Jump to content
necik

Kiedy paypal na dropped.pl ?

Recommended Posts

Nie sadze zebys robil obroty na 11 tys euro miesiecznie.

Jak przekroczysz limit to czekasz odpowiedni okres.

 

Blokuja tylko oszustom co zakladaja multikonta i za inne numery.

 

Tylko Moneybookers!!!

Tak, wiesz swoje. Tylko moneybookers. :( Gratuluję.

 

Przeleć kilka tematów o moneybookers, szczególnie użytkownika shogun.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Raczej został zmuszony do wdrożenia pewnych regulacji aby móc legalnie wejść na rynek europejski... ale może i masz rację, że jakąś tam instytucją finansową, przynajmniej w Europie, już jest...

Pozatym nawet gdyby nie był żadną instytucją finansową to jakaś zwykła uczciwość obowiązuje, ale jak ktoś ma to głeboko to nawet jak jest instytucja finansową to może robić wszystko dopóki żadnego prawa nie złamie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak nisko mnie cenisz? :(:P

 

 

No tutaj jest sprawa inna, bo dla firm nie maja takich limitow jak dla osob fizycznych, wiec Dropped mozesz spac spokojnie :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kolejny kwiatek z PayPala: loguję się dzisiaj, a tu wyskakuje alert że moje konto jest "being reviewed", i oczom moim ukazuje się: "2 October 2007: You have received xxxx PLN or more in total payments to your PayPal account. We require additional information about your account". I znowu masa papieru do faksowania, itp itp. Nigdy, nigdy PayPala :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podobna historia zdarzyła mi się też, notabene, z ePassporte.

 

A jak sprawa z ePassporte wyglądała, czy oni są tak samo niebezpieczni jak paypal ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z ePassporte jeszcze gorzej, nie dostałem żadnego maila ani nic, tylko pewnego dnia loguję się i konto nie działa. Okazuje się, że wysłałem kilka płatności kartą kredytową i stałem się podejrzany, więc dla ochrony klientów, blablabla, muszę udowodnić że ja to ja a to moja karta kredytowa. Zażądali przefaksowania tylu dokumentów, że w życiu bym ich nie był w stanie wyprodukować. Z wypowiedzi na forach wynika, że raczej nikomu nie udało się odzyskać zablokowanego konta (z PayPala chociaż można po 180 dniach wypłacić kasę).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paypal jest dobry poza granicami polski np w usa tylko ze tego powody, ze duzo osob z niego korzysta i ma wyrobiona marke. Niestety im wiecej ludzi korzysta tym wiecej generuje on problemow, stad coraz wiecej ludzi odchodzi od tego. W polsce paypal dopiero raczkuje, wiec najlepiej jakby wogole sie nie przyjal. Nie daje on wiekszych korzysci niz np alertpay albo cos polskiego np system platnosci.pl. Glownie chodzi o to zeby ludzie mogli miec mozliwosc placenia z uzyciem kart kredytowych bez potrzeby ujawniania danych osobowych w internecie co oferuje rzekomo w "latwy i przyjemny" sposob paypal. Niestety tak do konca nie jest. Nie bede sie rozpisywal ale siedze w paypalu okolo 4 lat i troszke wiem. Niektore osoby moga mnie nawet na tym forum kojarzyc po nicku :] .

Nie przekreslam paypala w polsce ale zeby pojawil sie na dropped.pl trzeba by bylo zalozc konto biznesowe i dobrze je zweryfikowac, co itak nie uchroni od problemow. Sedo ma paypal i nie wiem jak sobie radzi do konca. Sprzedalem tam jedna domene i wiem, ze najpierw kupujacy wplaca na paypal firmy sedo pieniadze, a potem ja przekazuje domene, nastepnie sedo wyplaca mi. Wystarczy, ze po tym kupujacy zrobi chargebacka albo okaze sie ze mial "lewa" kase i pojawia sie problem. Paypal nie placi z wlasnej kieszeni, wiec zawsze obciazy kogos...

Polecam za to nadal e-gold oraz libertyreserve. Problem z nimi jest innej natury. Przecietnemu kowalskiemu znacznie trudniej uzyskac zasoby tych walut.

Co do moneybookers, sparks wspominal, ze rowniez sa problemy. Potwierdzam niestety :]. I co gorsza w razie niemoznosci zweryfikowania konta lub wytlumaczenia sie z przeprowadzonych transakcji kasa jest na koncie zamrozona bezterminowo. Paypal natomiast pozwala na wyplacenie kasy zazwyczaj czekiem na żądanie po 180 dniach na adres domowy podany w profilu (ktory po blokadzie konta nie moze byc zmieniony <_<).

Czasami pozwala wyplacic na konto bankowe jesli takowe jest w profilu.

Co w przypadku jesli ktos ma zablokowane konto i chce zalozyc drugie. Niestety nie wykorzysta juz tej samej karty kredytowej ani banku bo juz istnieja w systemie.

Na marginesie wspomne, ze na dropped.pl najlepiej byloby wprowadzic dobry merchant account z obsluga kart kredytowych bez mozliwosci chargebacka:] Sa takowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paypal na dropped.pl byłby o tyle dobry że wiele osób pieniądze zarobione na parkingach wypłaca właśnie na paypal, więc byłoby co z tą kasą zrobić <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzeba pamietac, ze kazdy wplacajacy kase moze do 45-ciu dni spokojnie wszczac procedure reklamacyjna z byle powodu, a nawet bez powodu. Co najgorsze czas ten wydluza sie do 180 dni jesli byla to platnosc z karty kredytowej. Chargebacka z karty kredytowej mozna zrobic do 180 dni :]. Ja bym mial obawy na miejsu dropped.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale za to na dzien dzisiejszy mozna polecic alertpay. Dziala tak samo jak paypal. Mysle, ze warto rozpowszechnic ten system w polsce, a zwlaszcza ze juz mozna miec polski bank podpiety do wyplacania kasy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×