Jump to content
Sign in to follow this  
bradiaga

Propozycja rozwiązania Kryzysu Stowarzyszeniowego

Recommended Posts

Propozycja zawiera cztery proste kroki + uzasadnienie.

 

1. Rozwiązać SWDI. (Leży to w gestii członków Stowarzyszenia)

2. Na bazie Rady Komitetu tworzonego za sprawą Yarowy + osób ze stowarzyszenia utworzyć "Radę Założycielską" nowego stowarzyszenia.

3. Rada Założycielska w ciągu np. dwóch tygodni formułuje cele, zadania, statut i strukturę organizacyjną nowego stowarzyszenia.

4. Rada przedstawia sformułowane zasady i każdy kto je zaakceptuje może przystąpić do Nowego Stowarzyszenia; odbywają się wybory władz.

 

 

Uzasadnienia

Ad1.

Stowarzyszenie powstało "z naruszeniem dobrych obyczajów" i to odium będzie nad nim wisiało długo. Powstanie Komitetu jest na to dowodem. Natomiast dobrze by było gdyby wszystkie osoby ze Stowarzyszenia do których mamy zaufanie przystąpiły do pracy w nowym.

Ad2.

Komitet jest dobrym pomysłem - o ile nie rozbije środowiska. Nie ma nas - działających w tej branży i zainteresowanych poprawą sytuacji aż tak wielu, żeby tworzyć dwa ułomne ciała. Poza tym nie wyobrażam sobie działania Komitetu bez DD, Grzegorza, Michaua, Networkera, PB (alfabetycznie podałem osoby które zapisały się do Stowarzyszenia - jeśli kogoś pominąłem - proszę o wybaczenie)

Ad3.

Do Rady Założycielskiej przystąpić powinni nawet ci, którzy nie chcą uczestniczyć we władzach (yarowa, Sylyx, domainer i kilka innych osób z forum mających ciekawe pomysły)

Prace można by prowadzić w zamkniętym wątku na di. Może mógłby być on dostępny do czytania dla wszystkich zainteresowanych a do pisania tylko dla "delegatów" To sprawy do ustalenia.

 

Jeszcze o dobrych obyczajach.,

Stowarzyszenie powstało z myślą o domeniarzach korzystających z di, przyjeżdżających na MD a zostało powołane za ich plecami;

Jako ciekawostkę dodam, że według regulaminu czytanego w czasie MD akces do SWDI musiał być zatwierdzony w tajnym głosowaniu członków (w owym czasie trzech prezesów) Z tych dwóch powodów nie wypełniłem deklaracji.

 

Pomimo tego uważam, że DD jest naturalnym i najlepszym na chwilę obecną kandydatem na prezesa - i gdyby sytuacja potoczyła się w sposób zbliżony do mojej propozycji - czyli utworzenie nowej organizacji skupiającej wszystkich zainteresowanych i DD by kandydował - to na 90% ma mój głos.

Edited by bradiaga

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja chciałem zapytać jaki kryzys?

Ja go nie widzę.

Powstanie jednej grupy Wzajemnej Adoracji wcale nie wyklucza powstanie drugiej która zechcę działać nie tylko dla pojedynczych osób ale przede wszystkim dla całego środowiska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może niech każdy założy sobie swoje własne stowarzyszenie i będzie ok.

Mnie to zaczyna przypominać sejmik szlachecki gdzie każdy by chciał mieć swoje liberum veto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może niech każdy założy sobie swoje własne stowarzyszenie i będzie ok.

Mnie to zaczyna przypominać sejmik szlachecki gdzie każdy by chciał mieć swoje liberum veto.

 

 

Czytaj ze zrozumieniem.

 

Napisałem, że lepiej, żeby powstała JEDNA organizacja w oparciu o inicjatywę Komitetu i osoby ze stowarzyszenia.

 

JEDNA organizacja będzie silniejsza. RAZEM jest łatwiej.

 

Jestem przeciwny podziałowi.

 

To tyle tytułem wyjaśnienia dla "wolno czytających".

