Jump to content
necik

Kiedy paypal na dropped.pl ?

Recommended Posts

Witam,

Mam pytanie do właściciela dropped.pl - czy kiedyś będzie dostępna opcja płacenia przez paypal?

 

PS. Jeżeli pomysł zostanie wprowadzony to liczę na miesiąc abonamentu gratis :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

No bez przesady, PayPal to żaden nowy pomysł, żeby dawać za niego abonament gratis :( O PayPalu myślałem od samego początku istnienia serwisu, i podjałem decyzję na NIE. Przyczyną jest to, że PayPal to system bardzo niebezpieczny dla sprzedających, a to z dwóch powodów:

 

1. PayPal zamyka konta bez żadnego powodu i konfiskuje pieniądze. Zdarzyło mi się np., że dwie wysłane pod rząd płatności $300 kartą kredytową zostały przez PayPal uznane za "Suspicious credit card activity" i zalokowano konto; mimo wysłania masy różnych faksów ze skanami wyciągów z karty, rachunków za prąd i innych bzdur, konta nigdy nie odzyskałem. PayPalowi może nie podobać się zalogowanie z innego adresu IP niż dotychczas, wysłanie kilku płatności pod rząd do tej samej osoby, nie pasująca do zwykłego wzorca korzystania z konta transakcja, albo cokolwiek. PayPal ma pełne prawo zablokować dowolne konto pod dowlnym fikcyjnym powodem i skonfiskować pieniądze, a procedury odwoławcze są żałosne i w dużej mierze fikcyjne. Zapraszam na http://www.nopaypal.com/ po więcej szczegółów.

 

2. Przy sprzedaży usług, PayPal nie zapewnia sprzedającemu żadnej ochrony przed nieuzasadnionymi ządaniami nabywcy. Nabywca może w każdej chwili wnieść dysputę, że rzekomo nie otrzymał towaru, i sprzedawca nie ma żadnej możliwości udowodnić że było inaczej. Gdyby byl to fizyczny przedmiot wysyłany pocztą, można byłoby pokazać potwierdzenie doręczenia, ale w przypadku usług nie ma takiej możliwości. PayPal zawsze w przypadku dysputy płatności postępuje według zasady "winny, chyba że udowodni swoją niewinność" i także tutaj procedury odwoławcze są fikcją. Również zdarzyło mi się wielokrotnie, że ktoś kupował skrypt na Ebay'u za kilkanaście czy kilkadziesiąt dolarów, otrzymywał go, a potem za miesiąc czy dwa stwierdzał że szkoda mu tych paru groszy i wnosił skargę na PayPalu. PayPal zawsze pieniądze mu zwracał, bez względu na okoliczności czy tłumaczenia.

 

Tak więc, o ile mogę sobie pozwolić na stratę 20$ za jakiś skrypcik i machnąć na to ręką, to utrata kilku tysięcy złotych za wartościową domenę, albo zablokowanie konta z kilkoma tysiącami złotych jest to sytuacja której absolutnie nie mam zamiaru prowokować.

 

Zatem PayPala na Dropped.pl nie ma i nie będzie, gdyż jest to system niebezpieczny, i nie dający żadnych gwarancji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tak, mi także PayPal zablokował konto ze niby przekroczyłem jakieś tam limity. Mimo przesłania tysięcy dokumentów konta nie odzyskałem - pieniedzy także.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, jeżeli tak faktycznie wygląda sprawa z paypalem to może faktycznie nie jest to najlepszy pomysł.

 

Ale za archiwum aukcji przydałby się jakiś gratis :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

mi akurat nie zablokowali konta, ale znajomemu się trafiło również z większą kwotą,

przy sporej sumie rzędu tysięcy $, €, zł faktycznie trochę nieciekawie...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niewiarygodne że paypal robi takie numery i potrafi nawet dopuścić się kradzieży pieniędzy :(

Oficjalnie nie nazywa się to kradzieżą, tylko zablokowaniem konta z powodu uzasadnionych wątpliwości że wystąpił jakis przekręt, włamanie na konto, kradzież danych itp. Więc PayPal niby blokuje konto dla Twojego bezpieczeństwa (sic!). Odblokowanie jest oczywiście teoretycznie możliwe, ale w praktyce bardzo trudne i zwykle się nie udaje. Wysyłasz PayPalowi faksy, o które prosi - prosi o jakieś inne faksy. Wysyłasz inne - piszą że nieczytelne, wyślij jeszcze raz. Wysyłasz jeszcze raz - okazuje się że nie o to chodziło. Pytasz o co więc chodziło - nie odpisują. Wysyłasz wszystkie piapiery jakie masz w domu, łącznie z menu z chińskiej restauracji - dostajesz odpowiedź że inestety, specjalista PayPala po ponownym rozpatrzeniu twojej prośby stwierdził, że konto jednak musi pozostać zablokowane ze względu na bezpieczeństwo i inne trelemorele, wszystkie dalsze emaile w tej sprawie pozostaną bez odpowiedzi, życzymy miłego dnia. Więc wiele osób uważa, że jest to celowa praktyka, żeby wydoić więcej pieniędzy od użytkowników. Na sprawozdaniu finansowym PayPala widnieje nawet rubryka w dziale "Przychody" - "pieniądze z zablokowanych kont" :P

 

Podobna historia zdarzyła mi się też, notabene, z ePassporte.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No tak, mi także PayPal zablokował konto ze niby przekroczyłem jakieś tam limity. Mimo przesłania tysięcy dokumentów konta nie odzyskałem - pieniedzy także.

