Jump to content
Cockney

Odrzucone oferty

Recommended Posts

A propos gier, proponuję przeczytać ten artykuł.

 

Wynika z niego, że rynek gier w Polsce w 2012 r. to grube mln $, bo 350-450 mln. Z 11,8 mln graczy, 53% płaci za granie, a ta wartość jeszcze powinna rosnąć w miarę rozwoju rynku. Segment gier dla dzieci to spory kawałek tortu i niewątpliwie dla odpowiednio dużego gracza domena grydladzieci.pl może być bardzo atrakcyjna z uwagi na frazę, która jest uniwersalna czasowo, w zasadzie nieśmiertelna i wpisana mocno w mentalność ludzi.

 

Wątpliwości z mojej strony może budzić jedynie wartość tej domeny w porównaniu do innych dostępnych na rynku. Np. za 25 PLN jest do wzięcia domena fajnegrydladzieci.pl (zaznaczam, ze nie jest moja), a gry-dla-dzieci.info jest wolna. Czy uzasadnione jest płacenie nawet ponad 10 tys. razy więcej za teoretycznie najlepszą domenę w segmencie? Tego nie wiem - mam nadzieję, że tak... :)

 

Edith Piaf: Jeśli tak jest, to uświadamiam się, że sam jestem na etapie penetracji rynku junior.d2d.beta wersja 0.00002. ;) A gdzie te upragnione KK... po drodze D2D...? Nie widać na horyzoncie jeszcze...

 

Edyta2:

Jeśli taką ofertę odrzuciłeś to zrobiłeś straszny błąd. Mógłbyś to w obecnych czasach zainwestować w 20 innych domen lepiej rokujących na przyszłość.

 

Poważnie? Podaj przykłady Patrycju... ;)

Edited by exallwave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawy jestem, ile powstało nowych domen "...dladzieci" w przeciągu ostatnich kilku godzin ;]

Ja chyba się skuszę na "programydladzieci" :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawy jestem, ile powstało nowych domen "...dladzieci" w przeciągu ostatnich kilku godzin ;]

Ja chyba się skuszę na "programydladzieci" :P

 

Deli pewnie podpisał umowę o współpracy dealerskiej z pewną czteroliterową firmą na "N", by aktywizować polski rynek ;):P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawy jestem, ile powstało nowych domen "...dladzieci" w przeciągu ostatnich kilku godzin ;]

Ja chyba się skuszę na "programydladzieci" :P

 

Dopiero teraz zdałem sobie sprawę jak bardzo branża dziecięca jest zajęta jeśli chodzi o domeny.. a zwłaszcza (...)dladzieci.pl

 

a ja się chyba skuszę na "kolekcjadladzieci" :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

grydladzieci.pl 20.000,- Euro :o

 

Easy, przecież to nawet za mało, żeby przedłużyć te ponad 3000 domen pl, które są w posiadaniu kolegi :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

wow...

za domenę składającą się z 3 słów 20 k euro to za mało ?

Można się dowiedzieć na ile wyceniasz tą domenę ( i kto by mógł tyle dać za taką domenę )

 

 

W tym wypadku nie ma to absolutnie znaczenia, ze domena sklada sie z 3 slow!

2 czy 3 slowa w domenie nie oznaczaja, ze domena jest zla, tylko dlatego, ze jest

wielowyrazowa. To klasyczna pulapka w prawidlowym oszacowaniu domen.

 

Te trzy slowa okreslaja pewna grupe gier - pewien rodzaj gier. Sprobuj wyrazic ten

rodzaj gier krotszą formą? Jezeli to ci sie uda, to ta domena jest lepsza od mojej.

 

Niestety nie ma w slownictwie polskim trafniejszego czy krotszego okreslenia dla

gier dla dzieci. W takim wypadku jest ta najkrotsza i najtrafniejsza forma, najlepszą

konstrukcją dla domeny - nezaleznie od tego ile wyrazow bedze ja tworzylo.

 

 

bzdura, podobnie zresztą jak cały ten temat.

 

Neprawdopodobne, prawda? Kosmos..? :)

Dlugo zastanawialem sie nad tym, czy ta oferte tu wpisac. Nie chcialbym uchodzic za niewiarygodnego

czlowieka a bylem pewny, ze ktos to napisze.

 

 

Jeśli taką ofertę odrzuciłeś to zrobiłeś straszny błąd. Mógłbyś to w obecnych czasach zainwestować w 20 innych domen lepiej rokujących na przyszłość.

