Jump to content
Cockney

Odrzucone oferty

Recommended Posts

Sugerujesz Tomek, że w wypadku posiadania takiego portfolio, bardziej opłaca się windowanie cen do poziomu akceptowalnego jedynie przez marginalną część kupujących, czy maksymalizacja przychodu poprzez obniżenie swoich oczekiwań?

 

Moim zdaniem dużo bardziej opłacalne będzie windowanie cen i w konsekwencji sprzedaż mniejszej liczby domen, ale za większe kwoty, szczególnie, że deli ma dużo topowych keywordów, których ceny może tak windować (nie wiem jak w .de, nie znam zbyt dobrze języka, ale np. w .pl będą dla mnie takimi keywordami "lalki" czy "sukienki", gdzie wartość takich domen w .pl i rynek na takie produkty są na tyle duże, że właściwie cena sprzedaży zależy tu tylko od oczekiwań sprzedawcy).

 

Tak w ogóle wyniki lotto - w trybie *ścisłym* taka fraza ma 823000 wyszukań / m-c (1 mln wyszukań / m-c w trybie do wyrażenia), jest to ogromna ilość, być może można tu liczyć na większe oferty i to było powodem odrzucenia tej oferty na 8500$. Podobna fraza, ale w gorszej na polski rynek końcówce (wynikilotto.com) była ostatnio sprzedana na Sedo za 4000$.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że jak się jest w tej branży tyle lat, i posiada tyle domen, to się wie, co się robi ;)

Choć dla mnie to czarna magia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

wynikilotto.pl 8.500,- USD

 

 

Myślę, że jak się jest w tej branży tyle lat, i posiada tyle domen, to się wie, co się robi ;)

Choć dla mnie to czarna magia.

 

Dla mnie również.

Pytanie do deli - ile musiałby zaoferować Ci klient za tą domenę, abyś ją sprzedał ?

To zupełnie nie moja branża, więc mogę się pomylić, ale wydaje mi się, że przy zakupie już za te 8500 USD i założeniu, że taki klient stworzy na tej domenie stronę z wynikami totolotka (co wydaje mi się dosyć naturalne), to moim zdaniem bardzo długo nie zwróci mu się koszt zakupu tej domeny.

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytanie do deli - ile musiałby zaoferować Ci klient za tą domenę, abyś ją sprzedał ?

że taki klient stworzy na tej domenie stronę z wynikami totolotka (co wydaje mi się dosyć naturalne)

tu raczej chodzi o systemy lotto, gdzie z całą pewnością zarobki są znacznie bardziej intratne.

Jednak i ja jestem również bardzo ciekawy na ile wycenia tą domenę. Gdyż dla mnie kwota prawie 30k pln jest dla mnie ogromna... natomiast przyrównując ją do takiego portfolio.. to przedłużenie raptem 6xx domen .pl co w przybliżeniu to raptem około 1/200 portfolio ( tak wiem, że większość domen to .de/.com itd.. gdzie przedłużanie tańsze )

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tak, sprzedasz domenę to możesz raptem przedłużyć domeny wygasające w ciągu następnych dwóch dni ;)

Kto taką kwotę zaakceptował ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

wynikilotto.pl 8.500,- USD

 

Chciałbym kiedyś móc pozwolić sobie na komfort odrzucania takich ofert. <_<

Powiedzmy sobie szczerze: kwota nie jest mała, a w odniesieniu do oficjalnych historycznych sprzedaży domen z frazą lotto (wg cenydomen.pl) - jest wręcz ogromna. Nie chodzi nawet o to, że wynikilotto.pl w 2009 roku osiągnęły na aftermarket kwotę 20 pln, bo to o niczym nie świadczy (jeśli już, to tylko o szczęściu nabywcy), ale raczej o to, że najwyższa oficjalna sprzedaż domeny z frazą lotto (systemylotto.pl) ledwie przekroczyła 400 pln, a wszystkie oficjalne sprzedaże domen z frazą lotto przekroczyły zaledwie 1k.

Na dzień dzisiejszy ja osobiście zaakceptowałbym taką kwotę na tą domenę (gdybym ją posiadał), ale to m.in. dlatego, że ja nie wiem tego, co wie Deli, a Deli wie przecież więcej niż my (np. kto złożył ofertę, bo to też może mieć znaczenie). <_<

 

PS.

Odnoszę się tylko do historycznych oficjalnych sprzedaży w końcówce .pl

Edited by TLDs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chodzi nawet o to, że wynikilotto.pl w 2009 roku osiągnęły na aftermarket kwotę 20 pln, bo to o niczym nie świadczy

To był wyniklotto.pl, a nie wynikilotto.pl.

Domena wynikilotto.pl jest zarejestrowana w 2005 roku i nigdy nie była na aukcji na AM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To był wyniklotto.pl, a nie wynikilotto.pl.

Domena wynikilotto.pl jest zarejestrowana w 2005 roku i nigdy nie była na aukcji na AM.

Rzeczywiście - moje niedopatrzenie. Trochę to zmienia postać rzeczy, ale nie ogólny ton mojej wypowiedzi i poruszone w niej kwestie historycznych sprzedaży.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jak widać - każdy ma inną strategię :)

Ilość czy jakość, oto jest pytanie...

W każdym bądź razie za te pieniądze można by było nabyć z dwie, trzy bardziej interesujące pod względem inwestycyjnym...

Share this post


Link to post
Share on other sites

wynikilotto.pl 8.500,- USD

 

Jak zwykle deli zaskakuje ;)

Pewnie jak wszyscy chce wycisnąć jak najwięcej, jednak on zawsze zachowuje spokój i trzeźwo ocenia każdą domenę i ofertę.

Większość pewnie sprzedała by taką domenę za 2-3k $ i była by bardzo zadowolona, jednak w przeciwieństwie deli nie podlega szałowi takich cen, na nim taka kwota do drobnostka.

 

 

Ale cóż, każdy z nas ma indywidualny charakter, tok myślenia, różne oczekiwania i różne potrzeby finansowe.

Ale chyba każdy chciałby być furę kasy, jednak udaje się to nielicznym.

 

 

A tak z innej beczki:

Aby przejąć domeny deli'ego trzeba mieć miliony lub czekać na zakończenie kariery kolegi (czego oczywiście nie życzę). :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tak z innej beczki:

Aby przejąć domeny deli'ego trzeba mieć miliony lub czekać na zakończenie kariery kolegi (czego oczywiście nie życzę). :)

 

Domeny się kupuje a nie przejmuje :) Przejmowanie jest passe.

 

Dokonałem zakupu kiedyś i wszystko było ok. Bez przesady.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bado*pl w ciągu ostatnich 3 miesiecy - 3k, 5k, 4k, 5k.

 

A co to jest to bado? Jakaś nowa telewizja, usługa? Pytam całkiem serio, bo sam za taką domenę bym tyle nie dał.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajna domena 4-literowa. Ma całkiem sporo ruchu - ok. 5k uu/miesiąc.

Właśnie miałem zapytać o ruch. Literówka badoo.pl/com, ostatnio dostaję od nich masę spamu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Literówka badoo.pl/com, ostatnio dostaję od nich masę spamu.

 

Racja - mój błąd. Nie wpadłem na to, że to jest po prostu literówka od Badoo - wtedy rzeczywiście może być warta sporo pieniędzy. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×