Jump to content
Sign in to follow this  
neoximek

Pisanie propozycji odkupienia domeny do firmy

Recommended Posts

Jak jesteście posiadaczami domen podobnych do właściwych nazw domen jakiejś firmy to jak piszecie ofertę propozycji odkupienia domeny od was przez ta firme ??

 

daje dla przykładu dość głośną sprawę pomiędzy centrumjanki.pl i centrumjanki.com.pl,

 

http://domeny.idg.pl/artykuly/48569.html

 

 

jak wy piszecie ofertę skierowaną do takich firm ??

Ja tak napisalem, czy tak jest dobrze ?? a może czegoś brakuje, jak myślicie ?? btw. wysyłałem ofertę odkupienia faxem

Warszawa 03.09.07r.

Imie Nazwisko



Adres (Nadawcy)

 

Nazwa firmy



adres firmy

 

 

 

 

Witam,

 

Jestem w posiadaniu domeny (nazwa domeny), w związku z tym chciałbym zaproponować Państwu jej odkupienie.

 

 

Jeżeli są Państwo zainteresowanie moją propozycją proszę o kontakt mailowy bądź telefoniczny.

 

 

Kontakt.

Email:

Tel.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja mysle, ze na tym forum nie popieramy cybersquattingu ;)

taa... i zarabiamy kasę na literówkach, oferujemy narzędzia do ich wyszukiwania itp. Trąci trochę hipokryzją.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Twój list jest trochę lakoniczny, ja bym napisał jeszcze coś w stylu "Tę nazwę domeny wpisują często ludzie zainteresowaniu usługami/produktami Państwa firmy, więc jej posiadanie pozwoliłoby Państwo na dotarcie do szerszego grona klientów". Taka gadka szmatka która ma powiedzieć tej firmie dlaczego właściwie powinni tę domenę od ciebie kupić.

Share this post


Link to post
Share on other sites
taa... i zarabiamy kasę na literówkach, oferujemy narzędzia do ich wyszukiwania itp. Trąci trochę hipokryzją.

 

no ale jest pewna subtelna różnica między cybersq a typosq ;-p co innego podkradać trademarki a co innego zarabiać na niefrasobliwości, albo analfabetyzmie internautów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Twój list jest trochę lakoniczny, ja bym napisał jeszcze coś w stylu "Tę nazwę domeny wpisują często ludzie zainteresowaniu usługami/produktami Państwa firmy, więc jej posiadanie pozwoliłoby Państwo na dotarcie do szerszego grona klientów". Taka gadka szmatka która ma powiedzieć tej firmie dlaczego właściwie powinni tę domenę od ciebie kupić.

To juz wszystko zalezy od tego, do jakiej firmy piszesz i jaka domene oferujesz ;) W niektorych wystarczy napisac "domena xxx.pl do sprzedania." i juz kilkanascie osob sie o nia zabija ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najgorsze co można zrobić to zaoferować firmie X domene X.pl. Wy się chyba lubicie podkładać. Jeszcze papierowo? ;) Świetny dowód do sądu arbitrażowego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jestem w posiadaniu domeny (nazwa domeny), w związku z tym chciałbym zaproponować Państwu jej odkupienie.

 

A jak krytykowałem pomysł wycofania logiki z listy przedmiotów obowiązkowych na studiach, to nikt mnie nie chciał słuchać... proszę jakie są tego efekty.

 

Jestem młody i atrakcyjny, w związku z tym chętnie podejmę pracę w charakterze prezydenta Nikaragui.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Twój list jest trochę lakoniczny, ja bym napisał jeszcze coś w stylu "Tę nazwę domeny wpisują często ludzie zainteresowaniu usługami/produktami Państwa firmy, więc jej posiadanie pozwoliłoby Państwo na dotarcie do szerszego grona klientów". Taka gadka szmatka która ma powiedzieć tej firmie dlaczego właściwie powinni tę domenę od ciebie kupić.

 

U mnie kazdy list tego typu leci od razu do kosza(lina) :lol: Jak bede zainteresowany zakupem domeny to sobie ja kupie albo sam sie zglosze do abonenta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
U mnie kazdy list tego typu leci od razu do kosza(lina) :lol: Jak bede zainteresowany zakupem domeny to sobie ja kupie albo sam sie zglosze do abonenta.

Bo Ty wiesz dużo o domenach, wiesz jakie warto kupować a jakie nie, wiesz skąd brać dobre domeny itp. Większośc ludzi w Polsce tego nie wie i nigdy nie kupią Twojej domeny jeśli sam się z nimi ine skontaktujesz, bo nie mają o tym bladego pojęcia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bo Ty wiesz dużo o domenach, wiesz jakie warto kupować a jakie nie, wiesz skąd brać dobre domeny itp.

 

Tu juz nie chodzi nawet o domeny, tylko ogolnie o takie nachodzenie. To taka elektroniczna akwizycja ... 'kup Pan(i) domene'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To może zdradzisz nam Swój tajemniczy sposób na sprzedaż domen, skoro uważasz, że maile do domeno-akwizycja?

 

Pozdrawiam,

Bartek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To może zdradzisz nam Swój tajemniczy sposób na sprzedaż domen, skoro uważasz, że maile do domeno-akwizycja?

 

Czekac na odpowiednia oferte :lol:

 

Nie od dzis wiadomo, ze jesli wychodzisz do kogos z propozycja odsprzedazy to jestes w gorszej (finansowo) sytuacji. Bo to Tobie zalezy aby towar sprzedac :)

 

Traktuj domene jak inwestycje a nie towar to wiecej na niej zyskasz. Boomu domenowego w Polsce jeszcze nie ma.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czekac na odpowiednia oferte :lol:

 

Nie od dzis wiadomo, ze jesli wychodzisz do kogos z propozycja odsprzedazy to jestes w gorszej (finansowo) sytuacji. Bo to Tobie zalezy aby towar sprzedac :)

 

Traktuj domene jak inwestycje a nie towar to wiecej na niej zyskasz. Boomu domenowego w Polsce jeszcze nie ma.