 

Nikt nie jest nieomylny. :) Ale tu jestem pewny, ze to nie blad. Ponadto to nie pierwsza oferta tej wysokosci na

ta domene. Przy top-domenach nie nasowa sie pytanie, czy sie ja sprzeda po adekwatnej cenie, tylko kiedy sie ja sprzeda.

 

 

@deli: możesz zdradzić, jakie były wcześniejsze oferty tego klienta i kiedy nastąpił pierwszy kontakt? bo o kogo chodzi, to się domyślam.

 

Nie mialem wczesniej ofert od tego klienta. Kontakt jest emailem.

Po wielu tysiacach negocjacji z ludzmi mysle, ze moge ocenic, czy ktos jest zartownisiem czy powaznym klientem.

Na zarty nie mam czasu i na zapytania o powazne domeny odpowiadam tylko na powaznie sformuowane pisma.

Chociaz ten klient nic w tym kierunku nie wspominal ale znalazlem, ze prowadzi wiele portali z grami.

Edited by deli
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

W tym wypadku nie ma to absolutnie znaczenia, ze domena sklada sie z 3 slow!

2 czy 3 slowa w domenie nie oznaczaja, ze domena jest zla, tylko dlatego, ze jest

wielowyrazowa. To klasyczna pulapka w prawidlowym oszacowaniu domen.

 

Te trzy slowa okreslaja pewna grupe gier - pewien rodzaj gier. Sprobuj wyrazic ten

rodzaj gier krotszą formą? Jezeli to ci sie uda, to ta domena jest lepsza od mojej.

 

Niestety nie ma w slownictwie polskim trafniejszego czy krotszego okreslenia dla

gier dla dzieci. W takim wypadku jest ta najkrotsza i najtrafniejsza forma, najlepszą

konstrukcją dla domeny - nezaleznie od tego ile wyrazow bedze ja tworzylo.

Ja się dopytuję, uczę.. i chcę jak najwięcej z wszystkich przesyłanych informacji wyciągnąć jak najwięcej dla siebie.. swojego rozwoju.. A i domen dopiero się uczę..

 

A kwot takich na oczy nie widziałem :) więc to także powód, tego że moje zdziwienie duże..

 

Odrzucone oferty jest działem gdzie wiele się można nauczyć ( obok działu domeny sprzedane ) gdyż pokazuje to ile klient jest w stanie dać za określony zlepek słów..

 

Dlatego jestem wdzięczny za każdy wpis który się tu znajduje gdyż tworzy jakieś spojrzenie na aktualny rynek.

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobry czas na jakiś ciekawy temat z wycenami, niezależna wycena wybranych domen przez różne osoby, widać, że wyniki mogą być bardzo rozbieżne. Może domen, które zostały wylicytowane na aukcjach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie też taka oferta na domenę grydladzieci.pl to kosmos, osobiście zapewne sprzedałbym ją za 1/12 tej ceny z pełnym zadowoleniem... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja się dopytuję, uczę.. i chcę jak najwięcej z wszystkich przesyłanych informacji wyciągnąć jak najwięcej dla siebie.. swojego rozwoju.. A i domen dopiero się uczę..

 

A kwot takich na oczy nie widziałem :) więc to także powód, tego że moje zdziwienie duże..

 

Odrzucone oferty jest działem gdzie wiele się można nauczyć ( obok działu domeny sprzedane ) gdyż pokazuje to ile klient jest w stanie dać za określony zlepek słów..

 

Dlatego jestem wdzięczny za każdy wpis który się tu znajduje gdyż tworzy jakieś spojrzenie na aktualny rynek.

 

Tak tez myslalem zanim zdecydowalem sie zrobic tu ten posting tej oferty. Chociaz sie balem wywolania niedowiary.

Tak jak mowisz - nie tylko sprzedane domeny wzbogacaja wyobrazenie co sie dzieje w swiecie domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Łatwiej byłoby delirum zrozumieć gdyby pisał tu na di w swoim ojczystym języku - bo tak to ani on dokładnie nie jest w stanie wyrazić swoich myśli ani my nie możemy do końca zrozumieć co siedzi w jego umyśle. Poprosilibyśmy o przetłumaczenie jakiegoś germanistę i mielibyśmy spojrzenie na rynek .pl z perspektywy jednego z ważniejszych domainerów na świecie.

