Jump to content
Sign in to follow this  
Dropped.pl

Wyprzedaż domen słownikowych

Recommended Posts

W kategorii "Domeny przechwycone" dodaliśmy nowy poddział: "Domeny słownikowe".

 

Każdego dnia wygasa kilkadziesiąt domen zawierających słowa lub frazy słownika języka polskiego. Część z tych domen nie jest przez nikogo dodawana do przechwycenia. Mogą jednak być dla kogoś wartościowe, ale po prostu przeoczył je w liście spadów. Dlatego postanowiliśmy przechwytywać te domeny i wystawiać je na aukcjach publicznych.

 

W tej chwili kategoria ta zawiera dużo aukcji, co wynika z faktu hurtowego sprawdzenia słownika wyrazów i fraz z listą domen wygasłych. Po zakończeniu tych aukcji w poniedziałek, przyrost nowych domen powinien wynosić nie więcej niż 100 aukcji każdego dnia, co pozwoli na łatwe ich przeglądanie na bieżąco.

 

Aby ułatwić przeszukiwanie tej kategorii, stworzyliśmy dzisiaj specjalny newsletter "Przechwycone domeny słownikowe" - będą się w nim pojawiać domeny wystawione przez nas poprzedniego dnia.

 

W kategorii tej pojawiać się będą tylko domeny zawierające wyrazy i frazy w języku polskim (np. recenzjehoteli.pl, wycenymienia.pl) i tylko takie, które już ktoś wcześniej zarejestrował. Dzięki temu, kategoria ta nie będzie zawierać śmieci ani domen wymyślanych jedynie w celu szybkiej odsprzedaży.

 

Po mechanizmach wykrywania literówek na aukcjach, jest to kolejne wdrożenie naszych mechanizmów analizy leksykalnej domen. Wkrótce kolejne :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strasznie dużo tych domen jeśli mam być szczery - 6 tys. aukcji w 4 dni.

 

Na czym w ogóle polega ta "prerejestracja" i jakie są w ogóle szanse, że dropped.pl zarejestruje te domeny po wygraniu licytacji lub po zakupie za te najniższe 20 zł? Pytam, bo skoro są przechwycone to faktyczna szansa to chyba 100% czy się mylę?

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ktoś mi wytłumaczy dlaczego znajduję tam domeny które miałem w rezerwacji ?! - co prawda wygasły, ale teraz znajdują się w panelu "domeny do przechwycenia" :D

- wodautleniona.pl - Aukcja publiczna : Licytuj domenę w aukcji

- kalendarzksiezycowy.pl - Aukcja publiczna : Licytuj domenę w aukcji

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ktoś mi wytłumaczy dlaczego znajduję tam domeny które miałem w rezerwacji ?! - co prawda wygasły, ale teraz znajdują się w panelu "domeny do przechwycenia" ;)

- wodautleniona.pl - Aukcja publiczna : Licytuj domenę w aukcji

- kalendarzksiezycowy.pl - Aukcja publiczna : Licytuj domenę w aukcji

 

Aż dwie? Ja rano miałem chyba z setkę bonusowo dodanych do przechwycenia (też byłych rezerwacji) w swoim panelu. ;)

 

Wszystkie w sumie usunąłem, bo same :D EDIT: A na tej liście to widzę bardzo wiele swoich byłych rezerwacji lub rejestracji, faktycznie.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aż dwie? Ja rano miałem chyba z setkę bonusowo dodanych do przechwycenia (też byłych rezerwacji). ;)

 

Wszystkie w sumie usunąłem, bo same :D EDIT: kolejne 6 się pojawiło, rozmnażają się czy co, ciekawe czy to błąd czy działanie celowe.

