Jump to content
klopikxda

PROJEKT !!! Wspólne portfolio domen !!!

Recommended Posts

Jeżeli domenę można wybrać tylko z tego zbioru, to wg mnie jedynie porteo.pl - w przeciwieństwie do pozostałych "jakoś" brzmi i nie kojarzy się z niczym konkretnym (bo z domenami to nie kojarzy się żadna). Nadal jednak uważam, że dobrze byłoby znaleźć coś innego, co nawiązuje nazwą do idei pomysłu, np:

 

#sumadomen

#wieledomen

 

;)

 

Jak napisano wyżej musi być dobra promocja, więc o tym warto pomyśleć już przy wyborze domeny, która promocję ułatwi, a nie utrudni.

Promocja będzie potrzebna, ale coś się wykombinuje.

Do wyboru mam spośród tych domen (ale jakoś większość mi nie pasuje pod portfolio) :

freeftp.pl

host2host.pl

worldtransport.pl

us-ex.com

us-ex.pl

un-ex.com

un-ex.pl

host-ex.pl

1-b.pl

3-z.pl

3o3.pl

3oo.pl

5o5.pl

6o6.pl

7-z.pl

7o7.pl

9oo.pl

adey.pl

b40.pl

b45.pl

b70.pl

based.pl

binds.pl

blocked.pl

boxed.pl

buisness-elite.pl

buisnesselite.pl

burns.pl

burr.pl

business-elite.pl

businesselite.pl

c45.pl

cals.pl

cels.pl

coming.pl

cond.pl

copied.pl

feels.pl

gielda-przetargi.pl

goes.pl

gold-biznes.com

gold-biznes.pl

guards.pl

js7.pl

k4n.pl

logistyczna.com

macros.pl

mark4.pl

maxie.pl

mbyte.pl

mere.pl

mi4.pl

mult.pl

nexuspoint.pl

nops.pl

o5o.pl

o6o.pl

oo3.pl

oo5.pl

oo6.pl

oo8.pl

oo9.pl

phoenixcompany.pl

polyg.pl

reap.pl

redcross.pl

remu.pl

restricted.pl

rizzo.pl

runs.pl

s8f.pl

scotty.pl

sece.pl

shapiro.pl

shelly.pl

simulate.pl

socialbank.pl

spedycyjna.com

sr3.pl

stub.pl

subu.pl

susan.pl

telegen.pl

tested.pl

transport-logistyka.com

transportowa.com

wssl.pl

zamowienia-przetargi.pl

xda-developers.pl

xperiax10.pl

googleeditions.pl

onionrings.pl

newkid.pl

yaco.pl

newblood.pl

gatt.pl

bigsecret.pl

imok.pl

myblogger.pl

allyoulike.pl

h33t.pl

gsm-club.com

coinclub.pl

cateringmaster.pl

przedluz.pl

globalpositioningsystem.pl

carseller.pl

autoconnect.pl

htcdiamond3.com

htcdiamond.pl

bankdewizowy.pl

agencjarzadowa.pl

lastday.pl

parkietgieldowy.pl

systemygier.pl

bankgieldowy.pl

htcdiamond3.pl

bilansmaterialowy.pl

bael.pl

budynekrekreacyjny.pl

agencjaratingowa.pl

porteo.pl

referrer.pl

bankkomercyjny.pl

cppi.pl

goldmembership.pl

hpna.pl

poprzez.pl

ir-fusion.pl

wielofunkcyjna.pl

irfusion.pl

homepna.pl

zbrodnie.pl

bluetooth3.pl

eng-pol.pl

eng-pol.com

poradnikprawny.com

 

i zarezerwowane kilkanaście minut temu :

 

burk.pl

homedomain.pl

sklepdomainera.pl

centralweb.pl

domainershop.pl

 

Jeśli coś to chyba wstawię na homedomain.pl , ale jak coś to dajcie znać co lepsze.

