Jump to content
Pan_Grzegorz

Społecznościowy system wymiany walut

Recommended Posts

Pomysł bardzo dobry i na pewno przydatny. Tylko czekać jak US i służby bankowe uwalą projekt. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pomysł bardzo dobry i na pewno przydatny. Tylko czekać jak US i służby bankowe uwalą projekt. :)

 

Widziałem w USA kilka takich stron, ale jak zbudować zaufanie to ludzi którzy z tego by korzystali to nei wiem - ja bym nie skorzystał.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tylko czekać jak US :)

Wydaje mi się, że US nie ma tutaj za bardzo czego szukać bo nie widzę podstawy do opodatkowania w przypadku takiej wymiany walut, gdyż nikt nie osiąga z tego powodu zysku. Mogę się mylić oczywiście.

 

Widziałem w USA kilka takich stron, ale jak zbudować zaufanie to ludzi którzy z tego by korzystali to nei wiem - ja bym nie skorzystał.

Domyślam się, że serwis jest gwarantem, działa to na podobnej zasadzie jak Aftermarket, wymiana dokonuje się po zabezpieczeniu odpowiednich środków na rachunkach stron, które dokonują wymiany.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wydaje mi się, że US nie ma tutaj za bardzo czego szukać bo nie widzę podstawy do opodatkowania w przypadku takiej wymiany walut, gdyż nikt nie osiąga z tego powodu zysku. Mogę się mylić oczywiście.

 

Domyślam się, że serwis jest gwarantem, działa to na podobnej zasadzie jak Aftermarket, wymiana dokonuje się po zabezpieczeniu odpowiednich środków na rachunkach stron, które dokonują wymiany.

 

Też tak uważam - wymiana taka sama jak w banku czy kantorze, więc od czego podatek?

 

Co do gwarancji - nie wiem jak to działa, ile czasu trwa operacja czyli jak długo trzymają środki, ale zapewne jest to czas na tyle krótki, że suma kwota będących w ich posiadaniu w danej chwili nie jest na tyle duża, żeby rodzić pokusę nagłego zamknięcia strony:) A gdyby serwis zyskał dużą popularność i kwota ta faktycznie była poważna, to jednocześnie poważne będą zyski z samych operacji - czyli scenariusz utraty kasy raczej mało prawdopodoby.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Też tak uważam - wymiana taka sama jak w banku czy kantorze, więc od czego podatek?

Nie do końca bo bank/kantor zarabia narzucając spred, czyli różnicę cen kupna i sprzedaży i to jest jego zyskiem, więc i podstawą do opodatkowania. Tutaj tego nie ma, pewnie docelowo zostanie wprowadzony jakiś spred niższy od bankowego i tego w kantorze, ale na razie serwis nie czerpie żadnych korzyści z wymiany walut.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domyślam się, że serwis jest gwarantem, działa to na podobnej zasadzie jak Aftermarket, wymiana dokonuje się po zabezpieczeniu odpowiednich środków na rachunkach stron, które dokonują wymiany.

 

Dokładnie tak jest.

Na 15k PLN przy wymianie na euro zaoszczędzisz 120zł, a najkrótsza transakcja to kilka dni. Szału nie ma :)

Skorzystałbyś z tego czy wolałbyś zajść do kantoru i nie zostawiać śladów mniejszej czy większej gotówki na koncie któa jakby nie patrzeć jest w obiegu ? Tutaj US może szukać dziury w całym.

A może tylko się czepiam.

 

Aktualne zlecenia: 83 603,51 PLN na USD (12 os.), 26 984,53 PLN na CHF (16 os.), 2 427,66 EUR na PLN (5 os.), 491,43 GBP na PLN (3 os.)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skorzystałbyś z tego czy wolałbyś zajść do kantoru i nie zostawiać śladów mniejszej czy większej gotówki na koncie któa jakby nie patrzeć jest w obiegu ? Tutaj US może szukać dziury w całym.

A może tylko się czepiam.

Raczej stawiałbym, że zainteresowane mogą byś osoby, które posiadają np. środki na koncie walutowym i chcę je przenieść na konto w PLN, a nie wymianę typu pieniądze ze skarpety ->konto bankowe ;)

Sprawa legalności tego typy wymiany jest oczywiście do sprawdzenia, choć mam nadzieję że właściciele strony już to zrobili :)

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nic innego jak forex w wydaniu internetowym. Jak wprowadza oplaty to nie bedzie sie to niczym roznilo, moze poza zdecydowanie mniejszym bezpieczenstwem serwisu :)

 

#wymianapieniedzy.pl + IDN

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
To nic innego jak forex w wydaniu internetowym. Jak wprowadza oplaty to nie bedzie sie to niczym roznilo, moze poza zdecydowanie mniejszym bezpieczenstwem serwisu :)

 

#wymianapieniedzy.pl + IDN

 

Myślę, że bardzo się mylisz. W tym serwisie wymiana zostaje zrealizowana dopiero w chwili gdy znajdą się chętne osoby na wymianę np. PLN -> € i vice versa.

