parę postów wyżej pisząc: "Obecnie podejmuję kroki, które zmierzają do wyprostowania spraw związanych ze stowarzyszeniem". Tylko mi nie mów, że jest jeszcze coś o czym nie wiemy.

 

I w sumie nie wiem po co mnie odblokowałeś. Jeżeli o mnie chodzi to możesz być nadal ignorantem.

Edited by korneliusz.com (sylyx.com)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ok, wydaje mi się, że chcemy. Nie jest żadnym problemem, żeby przed każdym przyjęciem członków robić głosowanie.

 

Wypowiadajcie się jeszcze proszę, w kwestii okresu przez jaki ma "wisieć" ankieta, albo jaki moment uznajemy za taki, który daje względnie miarodajne wyniki.

Może to "już", może jeszcze jutro, do końca weekendu, może jeszcze przez tydzień.

Jak uważacie.

Później, po ewentualnej Waszej akceptacji dla istnienia omawianego Komitetu (wyniki z ankiety), czas będzie na następny etap.

Wiemy, że na Forum jest ok 5 tys zarejestrowanych Userów. Realnie, średnio codziennie przebywa na Forum kilkudziesięciu, kilkuset (?).

Chodzi mi o to aby nie było zarzutu, że ktoś chciał a nie miał szans na udział w tej ankiecie. Chociaż pewnie to nigdy nie bywa tak, że każdy jest zadowolony.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Już około 40 osób głosowało za i wątpię czy czekanie drastycznie zmieni ten stosunek głosów.

 

Ok. Zobaczymy jak i czy, sytuacja będzie się rozwijać. Ja pojawię się na Forum jakoś po południu.

Dobranoc, a niektórym dzień dobry :).

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przepraszam, że piszę post pod sobą, ale nie chciałbym utrudniać ruchu forumowego i tworzyć niepotrzebnie nowe wątki.

 

Wydaje mi się, że ankieta już "ani drgnie" ...

--------------------------------------

Podsumowuję wyniki ankiety:

 

Osób głosujących: 61

w tym: 44 głosy "za" i 17 głosów "przeciw".

 

Wynik ankiety wskazuje, że większość osób biorących w niej udział, przychyla się do pomysłu powstania Komitetu.

 

Biorąc pod uwagę, że np. dzisiaj o godz. 16.04 było na Forum 46 zarejestrowanych Użytkowników i tak mniej więcej pewnie kształtuje się ostatnimi czasy frekwencja, to liczba 61 [głosujących] jest chyba wynikiem przyzwoitym.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ino nazwę bym zmienił nie właścicieli a abonentów

 

To nazwa robocza na czas ankiety. O nazwie rozstrzygniecie sami.

Zresztą ... czyż nie zależy środowisku domenowemu na mocniejszym argumencie w ręku, aniżeli tylko bycie abonentem :P ?

 

-------------

 

Zgłaszanie akcesu do Komitetu, zgłaszanie kandydatur do Wyborów [do Rady komitetu]:

 

http://www.di.pl/index.php?showtopic=37291

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
... współpracownika milczysz -_- . Chętnie porozmawiam merytorycznie, zapraaszam do tematu na temat domeny świstak.pl, podejmujesz wyzwanie?

Nie jesteśmy na ringu. Nie dziwię, że nie będziesz mógł polemizować tak jak byś tego chciał i z kim byś chciał nazywając dyskusję wyzwaniem. Sugeruje to, że z góry zakładasz wrogie podejście.

 

 

Mamy już Stowarzyszenie Właścicieli Domen Internetowych, za chwilę będziemy mieli Komitet Właścicieli Domen Internetowych, ja proponuję jeszcze powołać Związek, Federację, Sojusz, Alians, Porozumienie, Ruch, Fundację, Partię i Kościół, każde osobno i prowadzone przez kogo innego w zupełnie innym kierunku. Bo przecież jeśli będzie piętnaście malutkich grup domainerów, każda robiąca i mówiąca co innego, to będzie lepiej niż jedna duża, prawda?

Tak jak mówisz, zaraz dojdzie do paradoxu i będzie więcej organizacji aniżeli domainerów.

 

Chyba Korneliusz o tym pisał (mało kiedy się z nim zgadzam) niech powstają kolejne organizacje, mamy wolność wyboru. Należy pamiętać, że mogą mieć inną misję i pokrywać się tylko w części. Najważniejsze będą efekty.

 

W innym wątku widziałem swoją osobę jako kandydata na ciepłą posadkę :) Nie będę się dublował, więc chciałbym poinformować, że nie jestem zainteresowany przystąpieniem, jednocześnie dziękuję za pamięć.

 

 

Czaruj więc dzieci w piaskownicy. Przypomnij sobie jak zarejestrowałeś sylyx.pl i piłkanożna.pl i pokaż, że masz jaja. Wszystkich srok za ogon nie utrzymasz. ;)

Czy każda Twoja wypowiedź musi być chamska?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie jesteśmy na ringu. Nie dziwię, że nie będziesz mógł polemizować tak jak byś tego chciał i z kim byś chciał nazywając dyskusję wyzwaniem. Sugeruje to, że z góry zakładasz wrogie podejście.

Nie przesadzaj, dyskusja to nie zaloty, a życie publiczne to nie inkubator.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ino nazwę bym zmienił nie właścicieli a abonentów

 

Posiadczy - to jest chyba prawnie właściwe określenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posiadczy - to jest chyba prawnie właściwe określenie.

 

Nadal abonent....zerknij do regulaminu NASK - u

 

-_-

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nadal abonent....zerknij do regulaminu NASK - u

-_-

 

Zgadza się ale ładniej brzmi. Posiadacz nie musi formalnie być właścicielem ale dysponuje prawami do korzystania z określonego dobra i to ładnie tu pasuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posiadacz nie musi formalnie być właścicielem ale dysponuje prawami do korzystania z określonego dobra i to ładnie tu pasuje.

 

Też kucha....posiadaczem może być również:

 

- złodziej

- paser

itp...

 

Posiadacz może posiadać prawa do posiadania jak również tych praw nie posiadać....vide: nielegalne posiadanie broni

-_-

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites
name='apze' date='nie, 25 paź 09' post='241520']

[...]

 

Chyba Korneliusz o tym pisał (mało kiedy się z nim zgadzam) niech powstają kolejne organizacje, mamy wolność wyboru. Należy pamiętać, że mogą mieć inną misję i pokrywać się tylko w części. Najważniejsze będą efekty.

 

Dokładnie tak, a jeśli efektów ich pracy nie będzie, to w sposób naturalny znikną.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Najnowsze posty na forum

    • foldery.pl profes.pl crx.pl szkatulka.pl   Zapraszam na aukcje domen od 69 PLN bez ceny minimalnej:   foldery.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10347/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   profes.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10348/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   crx.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10349/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:05:33) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   szkatulka.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10350/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 18:15:44) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:05   DD
    • motogotowka.pl   Sprzedam domene
    • podgrzewane.pl odrestaurowany.pl   jak oceniacie domeny? Będzie coś z tego?
    • Estibot.com wycenił vplay.pl na 3000$, a Wy jak wyceniacie vplay.pl ?
    • Stajnia.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/stajnia.eu/?utm_source=market_redirect&_track=12a366f67063e7f9c52492542ac5b2cd
    • Dziś koniec aukcji na domenę.
    • Defloracja.pl   Aukcja BCM
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,182
    • Most Online
      902

    Newest Member
    garfieldfilm
    Joined
×