Jump to content
DD

top100.pl przekierowuje na home.pl

Recommended Posts

Przy próbie wejścia na top100.pl jestem przekierowywany na home.pl. Ciekawe czy to jakiś błąd czy tak już zostanie? Hmm..

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przy próbie wejścia na top100.pl jestem przekierowywany na home.pl. Ciekawe czy to jakiś błąd czy tak już zostanie? Hmm..

 

Lista nie była aktualizowana od września 2006 (wiadomo dlaczego), więc nie zdziwiłbym się jeśli ją wyłączyli.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Lista nie była aktualizowana od września 2006 (wiadomo dlaczego), więc nie zdziwiłbym się jeśli ją wyłączyli.

Jak to nie była aktualizowana? Cały czas była - z automatu. Statystyka opierała się na bazie domen, które już wcześniej były w bazie i na tych, które były dodane przez home.pl i ewentualnie innych rejestratorów.

 

Podobnie już jakiś czas temu zostały zamknięte statystykidomen.pl prowadzone przez NetArt.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak to nie była aktualizowana? Cały czas była - z automatu. Statystyka opierała się na bazie domen, które już wcześniej były w bazie i na tych, które były dodane przez home.pl i ewentualnie innych rejestratorów.

 

Inaczej - zawarta tam statystyka od dawna już nie przystawała do rzeczywistości.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Inaczej - zawarta tam statystyka od dawna już nie przystawała do rzeczywistości.

Tu się zgodzę. Chociaż jakieś tam trendy pokazywała - baza domen, która była dostępna w NASK do 2006 roku + domeny przesyłane przez niektórych rejestratorów + domeny rejestrowane w home.pl to już całkiem reprezentatywna grupa. No ale coraz więcej dziur było w tym serze, więc ktoś podjął decyzję o zamknięciu. Może i dobrze.

 

Swoją drogą home.pl już dawno chciał przekazać nadzór nad serwisem NASKowi, który mógłby podawać tam w 100% zgodne wyniki ze względu na dostęp do kompletne strefy .pl, no ale NASK nie był zainteresowany - nie wiedzieć czemu.

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
no ale NASK nie był zainteresowany - nie wiedzieć czemu.

Jak to czemu? A po co dodawać sobie roboty, jak z tego nie ma kasy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak to czemu? A po co dodawać sobie roboty, jak z tego nie ma kasy.

 

I tak robią różne analizy do raportów, przecież to kwestia rozszerzenia funkcjonalności automatu który bada ile domen jest na parkingu.

A w kwestii statystykidomen.pl - to to już NASK mógłby zrobić całkowicie bezwysiłkowo, a nie robi tego chyba tylko ze względu na interesy niektórych partnerów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
I tak robią różne analizy do raportów, przecież to kwestia rozszerzenia funkcjonalności automatu który bada ile domen jest na parkingu.

A w kwestii statystykidomen.pl - to to już NASK mógłby zrobić całkowicie bezwysiłkowo, a nie robi tego chyba tylko ze względu na interesy niektórych partnerów.

W sumie to NASK to robi w postaci raportów. Ukrywa dane partnerów, którzy w większości się nie liczą. Z ciekawszych danych to pewnie tylko nie jest jawna ilość domen .pl utrzymywanych przez OVH. Fajnie gdyby na stronie NASK znalazły się dynamicznie aktualizowane tabelki dotyczące statystyk DNS i ilości utrzymywanych domen przez poszczególnych partnerów.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
W sumie to NASK to robi w postaci raportów. Ukrywa dane partnerów, którzy w większości się nie liczą. Z ciekawszych danych to pewnie tylko nie jest jawna ilość domen .pl utrzymywanych przez OVH. Fajnie gdyby na stronie NASK znalazły się dynamicznie aktualizowane tabelki dotyczące statystyk DNS i ilości utrzymywanych domen przez poszczególnych partnerów.

 

A nie jesteś ciekaw ile mają domeny.pl? ;-)

 

Ja jestem za tym, żeby na liście partnerów była data akredytacji i ilość domen, ale bardzo wątpię żeby to zostało wprowadzone.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A nie jesteś ciekaw ile mają domeny.pl? ;-)

Nie, bo wiem ile mają :blush:

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jacy partnerzy Was interesują? ;-) Mam listę uwzględniającą ponad 1,2 mln domen. A że nowe domeny nie są zazwyczaj rejestrowane w NASK to można całkiem dokładnie oszacować ilość domen obsługiwaną przez nich. ;>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×