Jump to content
Sign in to follow this  
Andro

Sprzedaż domen dla firmy

Recommended Posts

Powstają 2 strony przeznaczone dla portfolii domen, funkcjonują inne serwisy zarabiające na usługach, czas może na kolejną sprawę. Krótko: baza kontaktów do firm, w celu zaoferowania domeny do sprzedaży, z podziałem na kategorie, dodatkowo wymiana doświadczeń, opinii. Oczywiście takie dane nie powinny być powszechnie dostępne. Także może to być zamknięty dział na forum lub kolejny pomysł na stronę www tym razem z opłatą za dostęp (i może z możliwością wysyłania maili), ps. liczę na zniżkę :lol:

 

ps2. Jeżeli chodzi o dyskusję na temat działu zamkniętego na forum, to być może byłoby tam więcej informacji na temat sprzedanych domen, bo nie każdy publicznie chce je podawać.

 

 

Oczywistym jest, że odbiorca końcowy za domenę zapłaci więcej, niż osoba inwestująca w domeny. Także dodatkowa kwestia: jeżeli ktoś robi wysyłkę do firm np. z danej kategorii tematycznej, mógłby to zgłosić na forum, i można by podać swoje domeny do sprzedaży, oczywiście z prowizją dla wysyłającego w wypadku sprzedaży (proponuję 20%). Inaczej wiele osób robi tę samą pracę.

 

Prosty rachunek:

1 osoba x 10 kategorii x 10 firm = 100 ofert

10 osób x 10 kategorii x 10 firm = 1000 ofert

 

Ta druga propozycja nie byłaby konieczna, gdyby na serwisie www powstała baza z łatwą wysyłką maili do firm, wtedy każdy by przygotowywał własne oferty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim tego typu post to nie jest informacją prasową ani reklamą :lol: tylko ewentualnie wstęp do dyskusji na temat pomysłu. Baz z adresami jak pf jest więcej. Sam dostaję wiadomości z pf, na ogół traktuję jak spam, więc warto wysyłać z podaniem nadawcy. Co istotne serwis nie pozwala także na wysyłkę grupową. Baza pf należy też do dość słabych, bo są to wpisy płatne małego procentu firm, reszta to śmiecie na ogół, choć część adresów ma swoją wartość. Znam jedną branżę na wylot i w ten sposób mogę określić jakość bazy danych. Poza tym wysyłka na ślepo jest mniej skuteczna i pracochłonna. Firma ma zwykle kilka adresów mailowych, warto wiedzieć na który wysłać. Jeżeli byłoby to na forum, warto poznać opinię kto jest zainteresowany tematem domen, czy ma www, wspólnie wysłać "x10".

ps. Masz dobre efekty korzystając z pf ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

Oczywistym jest, że odbiorca końcowy za domenę zapłaci więcej, niż osoba inwestująca w domeny. Także dodatkowa kwestia: jeżeli ktoś robi wysyłkę do firm np. z danej kategorii tematycznej, mógłby to zgłosić na forum, i można by podać swoje domeny do sprzedaży, oczywiście z prowizją dla wysyłającego w wypadku sprzedaży (proponuję 20%). Inaczej wiele osób robi tę samą pracę.

[...]

 

IMHO wysyłyłanie takiego quasi SPAMu to chyba najgorsza rzecz, jaką można zrobić :lol: Wszyscy już mają dość ofert hurtowych z różnego rodzaju towarami i usługami. Jeśli już chcesz się zgłaszać z konkretną DOBRĄ domeną do jakiejś firmy to zrób to bardzo indywidualnie a najlepiej przed / po wysłaniu emaila jeszcze zadzwoń i porozmawiaj z odpowiedzialną za takie kwestie sprawy osobą. Lepiej dotrzeć z pięcioma domenami do pięciu firm i dwie sprzedać niż wysłać 1000 maili ze SPAMem i nie dostać żadnej odpowiedzi poza ewentualnymi skargami i wyzwiskami za wysyłanie niechcianej poczty :)

 

IMHO najlepszy sposób na sprzedaż domeny to poczekać aż kupiec sam się znajdzie. Firmy parkujące domeny umożliwiają kontakt z właścicielm zaparkowanej domeny.

 

--

Daniel Dryzek

http://active24.pl/dnt - testuj domeny za 1.60 PLN!

http://domenytanio.pl - domeny .pl IDN tylko 9.00 PLN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się jak najbardziej, ale pragnę zauważyć, że to co napisałem dokładnie to znaczy. Nigdy nie wysyłałem hurtowego spamu, wiec nie mam takich doświadczeń. :lol: Jakość nie ilość. Prywatna oferta a nie reklama. Dlatego piszę o wymianie opinii kto jest zainteresowany tematem kupowania domen. Telefon nie jest aż tak konieczny, jeżeli adresat jest zainteresowaną osobą, a nie całkowicie przypadkową.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Firmy parkujące domeny umożliwiają kontakt z właścicielm zaparkowanej domeny.

 

Zwykle... ale np. sedo utrudnia – bo koniecznie chcą zgarnąć prowizję.

Share this post


Link to post
Share on other sites
IMHO najlepszy sposób na sprzedaż domeny to poczekać aż kupiec sam się znajdzie. Firmy parkujące domeny umożliwiają kontakt z właścicielm zaparkowanej domeny.

 

Przy okazji parkowania, to nie kazdy wie, ze jest mozliwosc kontaktu, co wiecej nie kazdy wie gdzie wogole trafil, co to jest sedo, itd. Gdy usunalem z parkingu kilkadziesiat domen, okazalo sie, ze wzroslo nimi zainteresowanie i kilka z nich sprzedalem - klienci trafiali bezposrednio do mojego serwisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przy okazji parkowania, to nie kazdy wie, ze jest mozliwosc kontaktu, co wiecej nie kazdy wie gdzie wogole trafil, co to jest sedo, itd. Gdy usunalem z parkingu kilkadziesiat domen, okazalo sie, ze wzroslo nimi zainteresowanie i kilka z nich sprzedalem - klienci trafiali bezposrednio do mojego serwisu.

 

Z mojego doświadczenia wynika, że jak ktoś wie czego szuka i potrzebuje danej domeny to znajdzie sposób, żeby się ze mną skontaktować. I właśnie na takich Klientach najbardziej powinno nam zależeć :lol:

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
A mi sie ten sposob akurat podoba, poniewaz jest bezpieczny (escrow). Ale fakt, ze prowizje moglyby byc nizsze.

 

No więc właśnie... 10% jest w porządku, ale minimum €100 dla .pl to przegięcie – transakcje o wartości 1000-2000 zł nie są rzadkością, a w tych przypadkach oddajemy przecież sedo 20-40%!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×