Edited by bradiaga

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest smg
Pomimo tego uważam, że DD jest naturalnym i najlepszym na chwilę obecną kandydatem na prezesa - i gdyby sytuacja potoczyła się w sposób zbliżony do mojej propozycji - czyli utworzenie nowej organizacji skupiającej wszystkich zainteresowanych i DD by kandydował - to na 90% ma mój głos.

DD nie będzie nigdzie kandydował, bo po tym co piszę już obrał swoją drogę.

Otoczył się w swojej warowni z prezezem od PR (page rank? -_-), oraz prezezem którego specjalizacją (jak można domniemywać) będą pisma do prokuratury za darmo dla wszystkich.

Edited by smg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Propozycja zawiera cztery proste kroki + uzasadnienie.

 

1. Rozwiązać SWDI. (Leży to w gestii członków Stowarzyszenia)

2. Na bazie Rady Komitetu tworzonego za sprawą Yarowy + osób ze stowarzyszenia utworzyć "Radę Założycielską" nowego stowarzyszenia.

3. Rada Założycielska w ciągu np. dwóch tygodni formułuje cele, zadania, statut i strukturę organizacyjną nowego stowarzyszenia.

4. Rada przedstawia sformułowane zasady i każdy kto je zaakceptuje może przystąpić do Nowego Stowarzyszenia; odbywają się wybory władz.

 

Proszę przenieść wątek do działu "Kącik humoru domenowego".

 

Jeszcze nic nie powstało, ale już stado krzykaczy się znalazło.

 

Typowo polskie: gdzie dwóch Polaków tam trzy głosy, bo "moja organizacja jest bardziej mojsza niż twojsza".

 

1. punkt każdego statutu jakiegokolwiek stowarzyszenia powinien brzmieć "Stowarzyszenie na potrzeby działania zakupi zabawki przeznaczone dla dzieci do lat 3"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czytaj ze zrozumieniem.

 

Napisałem, że lepiej, żeby powstała JEDNA organizacja w oparciu o inicjatywę Komitetu i osoby ze stowarzyszenia.

 

JEDNA organizacja będzie silniejsza. RAZEM jest łatwiej.

 

Jestem przeciwny podziałowi.

 

To tyle tytułem wyjaśnienia dla "wolno czytających".

 

Ty może zamiast mędrkować, weź się lepiej do roboty i zrób coś sam, zamiast doradzać innym co mają robić. Takich komentatorów zawsze jest na pęczki a do pracy zwykle nie ma nikogo. Bardziej wierzę w sens organizacji trzymanej za pysk przez wąską grupę osób niż quasi demokratyczne towarzystwo którego działanie kończyć się będzie na biciu piany na forum.

 

A sugerowanie założycielom stowarzyszenia że mają się sami rozwiązać to śmiech na sali.

 

To tytułem wyjaśnienia dla "wolno myślących"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i sprawdza się staropolskie porzekadło, że gdzie dwóch Polaków - tam trzy partie. -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawie sie zrobilo :)

Stowarzszenie powstalo takie a nie inne wiec nie ma co kombinowac. Jesli komus nie pasuje to moze zalozyc swoje. Osobiscie jestem za takim gdzie 2-3 osoby trzymaja mocno cala reszte. Sorki ale demokracja nie zawsze jest najlepszym rozwiazaniem. Zobaczcie zreszta w temat dotyczacy komitetu i wybierania kogos kto bedzie nim "przewodzil". Wszyscy tylko zglaszaj jakies kandydatury a nikt osobiscie nie chce sie podjac jakiejs konkretnej pracy i wziecia na swoje "bary" calosci. Niezaleznie od tego co sie ostatnio wydarzylo ja nadal popieram Stowarzyszenie powolane przez Daniela. Nie rozumiem tych krzykow, ze nie zostalo ono rzekomo powolane demokratycznie. Powolaly je 3 osoby i to wystarczy a przystepowac do niego nikt przeciez nikomu nie kaze. To, ze zostalo powolane w takim a nie innym skladzie to tez nie kwestia przypadku. -_- Przypomne tylko, ze nie jest to swtowarzyszenie uzytkownikow di.pl wiec nikt nikogo o zdanie pytac nie musi a tym bardziej nie musi sie przed nikim tutaj tlumaczyc ;) Tlumaczyc powinni sie jedynie przed swoimi czlonkami ale chyba niewielu tutaj ich jest?

