Jump to content
grzesiekosw

co sadzicie o domena .co?

Recommended Posts

Z balonu.co powoli zaczyna schodzić powietrze :rolleyes: Już nawet statystyk domen nie ma na stronie rejestru, chyba że znowu gdzieś przenieśli? Jeśli wiesz Alexis, gdzie można znaleźć statystyki - daj proszę znać.

 

DD

 

Frustracja przez Ciebie przemawia, nic wiecej ;)

Jak chcesz zobaczyc balon, to spojrz na rynek domen pl. Handlowanie opcjami? To przeciez sprzedawanie losow na loterie.

 

Moze pochwalisz sie ile zostalo z Twoich 15.000 domen i...dlaczego?

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Frustracja przez Ciebie przemawia, nic wiecej :rolleyes:

Frustracja i zazdrość :P

 

Tak jak pisałem - jak znajdziesz gdzieś licznik domen .co - daj znać, dzięki ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Frustracja i zazdrość :rolleyes:

 

Tak jak pisałem - jak znajdziesz gdzieś licznik domen .co - daj znać, dzięki ;)

 

DD

 

Co do statystyk: Mysle ze zdziwisz sie, kiedy rejestr oglosi nastepne liczby. Mysle ze w najblizszych miesiacach moze przekroczyc 1mln (i oni nie licza poddomen typu com.co, czy gov.co, calkiem inaczej niz polacy).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co do statystyk: Mysle ze zdziwisz sie, kiedy rejestr oglosi nastepne liczby. Mysle ze w najblizszych miesiacach moze przekroczyc 1mln (i oni nie licza poddomen typu com.co, czy gov.co, calkiem inaczej niz polacy).

Zostało pięć miesięcy do lipca, czyli do przedłużeń domen zarejestrowanych w zeszłym roku. Muszą się spieszyć z tym milionem, bo potem będzie znacznie trudniej :rolleyes:

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jestem zadowolony z tego, ze wiekszosc wystawionych hiszpanskojezycznych sie sprzedala :)

 

ps. Aukcja domen .pl z takim rezultatem trafilaby pewnie na pierwsze strony gazet.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
ps. Aukcja domen .pl z takim rezultatem trafilaby pewnie na pierwsze strony gazet.

Tak, gazety pisałyby - ktoś zwariował, że tak tanio sprzedał domeny typu muzyka.pl czy pizza.pl ;)

 

Spróbuj kupić muzyka.pl (odpowiednik music.co) za 90 tysięcy PLN, życzę powodzenia :)

 

Sklep.pl za 60k PLN, pizza.pl za 45k PLN, wódka.pl / wodka.pl za 30 tysięcy PLN itd.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest radse
Tak, gazety pisałyby - ktoś zwariował, że tak tanio sprzedał domeny typu muzyka.pl czy pizza.pl ;)

 

Spróbuj kupić muzyka.pl (odpowiednik music.co) za 90 tysięcy PLN, życzę powodzenia :)

 

Sklep.pl za 60k PLN, pizza.pl za 45k PLN, wódka.pl / wodka.pl za 30 tysięcy PLN itd.

 

DD

Dokładnie takie samo miałem wrażenie;) A zweryfikować trzeba to jeszcze dodatkowo o "globalne" zapędy co do końcówki, które zauważa się wśród niektórych domainerów. Patrząc w ujęciu globalnym to kicha wielka a sensacja gazetowa może być ale jedynie w COlumbii.

Edited by radse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dokładnie takie samo miałem wrażenie;) A zweryfikować trzeba to jeszcze dodatkowo o "globalne" zapędy co do końcówki, które zauważa się wśród niektórych domainerów. Patrząc w ujęciu globalnym to kicha wielka a sensacja gazetowa może być ale jedynie w COlumbii.

Jako zdecydowany przeciwnik domen .co zakupiłem swoją pierwszą literówkę .com :) Na własny projekt (gdyż niestety, wszyściutkie końcówki, włacznie z .biz i .tv były dla mojego angielskiego keywordu zajęte). Ale nie wiem, czy coś się urodzi z tego, ;) zobaczymy . Niestety, cena odnowienia 4 razy wyższa na tę chwilę sprawia, że ta domena jest raczej dla "spekulantów", wiadomo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawa dyskusja, zobaczcie, że .CO dała ostatnio upust dla Registrarów i jest dużo promocji na rejestrację - widziałem w domeny.tv i dotster,

no i to GoDaddy, które bardzo mocno promuje CO :)

Edited by hsqva

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawa dyskusja, zobaczcie, że .CO dała ostatnio upust dla Registrarów i jest dużo promocji na rejestrację - widziałem w domeny.tv i dotster,

no i to GoDaddy, które bardzo mocno promuje CO :)

Drastycznie spadła ilość rejestracji, trzeba jakoś ratować sytuację ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak, gazety pisałyby - ktoś zwariował, że tak tanio sprzedał domeny typu muzyka.pl czy pizza.pl ;)

 

Spróbuj kupić muzyka.pl (odpowiednik music.co) za 90 tysięcy PLN, życzę powodzenia :)

 

Sklep.pl za 60k PLN, pizza.pl za 45k PLN, wódka.pl / wodka.pl za 30 tysięcy PLN itd.