Podałem dwie przykładowe ;) ;)

Martwi mnie, że domeny które dodaję do przechwycenia przychodzą spowrotem mailem..."najciekawsze domeny do przechwycenia" :P

Od kilku dni nie dodaję wcale i o dziwo ich nie widzę :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to bym wolał, żeby pomysły zostawały w głowie i w panelu w historii, no ale co zrobić. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja to bym wolał, żeby pomysły zostawały w głowie i w panelu w historii, no ale co zrobić. :D

Ale to był Twój pomysł @thomaso aby skrypt Dropped tak przerobić by łapał spadające rezerwacje (temat - przy okazji przechwytywania z niskim priorytetem).

 

Nie podoba mi się to. Zamiast rejestracji za 12 będą za 20 zł ??

Czym to różni się od FM? Tym, że większy zysk dla Dropped (zamiast śmiesznych 50 gr).

Jestem tylko ciekawy z jakiej bazy to "leci"? Może czas rezerwować gdzie indziej?

 

Kiedyś Wałęsa stwierdził: "trzeba wzmocnić druga nogę" a propos słabej opozycji. Może warto wzmocnić PPD i AZ ??

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba niepotrzebne są te spekulacje. Widać gołym okiem, że są to domeny wygenerowane z preparowanych słowników :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
W kategorii "Domeny przechwycone" dodaliśmy nowy poddział: "Domeny słownikowe".

 

peknietyjez.pl to też słownikowa :D

czym te domeny się różnią od niesłownikowych skoro zawierają dokładnie takie same ninje?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale to był Twój pomysł @thomaso aby skrypt Dropped tak przerobić by łapał spadające rezerwacje (temat - przy okazji przechwytywania z niskim priorytetem).

...

Właśnie problem polega na tym, że jak ktoś ma być w roli KLIENTA to chce by wszystko działało DLA JEGO WYGODY i chciałby by istniały automaty działające tylko dla niego ale jak to obraca się przeciwko niemu i zwiększa to konkurencję to zaczyna być niedobrze :D

 

Osobiście też wolałbym by nie wykorzystywać pomysłów i poświęconego czasu na wielogodzinne szukanie "perełek" ręcznie do udostępniania tego "automatem" wszystkim (wiadomo, że nasze rezerwacje są odnotowywane i spady wykorzystywane) dodatkowo na tym zarabiając ale niestety to koszt postępu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Martwi mnie, że domeny które dodaję do przechwycenia przychodzą spowrotem mailem..."najciekawsze domeny do przechwycenia" ;)

Od kilku dni nie dodaję wcale i o dziwo ich nie widzę ;)

Pewnie "najciekawsze domeny do przechwycenia" jest top-listą zgłoszonych do przechwycenia. Dlatego najlepiej dodwać tuż przed wygaśnięciem kwarantanny. Trzeba tylko o tym pamiętać :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeny są już przechwycone (zarezerwowane).

 

Domeny są brane tylko z listy spadów (czyli domen, które już kiedyś były przez kogoś zarejestrowane) - jak łatwo sprawdzić, każda z domen wystawionych na aukcji znajduje się na liście domen wygasłych, czyli znalazła się na liście domen usuniętych z DNS publikowanej 3 razy dziennie przez NASK:

http://www.dropped.pl/search.php

Nie ma znaczenia, czy domena była rejestrowana w Dropped, czy w AZ lub Home - NASK udostępnił ją na liście domen wygasających, zatem my ją przechwyciliśmy.

 

Dla przykładu: domena wodautleniona.pl była zarejestrowana w AZ.pl, w lipcu 2009 nie przedłużono jej i spadła, przechwyciło ją Nameo, nie było chętnych na kupno, rezerwacja wygasła. Domena kalendarzksiezycowy.pl była zarejestrowana w Home.pl, nieprzedłużona spadła w grudniu 2009 (MapaDomen.pl prawdę ci powie ;) ). Wbrew pozorom, pomysły wielu domainerów nie są wcale zbyt oryginalne :D

 

Nie analizujemy i nie sprawdzamy listy domen rezerwowanych przez klientów - jeśli domena nigdy nie była zarejestrowana, a tylko rezerwowana, to nie trafi nigdy na aukcję.

