Jump to content
Sign in to follow this  
Dropped.pl

Dołączanie do aukcji przechwyconych domen

Recommended Posts

Tak jak już ktoś wcześniej wspomniał, teraz każda aukcja będzie obstawiona w nadziei na zarobienie kilku groszy..

Z jednej strony, jeżeli ktoś od początku nie miał ochoty licytować to nie weźmie udziału w utworzonej licytacji, ale zainteresowany będzie musiał czekać całe 2 dni na przejęcie domeny.

Gratulacje dla dropped.pl, że nie wydając ani grosza zwiększy ilość domen dodawanych do przechwycenia w serwisie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie dostałem emailem listę akcji, do których mogę dołączyć "za opłatą". Problem w tym, że do wielu aukcji byłem już zapisany wcześniej, bo dodałem je do przechwycenia. Chyba powinna być jakaś filtracja dla każdej osoby, żeby nie dostawać domen, które się "normalnie" zleciło do przechwycenia?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zawsze miałeś specyficzne poczucie humoru ale oszczędź sobie takich "górnolotnych" dowcipów bo nie wydaję na to ani grosza :P

Nie interesują mnie Twoje finanse tylko nie przepadam za brakiem wyobraźni i dwulicową oceną sytuacji.

Jesli jesteś przeciwny takiemu "wyprowadzaniu" pieniędzy to nie bierz w tym udziału.

Czy gdziekolwiek napisałem, że jestem przeciwny? ;) Napisałem, że to będzie argument NASK-u, a moja wypowiedz odnosiła się do tego postu - http://www.di.pl/index.php?s=&showtopi...st&p=255288 . Sam mam dwie firmy za granicą więc to raczej z Twoją oceną sytuacji jest coś nie tak. To nie pierwszy raz gdy publicznie ingerujesz w moją prywatność dlatego starałem się prowadzić dyskusję na podobnym poziomie. ;)

Właśnie dostałem emailem listę akcji, do których mogę dołączyć "za opłatą". Problem w tym, że do wielu aukcji byłem już zapisany wcześniej, bo dodałem je do przechwycenia. Chyba powinna być jakaś filtracja dla każdej osoby, żeby nie dostawać domen, które się "normalnie" zleciło do przechwycenia?

 

DD

Jak musisz zapłacić sobie to już nie cieszy Cię te 5 zł? ;)

Edited by korneliusz.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie żeby zachwyciło, ale jako człowiek wolny lubię mieć możliwość wyboru, oraz świadomość tego, że jeśli komuś się nie chce dodawać - to musi zapłacić - a ja za moją pracę zostanę wynagrodzony, ewentualnie jeśli nie dodałem domeny - to muszę postawić kolejkę tym, którym się chciało dodawać domeny.

 

No to niezłe wynagrodzenie, zamiast dobrej domeny dostane 5zł, a dumne kupi jakiś koleś, który ma dużo kasy na inwestycje i możne zaryzykować kupno za więcej niż ja.

 

Ale dobrze ze to 5zł przynajmniej jest bo jakby tego nie było to już w ogóle by było robienie dodających w h**a, a tak przynajmniej jakaś kasa na odczepnego.

 

PS. Zastanawia mnie tylko dlaczego te wszystkie zmiany które przynoszą dropped korzyści wchodzą jedna po drugiej, a głupiej segregacji listy o której było pisane we wcześniejszych wątkach już nie mogą zrobić od tygodnia (mimo ze w jednym, poście 25 marca napisali "jutro zrobimy")

Ale tak to jest, że jak się zaczyna zbyt dużo zarobić to się przestaje szanować klientów.

Edited by Jachu19

Share this post


Link to post
Share on other sites
PS. Zastanawia mnie tylko dlaczego te wszystkie zmiany które przynoszą dropped korzyści wchodzą jedna po drugiej, a głupiej segregacji listy o której było pisane we wcześniejszych wątkach już nie mogą zrobić od tygodnia (mimo ze w jednym, poście 25 marca napisali "jutro zrobimy")

Ale tak to jest, że jak się zaczyna zbyt dużo zarobić to się przestaje szanować klientów.

Trafna uwaga.

Zastanawiam się ile AM może tracić np. na wystawianiu kompletów domen na PPD? O tych kompletach była już mowa wielokrotnie, terminów było kilka i nic. A to tylko jeden z przykładów postulatów...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Właśnie dostałem emailem listę akcji, do których mogę dołączyć "za opłatą". Problem w tym, że do wielu aukcji byłem już zapisany wcześniej, bo dodałem je do przechwycenia. Chyba powinna być jakaś filtracja dla każdej osoby, żeby nie dostawać domen, które się "normalnie" zleciło do przechwycenia?

 

DD

 

Mamy to samo

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No to teraz urząd skarbowy już w ogóle bedzie miał wsyzstko jakna dłoni ;)

 

To już wydawać pieniędzy nie można ;)?

