Jump to content
Magnes

O domenach na CNBC Biznes

Recommended Posts

Nic nie ma złego tak samo jak posłanka Beger byla dujka czy pracownik fizycznym masarni, nie pamietam kolalicjant PISU !:)

W parlamentach innych niz nasz posłowie posiadają wykształcenie najczesciej prawnicze .U nas to bez znaczenia..grabarz , dujaka.. posel Hofmana ktory nie wie ile trwało Powstanie Warszawskie ale 4 razy w roku podobno bywa w muzeum tegoż Powstania .Nie trzeba mieć wykształcenia żeby stanowić prawo wystarczy byc kapusiem lub mieć haki lub kota :)

 

 

Generalnie się zgadzam. Poza Polską w wielu krajch jest tak, że najpierw masz status, pieniądze a może i wykształcenie a później startujesz jako przedstawiciel Narodu (i pewnie jest to bardziej zwyczajowo przyjęte i akceptowane a nie formalnie).

Zgadzam się, chociaż w tym momencie być może jestem w jakimś minimalnym stopniu hipokrytą.

 

Brak specjalistów "u władzy", doskwiera ... Ale znowu nie należy wg. mnie ograniczać prawa wybieralności w taki sposób by tworzyć "grupy predestynowane" do Parlamentu czyli faktycznie grupy również uprzywilejowane, bo wylać można dziecko z kąpielą i wyeliminować naprawdę wartościowe jednostki tylko dlatego, że nie są prawnikami i ekonomistami.

 

Brak prawników czy specjalistów ds. gospodarki np. w Sejmie powinna nadrabiać Kancelaria Sejmu, przez którą "przepuszcza się" projekty Ustaw do obróbki ... Tam naprawdę powinni siedzieć specjaliści bardzo wysokiej klasy a nie np. koledzy kolegów i znajomi znajomych.

Osobiście chciałbym, aby "przedstawiciele Narodu" byli po prostu inteligentni, mądrzy, jeśli już niewykształceni. I propaństwowi a nie propartyjni.

Chyba chcę zbyt wiele :P .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba chcę zbyt wiele :) .

Jak na to pokolenie chcesz za wiele... Niestety... nasi obecni posłowie zrobią wszystko, by nie dopuścić Polaków do głosu. Choćby wprowadzą knebel cenzury, co postulował obecny premier gdyby ktoś miał wątpliwości, że jest inaczej.

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Andrzej Bartosiewicz dba o własny interes. Przecież nie będzie wychwalał produktów konkurencji :) Była okazja, żeby zjechać inne końcówki i ewidentnie z niej skorzystał.

 

Jeżeli ktoś szeroko wypowiada się w temacie w publicznych mediach to powinien być obiektywny i przedstawiać sprawy takimi jakie są a nie opowiadać rzeczy typu "Bardzo rzadko widzę reklamę firmy z rozszerzeniem .COM lub .EU ......Jeśli ktoś nie ma domeny .PL to coś jest podejrzane..."

Co jest niby podejrzane? empik.COM? wyborcza.BIZ? praca.INFO? onet.EU? interaktywnie.COM? szczecin.EU? parkiet.COM? podatki.BIZ? tvp.INFO?

 

Zgoda - nie jest ich tyle co .PL ale to są spore serwisy znane w całej Polsce,...co w nich jest "podejrzanego"?. Pozatym zakładam że NASK stać na wykupienie reklamy w TVN zamiast uprawiać krypto reklamę i do tego jeszcze na tak niskim poziomie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli ktoś szeroko wypowiada się w temacie w publicznych mediach to powinien być obiektywny i przedstawiać sprawy takimi jakie są a nie opowiadać rzeczy typu "Bardzo rzadko widzę reklamę firmy z rozszerzeniem .COM lub .EU ......Jeśli ktoś nie ma domeny .PL to coś jest podejrzane..."

Co jest niby podejrzane? empik.COM? wyborcza.BIZ? praca.INFO? onet.EU? interaktywnie.COM? szczecin.EU? parkiet.COM? podatki.BIZ? tvp.INFO?