 

 

 

czyli poprostu chcesz stworzyć portfolio publiczne tak? każdy dodaje domeny itd, czy musza przejsc jakas weryfikacje? bo jak nie to ja se dodam sex.pl bank.pl i nasza-klasa.pl :o:o

 

pomysl dobry, trzeba tylko pokombinowac, chetnie sie podepne pod to :)

 

Odnośnie tego co piszesz to widzę to tak:

 

1. Każda domena na portfolio miałaby w szczegółach odnośnik do prywatnego portfolio danego użytkownika,

lub po naciśnięciu na nazwę domeny automatycznie przekierowywałaby klienta na jego własne portfolio.

 

2. Zalecane by było gdyby na stronie wstawionej do tego portfolio była informacja gdzieś na pierwszej stronie

że jest wstawiona na nasze portfolio

 

3. Oczywiście po zauważeniu że domena jest "lewa" taki użytkownik dostawałby bana na jego mail i ip

 

4 . Portfolio komercyjne lub publiczne .

 

Czekam na sugestie jak ułożyć strukturę tego portfolio.

 

Sorki za takiego dużego posta ale się rozpisałem.

 

Pozdr.

Edited by klopikxda

Share this post


Link to post
Share on other sites
1. Każda domena na portfolio miałaby w szczegółach odnośnik do prywatnego portfolio danego użytkownika,

lub po naciśnięciu na nazwę domeny automatycznie przekierowywałaby klienta na jego własne portfolio.

 

Lepiej bezpośredni formularz kontaktowy (odnośnik to indywidualnego portfolio tylko jako opcja). Potencjalny Klient, który po kliknięciu w nazwę domeny zostanie "z nienacka" przeniesiony na inną stronę może się tym lekko zaniepokoić - zwłaszcza w kontekście wydawania dużych kwot:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
poradnikprawny.com

 

 

po co tu umieszczasz tę domenę ?????

Edited by plachcik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wyobrażam sobie skupiska wrzuconych masowo domen które jakością przypominają choćby te z pierwszego postu. Żaden poważny inwestor nie będzie tracił czasu przerzucając 1000 domen by trafić na jakąś wartą uwagi.

 

Musisz przeprowadzać selekcję dodawania domen, albo zrobisz kolejny śmietnik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kamilovsky - masz rację. W szczegółach domeny powinien być link kierujący klienta do prywatnego portfolio wystawiającego.

 

 

 

 

Nie wyobrażam sobie skupiska wrzuconych masowo domen które jakością przypominają choćby te z pierwszego postu. Żaden poważny inwestor nie będzie tracił czasu przerzucając 1000 domen by trafić na jakąś wartą uwagi.

 

Musisz przeprowadzać selekcję dodawania domen, albo zrobisz kolejny śmietnik.

 

Chciałbym oczywiście wprowadzić podział na kategorie dokładnie określające jakie domeny można umieszczać i w jakim dziale.

 

Zasadniczo każda kategoria miałaby oddzielne dział dla domen ze znaczkami itd.

 

Administrator/-rzy dokonywaliby poprawności dodania domeny w odpowiednim dziale (poprzez jej autoryzację) , ale o wartości domeny powinien decydować klient.

 

Nigdy nie wiadomo co komu jest potrzebne.

 

Nie nastawiam się że portfolio będą odwiedzali tylko klienci z XXXX PLN w portfelu lecz także normalne osoby z jednym X PLN wzwyż.

 

Umożliwienie kontaktu, zasugerowanie sposobu dokonania transakcji itp. doradztwo lub pośrednictwo przy sprzedaży - takie rzeczy byłoby fajnie tam umieścić.

 

Nie każdy ma możliwość wejścia na AM czy inne giełdy. Można też przez Allegro, u notariusza itp.

 

Mówisz - śmietnik. Spoko niech będzie śmietnik. Ale chciałbym żeby wszystko było w nim ładnie poukładane.

 

Pozdr.

Edited by klopikxda

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wyobrażam sobie skupiska wrzuconych masowo domen...

