Jump to content
Bazyli

Allegro zgłupiało...:)

Recommended Posts

Młody wystawił w dziale domen krajowych domenę :

 

- SexFotosy.pl

 

Po paru dniach otrzymał od Allegro....

 

Witamy,

Z przykrością informujemy, że następujące aukcje/przedmioty zostały usunięte z Serwisu Allegro:

SEX -SEX - SEX - SEX - SEX - SEX -SEX - SEX - SEX (814928391)

Wszystkie opłaty za te aukcje/przedmioty zostały automatycznie zwrócone.

Usunięte aukcje/przedmioty (lub ich opisy) były niezgodne z zasadami, które obowiązują na Allegro.

Przedmioty o charakterze erotycznym i inne przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych muszą być umieszczane w kategorii Allegro > ,,Erotyka" Informacje także w Pomocy Allegro.

 

 

Rozbawiło mnie to dzisiaj bardzo....mieliście może podobne przypadki?

:rolleyes::):)

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Czytałeś regulamin? :rolleyes:

 

Regulamin Allegro czy DI?

:)

 

Zapytam inaczej. Czy domena internetowa zawierająca słowo sex Waszym zdaniem powinna znaleźć się w kategorii domen internetowych czy w kategorii erotyka?...Oczywiście chodzi o aukcje Allegro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kwestia uznaniowa. Ale skoro jest kategoria Erotyka > Domeny i serwisy internetowe > Domeny, a aukcja nazywa się "SEX - SEX - SEX...", to chyba nadużyciem jest krzyczenie, że Allegro zgłupiało. Jest specjalna kategoria dla domen erotycznych i tam powinno się je wystawiać. Nie wiem jak Tobie, ale mnie seks kojarzy się z erotyką, może jestem dziwny. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kwestia uznaniowa. Ale skoro jest kategoria Erotyka > Domeny i serwisy internetowe > Domeny, a aukcja nazywa się "SEX - SEX - SEX...", to chyba nadużyciem jest krzyczenie, że Allegro zgłupiało. Jest specjalna kategoria dla domen erotycznych i tam powinno się je wystawiać. Nie wiem jak Tobie, ale mnie seks kojarzy się z erotyką, może jestem dziwny. :rolleyes:

 

Idąc tym tropem do usunięcia jest każda aukcja która w tytule lub opisie zawiera słowo sex.

Zatem młody zaproponował Allegro aby pousuwali wszystkie w/w aukcje a zaczęli od tych których większość nie znajduje się w dziale erotyka:

 

http://www.allegro.pl/listing/search.php?s...&category=0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie zauważyłem, żeby była specjalna kategoria na sexi kozaczki. A na domeny erotyczne tak. Wystawiaj przedmioty w odpowiednich dla nich kategoriach, a potem krzycz, że serwis jest be. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozbawiło mnie to dzisiaj bardzo....mieliście może podobne przypadki?

:rolleyes::):)

 

Wytłumacz zatem młodemu, że gdyby umieścił tylko nazwę domeny SexFotosy.pl i zamiast okraszać ją paskiem z wytłuszczonymi powtórzeniami

 

SEX -SEX - SEX - SEX - SEX - SEX -SEX - SEX - SEX

 

dałby wyraźny opis, że to domena, to by się nic nie stało.

 

A tak myślał, że wpisze sobie ciąg SEX -SEX - SEX - SEX - SEX - SEX -SEX - SEX - SEX, żeby ktoś zauważył.

 

Zatem wszystko w normie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Idąc tym tropem do usunięcia jest każda aukcja która w tytule lub opisie zawiera słowo sex.

Zatem młody zaproponował Allegro aby pousuwali wszystkie w/w aukcje a zaczęli od tych których większość nie znajduje się w dziale erotyka:

 

http://www.allegro.pl/listing/search.php?s...&category=0

Ale nie rozumiem czemu wpisałeś słowo sexy, w wyszukiwarce na allegro? Miedzy słowem sex a sexy jest diametralna różnica. Sex potocznie określa stosunek płciowy. Natomiast określenie sexy jest często używane jako komplement, określenie czegoś co nas fizycznie pociąga :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wytłumacz zatem młodemu, że gdyby umieścił tylko nazwę domeny SexFotosy.pl i zamiast okraszać ją paskiem z wytłuszczonymi powtórzeniami

 

SEX -SEX - SEX - SEX - SEX - SEX -SEX - SEX - SEX

 

dałby wyraźny opis, że to domena, to by się nic nie stało.