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ty może zamiast mędrkować, weź się lepiej do roboty i zrób coś sam, zamiast doradzać innym co mają robić. Takich komentatorów zawsze jest na pęczki a do pracy zwykle nie ma nikogo. Bardziej wierzę w sens organizacji trzymanej za pysk przez wąską grupę osób niż quasi demokratyczne towarzystwo którego działanie kończyć się będzie na biciu piany na forum.

 

A sugerowanie założycielom stowarzyszenia że mają się sami rozwiązać to śmiech na sali.

 

To tytułem wyjaśnienia dla "wolno myślących"...

 

Właśnie wróciłem z Targów na których cztery dni przekonywałem do wartości domen, sposobu sprzedaży, zakupu itp.

Dlatego nie miałem czasu śledzić dokładnie wątków ani się wypowiadać. Z korzyścią dla wątków zresztą-_-

 

Przeczytaj miły Panie swój pierwszy post na spokojnie i zastanów się ile wartości merytorycznej wnosił i czy wykazywał się zrozumieniem treści mojej propozycji.

Nie pamiętam, żebyśmy byli na Ty i nie widzę powodów, żebyś mi mówił co mam robić. Więcej kultury nawet jeśli siedzisz przed komputerem.

 

 

@umberto - postaraj się powstrzymać osobiste wycieczki ; jeśli nie umiesz - nie pisz pod moimi postami; zemsta nie jest dobrym doradcą

 

@renek - jakie trzy partie - jeśli proponuję stworzenie jednej - silniejszej?

 

Stowarzszenie powstalo takie a nie inne wiec nie ma co kombinowac. Jesli komus nie pasuje to moze zalozyc swoje.

 

Stowarzyszenie opiera się na osobach z di. Można założyć jeszcze dwa, trzy, zrobić konkurencyjne MD, konkurencyjne aukcje. Tylko po co?

 

 

Administrację proszę o usunięcie z tego wątku wszystkich postów które nie zawierają merytorycznych uwag;

 

Moja propozycja odnosi się przede wszystkim do członków SWDI.

Jeżeli oni nie zgodzą się - to niech sobie będą SWDI i Komitet. Moim zdaniem ze szkodą dla środowiska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie, ja ciągle nie widze problemu Stowarzyszenia, Komitetu i innych, które miałby powstać

 

zastanawiam się czy nie prościej i szybciej - jeżeli sa uwagi do istniejącego stowarzyszenia, statusu, członków, planów etc przystąpić ( póki co członków nie ejst za duzo do przegłosowania, póki co tez nie ma ustalonej składki, której wysokość też można przegłosować ) do istniejącego i walczyć o swoje wizje ?

 

jaki w tym problem ? tym bardziej, ze czy to w tym wątku czy w wątku o komitecie większość ciągle chce Daniela na prezesa ?

 

naprawde uważacie, ze szybicj i lepiej jest najpierw kazac się stowarzyszeniu rozwiązać, potem przyjąć w zasadzie te same osoby do nowego ?

 

jaki to ma sens ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest smg
Panowie, ja ciągle nie widze problemu Stowarzyszenia, Komitetu i innych, które miałby powstać

 

zastanawiam się czy nie prościej i szybciej - jeżeli sa uwagi do istniejącego stowarzyszenia, statusu, członków, planów etc przystąpić ( póki co członków nie ejst za duzo do przegłosowania, póki co tez nie ma ustalonej składki, której wysokość też można przegłosować ) do istniejącego i walczyć o swoje wizje ?

No właśnie.

Pierwsze głosowanie nad prezesem DD, drugie nad innymi prezesami. :)

 

DD jest jak PO, współpracownicy "kręcą" afery a poparcie dla szefa nie maleje. -_-

Edited by smg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Typowo polskie: gdzie dwóch Polaków tam trzy głosy...

 

A gdzie prezesów trzech tam....

Zgadzam się, że siła Stowarzyszenia leży w zdecydowanym kierownictwie. Dlatego prezes powinien być jeden.

