Jump to content
Sign in to follow this  
Jachu19

FM chyba nieprzemyslana kwota

Recommended Posts

Ostatnio sprzedałem jedną domenę na FM za 20zł, czyli z tego 7.68 dla mnie. I pojawił się problem bo takiej kwoty nijak nie idzie wypłacić z konta na dropped.pl.

Minimalna kwota do wypłaty to 10zl więc przydałoby się jakoś skorygować ceny tak żeby od każdej sprzedaży minimum te 10zl było. Bo co mi z tego 7.68 jak nigdy nie znajdzie się ono na moim koncie.

Poza tym nawet jak założymy, że na giełdzie dokonuje, więcej transakcji (co mam miejsce w większości przypadków) to z tego co wiem w dropped można wypłacać tylko kwoty zaokrąglone do pełnej złotówki, wiec nawet jak sprzedam inna domenę za 100zł to będę mógł wypłacić 107 a 0.68 dalej pozostaje nie do ruszenia, wiec przydałoby się skorygować tą kwotę przynajmniej do 8zl.

 

Wiem, że powiecie, że się czepiam i w sumie takie kwoty nie mają znaczenia, ale jednak jak już coś zarabiam to wolałbym móc wypłacić.

Problem jest tez w wypadku jak trzeba wystawić fakturę na taką sprzedaż to pisac ze sprzedałem za 7.68 czy za 7.00 bo tylko tyle wpłynęło na moje konto bankowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ostatnio sprzedałem jedną domenę na FM za 20zł, czyli z tego 7.68 dla mnie. I pojawił się problem bo takiej kwoty nijak nie idzie wypłacić z konta na dropped.pl.

Nie chciałbym być złośliwy ale jeśli zabrakło Tobie na wakacje, to trzeba uzbroić się w cierpliwość i odłożyć wyjazd na przyszłość :)

Jeśli chcesz od wypłaty takiej kwoty zapłacić prowizję i resztę zachować dla siebie, to lepiej zmień biznes.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie chciałbym być złośliwy ale jeśli zabrakło Tobie na wakacje, to trzeba uzbroić się w cierpliwość i odłożyć wyjazd na przyszłość :)

Jeśli chcesz od wypłaty takiej kwoty zapłacić prowizję i resztę zachować dla siebie, to lepiej zmień biznes.

Czy kwota do 10 zł to groszówki, którymi nie warto sobie tyłka zawracać, bo za parę groszy i tak lodów nie kupisz, a w przypadku wypłaty kwot kilkadziesiąt, kilkaset razy większych też olać sprawę, bo to wstyd, żeby jeszcze się o grosze dopytywać?

 

A te parę groszy przemnożone przez x użytkowników i tak sobie cały czas zalega na koncie Dropped.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie chciałbym być złośliwy ale jeśli zabrakło Tobie na wakacje, to trzeba uzbroić się w cierpliwość i odłożyć wyjazd na przyszłość :)

Jeśli chcesz od wypłaty takiej kwoty zapłacić prowizję i resztę zachować dla siebie, to lepiej zmień biznes.

 

Spoko do wakacji jeszcze jest czas :D

A FM wystawiłem na próbę i tylko jedna domenę udało się sprzedać. Ale tak jak pisałem wyżej

...ale jednak jak już coś zarabiam to wolałbym móc wypłacić.

Problem jest tez w wypadku jak trzeba wystawić fakturę na taką sprzedaż to pisac ze sprzedałem za 7.68 czy za 7.00 bo tylko tyle wpłynęło na moje konto bankowe.

 

Pomyślałeś choć trochę zanim założyłeś ten temat?.

Trochę myślałem, ale chyba niewystarczająco bo nie wiem o co ci chodzi. a wiec pytam, o czym powinienem pomyśleć przed założeniem tematu ?

Edited by Jachu19

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapytał się o swoje pieniądze. Wpłacić bardzo łatwo ale wypłacić - gorzej. Jakakolwiek kwota by to nie była trzeba opłacić prowizję i jeszcze do 10 dni czekać.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy kwota do 10 zł to groszówki ...