Nieskończony szacunek za to kompletnie absurdalne portfolio - 130 tys. domen to więcej niż większość ccTLD i ogarnięcie tego musi wymagać całodobowego nakładu pracy.

Żadna wiadomość z tego tematu nie wyjaśniła mi czemu posiadając taki majątek zająłeś się rynkiem wtórnym domen oraz dlaczego z taką łatwością przychodzi ci marnotrawienie środków na bardzo, bardzo złe adresy - na pewno wiesz że stosowanie kalek z innych rejestrów (np. domeny z myślnikami w .pl) się nie sprawdza i każda końcówka ma swoją specyfikę. Powinieneś z łatwością określić który adres jest niekomercyjny + niesprzedawalny i marnuje tylko Twoją uwagę, czas, środki (chociaż jednostkowo są to niewidoczne kwoty). Oby nie okazało się to piętą achillesa całej operacji ;)

Co my Panowie wiemy o domenach skoro istnieje perspektywa w której nie ma znaczenia która domena jest dobra a która zła bo skoro codziennie tak czy siak przychodzi zapytanie na kilkadziesiąt tysięcy to przecież wszystko musi być w porządku :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawy jestem, ile powstało nowych domen "...dladzieci" w przeciągu ostatnich kilku godzin ;]

Ja chyba się skuszę na "programydladzieci" :P

Ja stawiam na pierwszą część tej frazy, czyli "grydla...". I jak widzę po rezerwacjach ktoś jeszcze tak pomyślał ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak tez myslalem zanim zdecydowalem sie zrobic tu ten posting tej oferty. Chociaz sie balem wywolania niedowiary.

Tak jak mowisz - nie tylko sprzedane domeny wzbogacaja wyobrazenie co sie dzieje w swiecie domen.

Oferty które dostajesz na domeny .pl muszą mieć odzwierciedlenie w ofertach które dostają inni domeniarze. Bowiem ktoś kto np. chciał kupić grydladzieci.pl, pewnie był też zainteresowany innymi domenami. Natomiast ja nie pamiętam w ostatnim czasie tak spektakularnych sprzedaży(a co jakiś czas, coś musi się sprzedać).

 

Do końca nie mogę się też zgodzić ze stwierdzeniem że nie tylko sprzedane domeny kształtują rynek domen.

Dla tak nietypowego rynku jakim jest rynek domen, tranzakcję które nie doszły do skutku(mowięnie o nich, powoływanie się na nie) są tylko i wyłącznie czynnikiem spekulacyjnym.

I osobiście nie wierze że ta tranzakcja(20.000E za grydladzieci.pl) mogłaby zostać zrealizowana.

Edited by horacy11

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deli, a czy po odrzuceniu oferty był jeszcze jakiś kontakt ze strony oferenta? Możesz zdradzić w jakich okolicach dostałeś największa ofertę na domenę w przypadku końcówki *pl? Chodzi o samą kwotę, nazwy domeny nie musisz ujawniać. Mimo wszystko trzeba przyznać, że masz żelazna i twardą rękę :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Łatwiej byłoby delirum zrozumieć gdyby pisał tu na di w swoim ojczystym języku - bo tak to ani on dokładnie nie jest w stanie wyrazić swoich myśli ani my nie możemy do końca zrozumieć co siedzi w jego umyśle. Poprosilibyśmy o przetłumaczenie jakiegoś germanistę i mielibyśmy spojrzenie na rynek .pl z perspektywy jednego z ważniejszych domainerów na świecie.

Nieskończony szacunek za to kompletnie absurdalne portfolio - 130 tys. domen to więcej niż większość ccTLD i ogarnięcie tego musi wymagać całodobowego nakładu pracy.

Żadna wiadomość z tego tematu nie wyjaśniła mi czemu posiadając taki majątek zająłeś się rynkiem wtórnym domen oraz dlaczego z taką łatwością przychodzi ci marnotrawienie środków na bardzo, bardzo złe adresy - na pewno wiesz że stosowanie kalek z innych rejestrów (np. domeny z myślnikami w .pl) się nie sprawdza i każda końcówka ma swoją specyfikę. Powinieneś z łatwością określić który adres jest niekomercyjny + niesprzedawalny i marnuje tylko Twoją uwagę, czas, środki (chociaż jednostkowo są to niewidoczne kwoty). Oby nie okazało się to piętą achillesa całej operacji ;)

Co my Panowie wiemy o domenach skoro istnieje perspektywa w której nie ma znaczenia która domena jest dobra a która zła bo skoro codziennie tak czy siak przychodzi zapytanie na kilkadziesiąt tysięcy to przecież wszystko musi być w porządku :)

 

Jesli mam byc szczery, to nie bardzo rozumiem intencji twojej wypowiedzi.