Na rynku forex nie ma tego ograniczenia. Możesz wymieniać walutę kiedy chcesz i to m.in. takie operacje kształtują kursy walut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podobnie jak w social-lending (pożyczki społecznościowe) serwisem kieruje jedna zasada - chodzi o ominięcie pośredników takich jak: banki i kantory (mowa o prowizjach) bo jednak rozliczenia pomiędzy użytkownikami odbywają się za pośrednictwem banków.

Takich inicjatyw będzie coraz więcej i dobrze.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślę, że bardzo się mylisz. W tym serwisie wymiana zostaje zrealizowana dopiero w chwili gdy znajdą się chętne osoby na wymianę np. PLN -> € i vice versa.

Na rynku forex nie ma tego ograniczenia. Możesz wymieniać walutę kiedy chcesz i to m.in. takie operacje kształtują kursy walut.

 

Widze ze przemawia przez Ciebie niewiedza na temat zasad dzialania gieldy (papierow wartosciowych albo dowolnych walorow). Gielda (m.in. Forex) dokladnie tak dziala. Fakt ze mozesz wymieniac kiedy chcesz, to tylko wynik wysokich obrotow gieldy. Po osiagnieciu krytycznej masy takze w Walutomacie bedziesz mogl praktycznie wymieniac kiedy chcesz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alexis ma racje. Zasada dzialania gieldy forex jest identyczna jak GPW, czy nawet warzywnej.

Z racji obrotow jest jedynie ZNACZNIE plynniejsza.

 

Swoja droga swietny pomysl, moze powtorzyc sukces kokos'a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

serwis może mieć przyszłość, wiele osób będzie chciało wymienić drobne pieniądze, do czego nie będą zakładać konta na forexie, a po drugiej stronie zawsze znajdzie się większy gracz, który wymieni po korzystnym kursie dla siebie, dochód powstanie przy wielokrotnych wymianach i różnicach kursowych, jak na forexie,

Share this post


Link to post
Share on other sites
Alexis ma racje. Zasada dzialania gieldy forex jest identyczna jak GPW, czy nawet warzywnej.

Z racji obrotow jest jedynie ZNACZNIE plynniejsza.

[...]

 

W takim razie wycofuję co powiedziałem. Rzeczywiście moja wiedza w tej dziedzinie nie jest zbyt duża.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To nic innego jak forex w wydaniu internetowym. Jak wprowadza oplaty to nie bedzie sie to niczym roznilo, moze poza zdecydowanie mniejszym bezpieczenstwem serwisu :)

 

#wymianapieniedzy.pl + IDN

Mechanizm działania jest podobny jak na FOREX-ie, ale tutaj odchodzi możliwość typowej spekulacji walutą bo nie masz narzędzi do grania na zmianę kursów walut.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś przetestowałem Walutomat.pl i muszę przyznać, że działa świetnie. Na tysiącu EUR wymienionym na PLN jest jakieś 100 PLN oszczędności w porównaniu do wymiany przez bank.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
porównaniu do wymiany przez bank.

 

No to polecam Ci kantory, ostatnio porównywałem przy większej kwocie to różnica była kolosalna, bodajże 14-15 groszy na 1 euro.

Przy większych kwotach można negocjować ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korzystałem z serwisu Walutomat już kilka razy i przyznam że działa całkiem nieźle. To będzie przyszłośc wymiany walut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziwi mnie ze jeszcze nie weszli w Bitcoina. Ma ktos z was kontakty z ludzmi z serwisu i wie dlaczego?

 

 

Bitcoin jest walutą wirtualną i dopóki banki nie uznają tejże waluty za oficjalną metodę płatności (w co osobiście wątpię) nie zostanie ona wprowadzona do systemu. Środki BTC nie zawsze pochodzą z legalnych źródeł, a my jako kantor podlegamy wszelkim kontrolom z NBP i GIIF. Drugą sprawą są dane osobowe, których wymagamy przyjmując wpłaty do Walutomatu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×