Jump to content
Sign in to follow this  
Xaxs

rejestracja"godzinę przed"?

Recommended Posts

Proszę o wyjaśnienie tego "mechanizmu" .Jak to działa??

domena xxx.pl zarezerwowana w az.pl i dziś o 21:10 mogła by być (jeśli rezerwujący

nie zarejestrował by ją do tej godziny) zarejestrowana przez inną osobę .

Lecz parę minut temu domena została zarejestrowana w Dropped,pl , a w dns.pl

pojawia się komunikat :domena oczekuje w kolejce na rejestrację.Czy to możliwe???

Share this post


Link to post
Share on other sites
Możesz jaśniej???

Jakie "strefy czasowe"??? bo nie rozumiem.

 

A właściwie, to skąd wiesz że została zarejestrowana w dropped, skoro dns.pl pokazuje że jest zarezerwowana? Wg mnie mylisz się (źle zapisałeś/zapamiętałeś status domeny lub rejestratora, lub datę). Najprawdopodobniejsza wersja jest taka, że domena wygasała już po rezerwacji i ktoś ją w dropped zarejestrował lub – już po wygaśnięciu – zarezerwował. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zmiana czasu z letniego na zimowy powoduje, że godziny zakończenia rezerwacji dokonanej przed zmianą mogą się przesuwać o godzinę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zmiana czasu z letniego na zimowy powoduje, że godziny zakończenia rezerwacji dokonanej przed zmianą mogą się przesuwać o godzinę.

 

Uhm, tylko że to było miesiąc temu. Widziałeś kiedyś rezerwację trwającą 27 dni? ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widziałem kiedyś rezerwację 21 dni :lol: Plus parę dni na BOOK_BLOCKED, to by się pi razy drzwi jakoś zgadzało ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widziałem kiedyś rezerwację 21 dni :lol: Plus parę dni na BOOK_BLOCKED, to by się pi razy drzwi jakoś zgadzało ;)

 

Nie te czasy, teraz rezerwacje w NASK i/lub po opcji też już trwają 14 dni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A właściwie, to skąd wiesz że została zarejestrowana w dropped, skoro dns.pl pokazuje że jest zarezerwowana? Wg mnie mylisz się (źle zapisałeś/zapamiętałeś status domeny lub rejestratora, lub datę). Najprawdopodobniejsza wersja jest taka, że domena wygasała już po rezerwacji i ktoś ją w dropped zarejestrował lub – już po wygaśnięciu – zarezerwował. :lol:

Przepraszam masz rację jest zarezerwowana.

domena o której mowa to rezonatory.pl , jeśli możesz to rzuć fachowym okiem w whois

według mnie dopiero dziś o 21:03;54 powinna wejść w stan wygasania, a przez co może

być tylko (i wyłącznie)zarejestrowana ,a nie ponownie zarezerwowana.

Jeśli się mylę to proszę sprowadźcie mnie na ziemię.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przepraszam masz rację jest zarezerwowana.

domena o której mowa to rezonatory.pl , jeśli możesz to rzuć fachowym okiem w whois

według mnie dopiero dziś o 21:03;54 powinna wejść w stan wygasania, a przez co może

być tylko (i wyłącznie)zarejestrowana ,a nie ponownie zarezerwowana.

Jeśli się mylę to proszę sprowadźcie mnie na ziemię.

Zarezerwowana 2010.04.09 21:03:54, wobec czego w stan wygasania weszła 2010-04-23 21:03:54 (i możesz ją już zarejestrować), a spadnie 2010.04.28 21:03:54. Gdy spadnie znów ktoś może ją zarezerwować.

 

Rzeczywiście, nie policzyłem, że zmiana czasu była już tak dawno. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zarezerwowana 2010.04.09 21:03:54, wobec czego w stan wygasania weszła 2010-04-23 21:03:54 (i możesz ją już zarejestrować), a spadnie 2010.04.28 21:03:54. Gdy spadnie znów ktoś może ją zarezerwować.

 

Rzeczywiście, nie policzyłem, że zmiana czasu była już tak dawno. :lol:

 

Nie mogę już jej zarejestrować bo Dropped (zarejestrował ???, zarezerwował ???)ją już

po godzinie 20 (według mnie bardzo dziwna sytuacja).Liczę na dalsze ciekawe opinie .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie mogę już jej zarejestrować bo Dropped (zarejestrował ???, zarezerwował ???)ją już

po godzinie 20 (według mnie bardzo dziwna sytuacja).Liczę na dalsze ciekawe opinie .

Domain exists in state STATE_BOOK_BLOCKED

 

Domena spada i możesz ją zarejestrować. Musisz tylko skorzystać ze specjalnego, natychmiastowego opłacenia domeny w PPD lub Dropped. Gdzie - to już musisz poszukać w panelach tych rejestratorów, bo ja się nie orientuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak ,wszyscy macie racje oprócz mnie.Zapędziłem się w moich analizach i podejrzeniach.

Zdecydowanie za dużo czasu spędzam przed komputerem szukając "perełek".

MEA KULPA przepraszam.

Proszę adminów o zamknięcie tego bezsensownego wątku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domain exists in state STATE_BOOK_BLOCKED

 

Domena spada i możesz ją zarejestrować. Musisz tylko skorzystać ze specjalnego, natychmiastowego opłacenia domeny w PPD lub Dropped. Gdzie - to już musisz poszukać w panelach tych rejestratorów, bo ja się nie orientuje.

 

 

W PPD.pl można to zrobić z normalnego formularza Rejestruj. Zresztą widzę że już ktoś z tej funkcji skorzystał. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×