Jump to content
SELES

Gadżety, zabawki, kolekcje, słabości, pasje

Recommended Posts

Poza domenami i pracą na pewno każdy ma jakieś małego bzika. :o

Zainteresowania zmieniają się wraz z wiekiem, zasobnością portfela, zmieniającymi się trendami, itd.

 

Dla odmiany, nie zacznę pierwszy. ;)

 

Być może poza domenami coś jeszcze nas łączy. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Kiedyś imprezy, teraz w sumie została ekonomia, marketing i psychologia oraz siłownia :) o biznesie nie będę wspominał bo to na tym forum chyba standard ;)

 

# pasje.pl

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sport [ siatkówka, snowboard, sporty wodne (głównie kite) ], do tego jeszcze samochody

 

No i zapomniałbym o zbieraniu miedziaków do kufla... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sztuki walki i filozofia wschodu ( bardziej w teorii niż praktyce ), socjologia, gitara basowa, komiksy, szachy, piwo, kawa, papierosy, strzelanie z wiatrówki, kino Mikro w Krakowie, język angielski, wspinaczka, Edinburgh, wefunkradio.com, pisanie do szuflady ..... kilka moich bzików. Na nic i tak nie mam czasu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

KIEDYŚ:

imprezy, imprezy, imprezy, narty, kobiety, dziewczyny, panie, motocykle, samochody :o

 

DZISIAJ:

skydiving, strzelnica, internet, psychologia, startup`y

uczę się grać na fortepianie ;) lol, ale tam nie ma ryzyka i średnio mi to idzie

dodatkowo wszystko mnie kręci co ma związek z tutejszą policją, a o czymś takim jak SWAT to już nie wspomnę :)

Edited by SWAGGER

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje bziki od lat przynajmniej kilku lub nawet kilkunastu: programowanie, elektronika, tworzenie muzyki - ale nie techno czy dance, bardziej el-muzyka, new age, ambient, muzyka relaksacyjna, częściowo w programach, częściowo na sprzęcie - te bywały już przeróżne, kiedyś przeważało głównie kolekcjonerstwo. Moje aktualnie najulubieńsze "zabawki" i chwile słabości to Korg M3 i Yamaha Motif.

 

Z bardziej przyziemnych i łatwiej zrozumiałych hobby - książki, dobry film, komputery, słuchanie muzyki, filozofia, e-marketing, nałogowo literaki, latem spacery i wędkarstwo. :) Czasu oczywiście za mało niestety na wszystko, jak pewnie i u Was. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nałogowe uprawianie sportu :)

 

Przede wszystkim bieganie, jazda na rowerze....no a zimą w miarę możliwości narty ;)

 

Poza tym dobra książka; szczególnie kryminały... głównie Agatha Christie.

 

:o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślałem, że temat pójdzie bardziej w stronę zabawek, kolekcjonowania, itd. :)

 

[...] tworzenie muzyki - ale nie techno czy dance, bardziej el-muzyka [...]

Thomaso, na forum jest dinozaur el-muzyki. ;)

Niejaki SELES w latach 1992-1995 pogrywał skutecznie el-muzykę. Z dwoma kolegami jako trio 'Ocean" gościł na liście Top Tlen u Kordowicza w radiowej Trójce. :o

Nasze instrumentarium, to był m.in. Korg M1, Korg O1/W, Roland Wavestation, Vintage Keys, jakiś Proteus, Ensoniq, Yamaha DX-7 i inny przedpotopowy sprzęt. Nagraliśmy płytę i chyba z dwa razy pojawiliśmy się programie u Kordowicza, jakieś koncerty były, stare dzieje. :o

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites
Thomaso, na forum jest dinozaur el-muzyki. :)

Niejaki SELES w latach 1992-1995 pogrywał skutecznie el-muzykę. Z dwoma kolegami jako trio 'Ocean" gościł na liście Top Tlen u Kordowicza w radiowej Trójce. ;)