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
* W ciągu 5 dni od przechwycenia, domena oczekuje na transfer do firmy Michau Enterprises Ltd. i na wystawienie aukcji. Do aukcji można dołączyć tylko w tym czasie, czyli zanim aukcja się rozpocznie. Po rozpoczęciu aukcji dołączenie nie jest możliwe.

Ten okres jest według mnie za długi... Od wczoraj nie mogę się doczekać domeny, którą zleciłem do przechwycenia z wysokim priorytetem. Ehhh...

Edited by p0zer

Share this post


Link to post
Share on other sites
https://www.aftermarket.pl/accountstats.php

Źle to liczy, bo w górnej tabeli (wydatki) uwzględnia rejestracje domen, ale nie odlicza czegoś takiego jak "zwrot opłaty" czyli rezerwacje, z których zrezygnowano, a pieniądze zostały zwrócone i w efekcie te rezerwacje, które są liczone jako rejestracje - kompletnie zaburzają obraz sytuacji i dają jakieś bajońskie miesięczne sumy wydatków, które nigdy realnie nie były wydane (o ile ktoś rezerwuje dużo domen, a rezerwacja przecież darmowa jest to powinna być liczona jako 0 lub zerowana ze "zwrotem opłaty" po rezygnacji lub 14 dniach).

Prawda, już poprawiamy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Accountstats

 

Pewnie nie da się inaczej, ale bardzo nie podobna mi się, że domeny przychwycone (i kupione na aukcjach?) są razem z rejestracją wolnych domen.

 

IMHO sprzedaży powinno być razem z zakupami a nie 2 oddzielne tabeli.

Edited by seomi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nic nie rozumiem z tego....

 

Dostałem mail z domenami przechwyconymi i co - klikam w domenę, dostaję informację : Opłata za dołączenie: 15 PLN , no to robię dołącz do aukcji (zdejmuje mi 15 zł z konta) i......

 

teraz wyświetla mi się strona

 

Niedawno przechwycone domeny - ze spisem i widzę przy domenie (za którą mi już zdjęło 15 zł) - cena dołączenia 80 zł

 

to co teraz ? mam znowu dołączać do tego co już dołączyłem tylko tym razem za 80 zł ?

 

O co w tym wszystkim chodzi ??

 

M

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czytałeś od początku ten temat?

 

no i ?? co to ma do gadania ?

 

Dostałem jasną ofertę na stronie :

 

"UWAGA! Opłata dotyczy tylko uzyskania możliwości licytacji w aukcji. Za tę opłatę nie zarejestrujesz tej domeny. Aby zarejestrować domenę, musisz wygrać aukcję i wpłacić kwotę wylicytowaną w aukcji. Opłata za dostęp nie będzie zwracana nawet jeśli nie wygrasz aukcji.

 

Opłata za dołączenie: 15 PLN "

 

a zatem akceptując tę ofertę oczekuję dołączenia za tę kwotę do aukcji domeny.

 

M

Edited by mario1973

Share this post


Link to post
Share on other sites
no i ?? co to ma do gadania ?

 

Dostałem jasną ofertę na stronie :

 

"UWAGA! Opłata dotyczy tylko uzyskania możliwości licytacji w aukcji. Za tę opłatę nie zarejestrujesz tej domeny. Aby zarejestrować domenę, musisz wygrać aukcję i wpłacić kwotę wylicytowaną w aukcji. Opłata za dostęp nie będzie zwracana nawet jeśli nie wygrasz aukcji.

 

Opłata za dołączenie: 15 PLN "

 

a zatem akceptując tę ofertę oczekuję dołączenia za tę kwotę do aukcji domeny.

 

M

 

To jest pikuś , każe też opłacić za aukcje które były w spisie

;)

A do innych dołączyć się nie można choć jeden licytujący tylko jest...Ech te nowinki i inne nowości

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A do innych dołączyć się nie można choć jeden licytujący tylko jest...Ech te nowinki i inne nowości

;)

 

W sumie od razu mogłem się domyślić, że to błędy jakoweś - standardowa sytuacja w Dropped szczególnie podczas wprowadzania jakichkolwiek zmian. Tak się śpieszą, że nawet dokładnie nie mają czasu dokonać testów.

 

M

 

OK, wsio jasne - przyszedł mail z informacją, że zwrócą te 15 zł.

Edited by mario1973

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ten okres jest według mnie za długi... Od wczoraj nie mogę się doczekać domeny, którą zleciłem do przechwycenia z wysokim priorytetem. Ehhh...

Ja również uważam, że ten okres jest zdecydowanie za długi. Max 2 dni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niestety czas miedzy transferami jest okreslany przez NASK a nie przez nas.. stad jest to 5dni ;-)

Nie rozumiem w czym problem? Wcześniej to funkcjonowało.

Edited by Jarek17

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazda domena zlapana przez Drop1-Drop6 jest przed aukcja transferowana do jednego podmiotu tj. Michau Enterprises aby wszystkie domeny byly utrzymywane u jednego rejestratora ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomysł pośrednio dobry - z tym wypłacaniem 5zl na rzecz już licytujących - ok.

