Jump to content
Sign in to follow this  
korneliusz.com

Aukcja domen równocześnie na alegro.pl i aftermarket.pl

Recommended Posts

Często zastanawiam się czy wystawić domenę na aftermarket.pl czy na allegro.pl i nie wystawiam nigdzie. ;) Wiadomo, że w obu przypadkach traci się sporo potencjalnych klientów. Wydaje mi się, że większość domeniarzy, by chciała takiego rozwiązania. Myślę, że takie rozwiązanie jest możliwe. Co o tym myślicie? Macie jakieś pomysły jak to rozwiązać?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Często zastanawiam się czy wystawić domenę na aftermarket.pl czy na allegro.pl i nie wystawiam nigdzie. ;) Wiadomo, że w obu przypadkach traci się sporo potencjalnych klientów. Wydaje mi się, że większość domeniarzy, by chciała takiego rozwiązania. Myślę, że takie rozwiązanie jest możliwe. Co o tym myślicie? Macie jakieś pomysły jak to rozwiązać?

No właśnie, pytanie jak to rozwiązać...?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozwiązwiązaniem jest umowa Michała z allegro.pl. Ale się zastanawiam czy nie ma innej, technicznej możliwości.

Tylko, że prowizja dla Aftermarket jest bardzo mała, nie bardzo byłoby się czym dzielić z allegro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli wystawiasz swoje domeny na sprzedaż, zapewne dążysz do jak najszerszego zainteresowania nimi klientów końcowych. Dlatego naszym priorytetem przy tworzeniu nowych funkcjonalności serwisu AfterMarket.pl jest właśnie dodawanie takich funkcji, które umożliwią dotarcie z ofertami sprzedaży do jak najszerszego grona takich klientów.

 

Dlatego z przyjemnością przedstawiam absolutną nowość na wtórnym rynku domen internetowych w Polsce - integrację giełdy AfterMarket.pl z serwisem Allegro.

 

Od teraz, twoje domeny wystawione na sprzedaż na giełdzie AfterMarket.pl pojawią się także na sprzedaż w Allegro. Dzięki temu, staną się dostępne dla tysięcy osób przeglądających codziennie ten serwis, spośród których większość stanowią klienci końcowi.

 

Aby sprzedawać swoje domeny na Allegro nie musisz ponosić żadnych dodatkowych opłat, ani wykonać żadnych czynności poza ustaleniem dla nich cen "Kup Teraz". Wszystkim zajmuje się nasze oprogramowanie, dając ci do dyspozycji za darmo zupełnie nowy kanał sprzedaży twoich domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

szkoda, że tlyko "kup teraz" ale rozumiem trudne kwestie techniczne ( rózne systemy pod konec licytacji )

 

dobry i taki pierwszy krok

poraz zatem czekać na efekty

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cytat z wpisu na blodu:

Ciekawe rozwiązanie, bardzo dobry pomysł, ale… Mam wrażenie że domeny na allegro a oferowane jednocześnie przez AM są mało widoczne. Z perspektywy kk, który szuka domen przez allegro znalezienie tych oferowanych przez AM będzie bardzo ciężkie bo nie są one dostępne na “ogólnie” dostępnych aukcjach tylko trzeba wejść w tzw. “sklepy allegro”, odszukać sklep AM i dopiero tam są wszystkie domeny (tylko oferty “kup teraz” z AM). Ja sam dość długo szukałem gdzie są te domeny a co dopiero kk. Wg. mnie ta integracja Allegro i AM nie będzie miała większego wpływu na sprzedaż – obym sie mylił icon_wink.gif

 

 

Jeśli ta integracja to tylko sklep AM na allegro to wielka kicha.

Czytając dzisiaj maila myslałem, że to taka sama integracja jak ogloszenia motoryzacyjne gdzie chyba większość to otomoto.pl

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cytat z wpisu na blodu:

Ciekawe rozwiązanie, bardzo dobry pomysł, ale…[...]

 

 

Również w podobny sposób sobie dziś pomyślałem wchodząc do "sklepu" Aftermarket.

Niemniej, inicjatywa w odpowiednim kierunku i zapewne - wierzę, że - będzie rozwijana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeny / aukcje są normalnie widoczne:

 

http://allegro.pl/listing.php/showcat?id=1...rder=t&p=16

 

oraz przez allegrową szukajkę (przynajmniej w kategorii domeny), więc chyba nie ma jakiś ograniczeń "widoczności" ofert.

 

edit: cytat z bloga powyżej "Ja sam dość długo szukałem gdzie są te domeny" - może dlatego, że to nowe akcje wystawione i jeszcze żadna się nie kończy, więc nie ma ich na pierwszych kilkunastu stronach

Edited by kamilovsky

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plusem jest jeszcze wyszukiwanie domen po nazwie - czyli jak sa domeny z dobrymi slowami kluczowymi to tez mu ew. wyskocza.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wg. mnie ta integracja Allegro i AM nie będzie miała większego wpływu na sprzedaż – obym sie mylił icon_wink.gif

 

Obyś się mylił :) Na razie dzisiaj sprzedaliśmy 7 domen...

