Jump to content
Sign in to follow this  
z223

kupowanie domeny od chińczyka

Recommended Posts

Więc jest pewna domena com którą chciałbym kupić, jej właścicielem jest jakiś obywatel chin(sprawdzałem we whois).

 

Jest napisane "for sale". Wyrażenie które posiada 17,000 wyników w google, domena zarejestrowana w listopadzie 2009 więc myślę że mnie stać. :)

 

Więc pytanie, jak nie trudno się domyślić: "Jak złożyć ofertę, jak kupić i przejąć całkowicie domenę".

 

Niestety ja nie za bardzo "spik inglisz", więc jakby ktoś dał tutaj jakiś wzór jak "podejść" właściciela takiej domeny itd, byłbym OGROMNIE wdzięczny.

 

Na prawdę będę ogromnie wdzięczny za pomoc, możliwe że wynagrodze jakimś "prezentem" jeśli pomoc będzie tego warta.

 

Pozdrawiam.

Edited by z223

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ależ to jest bardzo proste :) i nie wymaga żadnych specjalnych tajników wiedzy.

Zwyczajnie wysyłasz zapytanie o cenę.

Jeśli nie chcesz pytać tylko złożyć konkretną ofertę, to nawet "na migi" się dogadacie :). Wpisz kwotę i symbol jednostki monetarnej. I tyle.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Więc (...) chin (...) Na prawdę (...) Niestety ja nie za bardzo "spik inglisz"

Nie chcę być złośliwy ale jak widać polska język też trudna język dla Ciebie :)

Jest napisane "for sale" ...

Jak złożyć ofertę ...

Spróbuj wysłać e-mail z linkiem do tej domeny wraz z prostym pytaniem, np. How much ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, dzięki, ale jak z przekazaniem domeny? Jakoś "uprawomocnić" transakcję, czy normalnie poda mi authinfo i domena zostanie mi przekazana? Nie będzie żadnych blokad?

Share this post


Link to post
Share on other sites
OK, dzięki, ale jak z przekazaniem domeny? Jakoś "uprawomocnić" transakcję, czy normalnie poda mi authinfo i domena zostanie mi przekazana? Nie będzie żadnych blokad?

 

"Uprawomocnisz" ją pewnie poprzez jakąś bezpieczną transakcję Escrow (giełdy domen?).

Chyba, że ten Chińczyk prześle Ci najpierw pieniądze na konto :) i wtedy już będziesz

"w domu".

 

Najpierw jednak z nim porozmawiaj :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba, że ten Chińczyk prześle Ci najpierw pieniądze na konto :) i wtedy już będziesz

"w domu".

 

 

To Chińczyk sprzedaje... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To Chińczyk sprzedaje... :P

 

Fakt :)

 

Przepraszam, nie piłem dzisiaj jeszcze kawy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
OK, dzięki, ale jak z przekazaniem domeny? Jakoś "uprawomocnić" transakcję, czy normalnie poda mi authinfo i domena zostanie mi przekazana? Nie będzie żadnych blokad?

 

A jaka suma transakcji? Czasem warto zrobic cos takiego np. za pomoca sedo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jaka suma transakcji? Czasem warto zrobic cos takiego np. za pomoca sedo.

Też wydaje mi się, że najlepiej przeprowadzić to przez jakąś platformę aukcyjną...

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×