Jump to content
Domenalia

Aukcje first minute w AfterMarket.pl

Recommended Posts

wiec słabo, a domeny nie najgorsze:

 

A to tak można reklamować fm'ki na forum? :-) Bo ja też się w to chwilę pobawiłem i nawet niektóre z moich fm'ek mają oferty, np.

 

wakacjefirstminute.pl

gryrozbierane.pl

aukcjemebli.pl

aukcjepoleasingowe.pl

:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skoro już wątek został podbity to dla zainteresowanych link do Dzisiejszych FM

Dzisiaj do nabycia 589 domen, 20 stron do przejrzenia

:) jak będą chętni to za 10zł będę przygotowywał listy najciekawszych :)

zgłoszenia na PW

Edited by Adam

Share this post


Link to post
Share on other sites
:) jak będą chętni to za 10zł będę przygotowywał listy najciekawszych :)

zgłoszenia na PW

 

Trochę lipa z taką listą...

 

Ciężko przypasować wszystkim. Dla jednych domena może być "atrakcyjna" , dla innych nie, i odwrotnie...

 

Taka lista, to nic innego jak domeny, które Tobie się "podobają"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wybiła 22.00

 

I ####### mnie strzela.

 

Te FM, to szajs jakich mało...

 

Pełno obserwujących, i na tym się kończy. Teraz trzeba kasę na rejestrację wszystkich domen znowu władować....

 

Kończę z FM-kami , bo nerwowo nie wytrzymam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wybiła 22.00

 

I ####### mnie strzela.

 

Te FM, to szajs jakich mało...

 

Pełno obserwujących, i na tym się kończy. Teraz trzeba kasę na rejestrację wszystkich domen znowu władować....

 

Kończę z FM-kami , bo nerwowo nie wytrzymam :)

ehh u mnie to samo, lepiej spokojnie zarejestrować, niż później żałować że się sprzedało za 7zł

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdyby ktoś nie wiedział co to jest FM to po komentarzach mógłby wnioskować, że to jakaś forma hazardu :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprzedałem jedną, ech...szkoda gadać...

 

S.F.

alpine5

 

Ja jedną sprzedałem i jedną kupiłem więc jestem na zero :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gdyby ktoś nie wiedział co to jest FM to po komentarzach mógłby wnioskować, że to jakaś forma hazardu :)

 

DD

 

W totka częściej trafiałem marną trójkę (a i czwórkę miałem chyba z 3 razy w życiu), choć nie grałem jakoś systematycznie, w porównaniu ze sprzedażami domen na FM.

 

S.F.

alpine5

 

p.s. apropos - dzisiejszego kuponu jeszcze nie sprawdzałem :)

Edited by alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprzedałem jedną, ech...szkoda gadać...

 

S.F.

alpine5

 

 

Mam to samo, z 20 wystawionych poszła jedna (biuroprawne24.pl) za 20zł. Nawet nie wyszedłem na swoje, a wydaje mi się, że niektóre domeny były niezłe.

No ale cóż, wszyscy tu narzekamy na FM, a po części to nasza wina, że to tak kuleje bo kto ma kupować te domeny jak nie my ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
No ale cóż, wszyscy tu narzekamy na FM, a po części to nasza wina, że to tak kuleje bo kto ma kupować te domeny jak nie my ?

Może problem nie tkwi w kupujących, a w towarze..? :)

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może problem nie tkwi w kupujący, a w towarze..? :)

 

DD

 

To się pewnie okaże z czasem jak ludzie, którzy nie sprzedali domen na FM zarejestrują je i albo sprzedadzą i zyskają albo po roku puszczą i stracą. Ja swoich nie rejestruje, nie wiem czemu ale mam większe zaufanie do spadów niż do domen które leżą wolne

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja tymczasem nie narzekam, dzisiaj firmyprawnicze.pl za 260 i to jest już kolejna sprzedaż w zakresie XXX

 

Przepuściłem już sporo domen przez FM i widzę pewną prawidłowość. Jest to rynek domen z segmentu małe i średnie biznesy. Dobre słowa kluczowe, coś co można powtórzyć i zapamiętać. Takie przynajmniej sprzedałem i takie dobieram do swojej oferty. Nie silę się na wymyślne konstrukcje słowne, unikam literówek czy innych VV i jakoś to działa.

