Jump to content
tylko

A jakie macie samochody?

Recommended Posts

Od kilku tygodni śmigam dwuletnim służbowym Nissanem Note (1.5 dci, 86 KM), po przesiadce z sześcioletniej, dobrze wyposażonej Laguny (którą obecnie tymczasowo pomyka moja żona), pierwsze dni miałem średnie wrażenia co do tego japońsko-francuskiego pudełka, ale jako, że nie robię tym autem więcej niż 200 km dziennie (a przeważnie nie więcej niż 100 km dziennie) i to nie zawsze za jednym kursem, to nawet da się wytrzymać. Pali nie dużo, przyspieszenie około 13 sek do 100 km/h (jest znośnie), klimatyzacja jest i przede wszystkim do baku nie leję z własnego portfela (czyli mam na myśli, że dojazdy praca-dom-praca mam na koszt firmy).

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na Ukrainie pełno jeździ wołg i innego rodzaju pojazdów. Czasami można na taką trafić jak zamawia się taxi :rolleyes:

 

Ja z dzieciństwa pamiętam jeszcze zaporożca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja z dzieciństwa pamiętam jeszcze zaporożca :rolleyes:

Kto nie pamieta?:)a Wartburgi i Trabanty?

My mielismy Moskwicza 408, wypas auto!

maly czolg, Moskwicz-kopia Opla

Tyle ze zima jak sie jechalo mniej niz 20km to nawet nie zaczynalo leciec letnie powietrze z dmuchawy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Że też dopiero teraz znalazłem ten temat: samochody to moje życie. Szczególnie youngtimery.

 

Ponad rok własnoręcznej pracy w garażu (zrobiłem przy nim wszystko sam, łącznie z blacharką i lakierem - jedyna rzecz, którą zleciłem to tapicerka)

 

131.jpg

 

131b.jpg

 

Niestety już go nie mam - sprzedany w Irlandii.

 

Jak kogoś kręcą te klimaty, to tutaj jego historia:

90 sekunda i zaczynają się ruchome obrazy ale warto zobaczyć od początku :)

 

W garażu w Polsce czeka na zrobienie to:

 

fiacik.jpg

 

Poza tym zmajstrowałem jeszcze kilka innych "klasyków" w ramach hobby :P

 

A teraz dwa "nowoczesne" plastiki:

 

Jakiś czas temu to:

 

mond.jpg

 

Teraz to:

 

zaf.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ponad rok własnoręcznej pracy w garażu (zrobiłem przy nim wszystko sam, łącznie z blacharką i lakierem - jedyna rzecz, którą zleciłem to tapicerka)

Kawał dobrej roboty.

Możesz pretendować do tytułu mistrz Knorra. Auto było w proszku. A po przygotowaniu wyszło świetnie.

 

Jak zmienisz zainteresowania na starsze (samochody) zapraszam po oldtimers.pl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ponad rok własnoręcznej pracy w garażu (zrobiłem przy nim wszystko sam, łącznie z blacharką i lakierem - jedyna rzecz, którą zleciłem to tapicerka)

niezle :) podziwiam i zazdroszcze

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niestety już go nie mam - sprzedany w Irlandii.

 

To tez musial jakis fanatyk kupic skoro kierka po lewej i poszedl w Irlandii :)

Aczkolwiek problemow z rejestracja nie ma na Zachodzie. Tylko u nas takie "tłuki" podejmuja decyzje

 

Pamietam tez Mirafiori. To chyba ten sam model 131 tylko sedan.

Wypasne autko bylo na tamte czasy

Edited by DM2009

Share this post


Link to post
Share on other sites
To tez musial jakis fanatyk kupic skoro kierka po lewej i poszedl w Irlandii :P

Aczkolwiek problemow z rejestracja nie ma na Zachodzie. Tylko u nas takie "tłuki" podejmuja decyzje

 

Pamietam tez Mirafiori. To chyba ten sam model 131 tylko sedan.

Wypasne autko bylo na tamte czasy

 

Problem polegał na tym, że w Polsce oferowali mi za moją 131-kę równowartość nowego skutera. W Irlandii dostałem za niego dużo, dużo więcej :P Podróż tym samochodem do Irlandii to było niezapomniane przeżycie :P

 

Jeśli chodzi o Fiata 131 to były one też nazywane właśnie Mirafiori (to ten sam samochód). Były wersje 4 drzwiowe i kombi. 2 drzwiowe to był rzadki rarytas. Ja miałem dwie :P Z 2 drzwiowej wersji wywodził się model 131 Abarth - 3 krotny zdobywca tytułu mistrza świata w rajdach w latach 70-tych. To było Subaru Impreza czy Lancer EVO tamtej epoki. Legenda.

 

Wyglądał tak:

 

131abarth.jpg

 

 

A przy okazji rajdowych legend: oto replika Fiata 125p Monte Carlo, którą też w całości zrobiłem sam :)

 

125mc.jpg

 

Tu akurat w trakcie finalnego oklejania. Nie mogę coś znaleźć jego fotki w całej okazałości.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szkoda, że nie ma lusterek.

Zewnętrzne lusterka nie zawsze były obowiązkowe.

Co dobrze widać u dyrektora Karwowskiego :)

fiat126czterdziestolatek.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zewnętrzne lusterka nie zawsze były obowiązkowe.

Co dobrze widać u dyrektora Karwowskiego :)

Zgadza sie

Pamietam jak bylo tylko lusterko od strony kierowcy a potem

byl obowiazek posiadania drugiego..