Nasze instrumentarium, to był m.in. Korg M1, Korg O1/W, Roland Wavestation, Vintage Keys, Yamaha DX-7 i inny przedpotopowy sprzęt. Nagraliśmy płytę i chyba z dwa razy pojawiliśmy się programie u Kordowicza, jakieś koncerty były, stare dzieje. :o

SELES, co tak będziesz opowiadał. Daj posłuchać ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
SELES, co tak będziesz opowiadał. Daj posłuchać ;-)

Niestety, nie było wtedy youtube. :)

Cały nakład wydany był na kasetach magnetofonowych, jakaś składanka el-muzyki, gdzie był jeden utwór była na płycie CD. POgadam z kumplem może jakoś zgramy z DAT, jeśli jeszcze gdzieś to jest.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poza domenami zajmuje się rysunkiem ( ołówek , pastele ) , fotografią , grafiką

 

W wolnych chwilach dobry film , paintball , zakłady bukmacherskie , długie spacery , podróże

 

Kiedyś zbierałem monety , karty telefoniczne i znaczki . Obecnie co najwyżej monety 1,2,5 gr które wykorzystuje w przypadku kiedy pizza zamówiona do domu przyjedzie dużo poźniej i zimna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście Formuła 1!! Ogólnie motoryzacja ale głównie mocne samochody, żadne vany czy matizy ;) Podróże – najlepiej samochodem;) Sport – zima to obowiązkowo narty, łyżwy, lato to rolki, tenis, sporty wodne, plażówka. Gram też w siatkówkę prawie cały rok w wynajętej sali gimnastycznej przy szkole. Czytam wartościowe książki i lubię dobre kino.

Kiedyś miałem imponującą kolekcję podkładek pod piwo :o:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Człowiek bez pasji (lub marzeń) jest jakiś taki niekompletny :ph34r:

 

Mój konik od 6-ego roku życia, to samochody (niestety przeważnie bardziej od teoretycznej strony), ale wierzę, że dzięki domenom, kiedyś kupię kilka samochodów moich marzeń (nie pytajcie jakie to są, bo lista zawierałaby minimum 30 szt.)

 

Poza tym muzyka (w bardzo szerokim słowa znaczeniu) i w miarę wolnego czasu (który jednak poświęcam głównie na internet i di.pl) - dobry film.

 

S.F.

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites
Freediving ...

Statyka, dynamika, czy głębokości ?

A może hokej podwodny ?

 

Zawsze podziwiam tych co wracają z kilkudziesięciu metrów bez aqualungu lub przepływają na basenie 50, 100 a tym bardziej ponad 200 metrów na bezdechu.

Kiedyś miałem imponującą kolekcję podkładek pod piwo :):ph34r:

Co z tą kolekcją zrobiłeś ?

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Thomaso, na forum jest dinozaur el-muzyki. :)

Niejaki SELES w latach 1992-1995 pogrywał skutecznie el-muzykę. Z dwoma kolegami jako trio 'Ocean" gościł na liście Top Tlen u Kordowicza w radiowej Trójce. ;)

Nasze instrumentarium, to był m.in. Korg M1, Korg O1/W, Roland Wavestation, Vintage Keys, jakiś Proteus, Ensoniq, Yamaha DX-7 i inny przedpotopowy sprzęt. Nagraliśmy płytę i chyba z dwa razy pojawiliśmy się programie u Kordowicza, jakieś koncerty były, stare dzieje. ;)

 

Nie da się ukryć, że zdziwiłeś mnie nieźle tą płytą wydaną, koncertami i w ogóle i to jeszcze w lepszych czasach dla tej muzyki. Sprzęt też był niczego sobie, a M1 to wtedy był chyba jak dziś M3 albo nawet OASYS.