 

Dziwia mnie takie slowa z ust "inwestora" i rzekomego "eksperta". Madry kupowalby przy takich cenach, a DD szydzi.

 

Moze zapytam sie Ciebie tak:

Kupilbys wodka.pl za 30 tysiecy PLN pare lat temu, jakbys mogl cofnac czas?

 

Poza tym: nie sadze, zeby np. pana Olga Ramirez (wlascicielka shop.co) szczegolnie dotknela ta sprzedaz, zwazywszy fakt, ze zarejestrowala domene rok temu za 300USD a sprzedala ja za 20.000USD (60k PLN) i to PRZED pierwszym dobrowolnym przedluzeniem. Moze Ty pochwalisz sie jakas swoja transakcja, na ktorej zarobiles rownie duzo w rownie krotkim okresie czasu? Jakos z kazda transakcja lecisz na forum, wiec?

 

Podsumowujac:

Filozofowie rozwazaja na temat sensu i bezsensu koncowek, natomiast biznesmeni poprostu robia pieniadze na domenach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...należy raczej zadać sobie pytanie kto te domeny nabył?

Według mnie tylko i wyłącznie "wizjonerzy".

 

Biorąc pod uwagę dużą niewiarę domainerów w rozszerzenie co aukcja była dobrą okazją do zakupów dla wizjonerów, czy jak kto woli ryzykantów :)

 

Jeżeli wizjonerzy dobrze przewidzieli trend, pójdą za nimi kolejni spekulanci - śrubując ceny na kolejnych aukcjach.

 

Na klientów końcowych będziemy musieli jeszcze poczekać - mija rok od odpalenia rejestru.

 

Na rynku widać parcie na promocje rozszerzenia co

 

Według mnie to początek końca literki M w rozszerzeniu COM

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jako zdecydowany przeciwnik domen .co zakupiłem swoją pierwszą literówkę .com :) Na własny projekt (gdyż niestety, wszyściutkie końcówki, włacznie z .biz i .tv były dla mojego angielskiego keywordu zajęte).

 

I dokladnie w ten sposob mysli duzo klientow koncowych. Nie dziwi mnie wiec nerwowosc nierwowosc wielu na tym forum (i na innych forach), bo po co mam kupowac od kogos produkty.pl za kupe szmalu, skoro produkty.co jest jeszcze wolna. Albo po co, jako klient koncowy, mam wydawac kupe szmalu na xxxcapital.com, skoro xxxcapital.co jest jeszcze wolna...

 

I tu powstaje dylemat dla domeniarza: Rejestrowac teraz wszystkie koncowki? I ta sytuacja poglebi sie jeszcze kiedy wejdzie wiele globalnych rozszerzen. Dotknie to wlascicieli angielskojezycznych .com, ale jeszcze bardziej alternatyw typu .net, .org, .info, ale rowniez i posiadacze polskojezycznych alternatyw typu .com, .eu (patrz DD) sa tym dotknieci. I mysle ze wejscie .co sprawilo, ze sobie z tego poraz pierwszy zdali sprawe, stad ta nagonka na nowosci, bo te nowosci zagrazaja wlasnym inwestycjom.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie denerwuj się Alexis, szkoda nerwów na domeny ;)

 

Domyślam się, że Ty kupiłeś parę domen .co na aukcji, szczególnie tych > 10k USD, skoro to taka świetna inwestycja? :)

 

A Pani Oldze gratuluję - nie każdy będzie miał tyle szczęścia z domenami .co.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie denerwuj się Alexis, szkoda nerwów na domeny ;)

 

Domyślam się, że Ty kupiłeś parę domen .co na aukcji, szczególnie tych > 10k USD, skoro to taka świetna inwestycja? :)

 

A Pani Oldze gratuluję - nie każdy będzie miał tyle szczęścia z domenami .co.

 

Szczescia? Nie widze w tym nic z szczescia. O szczesciu mozesz mowic Ty, jesli zarobisz na .pl wchodzac w nie tak pozno jak to zrobiles.

