Jump to content
Sign in to follow this  
enzo

Domena z 1999r.

Recommended Posts

Witam,

 

 

Chciałbym Was zapytać jaką wartość posiada domena która jest z 1999r (11 letnia) z PR2 oraz niewielkim ruchem.

 

Nie chodzi mi o wycenę konkretnej domeny, a jej wartość na podstawie jej stażu.

Z tego co mi wiadomo takie domeny chętnie kupowane są przez pozycjonerów, a więc prosił bym o przedstawienie ewentualnej ceny domeny:

11 letniej, PR2, z niewielkim ruchem.

 

dzięki

Share this post


Link to post
Share on other sites
DOMAIN: epcot.pl

registrant's handle: var3155878 (CORPORATE)

nameservers: ns2.ppd.pl. [94.23.50.86]

ns1.ppd.pl. [194.181.2.201]

created: 2009.12.19 14:24:28

last modified: 2009.12.20 13:20:03

Nie wiem gdzie widziałeś te 11 lat :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chętnie kupowane jeśli domena we "whois" ma datę rejestracji np. rok 2000, a nie, że w archive.org jakaś strona była w 2000 roku bo to kompletnie w tym przypadku bez znaczenia...no chyba, że ma sporo linków :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jakie znaczenie ma to, gdzie jest data?

Whois "resetuje" datę po nieprzedłużeniu domeny. A więc różnica jest taka że domena nie została opłacona przez poprzedniego właściciela, zaś została opłacona przez nowego. Nie widzę dużego znaczenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
a jakie znaczenie ma to, gdzie jest data?

Whois "resetuje" datę po nieprzedłużeniu domeny. A więc różnica jest taka że domena nie została opłacona przez poprzedniego właściciela, zaś została opłacona przez nowego. Nie widzę dużego znaczenia.

Nie rozumiesz:

 

Znaczenie miałoby, gdyby we whois była data rejestracji np. 1999 rok. bez względu na to, ilu domena miała właścicieli. Ważne, asby nigdy nie była skasowana, czyli nieprzedłużona, bo wtedy po nowej rejestracji,l jej wiek leci od nowa. A to, że w archive .org jest pokazane, że pod domeną była jakaś strona 11 lat temu, to nie ma znaczenia, gdyż wiekiem domeny jest data rejestracji we whois. Przykre to, ale tak jest.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ja rozumiem. Ale przecież to nie ma znaczenia w przypadku pozycjonowania czy PR. A więc wypracowane korzyści z poprzednich lat, wciąż są zachowane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMHO nie chodzi o wiek domeny, ale wiek BL - z punktu wiedzenia SEO.

 

I na szybko ten epcot.pl nie wygląda bardzo ciekawe, wolne sam rejestrowałbym, ale nie wpłaciłbym więcej niż 100 PLN, jeśli akurat domena z tej branże potrzebowałbym.

 

PS: Mam epcot.com.pl - wiem, ile zarabia (raczej nie zarabia) na parking.

Edited by seomi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×