Jump to content
Sign in to follow this  
Perseusz

Aukcyjna ciekawostka

Recommended Posts

Zdziwił mnie dziś użytkownikw dropped o nicku "user4b04" z rankingiem minus 62.

Wylicytował dziś jedną domenę z przechwycenia. Rozumiem więc, że przynajmniej 62 razy zapłacił karę zamiast opłacenia wylicytowanej domeny? Inczej nie mógłby chyba brać udziału w licytacji?

To jest jakiś ewenement!

 

--- edit ---

 

Dodam, że jak widzę takiego licytującego to natychmiast odpuszczam sobie udział w aukcji. Tu też tak było. Może to jest też jakaś strategia odstraszająca... Na mnie działa.

Edited by Perseusz

Share this post


Link to post
Share on other sites

jak dla mnie to "błąd systemowy", podejrzewam, że istnieje takich błędów więcej: może nawet mają nazwy... user007, user1b0t.

Share this post


Link to post
Share on other sites
jak dla mnie to "błąd systemowy", podejrzewam, że istnieje takich błędów więcej: może nawet mają nazwy... user007, user1b0t.

Dziwię się tylko, że Dropped nie naprawia tych "błędów systemowych".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Za każdą nieopłaconą aukcję jest po -5, a -10, gdy były inne oferty, więc wcale nie musiało być tyle nieopłaconych, raptem 6 z innymi ofertami.

 

http://blog.dropped.pl/2010/nowy-rating-uzytkownikow

Rzeczywiście. Ale jaki sens ma kara nawet -100 pkt. za jedną nieopłaconą aukcję jeśli to nie powoduje np. blokady prawa do licytowania?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rzeczywiście. Ale jaki sens ma kara nawet -100 pkt. za jedną nieopłaconą aukcję jeśli to nie powoduje np. blokady prawa do licytowania?

 

Oczywiście nie ma żadnego, ale teraz możesz podobno domenę kupić "z drugiego miejsca", kiedy nie zostanie ona opłacona przez zwycięzcę, więc nie wszystko stracone. Niemniej mi się jeszcze taka akcja nie udała.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oczywiście nie ma żadnego, ale teraz możesz podobno domenę kupić "z drugiego miejsca", kiedy nie zostanie ona opłacona przez zwycięzcę, więc nie wszystko stracone. Niemniej mi się jeszcze taka akcja nie udała.

Nadużycia są dwojakiego rodzaju:

1. Osobnik taki podbija bez zamiaru kupna i mogę wówczas przepłacić przelicytowując jego nieuczciwe podbicia.

2. Przebijam osobnika "-62" ale i tak przegrywam. On nie płaci za domenę i niby uzyskuję prawo kupna z drugiego też nieuczciwie podbitego miejsca.

Dlatego nie uczestniczę w tego typu aukcjach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nadużycia są dwojakiego rodzaju:

1. Osobnik taki podbija bez zamiaru kupna i mogę wówczas przepłacić przelicytowując jego nieuczciwe podbicia.

2. Przebijam osobnika "-62" ale i tak przegrywam. On nie płaci za domenę i niby uzyskuję prawo kupna z drugiego też nieuczciwie podbitego miejsca.

Dlatego nie uczestniczę w tego typu aukcjach.

 

Z tego co pamiętam - z drugiego miejsca kupujesz za "niepodbitą" cenę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
jak dla mnie to "błąd systemowy", podejrzewam, że istnieje takich błędów więcej: może nawet mają nazwy... user007, user1b0t.

Tylko ten "błąd systemowy" powoduje sztuczne podbijanie ceny np. domen zleconych tylko do rejestracji za 20 zł bo siłą rzeczy zmusza to poprzedzających uczestników do przebicia jego oferty.

 

Takie aukcje też odpuszczam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak to możliwe, że osoba z rankingiem (-73) nadal może licytować w moich aukcjach? Kiedy będę mógł dodać na czarną listę takie osoby, a jeszcze lepiej gdybym mógł ustawić np., że w moich aukcjach nie mogą brać udziału osoby z rankingiem poniżej zera (lub innej wybranej przeze mnie wartości)?

 

https://www.dropped.pl/bid.php?id=653877

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest teraz opcja, że można blokować licytujących - Sprzedawaj domeny -> Zablokowani licytujący taka czarna lista. Tylko trzeba podać nick, nie ranking.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jest teraz opcja, że można blokować licytujących - Sprzedawaj domeny -> Zablokowani licytujący taka czarna lista. Tylko trzeba podać nick, nie ranking.

Ale nicki można zmieniać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jest teraz opcja, że można blokować licytujących - Sprzedawaj domeny -> Zablokowani licytujący taka czarna lista. Tylko trzeba podać nick, nie ranking.

Ale tylko w aukcjach, które sam wystawiam. W przypadku licytacji domeny przechwyconej taki delikwent praktycznie wysyła domenę na aukcję publiczną.

 

W tym miejscu mam pytanie do Dropped.

Czy osoba, która nie zapłaci kary może nadal licytować?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam odpowiedź!

 

Jasne, że może licytować, ale tylko do minus centyliona. ;) Później dropped.pl padnie na wieki. :)

Edited by korneliusz.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale tylko w aukcjach, które sam wystawiam. W przypadku licytacji domeny przechwyconej taki delikwent praktycznie wysyła domenę na aukcję publiczną.

 

W tym miejscu mam pytanie do Dropped.

Czy osoba, która nie zapłaci kary może nadal licytować?

 

Właśnie, to mnie też martwi, aż boję się dawać do przechwycenia w dropped i to co mogę daję do ppd.pl, gdyż tam zarejestrowanych "błędów systemowych jest znacznie mniej".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dowolnego kupującego można zablokować tutaj:

http://www.aftermarket.pl/blacklistman.php

 

Zmiany nicków nie mają znaczenia - po dodaniu do listy, użytkownik pozostanie zablokowany pomimo zmiany nicka.

 

Jak zawsze, użytkownik o ujemnym ratingu może licytować w aukcji tylko jeśli ureguluje opłaty karne i złoży kaucję. Kaucja jest osobna dla każdej aukcji, w której się licytuje.

 

Dzisiaj dodatkowo wprowadziliśmy dalsze ograniczenia:

 

* Każdy użytkownik o ratingu poniżej -5 otrzymuje automatyczną blokadę licytacji w aukcjach.

 

* Użytkownik o ujemnym ratingu nie może dodawać domen do przechwycenia, dopóki nie opłaci wszystkich opłat karnych.

 

W najbliższych dniach wprowadzimy także mechanizm pokazujący nicki zablokowanych użytkowników jako przekreślone, aby było wiadomo iż użytkownik ten nie może licytować w danej aukcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
* Każdy użytkownik o ratingu poniżej -5 otrzymuje automatyczną blokadę licytacji w aukcjach.

* Użytkownik o ujemnym ratingu nie może dodawać domen do przechwycenia, dopóki nie opłaci wszystkich opłat karnych.

Super, o to chodziło :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzisiaj dodatkowo wprowadziliśmy dalsze ograniczenia:

* Każdy użytkownik o ratingu poniżej -5 otrzymuje automatyczną blokadę licytacji w aukcjach.

* Użytkownik o ujemnym ratingu nie może dodawać domen do przechwycenia, dopóki nie opłaci wszystkich opłat karnych.

W najbliższych dniach wprowadzimy także mechanizm pokazujący nicki zablokowanych użytkowników jako przekreślone, aby było wiadomo iż użytkownik ten nie może licytować w danej aukcji.

 

BRAWO DLA DROPPED!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×