 

Na projekt dla klopikxda:

skupiskodomen.pl - wolne

skupisko.net - wolne (oraz inne końcówki)

 

Jak projekt nie wypali, to zmienisz kierunek działania i otworzysz "skup" domen.

 

PS. ...a wrzucone.pl wydała mi się z sensem i wziąłem dla siebie w tej chwili

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mówisz - śmietnik. Spoko niech będzie śmietnik. Ale chciałbym żeby wszystko było w nim ładnie poukładane.

 

Będzie śmietnik jeśli nad tym nie zapanujesz, musi być harmonia i zasady.

Proponował bym:

- bardzo szczegółowe kategorie oraz kategorie 2 i kolejnych poziomów.

- dodawanie domen na okres np: 30 dni, po tym czasie zostanie wysłana wiadomość do umieszczającego czy ogłoszenie dalej ma się ukazywać (potwierdzane kliknięciem linku)

- możliwość wyróżnienia lepszych domen wyświetlając na początku listy, domeny wybierane przez administratora lub za opłatą.

- system ocen domen, przez odwiedzających. To raczej nie jest stosowane więc trzeba by się dobrze zastanowić nad specyfiką takiej opcji

 

Umożliwienie kontaktu, zasugerowanie sposobu dokonania transakcji itp. doradztwo lub pośrednictwo przy sprzedaży - takie rzeczy byłoby fajnie tam umieścić.

 

Każda możliwość i specyfika jest do wykonania. Jeśli chcesz chętnie zajmę się stworzeniem silnika oraz strony. Raczej odpłatnie bo projekt nie wygląda na charytatywny :)

Edited by enzo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na projekt dla klopikxda:

skupiskodomen.pl - wolne

skupisko.net - wolne (oraz inne końcówki)

 

Jak projekt nie wypali, to zmienisz kierunek działania i otworzysz "skup" domen.

 

PS. ...a wrzucone.pl wydała mi się z sensem i wziąłem dla siebie w tej chwili

 

Dzięki za domenę, skorzystałem z niej. Odwdzięczę sie przy najbliższej okazji.

 

 

enzo Prześpię się z tym i dam znać. Pierwotnie myślałem o niedochodowym prowadzeniu

tej strony ( co najwyżej na opłatę serwera + piwko ) , ale pomyślę nad tym.

 

 

A teraz zapytam: tak uczciwie powiedzcie czy nie porywam się z motyką na słońce ? Może być zainteresowanie takim portfolio ?

 

Pozdr.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzięki za domenę, skorzystałem z niej. Odwdzięczę sie przy najbliższej okazji.

 

 

enzo Prześpię się z tym i dam znać. Pierwotnie myślałem o niedochodowym prowadzeniu

tej strony ( co najwyżej na opłatę serwera + piwko ) , ale pomyślę nad tym.

 

 

A teraz zapytam: tak uczciwie powiedzcie czy nie porywam się z motyką na słońce ? Może być zainteresowanie takim portfolio ?

 

Pozdr.

 

Odwdzięczysz się jak uruchomisz projekt - moje domeny promowane gratis:)

 

Co do motyki i słońca to zależy jak do tego podejdziesz i wykonasz - jak z głową oraz z wiedzą wyniesioną m.in z DI to będzie zainteresowanie. Inna sprawą są Twoje cele i oczekiwania, bo o tym nie wspomniałeś. Jeżeli zadowolisz się doświadczeniem jakie przy okazji zdobędziesz, to na pewno warto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli wkładasz w to pieniądze, to musisz brać pieniądze za produkt który wytwarzasz. W dzisiejszych czasach, nie opłaca się być Świętym Mikołajem.

 

Formą zarobku była by prowizja od sprzedaży (%), jeśli domeny będą się sprzedawać to każdy wrzuci domeny do portfolio. Bo co z tego że zapłaci 5 czy 10% prowizji skoro szybciej ją sprzeda. Osoby ktorym nie zależy na sprzedaży, windują ceny. Uda Ci się taką sprzedać, procent dla Ciebie.

