Jump to content
wiciu

Program do zarządzania domenami

Recommended Posts

W jednym z tematów, ktoś poruszył wątek że fajnie bybyło gdyby istniał program do zarządzania własnymi domenami.

Jakie funkcje widzielibyście w takim programie? Moje propozycje to:

-baza danych z wszystkimi domenami użytkownia, z adresami do serwisów gdzie została założona z datami wygaśnięcia

-możliwość bezpośredniego wystawiania domen na allegro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multi dodawanie, import z csv, parkingi, przypomnienie o odnowieniu. Allegro niepotrzebne. Polaczyl bym taki prog z jakims checkerem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A czy przydałoby sie jakieś forum albo miejsce gdzie można byłoby wymieniać opinie na temat usługodawców?

A czy takie dane do każdej domeny jak: PR, BL, site byłby też przydatne czy raczej bez tego?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A czy takie dane do każdej domeny jak: PR, BL, site byłby też przydatne czy raczej bez tego?

Myślę, że byłoby to przydatne, program służyłby jednocześnie jako monitor "osiągów" naszych domen :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites
za ta mozliwosc jestem w stanie zaplacic nawet dzis :ph34r:

 

a ile bys zaplacil za niego?

 

 

koncze program (jeszcze 1-2tyg testow) ktory bedzie sluzyl dla brokerko-telefonistki

 

program bedzie mial nastepujace opcje:

- import z csv, pliku txt,

- import z list az.pl, dropped, RD, nazwa....moga inne byc dopisane

- kazda domena bedzie miala info o wygasaniu, aktualnym PR, czy jest w google, ilosc linkow, czy byla w promocji,

czy jest oplata karna na za nieoplacenie domeny (program poda na koncu informacje jakie trzeba miec srodki na konto zeby wyjsc przynajmniej na zero - az.pl)

- miejsce na authinfo, lub flaga ze jest dostepny za darmo

- pokazywanie listy domen do oplacenia z wybranego zakresu dat

- wyszukiwanie domen z bazy na podstawie wybranej frazy,

- podpowiadanie nazw domen dla slowa kluczowego (np dodanie e, i, e-, i- , na koncu 24, online itp)

- mozliwosc sprawdzenia po hoscie tych domen

- byc moze bedzie bezposrednia rejestracja domen, 1 kliknieciem myszki w nazwa, dropped i az.pl

- planuje dodac tez wystawianie aukcji na allegro (JESLI BEDZIE KILKU CHETNYCH DO KUPIENIA TEGO PROGRAMU)

- dziala na bazie wbudowanej firebird (nie potrzeba nic instalowac ze sterownikow baz, ani dot neta - bo tego nie lubie)

 

Program na sluzyc dla osoby ktora bedzie dzwonila do klientow i proponowala domeny na sprzedaz.

Czy jeszcze jakies funkcje Wam by sie przydaly?

 

Ile jestescie sklonni za niego zaplacic?

 

pozdrawiam

Ryszard

Share this post


Link to post
Share on other sites
Będzie wersja na Linuksa?

 

raczej nie, kod moznaby przekopilowac na console, ale chyba nie ma to sensu

a okienkowych programow pod linuxa nie robilem dotad

 

a wersja dzialajaca na serwerze www bylaby dla Was lepsza ? - bo to kiedys jestem w stanie zrobic

Share this post


Link to post
Share on other sites
a ile bys zaplacil za niego?

koncze program (jeszcze 1-2tyg testow) ktory bedzie sluzyl dla brokerko-telefonistki

 

Jestem chetny - napisz jak bedzie gotowy

 

Cene sam zaproponujesz - jak bedzie za wysoka, bedziemy negocjowac :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites
a wersja dzialajaca na serwerze www bylaby dla Was lepsza ? - bo to kiedys jestem w stanie zrobic

 

Tak, internetowy zarządca domen, odpowiednio zabezpieczony, byłby na pewno bardzo wygodny (dostęp zewsząd). :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak, internetowy zarządca domen, odpowiednio zabezpieczony, byłby na pewno bardzo wygodny (dostęp zewsząd). :-)

Do sensownego dzialania takiego programu musisz mu podac hasla do :

--kont parkingu - sciaganie biezacych statow i wyliczanie oplacalnosci - dla mnie to bardzo wazna funkcja

--i ew. rejestratora (sciaganie aktualnej listy domen).

