Jump to content
p0zer

JaroslawKaczynski.pl

Recommended Posts

ku...to już chyba czysta zazdrość

 

 

A ja myślę że z zazdrością mało ma wspólnego choć zdaje sobie sprawę że co niektórzy paluchy gryzą.

Weź jednak pod uwagę iż taka forma sprzedaży jak robi ów sprzedający jest przegięciem i bezpośrednio uderza w ludzi którzy domenami zajmują się od lat.

Może już czas aby coraz mniej głosów nazywało nas spekulantami, złodziejami itp...

Pomyślałeś o tym?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja myślę że z zazdrością mało ma wspólnego choć zdaje sobie sprawę że co niektórzy paluchy gryzą.

Weź jednak pod uwagę iż taka forma sprzedaży jak robi ów sprzedający jest przegięciem i bezpośrednio uderza w ludzi którzy domenami zajmują się od lat.

Może już czas aby coraz mniej głosów nazywało nas spekulantami, złodziejami itp...

Pomyślałeś o tym?

 

 

 

nie wymagaj od kolegi zbyt wiele żeby i pisał i myślał !

 

Myślę, ze spokojnie nie dość ze możną tego kolesia pozbawić domeny to wciągnąć go w cywilny taki mocno odszkodowawczy !

Wykorzystanie wizerunku (nie ważne ze to osoba publiczna) bez zgody i w konkretnym pejoratywnym znaczeniu .Za same prawa autorskie do tej malowanki na kocie zdjęcia można go powieść na min kilkanaście tys ! Do tego z procesu cywilnego żądać min tyle na ile już teraz jest wyceniana domena na allegro itd

Na szybko policzyłem ze można skutecznie w paru procesach zadać kolo 250 tys i tak bym doradzał prawniom pisu !To tak z grubsza

Edited by kilofek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprzedający

Grzegorz Dziedzic

ul. Oleska 117

45-231 Opole

 

tel. +48 608 284 094

dane ze strony mercedesleasing*pl więc udostępnione publicznie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
już jest 100100 tyś zł uff...

 

Spowrotem 100tys . Zaczyna się wycofywanie podbijaczy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z pewnością właściciel domeny szkodzi całej branży, ale bez wątpienia pogratuluje mu, jeśli sprzeda tę tykającą bombę za kilkanaście/dziesiąt tysięcy złotych...

Share this post


Link to post
Share on other sites

domena oparta na imieniu i nazwisku konkretnej osoby (co jest sugerowane w opisie)... dobremu prawnikowi nie zajmie długo żeby ją odebrać.

Prawdopodobnie aukcja zostanie usunieta, zablokowana...ale tak czy inaczej wątpię aby ktokolwiek ją kupił.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jednak prawnicy bezsilni jak by była opcja odebrania domeny była by już odebrana za koszty rozprawy kilka tysięcy a nie licytowana na aukcji za ponad 100tys zl. W sprzedaży domen o to chodzi by kupić tanio i sprzedać z zyskiem i za bardzo nikogo to nie obchodzi jak reprezentuje biznes skoro w gre wchodząc konkretne sumy. Marketing pierwsza klasa wywołał zamieszanie a potem jak było spore zainteresowanie wystawił domenę na sprzedaż na allegro. Super interes ciekawe skąd pozyskał tą domenę i za ile albo może wybrana z palca za 12zl z groszami hehe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kilofek

Ja bym proponował mimo wszystko żeby każdy pilnował swojego biznesu.

Dla mnie ten człowiek nie robi niczego niepozytywnego. To zwykły interes.

 

P.S.

I nie sądzę żeby to był jakiś frajer któremu można odebrać domenę w 48h ;)

Edited by Mark

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprzedający dobrze wie, że ma szansę na sprzedaż tylko przed wyborami, potem będzie już za późno. Ta akcja to znak desperacji bo wie że mu dużo czasu nie zostało.

Jak się ma takie portfolio domen jak Kilofek to można sobie pozwolić na bycie szlachetnym domainerem z zasadami. ;) Ten koleś jednak wie że taka szansa na zarobek się może już nie powtórzyć i postanowił wykorzystać okazję. Szczerze mówiąc wcale mu się nie dziwię i nie mam zamiaru go piętnować. Biznes jest biznes.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ta akcja to znak desperacji bo wie że mu dużo czasu nie zostało.

Desperacja czy przemyślana zagrywka ?

Cena minimalna 45.000 zł osiągnięta.

Czy dojdzie do realizacji to już inny temat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem Waszych opinii w stylu wszawy cwaniak itd.

Domena zarejestrowana w 2006. Stał tam serwis poświęcony Jarosławowi Kaczyńskiemu. Co prawda zawierał paszkwile i raczej negował jego politykę, ale przez ten czas nikt z prawników i kancelarii nie kwapił się, żeby ją odebrać.