Nie żartuj sobie Hubert :)

7,68 - 2,50 za wypłatę środków = 5,18 zł

Czy nie łatwiej jest zarobić trzymając przed sobą gitarę z wystawioną kartką z napisem: "Zbieram na piwo" ? :D

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ten temat to chyba jakaś prowokacja...

 

Żarty sobie robisz ?

 

 

Nie żartuj sobie Hubert :)

7,68 - 2,50 za wypłatę środków = 5,18 zł

Czy nie łatwiej jest zarobić trzymając przed sobą gitarę z wystawioną kartką z napisem: "Zbieram na piwo" ? :D

 

 

Nie wiem dlaczego niektórzy dopatrują się w tym temacie jakiś prowokacji (niby kogo lub do czego miałbym prowokować) , albo udowodnienia na sile że 7zł to nie pieniądze. No i mi w sumie tez nie chodzi o ta kwotę tylko o sam fakt, że jak zarobiłem pieniądze to chciałbym mieć możliwość ich wypłacenia bez różnicy jaka to jest kwota. To i ten problem księgowości, ale o tym trzeci raz pisał nie będę.

 

Kangur --> Po co mam kupować gitarę i stać z karteczka na mrozie jak mogę sobie sprzedać domenę na AM za 7.68, kupić 2 piwa i wypić w ciepłym domu oglądając dobry mecz :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie nie przeszkadza 10zł. Przeszkadza za to 10 dni roboczych. Czy nie można tego zmienić? Kiedy człowiek najbardziej potrzebuje pieniędzy, to jak na złość trzeba czekać :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mnie nie przeszkadza 10zł. Przeszkadza za to 10 dni roboczych. Czy nie można tego zmienić? Kiedy człowiek najbardziej potrzebuje pieniędzy, to jak na złość trzeba czekać :)

 

Wydaje mi się, że to część działania efektu dropped.pl, bo można albo poczekać 10 dni... albo powiedzieć sobie "a kit z tym", anulować zlecenie wypłaty po kilku dniach czekania i wydać pieniądze na kolejne domeny lub aukcje. :D

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jeszcze nie mam tego "problemu" , u mnie wszystkie sprzedaże zamieniają się w zakupy (domen oczywiście) :)

 

Jednak jak będę chciał kiedyś wypłacać, to nie będzie mi przeszkadzała ta kwota, tylko te 10 dni...

Edited by polmajk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie bardziej denerwuje sama procedura i system prowizji.

 

Nie można nazwać profesjonalnym oczekiwania 10 dni roboczych na pieniądze. Authinfo "tracisz" odrazu.. :/

 

Jesli płacę prowizję od sprzedaży to za wypłatę środków powinno być bez prowizji. Dropped.pl nie może mieć kont we wszystkich większych bankach w Polsce (zakładając że prawo cypryjskie nie reguluje tego)? Lub by w transakcjach escrow tylko authinfo bylo deponowane przez Dropped.pl i po zdeponowaniu kupujący ma zielone światło na wpłatę. I jeśli sprzedający potwierdzi, że kasę otrzymał, wtedy dropped.pl przekazuje authinfo.

Edited by novitz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ostatnio sprzedałem jedną domenę na FM za 20zł....

....Problem jest tez w wypadku jak trzeba wystawić fakturę na taką sprzedaż to pisac ze sprzedałem za 7.68 czy za 7.00 bo tylko tyle wpłynęło na moje konto bankowe.

 

To za ile sprzedałeś? za 20 czy z 7.68 Komu tą fakturę chcesz wystawić? Jak dla Kupującego to na chyba tyle ile zapłacił :). No chyba, że chcesz wystawić fakturę dla dropped.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Nie wiem czemu się naśmiewacie z kwoty? Każda suma to pieniądz i nie ważne czy są to grosze czy miliony. Transakcja jest transakcją, a uniemożliwienie wypłaty części uzyskanej sumy jest po prostu śmieszne.

