Jump to content
Domenalia

Aukcje first minute w AfterMarket.pl

Recommended Posts

A ta aukcja: szpital-kliniczny.pl ?

Moim zdaniem na konto wygrywającego powinna zostać zwrócona kwota 130-20 = 110 zł, pobrana z konta użytkownika masire.

O zmniejszeniu wynagrodzenia Regulamin Dropped mówi, o zwrocie środków nabywcy jeszcze nie.

Zabroniona jest manipulacja ceną bądź ofertami w aukcji, w szczególności licytowanie w aukcji własnej domeny. Właściciel serwisu zastrzega sobie prawo do blokowania kont użytkowników dopuszczających się manipulacji stanem aukcji, oraz obniżenia wynagrodzenia sprzedawców o kwoty powstałe w wyniku manipulacji.

Na anulowanie aukcji i ich ponowne wystawienie obecnie nie pozwala.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie wiem co się oburzacie, wymyślił promocje(reklamę) i zarabiał uczciwie... skoro domena została sprzedana tzn. że była warta ceny dla kupca... mógł się przecież o niej nie dowiedzieć i stracić okazję...

Edited by Adam

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie wiem co się oburzacie, wymyślił promocje(reklamę) i zarabiał uczciwie... skoro domena została sprzedana tzn. że była warta ceny dla kupca... mógł się przecież o niej nie dowiedzieć i stracić okazję...

O czym ty człowieku piszesz? Mamy chyba różne pojęcia uczciwości.

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie wiem co się oburzacie, wymyślił promocje(reklamę) i zarabiał uczciwie... skoro domena została sprzedana tzn. że była warta ceny dla kupca... mógł się przecież o niej nie dowiedzieć i stracić okazję...

po takim wpisie mogę jedynie zapytać ile ty masz kont do podbijania...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest masire

czas zabrać głos.

 

wiem jak to wygląda jednak proszę pozwolić przedstawić mi moje argumenty.

 

domeny które zostały licytowane w więkoszości podbijał mój znajomy.

 

podbijał dla tego bo go o to prosiłem i naprawdę chciałem by trafiłby z powrotem na moje konto.

a pośpieszyłem się z ich wystawieniem na FM i nie chciałem by ktoś inny wszedł w ich posiadanie.

 

w ostatniej aukcji za 150 zł zachowałem się nie uczciwie prosząc go o podbicie.

 

chciałem was za to przeprosić drodzy domeniarze.

 

każdego może przez chwilę ogarnąć chciwość.

 

juz wczoraj chciałem to naprawić prosząc o kontakt z urzytkownikiem wygrywającym w aukcji za 150 zł by zwrócić mu pieniądze.

 

 

jeszcze raz przepraszam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
O zmniejszeniu wynagrodzenia mówi, o zwrocie środków nabywcy jeszcze nie.

Zasilenie konta nabywcy odbywa się z mojej kieszeni. Więc mogę je zasilić dowolną kwotą :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie wyciągnęliście właściwie żadnych konsekwencji za takie zagrania... dla mnie to porażka.
Zgadzam sie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
po takim wpisie mogę jedynie zapytać ile ty masz kont do podbijania...

Może organizatorzy takich aukcji wprowadzą system weryfikacji kont, który wychwyci takie przypadki aby wyjaśnić je bezzwłocznie po ich pojawieniu się?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może organizatorzy takich aukcji wprowadzą system weryfikacji kont, który wychwyci takie przypadki aby wyjaśnić je bezzwłocznie po ich pojawieniu się?

Wychwyci? Takie przypadki w ogóle nie powinny mieć miejsca.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wychwyci? Takie przypadki w ogóle nie powinny mieć miejsca.

Ale skoro mają miejsce to lepiej wychwycić je czy łudzić się, że nikt już tak nigdy nie postąpi ?

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie takie wałki są robione i nie na takich licytacjach. Skoro się wałkuje na GPW manipulując kursami to taka licytacja FM to zwykły żłobek. Niemniej jednak może warto wprowadzić jakąś lepszą weryfikację kont by trudniejsze było zakładanie kilku na jedna osobę. I zapewne przydałby się jakiś automat analizujący podbicia pomiędzy użytkownikami...

 

Ale jak już ktoś napisał: trzeba mieć swój rozum a nie licytować bo ktoś licytuje

Share this post


Link to post
Share on other sites
... naprawdę chciałem by trafiłby z powrotem na moje konto.

a pośpieszyłem się z ich wystawieniem na FM i nie chciałem by ktoś inny wszedł w ich posiadanie...

To co piszesz jest nielogiczne ciekawe dlaczego ten "twój znajomy" licytuje jako pierwszy? Wyraźnie widać że próbowałeś zwrócić uwagę innych podbijając te aukcje poniżej jeden z dowodów

 

wystawiłem trochę około 50 domen na FM domen w formie (...) 365.pl

 

sprawdźmy w praktyce jakie będzie zainteresowanie.

Auto365.pl już mają jednego nabywce.

