Jump to content
Saint

PPD.pl - padł?

Recommended Posts

U mnie nie działa i niestety widać to w statystykach zaparkowanych domen... w najlepszym "czasie antenowym" :)

Edited by necik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Była przerwa dwa razy po kilka minut. Apache robi sobie czasami humorki, trwa analiza przyczyny tych kilkuminutowych przerw.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Była przerwa dwa razy po kilka minut. Apache robi sobie czasami humorki, trwa analiza przyczyny tych kilkuminutowych przerw.

 

Jesli moglbym cos doradzic, to polecalbym zmiane na Lighttpd ew. nginx. Ten pierwszy jest naprawde swietny i nie taki mulowaty jak Apache. Z drugim nie mialem dostepu, ale tez mial dobre opinie. Oba sa o wiele szybsze, w mniejszym stopniu obciazaja serwer itd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wkrótce będziemy rozbudowywali strukturę, tak więc z pewnością będą również przeprowadzane testy wydajnościowe poszczególnych rozwiązań. Dzięki za radę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od ok godz. 01:00 (jeśli nie wcześniej) występują problemy z PPD.pl - najpierw strona w ogóle była niedostępna, teraz już działa, ale od kilku godzin występuje błąd:

 

[10998] Chwilowe problemy w połączeniu z serwerami NASK.

 

Nie można rejestrować domen, nie działa rezerwacja etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od ok godz. 01:00 (jeśli nie wcześniej) występują problemy z PPD.pl - najpierw strona w ogóle była niedostępna, teraz już działa, ale od kilku godzin występuje błąd:

 

[10998] Chwilowe problemy w połączeniu z serwerami NASK.

 

Nie można rejestrować domen, nie działa rezerwacja etc.

 

Wystąpiły jakieś problemy w serwerowni – po telefonie w nocy połączenie z siecią zostało przywrócone, jednak nadal są problemy z komunikacją z NASK. Powinni być naprawione niebawem. Przepraszam za problemy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otrzymaliśmy informację z serwerowni, że są problemy z jednym z ich głównych serwerów. Obecnie technicy pracują nad rozwiązaniem problemu. Gdy awaria zostanie usunięta, poinformuję w tym wątku.

Edited by Interson

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wygląda na to, że już wszystko działa poprawnie. Nie otrzymałem jednak jeszcze oficjalnej informacji z serwerowni, więc jeszcze mogą występować problemy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
zaczyna sie to co z dropped... czym wiecej domen tym wiecej padów ;/

 

Proporcja między padami PPD.pl do Dropped.pl to może 1/50. A mniejszą ilość domen nadrabia obciążenie generowane przez setki narzędzi i innych skryptów działających w tle.

Dodatkowo większość tych padów jest spowodowana problemami serwerowni, nie naszymi, tak więc nie mamy na nie wpływu. A te kilka-kilkanaście minut średnio raz na miesiąc chyba nie jest wielkim problemem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm... od rana całkiem nie mogę dostać się na ppd.pl ktoś ma podobny problem? (net hula aż miło lecz ppd.pl za nic nie otwiera...)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hmmm... od rana całkiem nie mogę dostać się na ppd.pl ktoś ma podobny problem? (net hula aż miło lecz ppd.pl za nic nie otwiera...)

 

Wygląda na to, że ma przerwy.

Mnie się jakiś czas udało trafić na działający moment, ale po jakimś czasie niestety padło.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś od rana NASK ma awarie przez co różnego typu problemy ciągną się przez cały dzień.

Miejmy nadzieję, że wkrótce to minie, jesteśmy w stałym kontakcie z supportem serwerowni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oki dzięki za info;) pozostaje czekać, heh skorzystam z okazji i złapie należne kilka godzin snu bo już nawet apteczne specjały mnie nie pobudzają:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

O godzinie 20 miała kończyć się aukcja przechwyconej domeny wchodzę a tu aukcja już zakończona :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaka? Sprawdziliśmy na szybko i 3 skończyły się w czasie awarii, ale nie zauważyliśmy jakiegoś przestawienia czasów.

 

Edycja: Jest problem. Próbujemy go rozwiązać.

Edited by Interson

Share this post


Link to post
Share on other sites

pierzchala.pl

 

edit

Przed czasem skończyła się także aukcja 2 moich domen która miała zakończyć się o 20

Coś się pozajączkowało

Edited by promedica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, aukcje domen, które miały się zakończyć o godzinie 20, zakończyły się o godzinie 19. Innych problemów póki co nie widać. Aukcji wiele nie było, przedłużymy je o 24h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Działa wam PPD.pl???? Ja nie moge sie z zadnej przegladarki dostac...

 

19.03 - juz dziala

Edited by arcchie

Share this post


Link to post
Share on other sites
Działa wam PPD.pl???? Ja nie moge sie z zadnej przegladarki dostac...

 

Ja sie dostalem poprzez aukcje jednej z moich domen. Inaczej nie wchodzi.

 

EDIT:

Sorki. Już działa.

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wam też się wyświetlają jakieś błędy aktualnie, nie mogę w nic wejść, mam "Parse error:"

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×