 

2) Sprzedając domenę z "końcówką" i wpisując na fakturze kwotę niższą popełnia się przestępstwo skarbowe. Wobec czego należałoby wpisać kwotę pełną i zapłacić podatek za te nieotrzymane grosze, które może kiedyś trafią na konto.

 

3) Wypłata do 10 dni roboczych, więc w ekstremalnym przypadku może to być 14 dni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To za ile sprzedałeś? za 20 czy z 7.68 Komu tą fakturę chcesz wystawić? Jak dla Kupującego to na chyba tyle ile zapłacił :). No chyba, że chcesz wystawić fakturę dla dropped.

No za 20 z czego 7.68 trafiło do mnie ( normalna aukcja FM) A fakturę wystawiam dropped jak zawsze przy sprzedażach za pośrednictwem dropped

 

2) Sprzedając domenę z "końcówką" i wpisując na fakturze kwotę niższą popełnia się przestępstwo skarbowe. Wobec czego należałoby wpisać kwotę pełną i zapłacić podatek za te nieotrzymane grosze, które może kiedyś trafią na konto.

O i to jest właśnie sedno sprawy, dlatego jakby dostawało się 8 zł zamiast 7.68 to by problem zniknął. Na fakturze byłaby taka kwota jak ta spływająca na konto, można by to bez większego problemu wypłacić (wystarczyłyby 2 sprzedaże), a zmienić kwotę to chyba nie taki problem szczególnie w przypadku, gdzie 32 gr to nie są pieniądze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie można nazwać profesjonalnym oczekiwania 10 dni roboczych na pieniądze. Authinfo "tracisz" odrazu.. :/

Ja tam ostatnio czekałem 2 dni. Dziś zlecenie wypłaty - nazajutrz pieniądze wyszły - kolejnego dnia były na moim koncie. Szybko. Ciekawe, czy też tak będzie następnym razem. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
1) Nie wiem czemu się naśmiewacie z kwoty? Każda suma to pieniądz i nie ważne czy są to grosze czy miliony. Transakcja jest transakcją, a uniemożliwienie wypłaty części uzyskanej sumy jest po prostu śmieszne.

Uniemożliwienie wypłaty małych kwot nie jest śmieszne.

1. Pozwala na zmniejszenie opłat za wypłaty.

2. Zapewnia sprawniejszą / tańszą obsługę serwisu.

Podobnie działają programy partnerskie i firmy parkingowe.

 

Rozumiem, że to serwis w dużej mierze dla uczestników tego forum ale odnoszę wrażenie, że niektórzy mylą biznes z koncertem życzeń.

Jeśli ktoś zaakceptował regulamin to znaczy, że wyraził zgodę na warunki korzystania z serwisu.

Przecież nikt go nie zmuszał do zainwestowania tych 50 groszy.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie można nazwać profesjonalnym oczekiwania 10 dni roboczych na pieniądze. Authinfo "tracisz" odrazu.. :/

 

Jesli płacę prowizję od sprzedaży to za wypłatę środków powinno być bez prowizji. Dropped.pl nie może mieć kont we wszystkich większych bankach w Polsce (zakładając że prawo cypryjskie nie reguluje tego)? Lub by w transakcjach escrow tylko authinfo bylo deponowane przez Dropped.pl i po zdeponowaniu kupujący ma zielone światło na wpłatę. I jeśli sprzedający potwierdzi, że kasę otrzymał, wtedy dropped.pl przekazuje authinfo.

 

Termin ten jest tylko terminem maksymalnym przy wyjątkowych sytuacjach, zwykle wypłacamy środki 2 razy w tygodniu. Zresztą, na przelanie środków z Płatności.pl ja też muszę co nieco poczekać (nawet 5 dni w przypadku weekendu), więc zwykle jest tak że kupujący ma już dawno domenę, a ja pieniędzy na koncie jeszcze nie. Poza tym, na przykład NameDrive wypłaca pieniądze NET 15 po zakończeniu miesiąca, czyli pieniądze zarobione 1 stycznia dostaniesz dopiero około 10-15 lutego, czy takie oczekiwanie 40 dni na zarobki jest profesjonalne? :)