 

A tak myślał, że wpisze sobie ciąg SEX -SEX - SEX - SEX - SEX - SEX -SEX - SEX - SEX, żeby ktoś zauważył.

 

Zatem wszystko w normie.

 

Wyraźny opis co jest przedmiotem sprzedaży zamieścił opisując aukcje.

 

A co do sexi kozaczków...kojarzą mi się też z pewną sferą erotyczną.

 

Ale nie rozumiem czemu wpisałeś słowo sexy, w wyszukiwarce na allegro? Miedzy słowem sex a sexy jest diametralna różnica. Sex potocznie określa stosunek płciowy. Natomiast określenie sexy jest często używane jako komplement, określenie czegoś co nas fizycznie pociąga :-)

 

Zapomniałeś dodać że sexi czy sexy jest również powiązane z erotyką.

I w związku z powyższym w takim dziale powinno się znaleźć.

 

Dlatego odnoszę się głownie do:

...Przedmioty o charakterze erotycznym i inne przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych...

Użycie słowa sex nie jest przedmiotem, domena sex również nie jest przedmiotem. Słowo sex nie dotyczy tylko dorosłych skoro na lekcjach biologii używa się tego słowa w szkole.

Zatem użycie w regulaminie Allegro ...i inne przeznaczone dla dorosłych...jest w stosunku do słowa sex nieporozumieniem...

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rynkiem domen internetowych zajmują się głównie osoby w wieku 16 i więcej. (Nie podaję górnej granicy, aby nikogo nie urazić) :rolleyes: Dlatego nie sądzę, aby wystawianie domeny sexfotoski.pl było dla kogokolwiek gorszące, tym bardziej, że spotyka się na Allegro domeny typu jebaka.pl czy mokrepsiochy.pl :) Inna sprawa komu to na co...

 

Natomiast jestem jak najbardziej za tym, aby sprzedawane przedmioty były opisane kulturalnie i rzeczowo. Tymczasem wiele aukcji to jeden wielki śmietnik, ludzie wstawiają jakieś gołe dupy i piszą pierdoły.

 

Uważam, że jeżeli wszystkie tego typu śmieci znajdą się w dziale Erotyka, to na pewno nie będzie to dla nikogo kłopot, tylko raczej ułatwienie w przeglądaniu bardziej wartościowych aukcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wyraźny opis co jest przedmiotem sprzedaży zamieścił opisując aukcje.

Tylko po co był ten pasek

 

SEX -SEX - SEX - SEX - SEX - SEX -SEX - SEX - SEX

 

???

 

Mógł przecież dać

 

DOMENA - DOMENA - DOMENA - DOMENA - DOMENA - DOMENA - DOMENA

 

Prawda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie tak samo kilka razy usuwali aukcję z takiego powodu pomimo zwykłego tytułu w stylu "pakiet domen erotycznych", "domena xxxxxx.pl" itp. Za to ostatnim razem jak wystawiłem pakiet 90 domen od 1 zł bez ceny minimalnej aukcja nie została usunięta (może, dlatego że były oferty?) i została normalnie zakończona (niestety za grosze).

 

Raczej zgłoszenie konkurencji i loteria.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też za taki nagłówek bym wywalił. W nagłówku powinna być konkretna informacja co jest przedmiotem aukcji, a nie z czym się przedmiot kojarzy.

Powinno byc wyraźnie napisane: "Domena XXXXXX.XXX. Opłacona do XX.XX.XX"

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Powinno byc wyraźnie napisane: "Domena XXXXXX.XXX. Opłacona do XX.XX.XX"

może już nie przesadzajmy z tym opłcaona do, aczkolwiek domena/domeny/pakiet domen xxx dobrze jak się znajdzie zamiast zlepku słów: sex, super ultra fajne domeny, zobacz koniecznie tylko tutaj najtaniej mega okazja itp :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
może już nie przesadzajmy z tym opłcaona do

Według mnie to nie przesada tylko rzetelna informacja, która ma dla wielu potencjalnych klientów duże znaczenie.

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×