Jump to content
Sign in to follow this  
DD

home.pl obniża ceny przedłużeń domen nawet o 50%!

Recommended Posts

I chyba nie wygląda to tylko na Prima Aprilisowy żart :P

 

http://biznes.onet.pl/bedzie-taniej-w-inte...9,1,spons-detal

http://home.pl/domeny/przedluzenie/cennik

 

Muszę przyznać, że jeśli cennik się potwierdzi to jest całkiem zmyślnie skonstruowany. home.pl pewnie długo myślał jak zjeść ciastko i mieć ciastko i wymyślił. Większość klientów ma pewnie do 5 domen i ich obniżka nie obejmie. Niższe ceny domen będą obowiązywały od 6 domen wzwyż. Natomiast sensowne obniżki dostępne są dopiero od 50 i 100 domen.

 

Na pewno po ostatnich artykułach i wzroście świadomości klientów - od home.pl zaczęło odpływać sporo klientów, którzy mieli najwięcej do stracenia, czyli ci którzy mieli po kilkadziesiąt i kilkaset domen.

 

home.pl zauważył też wreszcie domainerów ;)

 

Zachętą, ponieważ teraz warto mieć jedną lub kilka domen więcej w swoim portfolio, by osiągnąć kolejny poziom niższej ceny. Takie podejście może również radykalnie zmienić układ sił na rynku. Wielu klientów, włączając w to również inwestorów domenowych posiadających pokaźne portolio nazw, będzie na pewno zainteresowanych oszczędnościami i przeniesieniem swoich domen do home.pl.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiadomość dobra, ruch słuszny, ale prezentacja cen w tabelce porównawczej to niestety manipulacja – zarówno przy cenach home, jak i az.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zawsze to jakiś krok naprzód.

 

Jak mnie pytali ostatnio z jakiego powodu przenoszę kilka domen to powiedziałem, że 1 z powodu dużych cen przedłużeń, a 2 z powodu tragicznego panelu nadającego się co najwyżej do 1-2 domen.

 

Ciekawe czy tą drugą uwagę usłyszeli też od wystarczająco dużej liczby osób, żeby coś z tym zrobić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś zastosowała taki malejący cennik firma Active24.pl (tylko że zależny nie od liczby domen a od czasu trzymania domeny) ale nigdy w to nie wszedłem. Dopóki cena każdej domeny nie będzie za 50 zł brutto, dopóty będę wyprowadzał wszystkie moje pozostałości z Home.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Albert, dla klientów detalicznych nadal ma przedłużenia za 69 brutto, a dla hurtowników jest PPD.pl, które wkrótce będzie równie przyjazne użytkownikowi :-).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy orientujecie się jaka była cena przedłużenia pojedynczej domeny funkcjonalnej przed obniżką wprowadzoną przez home.pl?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy orientujecie się jaka była cena przedłużenia pojedynczej domeny funkcjonalnej przed obniżką wprowadzoną przez home.pl?

Hehe, chyba 75 zł ;) Na potrzeby nowego cennika podniesiono chyba cenę do 79 zł :P Ciekawe co na to klienci :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe jak się ma nowy cennik do wczorajszych decyzji personalnych w NASK.

Można przypuszczać, że Home rozpoczynając wojnę cenową - spodziewał się obniżenia cen odnowień.

Dziś nxtop100 miało się zmienić na nxtop10000 - a zmian na razie nie widać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to widzę tak, że ostatnimi czasy NetArt był liderem nowych rejestracji (sądząc po wpisach Pana Andrzeja Bartosiewicza) i firmie Home.pl zaczął się palić grunt pod nogami stąd taka decyzja. Niewykluczone, że wcześniej o tym myśleli, ale obecna koniunktura na pewno ich co do takiego rozwiązania przekonała. Ponadto dzień 01.04.2010 myślę, że może być celowy - konkurencja w pierwszej chwili zapewne brała pod uwagę żart prima aprilisowy, co musiało opóźnić ich reakcję ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do odpowiedzi amfre warto dodać rzecz oczywistą - giełdę domen NetArt, która to giełda zwabia nowych użytkowników po ostatnich licznych wzmiankach w mediach. Niestety, jedyną odpowiedzią home.pl może być na razie tylko obniżka cen - reszta usług jest porównywalna. Można wspomnieć o WebHosting ale raczej jest to tuba propagandowa home. Z kolei NetArt ma autoryzację ICANN.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×