Patyk do odpalania w zestawie ze 126p obowiazkowo :)

Dla ścisłosci dodam, ze z tego co pamietam Karwowski byl tylko inzynierem, nie doczekal sie dyrektorstwa:)

poza swoim Stefbudem:)

Edited by DM2009

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla ścisłosci dodam, ze z tego co pamietam Karwowski byl tylko inzynierem, nie doczekal sie dyrektorstwa:)

Pierwszy dyrektor z komputera a Ty takie rzeczy piszesz ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam do sprzedania Opla Vectre z silnikiem 1.8 16V Auto posiada bardzo bogate wyposażenie. Samochód jest w bardzo dobrym stanie wizualnym i technicznym. Środek jest czysty i zadbany. Niedawno był również wymieniany olej, rozrząd i filtry, oraz kompletne zawieszenie. Samochód został sprowadzony z Niemiec w 2008 roku i jestem jego jedynym właścicielem w Polsce.

 

Przebieg: 207 000 km

Silnik: 1.8 16V

 

Wyposażenie:

 

4 x elektryczne szyby

2 x elektryczne i podgrzewane lusterka

2 x AIRBAG

climatronic

tempomat

komputer pokładowy

centralny zamek

wspomaganie kierownicy

regulowane siedzenie kierowcy

ABS

immobiliser

radio CD/DVD

welurowa tapicerka

alufelgi

 

Samochód sprzedaję na oryginalnych alufelgach Opla wraz oponami letnimi kupionymi w poprzednim sezonie. Do samochodu dodawane jest odtwarzacz CD/DVD. Auto sprzedawane jest z powodu zakupu nowego samochodu, przez co Opel stał się zbędny. Istnieje możliwość obejrzenia samochodu po wcześniejszym kontakcie.

 

Kontakt:

telefon: 504-459-374

e-mail: rangiz9@o2.pl

 

--> http://otomoto.pl/show?id=C19207922

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koledzy szukam Mercedesa 190, w202 ewentualnie 124 coupe.

 

Macie może coś dobrego do polecenia?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Koledzy szukam Mercedesa 190, w202 ewentualnie 124 coupe.

 

Macie może coś dobrego do polecenia?

 

Widzę, że z BMW przesiadka na Merca. I dobrze :P

Ja (właściwie mój tata :P) mamy Mercedesa kombi E320 CDI z 2002r. z full wyposażeniem (co jest rzadkością). Uwielbiam to auto :P

A i Rav'ke z 94r. chyba ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widzę, że z BMW przesiadka na Merca. I dobrze :P

Ja (właściwie mój tata :P) mamy Mercedesa kombi E320 CDI z 2002r. z full wyposażeniem (co jest rzadkością). Uwielbiam to auto :P

A i Rav'ke z 94r. chyba ;)

BMW zrobiłem przez te kilkanaście miesięcy nie więcej jak 1000km. Sprzedałem i chciałem kupić model BMW 2000, ale doszedłem do wniosku, że jeszcze nie stać mnie by utrzymywać tak stare auto w nienagannym stanie. Poza tym zmieniłem pracę i chce codziennie poruszać się komfortowo kilkadziesiąt kilometrów :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poza tym zmieniłem pracę i chce codziennie poruszać się komfortowo kilkadziesiąt kilometrów :P

 

No to tylko Mercedes ;) A jak komfortowo to może E lub S klasa? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
No to tylko Mercedes ;) A jak komfortowo to może E lub S klasa? :P

Dobrze by było gdybym przynajmniej na razie nie szalał z zakupem auta :-) Wiecie jak to jest jak przychodzi nowy pracownik do firmy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dobrze by było gdybym przynajmniej na razie nie szalał z zakupem auta :-) Wiecie jak to jest jak przychodzi nowy pracownik do firmy.

To 124 coupe - z charakterem ale nie rzuca się w oczy. Inna sprawa to znaleźć taki model, który nie jest po przejściach ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To 124 coupe - z charakterem ale nie rzuca się w oczy. Inna sprawa to znaleźć taki model, który nie jest po przejściach ;)

 

Ja szukając z tatą kilka miesięcy temu Mercedesa, przejeździłem pół Polski. Zawsze, jak nie bity, to kilometry cofnięte...

Jeden gość, wiedział, że mamy 14h pociągiem do niego (bo poprzedniego merca sprzedaliśmy) i wiedział, że sprawdzimy go w salonie Mercedesa - a mimo to oszukiwał, że wszystko jest w porządku. Na miejscu okazało się, że połowa funkcji - pompowane fotele, parktroniki, wentylowane fotele i inne nie działały. No i oczywiście licznik cofnięty kilkaset tysięcy... Wymienił nawet alufelgi na nowe i zarejestrował samochód. Mówił, że sprowadził go dla siebie, ale teraz dostał pracę w Niemczech.

Dopiero udało się kupić w dobrym stanie samochód, od starszego Pana, który był 2 właścicielem i jeździł nim już trochę lat. W dodatku kupiony w polskim salonie więc są papiery za ile był kupiony w 2002r. itp. Ogólnie samochód bardzo fajny.

Nauczyłem się jednego. Niemożliwe żeby 8-10 letnie samochody miały przebieg 150 tys. A dla Mercedesa nawet 300 tys. km to nie dużo jeśli jest zadbany. I żeby nawet nie fatygować się do handlarza, choćby nie wiem jakie cacko miał i co gadał :P

Edited by Oxygen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×