 

 

Myślę że nieuniknione jest zastosowanie transakcji zabezpieczonych. Wpłata pieniędzy, klienta do systemu > przekazanie domeny > wypłata pieniędzy sprzedającemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Formą zarobku była by prowizja od sprzedaży (%), jeśli domeny będą się sprzedawać to każdy wrzuci domeny do portfolio. Bo co z tego że zapłaci 5 czy 10% prowizji skoro szybciej ją sprzeda. Osoby ktorym nie zależy na sprzedaży, windują ceny. Uda Ci się taką sprzedać, procent dla Ciebie.

 

Myślę że nieuniknione jest zastosowanie transakcji zabezpieczonych. Wpłata pieniędzy, klienta do systemu > przekazanie domeny > wypłata pieniędzy sprzedającemu.

 

To się nie kłóci z definicją portfolio? Z takimi systemami to już robi się giełda domen, rozliczenia, transakcje, faktury. Jak zabezpieczysz Kupującego, który ma wpłacić kasę? Wypadałoby wcześniej pozyskać authinfo. No i to już jest: aftermarket, ppd i inne - jeżeli to ma iść w tym kierunku, to zaczynając od zera nie wiele zwojuje.

 

Autorowi chyba chodziło o coś prostego - wspólpne portfolio z kontaktami do Sprzedających, ale w takim układzie nie będzie kontroli nad tym kto, co, komu i za ile. Niech lepiej faktycznie zbiera symboliczne np. 10,00zł za roczny dostęp - na serwer + piwko powinno wystarczyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może faktycznie masz rację.

 

 

Nie znamy oczekiwań autora wątku (pieniądze, sława, chęć pomocy innym itd), tak więc możemy jedynie spekulować nad realizacją projektu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

najciekawsze domeny maja do sprzedazy starzy bywalcy tego forum, to juz zauwazylam ;)

nie zrazaj sie, bo z Twoich domen tez da sie cos wyłuskac i wypromowac, czasami najdziwniejsza nazwa moze byc najbardziej chwytliwa.

pomysl bardzo ciekawy.

 

taki offtop...zadziwia mnia wasza chec i power do krytykowania wszytkiego co sie tutaj pojawi spod palca debiutanta lub nie tak starego wyjadacza....oczywiscie jest masa :) ale tez sa całkiem fajne domenty, tez skrytykowane. pamietajac, o tym, ze to sprawa indywidualna, a ocena subiektywna nie kusiłabym sie na tak jednoznaczne wypowiedzi. poza tym szukanie potencjalu w domenach wyjdzie również Wam starzy wyjadacze na dobre, bo moze troche ozywic rynek...pamietajcie, ze to forum czytaja tez potencjalni nabywcy...no to mam nadzieje, ze bez urazy :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesli to ma byc wizytówka "wszystkich" domeniarzy to musi byc to domena TOP !!!

 

te co podałeś to niestety koło domen Premium nawet nie stały

 

P.S. pomysł ciekawy

Share this post


Link to post
Share on other sites

to co dla jednych jest premium, dla inych juz nie jest.

moim zdaniem kwestia promocji marki, jak ktos sie zna na rzeczy to sprzeda wszystko....nawet pod marka nie mowiaca nic nikomu na poczatku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

domeny PREMIUM to:

 

sport.pl sex.pl, biznes.pl, wakacje.pl itd...

 

myśle, że wiekszość osób "znających się"nie ma problemu z rozpoznaniem domen PREMIUM

Edited by brownpoint

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomysł bardzo miły :), chociaż osobiście nie widzę szans na jego przetrwanie w formie "ogólnego, wspólnego portfolio", jeśli zostanie wcielony w życie.

 

Domeny ... hm, nie za bardzo ...

 

#wlascicieldomen.pl

 

 

Tak czy inaczej, nie łam się ;). Rób swoje, dopóki masz zapał.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz przekażę Ci za symboliczną opłatą (50 zł) domenę : prostanazwa.pl , myślę, że na takie portfolio jak znalazł (może nie jest to domena premium, ale napewno jest dobra). Chętnie też przyłącze się do projektu (jednak niewiele potrafię, jeśli chodzi o budowanie stron itp.)

