Jump to content
Sign in to follow this  
wlodecky

darek.tel

Recommended Posts

Domena darek.tel sprzedana za 854 zł (brutto).

 

Niedawno sprzedała mi się również inna .tel, za 700 zł brutto, mniej popularne imię, kupujący nie życzył sobie jednak by podawać jakie... no niemniej uprzejmie donoszę, dla mimo wszystko zainteresowanych.

 

W.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena darek.tel sprzedana za 854 zł (brutto).

 

Niedawno sprzedała mi się również inna .tel, za 700 zł brutto, mniej popularne imię, kupujący nie życzył sobie jednak by podawać jakie... no niemniej uprzejmie donoszę, dla mimo wszystko zainteresowanych.

 

W.

 

gratulacje, ciesze sie ze i w .tel cos sie dzieje. Przy okazji mozesz napisac jak wyglada cesja domeny? Jest jakis kod authinfo?

Share this post


Link to post
Share on other sites
gratulacje, ciesze sie ze i w .tel cos sie dzieje.

Zacznie się ruch za kilkadziesiąt dni gdy zaczną spadać :rolleyes:

Widać

przemówiła do facetów :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widać reklama przemówiła do facetów wink.gif

 

Zdecydowanie, mnie osobiście ta Pani zauroczyła :rolleyes:

Edited by enzo

Share this post


Link to post
Share on other sites
urlop*tel

pogrzeb*tel

Na tą pierwszą to pewnie laski da się wyrwać ale z tą drugą bym nie ryzykował :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faktycznie pomysł na reklamę świetny.

 

Co do sprzedaży, to oczywiście nalezą się gratulacje. Ktoś musi przecież przetrzeć szlak.

Share this post


Link to post
Share on other sites
(...) Przy okazji mozesz napisac jak wyglada cesja domeny? Jest jakis kod authinfo?

 

Jest transfer (między rejestratorami i wtedy tak, jest kod authinfo wydawany przez "obecnego" i wymagany przez "przyszłego") i jest cesja (zmiana właściciela i tu szczegóły pewnie różnią się u róźnych rejestratorów). Jescze mi się nie udało dokładnie rozkminić wszystkich detali i mam wrażenie, że rejestratorom też jeszcze nie.

 

Przy tym rzecz się dodatkowo komplikuje ponieważ z domeną .tel związany jest dashboard - panel za pomocą którego edytuje się "zawartość informacyjną" domeny. Tu też hasło, e-mail do przypominania i "friendingu", o parę rzeczy trzeba zadbać samodzielnie. Generalnie wrażenie mam takie, że procedury są mało jeszcze dopracowane, jeszcze jest okres choroby dziecięcej.

 

Co mnie osobiście skłania do wniosku, iż (jako że .tel mają być "dla mas", dla ludzi którzy nie umieją i nie chcą bujać się z hostingiem, projektowaniem strony itd) - sprzedając taką domenę lepiej być przygotowanym na to, by się zatroszczyć O WSZYSTKO, o całą procedurę i na końcu przekazać hasła wraz z instrukcją ich zmiany. Ja nie trafiałem do tej pory na "internetowych analfabetów", przeciwnie - a jednak zamknięcie wszystkich procedur i zacięć/awaryjek rejestratorów którzy zwalają na Telnic - trwało tygodnie.

 

Istotnie - szlak to tu trzeba chyba jeszcze przetrzeć.

 

W.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam do Ciebie @wlodecky pytanie. Jak z terminami transferów? Czy rejestratorzy przestrzegają 60 dniowego terminu przed końcem abonamentu domeny?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam do Ciebie @wlodecky pytanie. Jak z terminami transferów? Czy rejestratorzy przestrzegają 60 dniowego terminu przed końcem abonamentu domeny?

 

Nie pamiętam na 100% ale mam wrażenie, że w regulaminie ICANN stoi iż rejestrator ma takie prawo, ale raczej nie obowiązek. I część z tego prawa korzysta (jeden Japończyk na przykład tym się przede mną ostatnio tłumaczył...) a część nie (Network Solutions, az.pl też raczej nie). Ja bym się upewnił u każdego rejestratora który Cię interesuje i to na piśmie, a nie w call centre.

W.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gratulacje...

 

Nie często sprzedaje się domeny .tel :)

...raczej bym powiedział, że w polskich warunkach to ewenement.

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
...raczej bym powiedział, że w polskich warunkach to ewenement.

Pozdrawiam!

Tym bardziej gratuluję !

 

S.F.

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×