Jump to content
Domenalia

Aukcje first minute w AfterMarket.pl

Recommended Posts

Czy na pewno działa wprowadzenie własnej ceny startowej w aukcji First Minute? Wczoraj wystawiałem i się nie udało - pal licho - może przeglądarka zrobiła mi dowcip, ale jakoś nie chce mi się wierzyć że od 22-go grudnia nikt nie użył tej opcji (a wystarczy kliknąć sortowanie po cenie i zobaczyć aukcje z brakiem ofert żeby się o tym przekonać - żadna nie ma wyższej niż 20 zł ceny). Zatem działa czy nie działa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja mam takie nieco inne pytanie czy wystawiając na tym FM można dodać opis tak jak na normalnej aukcji i tam podać listę swoich wystawionych domen first minute ? czy nie bardzo ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po zabawie z FM.

 

Stwierdzam, że nie warto.

 

Otóż. wystawiłem kilka sensownych domen które nie znalazły kupca na FM, mimo obserwujących. Ale następnego lub kilka dni później zostały zarejestrowane.

 

Zostały mi jeszcze 5 domen, jeśli choć 1 z nich się nie sprzeda, wtedy definitywnie roztaje się ze sprzedażą na aukcjach First Minute.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy na pewno działa wprowadzenie własnej ceny startowej w aukcji First Minute? Wczoraj wystawiałem i się nie udało - pal licho - może przeglądarka zrobiła mi dowcip, ale jakoś nie chce mi się wierzyć że od 22-go grudnia nikt nie użył tej opcji (a wystarczy kliknąć sortowanie po cenie i zobaczyć aukcje z brakiem ofert żeby się o tym przekonać - żadna nie ma wyższej niż 20 zł ceny). Zatem działa czy nie działa?

 

Nie działa - wystawiłem kilka aukcji FM z ceną większą niż 20 zł, ale system wystawił po 20 zł.

Chciałbym odwołać te aukcje, ale nie mam zamiaru płacić, wiec proszę o wyjaśnienie tej sytuacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@arcchie: Napisz do nas na kontakt()dropped.pl z ktorymi domenami wystapil problem.

 

Blad zostal juz poprawiony i nie powinno juz byc problemow z tym ;-)

 

Pozdrawiam,

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po zabawie z FM.

 

Stwierdzam, że nie warto.

 

Otóż. wystawiłem kilka sensownych domen które nie znalazły kupca na FM, mimo obserwujących. Ale następnego lub kilka dni później zostały zarejestrowane.

 

Zostały mi jeszcze 5 domen, jeśli choć 1 z nich się nie sprzeda, wtedy definitywnie roztaje się ze sprzedażą na aukcjach First Minute.

 

Ja swoją przygodę z domenami zacząłem niedawno, bo ok. miesiąc temu, choć przez ostatnie 3 lata hobbystycznie interesuję się SEO i SEM, więc jakiś tam pogląd mam. Z jednej strony stwierdzam, że nie warto tracić czasu na FM (wystawiłem w sumie ok. 100 aukcji FM, jak narazie sprzedało się 3 po cenie wyjściowej), ale z drugiej strony zszedłem na ziemię i dotarło do mnie, że trudno o wartościową domenę, a tym samym o dobrą za nią cenę - to dobra szkoła na początku drogi z rynkiem domenowym - więc nie ma tego złego :) Co więcej - chyba bym żałował z perspektywy czasu tych 100 rejestracji, a 50 PLN na FM to zupełnie co innego.

 

Inna sprawa, że większość domen to większe lub mniejsze :) i ludzie z kasą nie zaglądają już do aukcji FM, a szkoda ...

 

Podsumowując: moim zdaniem nie warto bawić się w FM na dłuższą metę jako sprzedający, a warto czasem przejrzeć aukcje jako potencjalny kupujący.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Utwierdzam się we wniosku, że jak ktoś "wymyśli" rozsądną nazwę to powinien ją zarejestrować a nie bawić się w FM. Moim błędem było to, że na kilka FM jakie w życiu "eksperymentalnie" udało mi się popełnić, nie wystawiłem - dbając o odczucia estetyczne Klientów - żadnego szmelcu. Wymyślałem je "jak dla siebie" i to był podstawowy błąd. Nie zostały kupione ale chyba były dosyć wnikliwie obserwowane.

Niestety zapominałem o tych nazwach więc "spadały" i natychmiast były rejestrowane przez kogoś innego. Aby nie być gołosłownym podam za przykład folklorystyka.pl. Gratuluję obecnemu właścicielowi :)

 

Nie znaczy to, że nawołuję do niewystawiania aukcji FM. Wystawiajcie ale myślcie w tym przypadku również/przede wszystkim o sobie :)

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

no to się pospieszyłem zobaczymy co z tego wyniknie wystawiłem 36 aukcji czyli kosztowało mnie to nie wiele bo tylko 18 złotych jaki będzie skutek zobaczy się

 

Pozdrawiam wszystkich życzę udanego sylwka ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
.