 

Ja zaraziłem się pasją do el-muzyki od ojca, który jest jej miłośnikiem do dziś, choć sam nie gra. Potem jakoś zachciało mi się coś samemu tworzyć, szczególnie, że miałem podstawy szkoły muzycznej - zacząłem od demosceny i trackerów, Amiga potem PC, potem kupiłem pierwszy syntezator za zarobione w wakacje pieniądze i potem kolejne, czasem po bardzo długich przerwach, kilka sprzedałem kilka wymieniłem, niestety to hobby wymaga ogromnej ilości wolnego czasu, a go nigdy nie ma za dużo i jest połączone z kolekcjonerstwem trochę, choć takich kolekcjonerów jest więcej niż się wydaje. :ph34r:

 

Mam nadzieję, że znajdziesz jakieś nagrania waszego trio Ocean, ciekawe jak to brzmiało, audycje Kordowicza oczywiście też pamiętam, choć tylko jako słuchacz. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tam nie mam za wiele pasji, bo wiele czasu na to nie mam. Z tego co mnie teraz zajmuje to chyba najwięcej wędkarstwo (marzec-listopad), czasem pstryknę jakąś ładną makro-fotkę zwierzaczkom (ograniczają mnie możliwości sprzętu, ale już niedługo będzie zmiana na nowszy model i będę się temu poświęcał chyba najwięcej), a w domu to próbuję rozwijać swój projekt = regionalny portal informacyjny + forum + baza firm(dopiero się tworzy).

 

A z takich normalnych to lubię dobrą muzykę, szybką jazdę samochodem, no i ostatni czasy trenuje manual i szybkość czyli żonglerka 3 piłeczkami do tenisa :ph34r:

 

Zapomniałbym jeszcze o gotowaniu, lubię czasem zrobić sobie jakieś dobre danie.

Edited by roberto_one

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co z tą kolekcją zrobiłeś ?

 

Stare dzieje.. Dużo podróżowałem, zmieniałem miejsca zamieszkania więc schedę po mnie przekazałem bratu. On już nie podzielał tak tej pasji, zaniedbał kolekcję a przy okazji remontu gdzieś się chyba straciła...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja natomiast zbieram szeroko pojęte gadżety związane z moim ukochanym klubem piłkarskim.

Ponadto, całorocznie interesuje się oraz czynnie zajmuję się domowym winiarstwem, z sezonu za sezon zwiększając moje moce przerobowe.

Zimową porą narty.

 

Od pół roku jestem szczęśliwym żonkisiem oraz przeprowadziłem się do domu, więc wiele czasu pochłaniają mi obowiązki około-rodzinne.

 

 

Pozdrawiam,

plw

 

 

PS. Seles - pochwal się swoją kolekcją.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo fajny temat:) Jeśli chodzi o mnie to zbieram znaczki z terenów byłych kolonii brytyjskich i mam już całkiem przyzwoitą i sporo wartą kolekcję. Zbieram też znaczki japońskie i trochę skandynawskie, choć w tej tematyce od dłuższego czasu już nic nie kupowałem.Pasją zaraził mnie dziadek, kiedy byłem jeszcze bardzo mały i przekazał mi większą część swojej kolekcji. Chciał się chyba uwolnić od nałogu, niemniej nie udało się, bo w wieku 74 lat nauczył się korzystać z komputera i Allegro także teraz lwia część jego emerytury jest wydawana właśnie tam.

 

Poza tym sporo czasu poświęcam piłce nożnej, zarówno grając, jak i kibicując. Od dziecka kibicuję, jak zresztą moja ksywka wskazuje FC Barcelonie. Poza tym dużo czytam o innych kulturach, religiach, mitach itd. Ostatnio z tej tematyki zgłębiam cywilizację islamu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślałem, że temat pójdzie bardziej w stronę zabawek, kolekcjonowania, itd. :)

No dobra SELES chcesz to masz :D

Kiedyś zbierałem siekiery :P jeszcze mi kilkanaście zostało.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×