 

Nie "jakieś tam limity" tylko limity wprost wynikające z zaakceptowanego przy rejestracji regulaminu. Nie czytacie co podpisujecie? Aby ustrzec się przed blokadą konta najlepiej posiadać "Konto Premium"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam dwa konta jedno polskskie firmowe drugie amerykanskie firmowe ... do tej pory mialem jedynie problem na 42 euro zadzwonilem do supportu wszystko wyjasnilo sie w przeciagu 4 dni nie bylo problemow. Jesli macie jakies obawy zawsze mozecie szybko po przekroczeniu jakiejs wplaty powiedzmy w polsce 500 zl zglosic wyplate i wtedy juz nikt sie nie wykrecia. To prawda jest to momentami ryzykowne jesli chodzi o oplaty przez paypal, ale mozna dochodzic swoich praw na drodze sadowej lub subtelnej persfazji ja tak za pierwszym raziem zrobilem i wszystko zostalo odkrecone jesli chodzi o zadanie zwrotu przez kupujacego. Dodatkowo zgłosilem te sprawe do prokuratury jako oszustwo dlatego warty zaznaczyc aby przy zakupie mozna blo uzyskac adres telikwenta ... wprawdzie takie rzeczy trwaja zwykle pare miesiecy, ale wtedy jest podkladka, a jako ze paypal dziala teraz bezposrednio w polsce musi tez sie dostosowac do polskiego prawa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jesli macie jakies obawy zawsze mozecie szybko po przekroczeniu jakiejs wplaty powiedzmy w polsce 500 zl zglosic wyplate i wtedy juz nikt sie nie wykrecia.

To musiałbym codziennie logować się i klikać przycisk "Wypłać" - super wygodne :( Poza tym realizacja przelewu trwa kilka dni, więc w tym czasie też sporo kasy mogliby mi zablokować. Zresztą to jest tylko rozwiązanie pierwszego problemu (zablokowanie konta z pieniędzmi), a drugi problem nadal pozostanie - jakiś oszust może kupić domenę za parę tysięcy, a za jakiś czas zrobić raban w PayPalu że to niby nie wywiązałem się z umowy i PayPal zrobi mi solidny debet na koncie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W sieci istnieje 2 systemy do transacji pieniedzy, ktore absolutnie odradzam. Sa to Neteller i PayPal. No ale nie bede sie tu rozpisywal na temat tych dziwnych firm.

 

Natomiast z cala odpowiedzialnoscia chcialem polecic system www.moneybookers.com.

 

Uzywam tego systemu od od 6 lat, bo namietnie walcze u bukmacherow i powiem, ze jest to serwis w pelni odpowiedzialny. Wiele znanych firm, wiele sklepow, a takze firm hostingowych z niego korzysta.

Gdyby znalazl sie na Dropped, bylby to naprawde niezly ruch!!!

 

Dropped, jakie sa szanse , ze pojawi sie Moneybookers?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przede wszystkim pamiętajmy, że PayPal *nie jest* instytucją finansową i nie obowiązują go żadne zasady etyki bankowej...

A ja myślałem, ze paypal uzyskał w EU zgode na działalność bankową czy cos tam takiego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dropped, jakie sa szanse , ze pojawi sie Moneybookers?

Zastanawiam się nad tym i szanse są. Na razie szukam dobrej alternatywy do akceptowania kart kredytowych ze względu na zmiany jakie od 1 października wprowadza Przelewy24.pl, Moneybookers na pewno nie będzie jedynym rozwiązaniem ale myslę o nim jako o jednym z możliwych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zastanawiam się nad tym i szanse są. Na razie szukam dobrej alternatywy do akceptowania kart kredytowych ze względu na zmiany jakie od 1 października wprowadza Przelewy24.pl, Moneybookers na pewno nie będzie jedynym rozwiązaniem ale myslę o nim jako o jednym z możliwych.

 

Naprawde to bedzie dobry wybor, jesli wprowadzisz MB.

Ten system ciagle jest ulepszany, jeszcze raz polecam

Share this post


Link to post
Share on other sites
W sieci istnieje 2 systemy do transacji pieniedzy, ktore absolutnie odradzam. Sa to Neteller i PayPal. No ale nie bede sie tu rozpisywal na temat tych dziwnych firm.

 

Natomiast z cala odpowiedzialnoscia chcialem polecic system www.moneybookers.com.

 

Uzywam tego systemu od od 6 lat, bo namietnie walcze u bukmacherow i powiem, ze jest to serwis w pelni odpowiedzialny. Wiele znanych firm, wiele sklepow, a takze firm hostingowych z niego korzysta.

Gdyby znalazl sie na Dropped, bylby to naprawde niezly ruch!!!

Heh, niestety ale tutaj też blokują przy większych obrotach. Rafcw prawda?:(

Share this post


Link to post
Share on other sites
Heh, niestety ale tutaj też blokują przy większych obrotach. Rafcw prawda?:(

 

Nie sadze zebys robil obroty na 11 tys euro miesiecznie.

Jak przekroczysz limit to czekasz odpowiedni okres.

 

Blokuja tylko oszustom co zakladaja multikonta i za inne numery.

 

Tylko Moneybookers!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja myślałem, ze paypal uzyskał w EU zgode na działalność bankową czy cos tam takiego.

 

Raczej został zmuszony do wdrożenia pewnych regulacji aby móc legalnie wejść na rynek europejski... ale może i masz rację, że jakąś tam instytucją finansową, przynajmniej w Europie, już jest...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×