 

Teraz abonent wyczuł dobry moment więc sprzedaje. Nic w tym dziwnego.

Wybory za 16dni. Jak dla mnie już jest za późno na sprzedaż tej domeny, chociaż cena 100tys. jest pewną niespodzianką.

Edited by p0zer

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena zarejestrowana w 2006. Stał tam serwis poświęcony Jarosławowi Kaczyńskiemu. Co prawda zawierał paszkwile i raczej negował jego politykę, ale przez ten czas nikt z prawników i kancelarii nie kwapił się, żeby ją odebrać.

 

Trafiłeś w sedno...serwis to jedno sprzedaż drugie....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak się ma takie portfolio domen jak Kilofek to można sobie pozwolić na bycie szlachetnym domainerem z zasadami. ;) Ten koleś jednak wie że taka szansa na zarobek się może już nie powtórzyć i postanowił wykorzystać okazję. Szczerze mówiąc wcale mu się nie dziwię i nie mam zamiaru go piętnować. Biznes jest biznes.

 

Błagam, nie nazywajmy tego "biznesem" bo obrażamy wiele osób, które biznesem się zajmują...

 

G.

Share this post


Link to post
Share on other sites
@kilofek

Ja bym proponował mimo wszystko żeby każdy pilnował swojego biznesu.

Dla mnie ten człowiek nie robi niczego niepozytywnego. To zwykły interes.

 

P.S.

I nie sądzę żeby to był jakiś frajer któremu można odebrać domenę w 48h ;)

 

Widzisz ja nie dość ze pilnuje swojego interesu to jeszcze dbam a przynajmniej staram się robić wszystko zeby o Tobie nie mówili ze jesteś złodziejem bo rejestrujesz domeny ! A wracając do tego czy robi "coś złego" to oczywiście, ze robi i to "całą listę" ale nie zamierzam tu pisać dokładnie co i jak punkt po punkcie bo to nie darmowy kurs .

I nie sądzę żeby to był jakiś frajer któremu można odebrać domenę w 48h ;)

 

Wiec zaręczam ci ze takie zachowanie w postaci takiej aukcji w kampanii wyborczej wyczerpuje znamiona i stwarza podstawy żeby pójść z tym do powszechnego w trybie wyborczym np. zacząć od zniesławienia .I ten koleś którego ty nie uważasz za frajera a wolno ci nawet nie zdąży pomyśleć po tym jak skutecznie zostanie powiadomiony przez Sad jak już będzie miał wyrok.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widzisz ja ...itd...

 

Kilofek, pewnym ludziom nie wytłumaczysz oczywistych kwestii, szkoda zachodu.

 

Bo może zrozumieją to że jak wystawią domenę Mercedes z fotami Mercedesa i im ją zabiorą ale nie zrozumieją tego że imię i nazwisko jest również "znakiem chronionym" i to bardziej niż znak towarowy.

J.K. jako osoba publiczna może być poddana społecznej krytyce w różnych formach bez przekraczania zapisów prawa. Ale krytyka w postaci serwisu internetowego a zarabianie na wizerunku to są dwie odrębne kwestie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kilofek

 

No ok z tymi 48 godzinami to przesadziłem bo z tym prawem to różnie bywa. Można i pewnie w 2h odebrać. Prawo jest pełne absurdów.

 

Nie ważne na czym będziesz robił kasę bo i tak znajdzie się paczka nierobów co powiedzą żeś złodziej jeżeli będziesz miał więcej niż oni.

 

Poza tym jak już ktoś wspomniał... Jakby każdy miał takie portfolio jak Ty to by nikt na takich domenach interesów nie robił. Lepiej zrobić interes i niech się nieroby ciskają i wyzywają niż ma ktoś inny zarobić a samemu mieć gó**o i pusty gar.

Edited by Mark

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy ktoś z Was jest w ogóle na tyle naiwny i wierzy, że kwota uzyskana na tej aukcji jest realna i ktoś po prostu się nie zagalopował w podbijaniu, bo chciał wybadać minimalną? ;) Piję do tego "złotego biznesu", pisania o złotym strzale i innych takich, bądźmy poważni przecież, ta aukcja nie będzie opłacona, bo nie ma żadnego racjonalnego sensu, aby osoba z 4546 komentarzami (na pewno nie żadna kancelaria ani nie PiS), opłacała taką domenę, bo na co jej ona skoro nigdy nikt jej za więcej nie kupi (na pewno nie PiS), a być może faktycznie zechce teraz się ciągać po sądach (na koszt nabywcy z aukcji). ;)

 

Przypomnę, że podobna domena DonaldTusk.pl została sprzedana BCM za 1476 zł na Allegro i była to realna i nawet dobra cena dla sprzedającego, piszę akurat, bo za tę cenę kupiła ją na aukcji Allegro kancelaria reprezentująca PO.