 

Tak na marginesie bardzo mnie interesują statystyki dropped/aftermarket tuż przed 22. Gdybyśmy znali liczbę użytkowników śledzących i licytujących przed końcem aukcji byłoby łatwiej podjąć wiele decyzji, m.in czy warto czy może nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja powtorze raz jeszcze.....FM psuje rynek i tyle....jezeli komus zal 10 zl by zarejestrowac domene ktora w.g niego ma potencjal to moim skromnym zdaniem dlugo w tym biznesie nie pociagnie - potrzebna jest cierpliwosc a FM to szybka kasa ale mala ktora na dodatek psuje rynek...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domen które mają potencjał jest tysiące, co z tego że zarejestruje ich 300 i będą leżały na parkingach.

Mam w planach kilka serwisów na które nie mam aktualnie czasu. Przeglądając wolne domeny pojawiają się kolejne pomysły na kolejne serwisy, ale przecież doba ma określoną długość. Nie upieram się już że zarejestruję wszystkie które mają potencjał tylko te które mi się do czegoś przydadzą. Tylko w tym tygodniu zarejestrowałem około 30 domen.

Nie zgadzam się że FM psuje rynek. W jaki sposób niby. 1500-2000 domen tygodniowo które na chwile są wzbudzone w ruch? A to że większość jest tania, co zrobić. Jak są dobre to kupować i tyle.

Edited by dlp

Share this post


Link to post
Share on other sites
To pułapka tanich rejestracji.

może doprecyzuje: w ciągu ostatniego tygodnia. Rejestracje (w dropped) zostały sfinansowane przez sprzedaże FM.

Ale to fakt, 12 zł to pułapka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To pułapka tanich rejestracji.

Dokładnie - 50 domen po 12 zł to 600 zł. 50 domen x ~ 40 zł to 2000 zł. Robi różnicę przy przedłużeniu.

 

Dobrze to widać przy większych ilościach. 1000 domen to 12000 zł przy rejestracji i 40000 zł przy przedłużeniu.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

ale rok to dosyć czasu aby dobre domeny na siebie zarobiły, więc nie można popadać w pesymizm

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale rok to dosyć czasu aby dobre domeny na siebie zarobiły, więc nie można popadać w pesymizm

 

tylko jeżeli rezerwujesz i sprzedajesz, widzisz efekt na bieżąco, masz motywację do działania, ktoś kto zarejestruje wiele domen bez ruchu, będzie miał je zaklepane, nie będzie o nich myślał, odłoży sprawę na później, szczególnie jak będzie miał ich więcej, domena nie zarobi na parkingu bo nie ma ruchu, rok szybko minie, i lista spadów się zapełni, także FM to opóźnione spady, większość tych domen spadnie lub pojawi się na LM

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam problem (z pewnością będziecie mogli pomóc). Wystawiałem domeny na FM i kilka z nich, które się nie sprzedało postanowiłem zarejestrować. Jako, że stan mojego konta wynosił niecałe 10 zł, doładowałem konto z MBanku (40 zł) i zaznaczyłem na liście 4 domeny, które chciałem zarejestrować - opcja "odwieś" (było to chyba w czwartek lub piątek). Przy tych czterech domenach pojawiło mi się zielone kółeczko na liście (przy reszcie widniały czerwone) oraz pojawił się komunikat "Oczekuje w kolejce na rejestrację". Oczywiście 48 zł z konta zaciągnęło. Od piątku śledziłem tą sprawę, gdyż wydawało mi się, że powinny zostać zarejestrowane w miarę szybko (myślałem, że praktycznie od ręki), dzisiaj wchodzę, a tam stan konta spowrotem 48 zł, domeny oczywiście zniknęły z listy, ponadto otrzymałem na maila informacje (do każdej domeny osobno), że nie zostały opłacone. Pal licho, te przy których nic nie grzebałem (bo nie chciałem ich rejestrować), ale te na które się zdecydowałem i według mojego mniemamia opłaciłem ? Co zrobiłem źle ? Wszyscy się tu zawwsze wypowiadali, że Dropped/Aftermarket jest taki super. Ja od początku tam mam problemy (tzn. od początku nie umiałem się poruszać tam po dostępnych opcjach, cały serwis wydaje mi się strasznie nieintuicyjny).

 

S.F.

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×