Jump to content
DD

Ciekawe artykuły o domenach

Recommended Posts

Domena .EU dobija do 3,5 mln adresów

 

Zakończenie .EU jest jednym z ważniejszych na świecie . W najbliższym czasie rejestr tego właśnie rozszerzenia dobije do poziomu 3,5 mln zarejestrowanych nazw...

 

http://www.domencenter.pl/index.php?page=a...amp;subpage1=40

 

 

To chyba pisane prze jakiegoś wyjątkowego profesjonalistę ;)

 

Zakończenie .EU

 

Zresztą i tak tego artykułu do miana "ciekawych" z całą pewnością bym nie zaliczył

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

łza się w oku kręci, gdy czytam o idnie, którego miałem jeszcze we wrześniu 2009 ;-)

 

O samej firmie trochę już było na forum. Tu na przykład chcieli odebrać idna .com.pl. Zarejestrowali też okularyszkla.com (ale idna znowu zostawili wolnego ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To chyba pisane prze jakiegoś wyjątkowego profesjonalistę ;)

 

 

 

Zresztą i tak tego artykułu do miana "ciekawych" z całą pewnością bym nie zaliczył

Całe szczęście nie Ty o tym decydujesz, w innym razie doszło by do inwolucji branży domen...pozatym to zostało już napisane, a nie jest pisane..

Share this post


Link to post
Share on other sites
szkła.com

 

 

IDN .com ....

 

to jest własnie ten real z którym niektórzy mają słaby kontakt ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Polskie firmy boją się internetu

Ponad 30 proc. polskich mikro firm nie ma swojej strony internetowej. 25 proc. z nich nie posiada nawet adresu e-mail. Przedsiębiorcy bez promocji w sieci sami skazują się na biznesowy niebyt.

 

Informacja w szerszym, ogólnopolskim zakresie smutna, mówiąca o świadomości internetowej naszych przedsiębiorców, nawet biorąc poprawkę, że mówimy o mikroprzedsiębiorcach.

Natomiast nasza forumowa Społeczność chyba powinna tę informację przyjąć z zadowoleniem. Oczywiście mikrofirmy nie będą kupowały domen za xx xxx, ale przynajmniej część z nich (a jest zapewne liczba idąca w dziesiątki tysięcy firm) zamiast ninji z palca zdecyduje się kupić coś lepszego za wysokie xxx, a nawet nisko-średnie xxxx.

 

W kontekście tej informacji przypomniała mi się stara anegdota, jak w dawnych latach przedsiębiorca obuwniczy wysłał dwóch swoich przedstawicieli do Afryki. Jeden telegrafuje: "Nic z tego nie będzie, tu nikt nie chodzi w butach", a drugi "Przysyłajcie statek butów, rewelacyjne perspektywy, tu są miliony potencjalnych klientów" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
W kontekście tej informacji przypomniała mi się stara anegdota, jak w dawnych latach przedsiębiorca obuwniczy wysłał dwóch swoich przedstawicieli do Afryki. Jeden telegrafuje: "Nic z tego nie będzie, tu nikt nie chodzi w butach", a drugi "Przysyłajcie statek butów, rewelacyjne perspektywy, tu są miliony potencjalnych klientów" ;)

 

Bardzo trafne podsumowanie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Informacja w szerszym, ogólnopolskim zakresie smutna, mówiąca o świadomości internetowej naszych przedsiębiorców, nawet biorąc poprawkę, że mówimy o mikroprzedsiębiorcach.

Z jednej strony 30% wydaje się być dużą liczbą ale z drugiej wcale nie jestem pewien czy wszystkim tzw. mikroprzedsiębiorcom naprawdę potrzebna jest własna strona, nawet prosta wizytówka ?

 

Można przeanalizować chociażby część branży spożywczej.

Np. małe sklepiki osiedlowe, wiejskie, warzywniaki, szkolne, dworcowe, zakładowe czy franczyzowe.

W tym ostatnim przypadku czasami nie wolno tworzyć własnej witryny tylko należy promować stronę franczyzodawcy.