 

Tu przecież nie o handel domeną z imieniem i nazwiskiem chodzi (bo prawda jest, że jest to jakiś pewnie tam element tego całego rynku - każdy odpowiada przecież za swoje czyny) tylko stawianie irracjonalnych cen blokujących osobie dostęp do domeny i robienie festynu z jej wizerunku. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

zamiast próbować napędzać tryby prawnicze, co nikomu nie wyszłoby na zdrowie i tylko maksymalnie nagłośni sprawę, to dużo prościej jest atakować Allegro i tego gościa, odpowiednia liczba zgłoszeń i Allegro to usunie, czas zacząć zgłaszać naruszenie zasad, dla własnego dobra:

 

http://allegro.pl/contact/contact.php

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
@kilofek

 

No ok z tymi 48 godzinami to przesadziłem bo z tym prawem to różnie bywa. Można i pewnie w 2h odebrać. Prawo jest pełne absurdów.

 

Nie ważne na czym będziesz robił kasę bo i tak znajdzie się paczka nierobów co powiedzą żeś złodziej jeżeli będziesz miał więcej niż oni.

 

Poza tym jak już ktoś wspomniał... Jakby każdy miał takie portfolio jak Ty to by nikt na takich domenach interesów nie robił. Lepiej zrobić interes i niech się nieroby ciskają i wyzywają niż ma ktoś inny zarobić a samemu mieć gó**o i pusty gar.

 

Widzisz ja już kiedyś pisałem ze domaining to nie tylko domeny które można przeliczyć na kasę ale to tez sztuka i umiejętność miedzy innymi kupowania i sprzedawania domen .Ja nie zabraniam nikomu rejestrować i próbować sprzedać nawet najbardziej "kontrowersyjnej" domeny ale cala sprawa polega na tym jak to się robi ! Nie jestem wkur..na tego gościa za to, ze ma te domenę i ze chce ja sprzedać i zarobić . W zarabianiu nie mam niczego złego ale sposób w jaki to robi jest karygodny i głupi .Bo nie dość ze na 99% nie sprzeda tej domeny to nam jako środowisku robi kolo pióra a i sam narażą się na serio na spore straty. Czyli skoro on tak robi to sa tacy którzy generalizują i przypinają nam taka plakietkę ze wszyscy jesteśmy tacy ! I tu nie ważne jakie kto ma portfolio bo nawet jak będziesz mila same generyki to znajda sie tacy którzy wrzuca cie do jednego worka z takimi co sprzedają jaroslawkaczynski*pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

kryterium główne, to nie jest wbrew pozorom prawo, bo od tego jest sąd, a interes środowiska, przynajmniej do działań w rodzaju zgłoszenia zasad na Allegro, w tym wypadku jest to aż nadto jasne, nie potrzeba szukać wielu argumentów

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprzedający

Grzegorz Dziedzic

ul. Oleska 117

45-231 Opole

 

tel. +48 608 284 094

 

dane ze strony mercedesleasing*pl więc udostępnione publicznie.

 

A w Chinach to popularne są wyszukiwarki renrou sousuo - wyszukiwarki ludzkiego mięsa ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

 

 

@ kilofek cóż się stało , że tak aktywnie próbujesz "oczyszczać i wybielać " środowisko

i opinie o domainerach w kontekscie sprzedaży domeny Twoich "ulubionych pisuarów" ;) ?

jedoczesnie używając argumentów niezgodych z ideologią PIS cyt":... myślę, że dobra kancelaria LEKKO NAGINAJAC fakty......"

 

Sam jako właściciel wielu domen zapewne zostałeś i zostaniesz nie raz jeszcze nazwany przez potencjalnych klientów "hieną , złodziejem spekulantem etc ."Patrz:chleb.pl ;) i mają do tego

"ich swoiste prawo oburzenia", bo po prostu zarejestrowałes sobie domenę,którą oni

właśnie potrzebują ,a Ty zapewne im jej nie sprzedasz za cenę rejestracji oraz przedłużeń.

To jest indywidualna sprawa gościa , który sprzedaje i wszystko . dla oceny legalności sprzedaży tej domeny jest sąd,prawo i pisuary.

Jak dotąd nie istnieje ogólnodostępna baza "uczciwości" polskich domainerów , z której klienci jednoznacznie mogli by sformułować sobie opinię na temat domainingu i domainerów w Polsce.Twoje ostatnie zdanie w jednym z poprzednich postów -SPRAWDŹ- cyt;

 

"I tu nie ważne jakie kto ma portfolio bo nawet jak będziesz mila same generyki to znajda sie tacy którzy wrzuca cie do jednego worka z takimi co sprzedają jaroslawkaczynski*pl"

 

wyjaśnia bezsensowną walkę o zaufanie do domainerów .

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tej domeny nie da się obronić w jakikolwiek sposób, szczególnie widząc aukcję i opis na Allegro,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×