 

Zeby zapisac te hasla online musialbym miec baaaardzo duze zaufanie do prowadzacych taki serwis chociazby w kwestii tego ze potrafia sie zabezpieczyc przed wlamaniem z zewnatrz czy wewnatrz. Innymi slowy na poczatek bralbym pod uwage tylko program dzialajacy lokalnie i mocno przygladalbym sie temu co/gdzie sle w siec

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zeby zapisac te hasla online musialbym miec baaaardzo duze zaufanie do prowadzacych taki serwis chociazby w kwestii tego ze potrafia sie zabezpieczyc przed wlamaniem z zewnatrz czy wewnatrz. Innymi slowy na poczatek bralbym pod uwage tylko program dzialajacy lokalnie i mocno przygladalbym sie temu co/gdzie sle w siec

 

Przecież nie mówię o żadnym serwisie (w życiu!), tylko o aplikacji internetowej, którą mogę sobie zainstalować na własnym serwerze...

I nigdy nie użyłbym do przechowywania haseł żadnego – sieciowego czy nie – programu, który nie miałby otwartych bebechów, żebym mógł sprawdzić go pod kątem backdoorów, trojanów, czy czego tam jeszcze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Do sensownego dzialania takiego programu musisz mu podac hasla do :

--kont parkingu - sciaganie biezacych statow i wyliczanie oplacalnosci - dla mnie to bardzo wazna funkcja

--i ew. rejestratora (sciaganie aktualnej listy domen).

 

Zeby zapisac te hasla online musialbym miec baaaardzo duze zaufanie do prowadzacych taki serwis chociazby w kwestii tego ze potrafia sie zabezpieczyc przed wlamaniem z zewnatrz czy wewnatrz. Innymi slowy na poczatek bralbym pod uwage tylko program dzialajacy lokalnie i mocno przygladalbym sie temu co/gdzie sle w siec

oczywiscie nie ma mowy o podawaniu komus hasel

 

aplikacje internetowa instalowalby sie na swoim bezpiecznym serwerze

a skrypty bylyby tak proste, ze kazdy moglby sam w nie zajrzec,....zeby nie miec zadnych podejrzen

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przecież nie mówię o żadnym serwisie (w życiu!), tylko o aplikacji internetowej, którą mogę sobie zainstalować na własnym serwerze...

I nigdy nie użyłbym do przechowywania haseł żadnego – sieciowego czy nie – programu, który nie miałby otwartych bebechów, żebym mógł sprawdzić go pod kątem backdoorów, trojanów, czy czego tam jeszcze.

 

ok, jasne

pozostaje kwestia ew wlamania na Twoj serwer...

Share this post


Link to post
Share on other sites
pozostaje kwestia ew wlamania na Twoj serwer...

 

To już moje zmartwienie. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A dyby była taka strona gdzie się można zarejestrować i wprowadzić poprzez formularz dane o własnych domenach lub zaimportować z csv. beż żadnych haseł do parkingów, rejestratorów czyli wszystko co ma ten program pod windowsa, tylko że jako strona www to byście chcieli coś takiego?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A dyby była taka strona gdzie się można zarejestrować i wprowadzić poprzez formularz dane o własnych domenach lub zaimportować z csv. beż żadnych haseł do parkingów, rejestratorów czyli wszystko co ma ten program pod windowsa, tylko że jako strona www to byście chcieli coś takiego?

do tego to chyba wystarcza domto.pl

 

nie kazdy bedzie chcial wprowadzic na takiej stronie dokladna date wygasania domeny;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
dasz prawa do softu na wylacznosc czasowa i/lub terytorialna?

=> info@rename.pl :ph34r:

 

mysle ze bez ograniczen czasowych z darmowymi update

aplikacja pod windows, zastanawiam sie tylko nad zabezpieczeniami przed kopiowaniem....czy warto i jak to ew zrobic zeby nie utrudniac pracy uzytkownikom

Share this post


Link to post
Share on other sites
mysle ze bez ograniczen czasowych z darmowymi update

aplikacja pod windows, zastanawiam sie tylko nad zabezpieczeniami przed kopiowaniem....czy warto i jak to ew zrobic zeby nie utrudniac pracy uzytkownikom

wersja beta - bym nie zabezpieczal = testing za darmo :ph34r:

alfa tak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
wersja beta - bym nie zabezpieczal = testing za darmo :ph34r:

alfa tak :)

Chodzi Ci chyba o wersję finalą :) Alfa to pierwsza działająca wersja programu jeszcze grubo przed betą ;)

 

Ja bym zabezpieczał, a do beta testów dał wersje ograniczoną czasowo.

 

Pozdrawiam,

SQz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×