 

Zgoda - nie jest ich tyle co .PL ale to są spore serwisy znane w całej Polsce,...co w nich jest "podejrzanego"?. Pozatym zakładam że NASK stać na wykupienie reklamy w TVN zamiast uprawiać krypto reklamę i do tego jeszcze na tak niskim poziomie.

 

Jako laik po obejrzeniu tego materiału tak bym zrozumiał:

Domeny internetowe nie mają nic wspólnego z internetem - służą jedynie do tego aby je zaparkować na przydrożnych tablicach reklamowych. Sorry, ale tak to zabrzmiało: "podróżując rzadko widzę rozszerzenia .com czy .eu". To fakt, to może być podejrzane.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niestety, w tej kwestii nie mogę się zgodzić z Panem Andrzejem. Uważam, że żadne rozszerzenie krajowe nigdy nie przebije rozszerzenia globalnego .com.

 

nie chodzi o rozszerzenie, a o połącznie słowa w danym języku, przyzwyczajenia konsumentów i odpowiednią końcówkę

 

hotels.com jest oczywiscie bardziej wartościowe niż hotele.pl, a te znowu bardziej wartościowe niż hotele.com

 

pozostaje bardziej dyskusyjna kwestia czy są też lepsze pod względem konkretnego biznesu. oczywiście chciałbym być abonentem hotels.com, ale jezli miałbym stawiać serwis posredniczący w rezerwacji miejsc hotelowych w polsce i dla polaków to kolejnośc byłąby inna:

 

hotele.pl -> hotele.com -> hotels.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
posłowie zrobią wszystko, by nie dopuścić Polaków do głosu. Choćby wprowadzą knebel cenzury, co postulował obecny premier gdyby ktoś miał wątpliwości, że jest inaczej.

 

Pozdrawiam!

 

 

Tak przy okazji tego dopuszczania Polaków do głosu .Pamiętasz możne który premier podpisał zgodę na zagłuszania pielęgniarek w czasie strajku w czerwcu 2008 bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć ?:)) Pamiętam tylko, ze nie ma konta w banku ani prawka !

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie chodzi o rozszerzenie, a o połącznie słowa w danym języku, przyzwyczajenia konsumentów i odpowiednią końcówkę

 

Zgoda jeżeli chodzi o kolejność ....ale nawiążę do tych przyzwyczajeń :)

 

Nie wiem czy pamiętasz jak cały Polski internet to były .com.pl, .net.pl, .com itd. Po wprowadzeniu .pl przyzwyczajenia się zmieniły bo była alternatywa. Teraz powstają nowe serwisy pod nowymi końcówkami o których jeszcez niedawno co poniektórzy mówili że to bezwartościowe dziwolągi ...ot choćby wyborcza.BIZ, tvp.INFO, onet.TV czy onet.EU

 

I jest ich z roku na rok coraz wiecej ponieważ są bardziej dostepne i coraz częściej znajdują się na nich konkretne informacje.

Jest rzecz której domeniarze nie mogą lub nie chcą dopuścić do siebie....internauta idzie za trescia a nie za domeną. Możesz mieć najlepszą domenę .pl ale jak jest to parking to jest to nic innego jak nastepna bezużyteczna strona którą Google ominie szerokim łukiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zgoda jeżeli chodzi o kolejność ....ale nawiążę do tych przyzwyczajeń :)

 

Nie wiem czy pamiętasz jak cały Polski internet to były .com.pl,....

 

 

pamietam, moj pierwsza domena firmowa to było tuiteraz.com.pl

 

tylko nic to nie zmienia w kwestii przyzwyczajeń, które faktycznie potrafią się zmieniać. moze com.pl -> .pl to było poprostu wygodne skrócenie, moze coś innego. niestety mimo tamtej zmiany nie jestesmy w stanie przewidzieć czy będzie znowu jakaś zmiana i na jaką końcówkę.

 

a dobra treść, konkretne informacje pewnie to rzecz najistotniejsza i ani domena ani pozycja w google tego nie zastąpi. tlyko ma się to nijak do dyskusji o wyższości danej końcówki nad inną. w przypadku dyskusji o serwisach - jak najbardziej

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pamiętam tylko, ze nie ma konta w banku ani prawka !