...

licytujący: atrium

 

prawo365.pl

licytujący: atrium

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawa została rozwiązana i tyle, kontrola społeczna czuwa, a żądania jakiś specjalnych weryfikacji i ograniczeń, doprowadziłoby tylko do tego, że Dropped przestał być serwisem aukcyjnym, a stał się wydawcą certyfikatu "rzetelnego domeniarza", co z założenia jest złą drogą.

Share this post


Link to post
Share on other sites
po takim wpisie mogę jedynie zapytać ile ty masz kont do podbijania...

ani jednego :)

 

 

 

w ostatniej aukcji za 150 zł zachowałem się nie uczciwie prosząc go o podbicie.

 

napisałem o "uczciwości" w kontekście pierwszego "własnego/kolegi" podbicia, nie wnikam aż tak głęboko, ale przy wyższych stawkach nie można mówić o swoistej "reklamie" - to było oszustwo, którego zdecydowanie nie popieram.

 

PS chociaż z drugiej strony podbicie nawet przy wyższych stawkach to tańsza opcja "ceny minimalnej"...

Edited by Adam

Share this post


Link to post
Share on other sites
napisałem o "uczciwości" w kontekście pierwszego "własnego/kolegi" podbicia ...

To Ty masz nick 'atrium' na AM ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powiedzcie mi co myśleć o akcjach marketingowych, bodajże Orange, i płaceniu ludziom za robienie tłumu w kolejkach do salonu? O "ustawkach" na Allegro? O przechwałkach na DI, ile to ofert ktoś już nie otrzymał i za ile to nie sprzedał. O viralach i buzzach robiących nam wodę z mózgu i manipulujących uczestnikiem?

 

ps. jestem przeciwnikiem podbijania akcji, ale mówienie o oszustwie to chyba lekka przesada, co?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Powiedzcie mi co myśleć o akcjach marketingowych, bodajże Orange, i płaceniu ludziom za robienie tłumu w kolejkach do salonu? O "ustawkach" na Allegro? O przechwałkach na DI, ile to ofert ktoś już nie otrzymał i za ile to nie sprzedał. O viralach i buzzach robiących nam wodę z mózgu i manipulujących uczestnikiem?

 

ps. jestem przeciwnikiem podbijania akcji, ale mówienie o oszustwie to chyba lekka przesada, co?

Manipulacja (...) to celowo inspirowana interakcja społeczna mająca na celu oszukanie osoby lub grupy ludzi, aby skłonić je do działania sprzecznego z ich dobrem/interesem ...

źródło

:)

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
OK, trafiony-zatopiony :)

Chodziło mi o to, że pewne zachowania są powszechnie akceptowalne, inne nie, a różnią się zazwyczaj tylko skalą.

 

Racja. ;) Swego czasu była akcja, że sam serwis przechwytujący (Snapnames) przez swojego pracownika podbijał aukcje.

 

http://webhosting.pl/Szok.i.wstyd.w.domeno...yska.dobre.imie

 

Wtedy to zawrzało...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chodziło mi o to, że pewne zachowania są powszechnie akceptowalne, inne nie, a różnią się zazwyczaj tylko skalą.

Zgadza się - zgodnie z zasadą:

Zabij człowieka - zostaniesz mordercą

Zabij miliony - zostaniesz bohaterem

Zabij wszystkich - zostaniesz panem i zdobywcą

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widziałem dwie inne aukcje FM w których - podejrzewałem podbijanie. Nazwy nie podam ale pamiętam wystawiającego i świeżego" licytanta. Jak się powtórzy to doniosę :)

To dobrze, że "kontrola społeczna" działa, ale serwis powinien sam takie rzeczy wychwytywać.

 

Myślę, że podobnym przypadkom można zapobiec poprzez:

 

Możliwość zakończenia aukcji przed czasem bez kosztów - o ile nikt nie licytował. To by również zachęciło do wcześniejszej licytacji osoby obserwujące

 

Możliwość podania wyższej ceny startowej.

 

 

Poza tym przydałby się system oceny nicków.

Może coś podobnego jak w kurniku?

Miałbym na Dropped grupę zaufanych nicków dodanych jako "przyjaciół" i jeżeli u kogoś z nich dany nick występowałby jako podejrzany, licytujący nie fair itp. to w jego aukcjach licytowałbym ostrożniej albo wcale.

Share this post


Link to post
Share on other sites
name='masire' date='pią, 11 gru 09' post='261300']

czas zabrać głos.

 

wiem jak to wygląda [...]

 

 

Najważniejsze, że potrafisz się przyznać. Lepiej późno niż wcale. I to jest optymistyczne zakończenie tej sprawy.

 

---

 

Oczywiście, nie kończy to kwestii np. podbijania w Dropped w ogóle ... Zgadzam się więc z bradiagą, że bardziej niż pożyteczna skądinąd "kontrola społeczna" mogłaby być tylko dodatkiem do ewentualnych przyszłych rozwiązań systemowych ...

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

ludzie kombinują skoro nie mogą ich wystawiać na forum na sprzedaż, nieładnie, pozostaje jedynie sygnatura, bo mailingu chyba nikt nie robi dla domen FM.

 

Był niedawno serwis AfterDom.pl, gdzie można było wystawiać FM, ale coś zanikł, można jeszcze pisać: spójrz na moją sygnature :)

Edited by rrl.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×