 

Ale zgadzam się z Sylyxem, że jest to wyciskanie gdzie się da nowych pieniędzy. Jedynym dla mnie rozwiązaniem, to ustalenie stałej kwoty za dołączenie do licytacji - między 1.000 a 2.000 PLN. Gapowicze odpadną. A jesli dropped.pl chce zarabiac i na domainerach i na klientach koncowych - to zarobi więcej.

 

Jak juz ktos zaplaci 1000 za samą możliwość licytacji - to pewnie będzie ostro licytował. I tyle.

Edited by novitz

Share this post


Link to post
Share on other sites

O, zarobiłem pierwsze 5 zł :P Tylko nie wiem za jaką aukcję. Czyli tak trochę w ciemno. No ale darowanemu koniowi.. ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kazda domena zlapana przez Drop1-Drop6 jest przed aukcja transferowana do jednego podmiotu tj. Michau Enterprises aby wszystkie domeny byly utrzymywane u jednego rejestratora ;-)

 

Ale to wydłuża okres oczekiwania na aukcję. Wcześnie transfer odbywał się po opłaceniu domeny i dodatkowo otrzymywało się 2zł

Te 5dni w ogóle mi nie leży, tym bardziej że każdy może dołączyć...

 

p.s. jeszcze jedno: spada domena, ktoś jej nie opłacił, jest to domena premium i teraz zamiast dać zarobić domainerowi to EU/poszkodowany przystępuje do aukcji i kupuje ją po cenie D2D - to mi się nie podoba, a takie sytuacje będą się zdarzyły, tym bardziej że 5dni zajmie oczekiwanie na aukcję, więc każdy zauważy jej brak po tak długim czasie...

Edited by SWAGGER

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale to wydłuża okres oczekiwania na aukcję. Wcześnie transfer odbywał się po opłaceniu domeny i dodatkowo otrzymywało się 2zł

Te 5dni w ogóle mi nie leży, tym bardziej że każdy może dołączyć...

 

p.s. jeszcze jedno: spada domena, ktoś jej nie opłacił, jest to domena premium i teraz zamiast dać zarobić domainerowi to EU/poszkodowany przystępuje do aukcji i kupuje ją po cenie D2D - to mi się nie podoba, a takie sytuacje będą się zdarzyły, tym bardziej że 5dni zajmie oczekiwanie na aukcję, więc każdy zauważy jej brak po tak długim czasie...

 

Co Ty człowieku za bzdury piszesz.

Po pierwsze to nie 5 do 2 a 20 do 17.

Po wtóre na domenach można zarabiać wymyślając nowe nazwy lub wykorzystując swoją wiedzę i przekonanie - np. że dana domena ma lub będzie miała wartość. Inwestujesz - zarabiasz. Stopa zwrotu jest wysoka. Nie trzeba kraść, oszukiwać ani liczyć na wypadki poprzednich właścicieli.

 

Jeśli będziemy akceptować postawy typu:

* szpadęl - sprzedaż dzięki wprowadzaniu w błąd

* jak masz ninje to wystaw ją na allegro z "bajera" opisem to może sprzedasz (w domyśle - jakiemuś frajerowi)

* nie daj odkupić poszkodowanemu eu domeny po cenie d2d - bo lepiej niech jakiś domainer zarobi

 

to będziemy traktowani jak złodzieje, cwaniacy a nie inwestorzy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
O, zarobiłem pierwsze 5 zł ;) Tylko nie wiem za jaką aukcję. Czyli tak trochę w ciemno. No ale darowanemu koniowi.. :P

 

DD

 

No właśnie! Całe to dołączanie do aukcji jest jedną wielką niewiadomą.

Bez zmiany regulaminu, cennika i powiem otwarcie - nie służy to domainerom: nieograniczony dostęp do aukcji prywatnych przez EU. Wsześniej, czy później uzyskają wiedzę o takiej możliwości i ceny na rynku wtórnym polecą w dół. Uważam, że Dropped.pl strzela sobie tym w stopę.

Masz rację SWAGGER- taki będzie scenariusz ze spadającymi domenami premium. Domainer, który dał domenę do przechwycenia nie będzie licytował we własnym gronie, ale dzięki pazerności Dropped.pl dołączy do aukcji EU z większą kasą i Ciebie przebije. Dla Ciebie 5-tka dla Dropped.pl 15 + nieskończoność.

To nie jest równe traktowanie podmiotów Michał, to jest monopolizacja rynku w najczystszej postaci.

Proszę Cię nie wrzucaj tych piątek na moje konto w Dropped.pl.

Stanowczo się sprzeciwiam dołączania do moich aukcji prywatnych dodatkowych osób!

P.S.

Bradiaga, kto to jest poszkodowany eu?

Po możliwości wejścia do aukcji prywatnej eu, nie będzie już cen d2d :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×