 

Także drobne punkty gastronomiczne jak budki z lodami, bufety szkolne, zakładowe lub fast foody, nie oferujące dowozu i sprzedaży na zewnątrz.

Podobna sytuacja może mieć miejsce także w innych branżach, np. przy drobnym handlu na targowiskach, w kioskach, w kolekturach, w punktach ajencyjnych czy też wśród tych wszystkich, którzy świadczą usługi tylko jednemu pracodawcy oszczędzając mu na kosztach pracy.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z jednej strony 30% wydaje się być dużą liczbą ale z drugiej wcale nie jestem pewien czy wszystkim tzw. mikroprzedsiębiorcom naprawdę potrzebna jest własna strona, nawet prosta wizytówka ?

 

Można przeanalizować chociażby część branży spożywczej.

Np. małe sklepiki osiedlowe, wiejskie, warzywniaki, szkolne, dworcowe, zakładowe czy franczyzowe.

W tym ostatnim przypadku czasami nie wolno tworzyć własnej witryny tylko należy promować stronę franczyzodawcy.

 

Także drobne punkty gastronomiczne jak budki z lodami, bufety szkolne, zakładowe lub fast foody, nie oferujące dowozu i sprzedaży na zewnątrz.

Podobna sytuacja może mieć miejsce także w innych branżach, np. przy drobnym handlu na targowiskach, w kioskach, w kolekturach, w punktach ajencyjnych czy też wśród tych wszystkich, którzy świadczą usługi tylko jednemu pracodawcy oszczędzając mu na kosztach pracy.

 

 

Oczywiście Twoje uwagi są słuszne, że to nie jest tak, iż te 30% w najbliższym czasie będzie poszukiwała domen na własne strony. Nawet powiem więcej, zdecydowana większość z tych przez Ciebie wymienionych nie będzie szukała. Jednak obok powyższych są firmy, które zakładają poszukiwanie klientów przez internet, nawet jeśli mają to być klienci z tylko jednego regionu, powiedzmy województwa, bo wtedy tylko jest to opłacalne ze względu na koszty transportu. Mam na przykład na myśli różne usługi (budowlane, naprawcze, prawne, medyczne, itp.). Nie pamiętam dokładnie, ale wydaje mi się, że za mikroprzedsiębiorstwo uważa się firmę zatrudniającą do 5 osób, czyli to nie tylko firma jednoosobowa (zresztą taka firma, to nie tylko tzw. samozatrudnienie), a może to być niewielki zakład stolarski, wulkanizacyjny. Do tego dochodzi cała grupa firm (także jednosobowych) opierających się na reklamie w internecie - chociażby sklepy internetowe. Co do franczyzy, to miałem niedawno pytanie o generyka z firmy, jak sie zorientowałem, franczyzobiorcy jednej ze znanych firm branży szaf wnękowych. Działanie pod szyldem franczyzodawcy nie wyklucza reklamy pod generykiem.

 

Myślę, że obaj tak naprawdę trochę uogólniamy, bo wiadomo, że z jednej strony, nie "rzuci się" na domeny te 30%, a z drugiej, jakaś część (pytanie tylko jaka?) firm tych adresów będzie poszukiwała.

 

Zakończę może trochę optymistyczno-statystycznie.

Jak podaje Wikipedia:

"Według danych GUS na dzień 1 stycznia 2011 r., w Polsce jest 908 miast: ..... "

Wydaje mi się, że nie ma więcej osób/firm w miarę poważnie zajmujacych się domenami na rynku wtórnym. Liczba zarejestrowanych Forumowiczów na pewno nie jest miarodajnym wyznacznikiem, bo tylko część jest aktualnie aktywna. Przyjmijmy, że jest nas 900 osób. Każdemu z nas przypada więc do "obsłużenia" statystyczne miasto, podejrzewam, że średnia między Warszawą, a jakimś miastem powiatowym, to 30-50 tysięcy. Mając abstrakcyjnie-teoretyczną domenową "wyłączność" na takie miasto można się już rozwijać i przejmować inne miasta ;)

Ja wiem, że statystyka jest często myląca, bo kot i kaczka mają statystycznie 3 nogi, ale "coś-tam, coś-tam" jednak pokazuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Działanie pod szyldem franczyzodawcy nie wyklucza reklamy pod generykiem.