 

Z mojego punktu widzenia lepiej kupić kilka domen, wysłać maile, sprzedać z mniejszym zyskiem i inwestować w nowe domeny.

A wg Ciebie lepiej cały czas wkładać pieniążki w portfolio i czekać, aż ktoś się zgłosi.

Casem trzeba ludziom uświadomić, że taka domena będzie im potrzebna, tak jak powiedziałeś, nie ma boomu więc ludzie się tym nie interesują.

 

Pozdrawiam,

Bartek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czekac na odpowiednia oferte :lol:

Czekać na oferte to możesz jak masz dobrą domenę, którą sporo ludzi chcialo by mieć i wiesz, że dadzą za nia tyle, że ci sie zwróci nawet jej przedłużanie, a jak masz taka średnią którą nie sprzedasz za więcej niż 100-200zł to trzeba ją trochę rozleklamować.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z mojego punktu widzenia lepiej kupić kilka domen, wysłać maile, sprzedać z mniejszym zyskiem i inwestować w nowe domeny.

A wg Ciebie lepiej cały czas wkładać pieniążki w portfolio i czekać, aż ktoś się zgłosi.

 

 

Ja traktuje domeny jako inwestycje, ktora obecnie kosztuje mnie kilkanascie tysiecy rocznie. W miedzyczasie odpuszczam sobie czesc nazw kiedy po roku stwierdzam, ze poczatkowa ekscytacja byla nadmierna. Dokupuje tez nowe domeny jesli mi sie podobaja.

 

Ty traktujesz je jako towar, na ktory narzucasz jakas marze. Przegladalem niektore portfolia forumowiczow i czesto zastanawialem sie czemu kupujecie (uogolniam) takie domeny. Teraz rozumiem. Kupujesz, sprzedajesz, kupujesz, sprzedajesz ... dlatego napisalem o akwizycji. Wciskasz ludziom, ze czegos potrzebuja. Postepowanie porownywalne do firm wysylajacych korespondencje z super-hiper ofertami domen .biz o nazwie zgodnej z posiadana .pl.

 

Najsmieszniejsze jest to, ze piszecie pozniej na forum, ze ludzie robia wielkie oczy przy kwotach z wieksza niz jedno iloscia zer.

 

 

Unikam domen z TM, choc zaliczylem swoja wpadke ... i to przy domenie, po ktorej nie spodziewalem sie ze moze byc TM. Niektorzy z Was podkupuja domeny z premedytacja, i tak jak literowki jestem w stanie zrozumiec tak nazwy zgodne uwazam za proszenie sie o klopoty.

 

Kazdy z nas ma inny sposob, moj zaklada dlugoterminowy zwrot z inwestycji za to z nawiazka :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja traktuje domeny jako inwestycje, ktora obecnie kosztuje mnie kilkanascie tysiecy rocznie.

Nie wszyscy mają tyle kasy, żeby utrzymywać stadko nindż z nadzieja, że sie zwróci.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wszyscy mają tyle kasy, żeby utrzymywać stadko nindż z nadzieja, że sie zwróci.

 

Trzeba nie kupowac 'nindz' :) Jak przegladalem czesc z portfoliow widocznych w stopkach forumowiczow, to czesto dziwilem sie co platnik mial na mysli placac za te nazwy.

 

 

Oczywiscie nie twierdze, ze nigdy nie zalowalem swoich wyborow domenowych ... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trzeba nie kupowac 'nindz' :) Jak przegladalem czesc z portfoliow widocznych w stopkach forumowiczow, to czesto dziwilem sie co platnik mial na mysli placac za te nazwy.

Oczywiscie nie twierdze, ze nigdy nie zalowalem swoich wyborow domenowych ... ;)

Ale w promocji można było kupić domeny po 20zł więc jak sprzedasz za 100zł to jest 5x regfee, a domeny, nie opłaca sie przedłużać, więc trzeba ją rozleklamować, żeby nie tracić forsy

Share this post


Link to post
Share on other sites

zgadzam się z tym co napisał lisz55.

@arekp - nie każdy ma kilkanaście tyś/rocznie do inwestowania (przedłużania) w domeny.

Fakt, że taka strategia jest bardzo fajna, ale zastosowałbym ją jedynie w stosunku do brdazo bardzo dobrych domen.

 

A domeny, które mam nadaja się na sprzedaż zaraz po rejestracji :)

 

Pozdrawiam,

Bartek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nie twierdze, ze to nie jest sposob na zarobienie pieniedzy ... ale dla mnie to domenowa akwizycja, i od tego zaczela sie dalsza czesc dyskusji :)

 

No i po raz kolejny powtorze, Wy traktujecie domeny jak towar a ja jak inwestycje. Wy kupujecie i sprzedajecie, ja kupuje i trzymam (lub puszczam wolno).

 

 

 

BartX, ogladalem Twoje portfolio i nie rozumiem po co kupujesz domeny z polskimi literami skoro nie posiadasz podstawowych domen? Moglbym tu rzucic garsc swoich nazw, ktorych 'polskie' odpowiedniki sa wolne, rownie atrakcyjne i mozna je kupic ... ale po co je kupowac skoro ludzie (internauci) przyzwyczaili sie do wpisywania nazw bez polskich liter. Osobiscie uwazam, ze to marnotrawienie pieniedzy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×