Już ma konto :) I to chyba nawet takie, które obsługuje się pociągając z butelki z piwem :)

Edited by bartol

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obejrzałem teraz filmik i jestem w szoku. Dziennikarz redakcji biznesowej zero podstawowej wiedzy o domenach. Dopytywanie o gwarancje niepowtarzalności zarejestrowanej domeny com, eu :) .

Co dopiero myśleć o ludziach, nie mających na codzień styczności z biznesem. Oj jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie ... Wbrew pozorom to pokazuje, że wciąż dobre perspektywy dla branży domeniarskiej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Obejrzałem teraz filmik i jestem w szoku. Dziennikarz redakcji biznesowej zero podstawowej wiedzy o domenach. Dopytywanie o gwarancje niepowtarzalności zarejestrowanej domeny com, eu :) .

Co dopiero myśleć o ludziach, nie mających na codzień styczności z biznesem. Oj jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie ... Wbrew pozorom to pokazuje, że wciąż dobre perspektywy dla branży domeniarskiej.

Dziennikarz zadaje pytania, które mogą być interesujące dla widzów. Nie jest istotne, czy on osobiście zna odpowiedź na dane pytanie, czy nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziennikarz zadaje pytania, które mogą być interesujące dla widzów. Nie jest istotne, czy on osobiście zna odpowiedź na dane pytanie, czy nie.

Wiem, że tak jest ale akurat w tym przypadku widać było, że ni w ząb nie wiedział jak to jest z tymi domenami.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziennikarz zadaje pytania, które mogą być interesujące dla widzów. Nie jest istotne, czy on osobiście zna odpowiedź na dane pytanie, czy nie.

Dokładnie. Gdyby zadawał eksperckie pytania to większość widzów nic by nie zrozumiała. Siedzicie w temacie to Wam się wydaje, że to niski poziom.

 

Mi się podobało. Panowie elegancko przypudrowani. :) Przekaz skierowany do szerokiej publiczności. Dziękujemy i prosimy o więcej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jak Wam mówiłem, że TV to jednak nie jest najlepsze miejsce dla domen, a poziom dziennikarzy sięgnął dna, to nie wierzyliście :) A niektórzy tak CNBC Biznes zachwalali :)

Program faktycznie nie był na zbyt wysokim poziomie ale w mojej opinii głównie przez odpowiedzi, których udzielał szef NASK-u. Kilka jego tyrad słownych choćby o "podejrzanych" firmach nie mających domeny .pl było totalnym nieporozumieniem. Dziennikarz zadawał pytania jakie moglibyśmy usłyszeć od 90% ludzi nie znających rynku domen. Dla domainerów może nieco śmieszne i banalne ale to pokazuje jaki jest stan wiedzy. To z jednej strony smutne ale z drugiej pokazuje, że jest jeszcze duże pole do rozwoju.

 

A jeśli Daniel nawiązujesz do mojej wypowiedzi to nie zmieniam swojego zdania. Działania na rzecz popularyzacji rynku wtórnego są przydatne i media są potrzebne. Ze wszystkich telewizji wspomniana stacja (pomimo wszystkich swoich wad) ma target najbliższy grupie docelowej większości domainerów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miało być o pomyśle na biznes ale wątpię by ktoś po obejrzeniu materiału wiedział jak na tym zarabiać ?

I co po takim programie ma zrobić widz aby poznać szczegóły tego biznesu ?

Gdybym był totalnym laikiem, to możliwe, że poszedłbym na parking sprawdzić co to są te domeny i jak połączyć samochód z internetem ? :)

 

Więc ktoś taki albo dzwoni / pisze do NASK ale zaczyna szukać w internecie bo nie dostał zbyt wielu wskazówek na czym ten biznes polega ?

Prawdopodobnie więc niektórzy z nich trafią na to forum.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak przy okazji tego dopuszczania Polaków do głosu .Pamiętasz możne który premier podpisał zgodę na zagłuszania pielęgniarek w czasie strajku w czerwcu 2008 bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć ?:)) Pamiętam tylko, ze nie ma konta w banku ani prawka !

Przypominam tylko, że obecny premier też nie ma konta w banku!

EOT.

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
To fajnie, bo na bank jest to dla nich jakiś wyznacznik i będą się interesować tematem.

Miejmy nadzieję, że będzie częściej i lepiej.

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×