W niektórych przypadkach wyklucza.

Chociażby dla zapewnienia w internecie tzw. pełnej spójności wizerunkowej z pozostałymi działaniami marketingowymi.

Myślę, że obaj tak naprawdę trochę uogólniamy, bo wiadomo, że z jednej strony, nie "rzuci się" na domeny te 30%, a z drugiej, jakaś część (pytanie tylko jaka?) firm tych adresów będzie poszukiwała.

Sugerowałem przede wszystkim żeby zastanowić się także jakie punkty nie będą zainteresowane ?

Np. warzywniak-wroclaw-psie-pole.pl nie będzie trafioną inwestycją ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
... czy wszystkim tzw. mikroprzedsiębiorcom naprawdę potrzebna jest własna strona, nawet prosta wizytówka ?

... Np. małe sklepiki osiedlowe, wiejskie, warzywniaki, szkolne, dworcowe, zakładowe czy franczyzowe.

 

Masz w tej ocenie dużo racji - na pewno na dzień dzisiejszy większość z mikroprzedsiębiorców obejdzie się bez wizytówki - jednak jest też opcja, że właściciel takiego małego sklepiku, kolektury czy wypożyczalni rozwinie swój biznes, zgromadzi zasoby i zechce się bawić większymi klockami. Wtedy prędzej czy później będzie zmuszony pomyśleć o własnej stronie i domenie - a im bardziej zostanie do tej pory wyedukowany tym większa szansa, że szukając domeny rozejrzy się na rynku wtórnym.

 

Np. warzywniak-wroclaw-psie-pole.pl nie będzie trafioną inwestycją ;)

 

Zdecydowanie nie ;) .. ale taki "warzywniak*pl" szczególnie w kontekście mody na zdrową żywność już będzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wprowadzasz w błąd, nie ma nic o domeniarzach.

BTW, ciekawy adres za informatykiem: miasto.it :)

Napisałem: źli domeniarze, nie domeniarze, a to istotna różnica. Ci źli domeniarze psują opinię domeniarzom/domainerom/inwestorom domenowym nie stosującym takich praktyk jak w materiale. W każdym razie mniejsza o terminologię, po prostu jest tam mowa o domenach, dlatego wrzuciłem...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Napisałem: źli domeniarze, nie domeniarze, a to istotna różnica. Ci źli domeniarze psują opinię domeniarzom/domainerom/inwestorom domenowym nie stosującym takich praktyk jak w materiale. W każdym razie mniejsza o terminologię, po prostu jest tam mowa o domenach, dlatego wrzuciłem...

 

Ale tam nie ma ani słowa o domeniarzach, ani o dobrych ani o złych. Mowa jest o rejestratorach typu lerkins, to się ciągnie od lat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • foldery.pl profes.pl crx.pl szkatulka.pl   Zapraszam na aukcje domen od 69 PLN bez ceny minimalnej:   foldery.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10347/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   profes.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10348/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   crx.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10349/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:05:33) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   szkatulka.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10350/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 18:15:44) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:05   DD
    • motogotowka.pl   Sprzedam domene
    • podgrzewane.pl odrestaurowany.pl   jak oceniacie domeny? Będzie coś z tego?
    • Estibot.com wycenił vplay.pl na 3000$, a Wy jak wyceniacie vplay.pl ?
    • Stajnia.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/stajnia.eu/?utm_source=market_redirect&_track=12a366f67063e7f9c52492542ac5b2cd
    • Dziś koniec aukcji na domenę.
    • Defloracja.pl   Aukcja BCM
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,182
    • Most Online
      902

    Newest Member
    garfieldfilm
    Joined
×