Niestety zapominałem o tych nazwach więc "spadały" i natychmiast były rejestrowane przez kogoś innego. Aby nie być gołosłownym podam za przykład folklorystyka.pl. Gratuluję obecnemu właścicielowi ;)

 

a dziękujemy. domena jest w "naszych rękach". "na pocieszenie" podpowiem, że to że była na FM dowiadujemy się dopiero teraz. nie miało to żadnego wpływu. domena leżała na ulicy więc ją regnąłem i tyle. absolutnie żadnych spisków.

 

 

ja FM lubię bo pozwala mi na testowanie kilku pomysłów. i nie narzekam.

jedyne "ale" mam do dropped i tego co się z nimi (serwerami, błędami, usługami które nie działają) dzieje. ale to już chyba wałkujemy w innym poście.

Share this post


Link to post
Share on other sites
name='Paulinho' date='wto, 29 gru 09' post='266535']

a dziękujemy. domena jest w "naszych rękach". "na pocieszenie" podpowiem, że to że była na FM dowiadujemy się dopiero teraz. [...]

 

Dzięki za pocieszenie ;)

 

[...] nie miało to żadnego wpływu. domena leżała na ulicy więc ją regnąłem i tyle. absolutnie żadnych spisków.

[...]

 

 

Czyli jeszcze jeden dowód na to, że jeśli leży jakiś rozsądny keyword [no, może nie bardzo komercyjny ale też nie żadne "dziwadło" tylko jednowyrazowy rzeczownik] -

to decyzja może być tylko jedna: rejestrować.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie działa - wystawiłem kilka aukcji FM z ceną większą niż 20 zł, ale system wystawił po 20 zł.

Chciałbym odwołać te aukcje, ale nie mam zamiaru płacić, wiec proszę o wyjaśnienie tej sytuacji.

 

 

kilka minutek temu wystawiłem z ceną 40 działa poprawili jakiś błąd ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
jeśli leży jakiś rozsądny keyword -

to decyzja może być tylko jedna: rejestrować.

z tym rozsądnym keywordem, to moim zdaniem, kwestia gustu. jak widzę jakie czasem piękne keywordy kupują Klienci (wiem to swoim przykładzie ale także od Ciebie:-), to cieszy mnie jednak fakt, że domeny nie mają żadnych reguł.

 

ja jestem skoncentrowany na obrocie i polegam na swoim wyczuciu i tzw. guście. i według mnie lepiej przeglądać FM i LM niż ostatnie listy spadów. na FM można złapać perełki a to że sprzedawcy marzą i oczekują kokosów za perełki (a potem około 22.00 budzą się:-) to inna historia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] niż ostatnie listy spadów. [...]

 

Zgadzam się w 100%. Listy spadów to śmietnik. I powinien pozostać śmietnikiem "historii", gdyby nie ta niekończąca się "gorączka złota" napalonych poszukiwaczy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

w tym wątku rysuje się następująca strategia co do domen FM:

 

- "spisywać" domeny FM a po określonym czasie rejestrować to, co ostało się wolne

 

wydaje mi się, że nie jest to dobre bo czy ryzykować czas czekania dla de facto oszczędności 8 zł (zakup 20-12 rejestracja) w przypadku dobrej domeny?

 

właściwe nazwy na FM obronią się same ale moim zdaniem problem jest w tym że dobrych nazw jest za mało na FM stąd wytwarza się opinia, że "FM to śmietnik".

 

wystawiam stosunkowo dużo FM (w tym także propozycje na Beatrycze.pl) - jeśli któraś się nie sprzeda a jest według mnie dobra - rejestruję ją.

Edited by Paulinho

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na listach spadów można jeszcze czasem coś ciekawego znaleźć, ale pochłania to ogromną ilość czasu.

 

W ogóle zauważyłem, że od kilku miesięcy coraz mniej dobrych domen jest licytowanych w dropped.pl, a coraz więcej odnawianych, z ostatnich, które dodałem do przechwycenia wszystkie zostały odnowione, co do jednej. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja tak zapytam z innej beczki czy to normalne że na AfterMarket.pl w tych aukcjach FM na liście od kilku dni jest

 

karcianka.pl 0 20 PLN zakończona

playmp3.pl 1 20 PLN zakończona

 

czy to po prostu się coś zacięło ?

 

Pytam bo nie wiem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest masire

FM powinno się zakazać! a tak na serio to jednej rzeczy brakuje w FM...

 

a dokładnie podziału na kategorie :rolleyes:

 

powinno się zrobić mini AM dla FM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgrzebuję stary wątek z tematem wzbudzającym kiedyś sporo emocji. Za dwa tygodnie mija rok od startu First Minute.

Z ich pomocą sfinansowałem sporo zakupów, trochę odnowień i ogólnie powiem, że nie mam nic na przeciwko. Ostatnio odpuściłem jednak te aukcje bo zrobił się tam spory bałagan: kilometrowe newslettery, mało ofert, niewygodne przeglądanie listy, brak podziału kategorie. Dzisiaj wystawiłem tam kilka domen z notatnika, ale raczej badawczo, nie spodziewam się za wiele.

 

Zaglądacie jeszcze do kategorii FM? Czytacie newslettery FM?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od samego początku nie korzystałem z tej usługi i nie zamierzam :) Więc w sumie wiele do powiedzenia nie mam. Właściwie to raz na próbę zamówiłem newsletter i to był mój ostatni.. ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×