 

JA na tej aukcji skupilem sie na sprzedazy i...zaluje, bo uwazam np. download.co za $10k za NIESAMOWICIE dobry zakup. Tym ktorzy chca wiedziec dlaczego proponuje spojrzec do keyword tool. W .pl NIE ISTNIEJE rownie wartosciowa domena.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szczescia? Nie widze w tym nic z szczescia. O szczesciu mozesz mowic Ty, jesli zarobisz na .pl wchodzac w nie tak pozno jak to zrobiles.

Co Ty, ja zbieram domeny hobbystycznie. Także nie liczę, że kiedykolwiek coś na nich zarobię.. :)

 

;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
I dokladnie w ten sposob mysli duzo klientow koncowych. Nie dziwi mnie wiec nerwowosc nierwowosc wielu na tym forum (i na innych forach), bo po co mam kupowac od kogos produkty.pl za kupe szmalu, skoro produkty.co jest jeszcze wolna. Albo po co, jako klient koncowy, mam wydawac kupe szmalu na xxxcapital.com, skoro xxxcapital.co jest jeszcze wolna...

 

I tu powstaje dylemat dla domeniarza: Rejestrowac teraz wszystkie koncowki? I ta sytuacja poglebi sie jeszcze kiedy wejdzie wiele globalnych rozszerzen. Dotknie to wlascicieli angielskojezycznych .com, ale jeszcze bardziej alternatyw typu .net, .org, .info, ale rowniez i posiadacze polskojezycznych alternatyw typu .com, .eu (patrz DD) sa tym dotknieci. I mysle ze wejscie .co sprawilo, ze sobie z tego poraz pierwszy zdali sprawe, stad ta nagonka na nowosci, bo te nowosci zagrazaja wlasnym inwestycjom.

 

Jestem tu stosunkowo "świeży" ale szczerze mówiąc wydaje mi się, że jeśli Polak widzi reklamę firmy X i chcę zapoznać się z ich ofertą w internecie to w pierwszej kolejności będzie szukał tej firmy z końcówką .pl i tak samo z innymi krajami. Dlatego mam dystans do domen z rozszerzeniem .com .co itd. o ile są one w naszym narodowym języku oczywiście :)

 

Edit: Mam nadzieję, że mi wybaczycie wtrącenie się do Waszej dyskusji ;)

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites
@DD

Odpowiedz na moje pytanie:

Kupilbys wodka.pl za 30 tysiecy PLN pare lat temu, jakbys mogl cofnac czas?

Tu raczej należy zadać sobie pytanie: czy kupiłbym domenę wodka.cc albo wodka.nom.pl lub inny podobny twór :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tu raczej należy zadać sobie pytanie: czy kupiłbym domenę wodka.cc albo wodka.nom.pl lub inny podobny twór :)

 

DD

 

 

Czy będąc w posiadaniu bardzo silnej marki w rozszerzeniu com

i będąc świadomym istnienia rozszerzenia co

 

nie zabezpieczyłbyś swojego przedsięwzięcia dokonując zakupu co

?

Edited by kaz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jestem tu stosunkowo "świeży" ale szczerze mówiąc wydaje mi się, że jeśli Polak widzi reklamę firmy X i chcę zapoznać się z ich ofertą w internecie to w pierwszej kolejności będzie szukał tej firmy z końcówką .pl i tak samo z innymi krajami. Dlatego mam dystans do domen z rozszerzeniem .com .co itd. o ile są one w naszym narodowym języku oczywiście :)

 

Edit: Mam nadzieję, że mi wybaczycie wtrącenie się do Waszej dyskusji ;)

 

Wybaczamy, wybaczamy oczywiscie ;)

 

Trzeba rozroznic miedzy potencjalnym uzytkownikiem witryny i potencjalnym posiadaczem witryny. Domeny kupowane sa przez przyszlych posiadaczy witryn, a nie przez ich uzytkownikow, oczywistym jest, ze obeccnie najlepsza jest opcja .com dla witryny globalnej albo .pl dla polskiej, ale co jesli .com kosztuje XXX.XXXUSD a witryna ma przynosic XXXX w roku? Wowczas klient rejestruje albo kupuje .co za X.XXX zamiast kupic .com za XXX.XXXUSD.

 

Przeczytaj sobie post umberto, ale takze w przypadku .pl to ma miejsce. Dam Ci przyklad mojego przyjaciela, realne zdarzenie, ktory chce zalozyc polska witryne o jednowyrazowej nazwie, ktora ma wspierac jego biznes. Wersja xxxxxx.pl w liczbie mnogiej jest zajeta, w lp. jest do kupienia za X.XXXPLN i to mu wlasnie poradzilem, do kupienia sa tez wersje .com i .eu za XXXPLN to mu tez napisalem i napisalem tez ze xxxxxx.co jest wolna nie piszac NIC o .co poza tym. Na drugi dzien mi pisze ze zarejestrowal xxxxxx.co w lp i lmn. Taka jest ludzka natura.