 

 

Jeśli ta integracja to tylko sklep AM na allegro to wielka kicha.

Czytając dzisiaj maila myslałem, że to taka sama integracja jak ogloszenia motoryzacyjne gdzie chyba większość to otomoto.pl

 

Nie od razu Kraków zbudowano :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Obyś się mylił :P Na razie dzisiaj sprzedaliśmy 7 domen...

 

Zacytowaleś część z mojego posta gdzie wkleiłem info z blogu ale to nie była moja wypowiedź :P Nie wiem czy będzie miała czy nie wpływ na sprzedaż. Moja opinia była tylko taka, że po przeczytaniu maila pierwsze co pomyslałem to taka integracja z domenami jak otomoto.pl z motoryzacją :P

Żeby poznać efekty to musielibyśmy znać również liczbę domen wystawionych sklepie (nie chce mi sie teraz szukać) i dopiero to porównać z tymi 7 sprzedażami.

Osobiście życzę jak najlepszych efektów :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nawet jedna sprzedaż dzięki nowemu kanałowi to jedna satysfakcja naszego klienta więcej... a to jest dla nas bezcenne :).

 

Allegro to także promocja rynku wtórnego i naszej domenowej społeczności a jakie będą konkretne wyniki sprzedaży sprawdzimy za miesiąc, dwa.

Po kilku dniach obserwujemy zwiększoną liczbę rejestracji nowych kont na AM, a to ładny efekt i nieprzeliczalny w sprzedażach na dzisiaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nawet jedna sprzedaż dzięki nowemu kanałowi to jedna satysfakcja naszego klienta więcej... a to jest dla nas bezcenne :).

 

Allegro to także promocja rynku wtórnego i naszej domenowej społeczności a jakie będą konkretne wyniki sprzedaży sprawdzimy za miesiąc, dwa.

Po kilku dniach obserwujemy zwiększoną liczbę rejestracji nowych kont na AM, a to ładny efekt i nieprzeliczalny w sprzedażach na dzisiaj.

Żeby tylko ci nowi klienci z Allegro nie przenieśli swoich zwyczajów z tej platformy - czytaj nieopłacanie aukcji. Ostatnio nieopłacone aukcje lub aukcje opłacane po terminie to norma na AM.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Żeby tylko ci nowi klienci z Allegro nie przenieśli swoich zwyczajów z tej platformy - czytaj nieopłacanie aukcji. Ostatnio nieopłacone aukcje lub aukcje opłacane po terminie to norma na AM.

 

DD

 

z tą "normą" to przesadzasz :)

ale zajmujemy się tym intensywnie, aby wyeliminować takie przypadki do minimum.

Share this post


Link to post
Share on other sites
z tą "normą" to przesadzasz :)

ale zajmujemy się tym intensywnie, aby wyeliminować takie przypadki do minimum.

Kiedyś gdybym tak napisał, to byłaby przesada. Ale ostatnio to norma. Mówię Ci :P

 

Ostatnio rzadko, która moja aukcja jest opłacana w terminie.

 

Najciekawsze są przypadki, kiedy domena nie jest opłacana (przynajmniej pieniądze nie lądują na moim koncie) i jest przenoszona na nowego nabywcę..

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Żeby poznać efekty to musielibyśmy znać również liczbę domen wystawionych sklepie (nie chce mi sie teraz szukać) i dopiero to porównać z tymi 7 sprzedażami.

Osobiście życzę jak najlepszych efektów :)

ponad 37k :P jednak sprawa dopiero rusza....

 

I ja mam nadzieję że będzie to dobry kanał promocji domen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeny pogrupowane mamy rozgrupować, jeśli chcemy żeby się pojawiły na allegro czy umożliwicie ich aukcje w obecnej postaci?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domeny pogrupowane mamy rozgrupować, jeśli chcemy żeby się pojawiły na allegro czy umożliwicie ich aukcje w obecnej postaci?

 

Poproszę pojedynczo :P

Dla pojedynczych domen z dobrze przemyślaną ceną kup teraz jest większa szansa bezpośredniej sprzedaży.

 

Na Allegro są klienci, którzy raczej szukają pojedynczych nazw lub kupują pod wpływem nieodgadnionego impulsu :).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poproszę pojedynczo :P

Dla pojedynczych domen z dobrze przemyślaną ceną kup teraz jest większa szansa bezpośredniej sprzedaży.

 

Na Allegro są klienci, którzy raczej szukają pojedynczych nazw lub kupują pod wpływem nieodgadnionego impulsu :).

 

A grupa IDN+non-IDN? Klienci często wolą takie pakiety od pojedynczych półdomen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×