 

"Najciekawsze domeny do przechwycenia" są wybierane ręcznie przez moderatora, który wybiera domeny, hm... najciekawsze, czyli takie, które najprawdopodobniej zainteresują najwięcej osób. Moderator nie ma liczników, ile osób dodało domenę do przechwycenia.

Edited by Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ktoś mi wytłumaczy dlaczego znajduję tam domeny które miałem w rezerwacji ?! - co prawda wygasły, ale teraz znajdują się w panelu

Hehe, poczekaj, wygasną rezerwacje Dropped i znów je będzie można zarezerwować. mam to samo, ale przynajmniej już wiem, dlaczego mi Dropped nie odpowiedziało na maila.

 

Nie analizujemy i nie sprawdzamy listy domen rezerwowanych przez klientów - jeśli domena nigdy nie była zarejestrowana, a tylko rezerwowana, to nie trafi nigdy na aukcję.

I to się zgadza. Są tam tylko byłe spady, których nikt nie przygarnął a co najwyżej były w rezerwacji. Wystarczy wiedzieć, kiedy Dropped zapuszcza kombajn i jesli trochę wcześniej wygasa rezerwacja ze spadami, to pilnować ponownej rezerwacji :D

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
"Najciekawsze domeny do przechwycenia" są wybierane ręcznie przez moderatora, który wybiera domeny, hm... najciekawsze, czyli takie, które najprawdopodobniej zainteresują najwięcej osób. Moderator nie ma liczników, ile osób dodało domenę do przechwycenia.

Dzięki za wyjaśnienie. Nie muszę więc uprawiać partyzantki :D

Przy okazji. Co się stało z katalogami domen w portfoliach?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla przykładu: domena wodautleniona.pl była zarejestrowana w AZ.pl, w lipcu 2009 nie przedłużono jej i spadła, przechwyciło ją Nameo, nie było chętnych na kupno, rezerwacja wygasła. Domena kalendarzksiezycowy.pl była zarejestrowana w Home.pl, nieprzedłużona spadła w grudniu 2009 (MapaDomen.pl prawdę ci powie :D ). Wbrew pozorom, pomysły wielu domainerów nie są wcale zbyt oryginalne ;)

Dzięki za wyjaśnienie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

do Dropped.pl: Moglibyście popracować nad tym co jest aby było to lepiej dograne.

 

Mam wrażenie że w tych coraz to nowszych ulepszeniach robi się tym serwisie tylko coraz większy burdel.

 

Dla przykładu temat z ostatnich dni który zauważyłem po dłuższej przerwie w korzystaniu.

 

Dodałem domenę do do przechwycenia. Minął termin wygaśnięcia... fajnie że dropped ją przchwycił ale..

w panelu dostałem informację że domena została przechwycona i oczekuje na aukcje (sugerując że było więcej chętnych na ten adres). Po 5 dniach czekania na aukcje otrzymałem dopiero info że nikt inny nie zgłosił domeny do przechwycenia i mam ją opłacić.

 

No panowie... to trochę lekka przesada. Dodatkowo mogąca powodować niejasne sytuacje i wiele niedomówień. Z komunikatów prawie tydzień wynikało że będzie aukcja na domenę...

 

Po dłuższym okresie przerwy z korzystania z dropped, po powrocie stwierdzam że następuje tu jakiś proces uwsteczniania.

 

Już nie wspomnę o padach częstych w ostatnim czasie...

Edited by trystero

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie wiem z jakiego to słownika:

makowmaz.pl

maxoferta.pl

dodadoloda.pl

e-wyszkow.pl

asom.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maków Mazowiecki

Max Oferta

Doda Do Loda

Wyszków

Asy (tym Asom)

 

Ktoś to wszystko kiedyś porejestrował :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Maków Mazowiecki

Max Oferta

Doda Do Loda

Wyszków

Asy (tym Asom)

 

Ktoś to wszystko kiedyś porejestrował :lol:

wiem, rozszyfrowałem to jakoś ale jeśli mają być "słownikowe" to nie ma co zaśmiecać newslettera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×