 

I mysle, ze niejeden z uzytkownikow tego forum tego doswiadczyl. Prosze o glosy :)

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tu raczej należy zadać sobie pytanie: czy kupiłbym domenę wodka.cc albo wodka.nom.pl lub inny podobny twór :)

 

Przepraszam ze wytkne Ci znow blad logiczny, ale to TY porownujesz vodka.co do wodka.pl, dziwiac sie ze za malo, nie ja. Ja bym porownal vodka.co do vodka.pl i uwazal ze to calkiem przyzwoicie.

 

Poza tym trudno porownywac popularnosc i STATUS tego napoju w kolumbii i w polsce ;)

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trzeba rozroznic miedzy potencjalnym uzytkownikiem witryny i potencjalnym posiadaczem witryny. Domeny kupowane sa przez przyszlych posiadaczy witryn, a nie przez ich uzytkownikow, oczywistym jest, ze obeccnie najlepsza jest opcja .com dla witryny globalnej albo .pl dla polskiej, ale co jesli .com kosztuje XXX.XXXUSD a witryna ma przynosic XXXX w roku? Wowczas klient rejestruje albo kupuje .co za X.XXX zamiast kupic .com za XXX.XXXUSD.

 

Przeczytaj sobie post umberto, ale takze w przypadku .pl to ma miejsce. Dam Ci przyklad przyjaciela, ktory chce zalozyc polska witryne o jednowyrazowej nazwie, ktora ma wspierac jego biznes. Wersja xxxxxx.pl w liczbie mnogiej jest zajeta, w lp. jest do kupienia za X.XXXPLN i to mu wlasnie poradzilem, do kupienia sa tez wersje .com i .eu za XXXPLN to mu tez napisalem i napisalem tez ze xxxxxx.co jest wolna nie piszac NIC o .co poza tym. Na drugi dzien mi pisze ze zarejestrowal xxxxxx.co w lp i lmn. Taka jest ludzka natura.

 

Tu masz rację, ale zauważ, że w Polsce nie ma już monopoli (o ile się nie mylę, jeśli jeszcze się jakiś uchował sprostujcie mnie ;)), a więc jeśli posiadam firmę Y zajmującą się sprzedażą artykułu Z to nie jestem jedynym potencjalnym klientem na domenę Z.pl Do czego zmierzam - producentów przytoczonej przez Was wódki jest wielu, jeśli ktoś chce mieć silny brand i dobrą domenę to musi się liczyć ze sporym kosztem nabycia tej domeny. Może oczywiście funkcjonować pod swoją nazwą jednak jeśli chce dobry keyword w .pl to wątpię aby zadowolił się jego, że pozwolę sobie to tak nazwać "tańszym zamiennikiem" jakim jest .co

 

Idąc dalej - wątpię, aby domena dla firmy Y, która na swoim produkcie zarabia jedynie xxxx rocznie była w cenie aż xxx.xxx usd. Jeśli się mylę wyprowadźcie mnie z błędu najlepiej podając konkretny przykład :)

 

Edit: może trochę rozwinę ostatni akapit bo możecie mnie źle zrozumieć - oczywiście zdaję sobie sprawę, że są małe osiedlowe sklepiki i ogromne marekty zajmujące się sprzedażą tego samego rodzaju asortymentu, potencjalnie zainteresowane nabyciem domeny. Jednak jak już wcześniej wspomniałem nie jest to monopol i jeśli nie kupi domeny ode mnie pan Mietek z osiedla bo jest dla niego za droga to kupi ją jego konkurencja, która jest w stanie ponieść taki koszt.

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • foldery.pl profes.pl crx.pl szkatulka.pl   Zapraszam na aukcje domen od 69 PLN bez ceny minimalnej:   foldery.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10347/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   profes.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10348/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   crx.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10349/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:05:33) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   szkatulka.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10350/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 18:15:44) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:05   DD
    • motogotowka.pl   Sprzedam domene
    • podgrzewane.pl odrestaurowany.pl   jak oceniacie domeny? Będzie coś z tego?
    • Estibot.com wycenił vplay.pl na 3000$, a Wy jak wyceniacie vplay.pl ?
    • Stajnia.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/stajnia.eu/?utm_source=market_redirect&_track=12a366f67063e7f9c52492542ac5b2cd
    • Dziś koniec aukcji na domenę.
    • Defloracja.pl   Aukcja BCM
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,182
    • Most Online
      902

    Newest Member
    garfieldfilm
    Joined
×