Odnosze wrazenie, ze mnie atakujesz. Tylko nie wiem z jakiego powdu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesli mam byc szczery, to nie bardzo rozumiem intencji twojej wypowiedzi.

Odnosze wrazenie, ze mnie atakujesz. Tylko nie wiem z jakiego powdu?

Nie odebrałem tak tego.

Moim zdaniem Adelard pewnie chodzi o inny sposób zagospodarowania środków biorąc pod uwagę skalę

 

 

Problemem jest zmiana wyobrażenia i perspektywy z uwagi na skalę i kwoty (wielkość portfolio i wysokość odrzucanych ofert).

Tylko że to jest zmiana optyki innych osób nie Twoja. Bo ci inni dopiero się dowiedzieli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

w kwestii domeny grydladzieci.pl i oferty którą deli otrzymał - też byłem w szoku ale argumenty deli mnie przekonały :)

 

Na 99% wiem co to za klient i wiem, że jego stać na tę domenę, którą też traktuje jako dobrą inwestycję... Kwestia tylko kiedy u tego KK 'dojrzeje' gotowość wydania większej kwoty na tę domenę + oczywiście druga kwestia to wysokość oczekiwań aktualnego abonenta:]

 

Nie dziwi mnie stosunek wielu do osób takich jak deli i kwot, które padają przy nich... Dla wielu są one mocno abstrakcyjne, ale i sam rozmiar portfolia robi wrażenie. Ja jestem małą płotką w tym biznesie ale już pomagałem/doradzałem w transakcjach pojedynczych domen za xxx xxx zł, doradzałem, negocjowałem zakupy; i choć transakcje te nie były upublicznione, wiem że miały miejsce i wiem, że oferta odrzucona przez deli może w najbliższym czasie skutkować transakcją na znacznie wyższą kwotę.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraz zauważyłem że pomyliły mi się tematy - mój post miał znaleźć się w wątku kolega delirium. (Prosiłbym o przeniesienie tej wiadomości i wszystkich odpowiedzi do tego tematu).

delirium, mówiąc wprost po prostu nie rozumiem Twojej perspektywy, pośród nas jest prawdziwym gigantem :) Jeżeli przez ten cały czas udało ci się obronić swoje konsorcjum to nie mam żadnego prawa do krytyki ani tym bardziej ataku, zastanawiam się tylko dlaczego nie dotykają cię wahania w branży (brak kilku sprzedaży w miesiącu powinien być katastrofą) na które powinieneś być bardzo narażony. Czy kluczem do sukcesu jest w tym przypadku posiadanie gigantycznej liczby przeciętnych, a nawet złych domen?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraz zauważyłem że pomyliły mi się tematy - mój post miał znaleźć się w wątku kolega delirium. (Prosiłbym o przeniesienie tej wiadomości i wszystkich odpowiedzi do tego tematu).

delirium, mówiąc wprost po prostu nie rozumiem Twojej perspektywy, pośród nas jest prawdziwym gigantem :) Jeżeli przez ten cały czas udało ci się obronić swoje konsorcjum to nie mam żadnego prawa do krytyki ani tym bardziej ataku, zastanawiam się tylko dlaczego nie dotykają cię wahania w branży (brak kilku sprzedaży w miesiącu powinien być katastrofą) na które powinieneś być bardzo narażony. Czy kluczem do sukcesu jest w tym przypadku posiadanie gigantycznej liczby przeciętnych, a nawet złych domen?

 

To niech to administrator przeniesie, to ci odpowiem na to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

chyba ludzie powracali z wakacji. z ostatnich dni:

 

weterynarz.pl - 16000 pln netto

nawozy.pl - 20000 pln netto

wykonawcy.pl - 6000 pln netto

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

koi.cn 6.000,- USD

safebook.de 3.000,- Euro

hacking.us 1.000,- USD

shop.io 1.900,- USD

Edited by deli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na samym początku przygody z domenami, dostałem ofertę "2 500 złotych i ani złotówki więcej" za MagiaGry.pl - szykował się piękny debiut, niestety.. odrzuciłem ofertę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×