Share this post


Link to post
Share on other sites
@umberto - postaraj się powstrzymać osobiste wycieczki ; jeśli nie umiesz - nie pisz pod moimi postami; zemsta nie jest dobrym doradcą

 

Komentuję śmieszną sytuację i tyle. Czytanie ze zrozumieniem się kłania?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doceniam inicjatywę bradiaga. Szuka wyjścia z patowej sytuacji gdzie "biznes" liczący kilkadziesiąt aktywnych osób będzie reprezentowany przez kilka Komitetów, Związków Zawodowych, Samoobron itp.

Ja bym jednak nic na siłę nie łączył. Niektórzy obrazili się najzwyczajniej na DD i całe SWDI (powód delikatnie mówiąc śmieszny) i nie życzą, żeby ich reprezentować i takie tam dziecinne zagrywki.

Uważam, że oba "ciała" winny działać równolegle - bo jak wynika z "dyskusji" w innym temacie to Komitet i Stowarzyszenie mają inne cele i przez inne formy działania. Jeżeli już Komitet powstanie, znajdą się chętni na stanowiska przywódcze i dorobi się statutu (bo na razie ten twór to wielka niewiadoma) nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zainteresowani byli członkami zarówno Stowarzyszenia jak i Komitetu.

 

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

Share this post


Link to post
Share on other sites
... Komitet i Stowarzyszenie mają inne cele i przez inne formy działania....

 

Obawiam się, że będą w opozycji do siebie i to ofensywnej. Przykład choćby już tego nieszczęsnego świstaka. Fatalnie wypalił prawnik Stowarzyszenia, który zapowiedział, że za darmo będzie pisał pozwy do prokuratury na potencjalnych człownków Komitetu... Pięknie się zapowiada.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest smg
Niektórzy obrazili się najzwyczajniej na DD i całe SWDI (powód delikatnie mówiąc śmieszny) i nie życzą, żeby ich reprezentować i takie tam dziecinne zagrywki.

 

Ja sobie nie życzę takich stwierdzeń, bo się nie obraziłem ani na DD i SWDI. Nie życzę sobie też pisania, że powód był śmieszny, bo dla mnie nie jest śmieszne jak ktoś wali do mnie z "granatnika" i straszy prokuratorem. Jeżeli dla Ciebie coś jest śmieszne i dziecinne, to napisz to panu Sikorze i tak go określ. -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszyscy mamy prawo wyboru.

Za to nie wszyscy mają szanse dostać się do SWDI. Zatem powstało, czy też powstaje elitarne, zamknięte środowisko o przyjęciu do którego decyduje tajne głosowanie. Co zatem dla szaraczków?

A tak na marginesie. Stowarzyszenie Właścicieli bez ani jednego właściciela? Pan S. straszący prokuratorem powinien najpierw posprzątać u siebie potem straszyć. I zacząć od prostowania nazwy stowarzyszenia bo wprowadza w błąd...

-_-

Share this post


Link to post
Share on other sites
dlaczego tak uważasz ?

 

Już samo założenie...tajności głosowania dotyczące przyjęcia mnie ku takim rozważaniom skłania...

Share this post


Link to post
Share on other sites
czym sie zajmuje to stowarzyszenie?

 

jak na razie to straszeniem prokuratorem za wyrażanie własnego zdania...

-_-

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest smg
czym sie zajmuje to stowarzyszenie?

Na dzień dzisiejszy?

Na dzień dzisiejszy jeden z prezezów odbiera domenę a drugi ma zamiar strzelać z rękawa doniesieniami do prokuratury.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja sobie nie życzę takich stwierdzeń, bo się nie obraziłem ani na DD i SWDI. Nie życzę sobie też pisania, że powód był śmieszny, bo dla mnie nie jest śmieszne jak ktoś wali do mnie z "granatnika" i straszy prokuratorem. Jeżeli dla Ciebie coś jest śmieszne i dziecinne, to napisz to panu Sikorze i tak go określ. -_-

 

Mnie powód śmieszy, to moje prywatne zdanie i pozwól łaskawie, że przy nim zostanę.

 

Nie róbmy jednak OT. Moim zdaniem niech ów Komitet powstanie, ukonstytuują władzę, pokaże statut i cele działania i ludzie będą mieli

wybór.

 

 

 

Grzesiek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×