 

Temat prowizji zaś był już raz gruntownie przerabiany na forum. Płatności.pl bierze ode mnie około 2.5% od każdej wpłaty. Możliwe jest więc albo 4.5% prowizji od Escrow na dzień dobry, albo 2% od Escrow a potem 2.5% od wypłaty. Użytkownicy forum wypowiedzieli się niemal jednogłośnie za tym drugim rozwiązaniem i tak właśnie jest. Z całą pewnością jest to rozwiązanie lepsze, bo w pierwszym przypadku płaciłbyś tę prowizję zawsze, a w drugim tylko wtedy gdy fizycznie wypłacasz pieniądze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Termin ten jest tylko terminem maksymalnym przy wyjątkowych sytuacjach, zwykle wypłacamy środki 2 razy w tygodniu. Zresztą, na przelanie środków z Płatności.pl ja też muszę co nieco poczekać (nawet 5 dni w przypadku weekendu), więc zwykle jest tak że kupujący ma już dawno domenę, a ja pieniędzy na koncie jeszcze nie. Poza tym, na przykład NameDrive wypłaca pieniądze NET 15 po zakończeniu miesiąca, czyli pieniądze zarobione 1 stycznia dostaniesz dopiero około 10-15 lutego, czy takie oczekiwanie 40 dni na zarobki jest profesjonalne? :)

 

Temat prowizji zaś był już raz gruntownie przerabiany na forum. Płatności.pl bierze ode mnie około 2.5% od każdej wpłaty. Możliwe jest więc albo 4.5% prowizji od Escrow na dzień dobry, albo 2% od Escrow a potem 2.5% od wypłaty. Użytkownicy forum wypowiedzieli się niemal jednogłośnie za tym drugim rozwiązaniem i tak właśnie jest. Z całą pewnością jest to rozwiązanie lepsze, bo w pierwszym przypadku płaciłbyś tę prowizję zawsze, a w drugim tylko wtedy gdy fizycznie wypłacasz pieniądze.

 

Michał ja wszystko rozumiem. Ale nie można byłoby zrobic tak, ze przy wypłacie kwot powyżej 1000 PLN prowizja nie jest pobierana? (tak jak w PayPalu przy kwotach 500PLN). Escrow rozumiem ze jest płatne ale prowizja za wypłate własnych srodków już mniej :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Większość wypłat stanowią kwoty poniżej 1000 PLN...

 

Jutro lub pojutrze uruchamiam bezpośrednie wpłaty na konto bankowe, które nie będą obciążone prowizją 2.5% od Płatności.pl. Zobaczymy, ile osób będzie z tego korzystać i na ile pozwoli to bniżyć prowizje od wypłat.

Share this post


Link to post
Share on other sites
NameDrive wypłaca pieniądze NET 15 po zakończeniu miesiąca, czyli pieniądze zarobione 1 stycznia dostaniesz dopiero około 10-15 lutego, czy takie oczekiwanie 40 dni na zarobki jest profesjonalne? :)

 

bo ND robi jak zakład pracy: pracujesz miesiąc (czyli twoje domeny pracują), miesiac sie zamyka, podlicza i ok. dziesiątego następnego miesiąca wypłata.

W przypadku Dropped, AM to może być nawet jednorazowa transakcja, gdzie traktujemy serwis jako platformę pośredniczącą, która oczywiście pobiera prowizję ale nie powinna przetrzymywać pieniędzy..

W momencie zlecenia wypłaty pieniądze znikają z konta na AM a na koncie bankowym pojawiają się za te 10 dni - czyli przez ten okres są w "niebycie" - tzn. dla nas w niebycie :D

Szybkie czasy, wszystko elektroniczne, e-usługi, wszystko "natychmiast", na wyciągnięcie ręki a w temacie $$ taka obsuwa..

Share this post


Link to post
Share on other sites

jak dla mnie płatności i wypłaty w Dropped są bez zarzutu, brakuje tylko obiecanej opcji Moneybookers, która jest w platnosci.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×