 

Możesz wziąć jeszcze pod uwagę takie moje domeny jak: najlepszypartner.pl lub spokoportal.pl

 

S.F.

alpine5

 

edit: Ostatnio zauważyłem, że niektórym klientom końcowym słowo "domena" nie zawsze wiele mówi, dlatego takie portfolio chyba nie musi mieć słowa "domena" lub pochodnego w adresie, nazwa strony musi być prosta i przyjazna - takie jest moje zdanie.

Edited by alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki wasze komentarze sa bardzo pomocne.

 

Teraz muszę jechać do pracy tak więc przeczytam posty póżniej. Z góry dzięki.

 

Odnośnie samej polityki finansowej takiego portfolio to sprawa jest otwarta.

 

Generalnie 99% całego dochodu ( czy to z premium czy z czegokolwiek innego) miałoby służyć na rozwój portfolia + serwer , a reszta na wydatki inne.

 

Żonka podpowiada że można by wejść w dyskusję z jakąś fundacją charytatywną i jedną domenę raz w miesiącu sprzedać na rzecz jakiejś pomocy, ale podejrzewam że byłoby to strasznie strudne do wykonania.

Już chyba na AM mieliby łatwiej tego dokonać.

 

Podpowiadajcie co można zrobić z tym projektem. Naprawdę wszystkie pomysły będą przedyskutowane.

 

 

Alpine daj mi trochę czasu - napewno się odezwę.

Chętnie odkupię od ciebie tą domenę prostanazwa.pl jeśli możesz to ją dla mnie zarezerwuj.

Pozbierajmy trochę pomysłów i uzgodnimy kiedy zaczynamy.Ok?

Dzięki.

 

 

Pozdr. Jutro się odezwę.

Edited by klopikxda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przepraszam za tak długi brak kontaktu,

sprawy rodzinne są dla mnie najważniejsze.

Ale przejdźmy do sedna:

 

 

 

 

Projekt zaczyna swoje istnienie.

 

Dzieki zbiórce kilku osób (i braciakowi z wyspy - thanks bro) udało nam się zakupic całkiem ciekawy skrypt.

 

Co prawda jego minusy wyszły po czasie, ale nasze zdolności też mają wpływ na jego wygląd ( i te minusy)

 

Pozostało wiele rzeczy do zrobienia, ale liczymy na cierpliwość i wyrozumiałość.

 

Skrypt jest w fazie tłumaczenia, ale jego obecny stan pozwala wykorzystywać większość funkcji.

 

Z czasem będzie lepiej, a dzięki waszym opiniom spróbujemy stworzyć całkiem przyjemne portfolio.

 

Trochę więcej informacji znajduje się w warunkach rejestracji do serwisu, jak i powitalnym mailu po rejestracji.

 

Czy warto się rejestrować ? To po prostu dodatkowe miejsce na wystawienie waszych domen.

 

Za kilka miesięcy, o ile uda nam się rozwinąć ten projekt , planujemy zlecić profesjonalnej firmie zrobienie skryptu skrojonego specjalnie na nasze potrzeby.

Środki pójdą z promowanych domen (jeśli uda nam się to jakoś skonfigurować).

 

Ale zanim to nastąpi minie dużo czasu, a jeśli zainteresowanie będzie małe - to nie nastąpi to wcale ;)

 

Zapraszamy do odwiedzin portfolia i komentarzy

 

Link w sygnaturze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to jest raczej OT

czy tylko ja tak mam że jak widzę brzydką stronę pod kątem graficznym to z niej uciekam czy może jestem zbyt wymagający?

 

tym samym odpowiedziałem do tematu ;)

oczywiście doceniam fakt robienia "czegoś"..

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cóż oznacza skrót OT ?

 

Strona jest w fazie budowy.

Dzięki za opinię - na waszych opiniach właśnie będziemy się opierać przy jej optymalizacji pod względem graficznym.

Pozdr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×