Jump to content
grzesiekosw

co sadzicie o domena .co?

Recommended Posts

@Alexis chcesz przekonać userów tego forum, że Kolumbia jest rajem za Ziemi? :)

 

Tak, otwieram biuro podrozy :-)

 

A tak na serio: Lubie niezalezne opinie, oparte na obiektywnych faktach.

Czesto obraz stwarzany przez xenofobicznie zabarwione telewizyjne sensacyjki jest dosc mylny i

przyznam ze czesto dziwie sie, kiedy odkrywam jak bardzo.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnośnie sprzedaży domen .co, to przypomina mi się scena z Pawlakiem, kiedy ten mówi, że ludzi dzielimy na mądrych i głupich.

 

Przykład: Niemiecki keyword Geschenke.co sprzedany za €4.500. Pomyślałem sobie - jaki właściciel Geschenke.com jest zapobiegliwy, wykupił literówkę żeby mu ruch na boki nie uciekał i...Nie będę tego kończył, bo co mnie uczula, to miażdząca głupota.

 

Inwestycja w angielskojęzyczne frazy, chyba w każdym kraju jest dobrą inwestycją i można na tym zarobić, więc nie ma tu magii końcówki .co, jest za to magia PR tych którzy zarabiają na wolniej myślących. Zapewne milionowy raz, potwierdził się fakt, że to co najlepsze w domenie, to keyword.

 

Sprzedaży pewnie będzie jeszcze sporo, bo sporo jest dobrych keywordów i sporo jest jeszcze inwestorów którzy będą odkupywać domeny .co, bo ktoś im robi papkę w głowie, wciskając domenę kraju, który słynie tylko i wyłącznie z pięknych kobiet, porwań i doskonałej jakości kokainy.

 

Nie tylko w Polsce są domainerzy, cały świat to tysiące angielskojęzycznych kozaków domenowych, którzy nie wiedzą co to sen, żeby nie stracić rejestracji dobrej domeny. Nie wiem czy sukcesem można nazwać, kilka sprzedaży najlepszych keywordów, to jest raczej pokaz słabości, która doskonale oddaje wizje marnej przyszłości tej podrabianej końcówki (zupełnie jak Patasonic - Panasonic)

 

Mimo wszystko, cieszą sprzedaże i ruch jaki panuje na tym dość specyficznym rynku biznesu domenowego, który jest zresztą jednym z tych nielicznych e-biznesów, który ma przed sobą świetlaną przyszłość bez kryzysowego cienia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
I znowu niedoinformowanie:

1. poczytaj sobie statystyki bezrobocia i biedy w usa :) nie dziwi cie, ze ceny domen w usa sa najwyzsze na swiecie?

 

Oj dzięki Ci wielki informatorze :)

 

Już się raz zbłaźniłeś ucząc mnie jak to jest w USA.

A teraz najwyraźniej nie możesz się doczytać po angielsku...

 

Official figures for 2009 indicate that about 46% of Colombians lived below the poverty line and some 17% in "extreme poverty

 

Wiec nie opowiadaj bredni o bezrobociu w USA w kontekscie prawie połowy Kolumbijczyków żyjących ponizej granicy nędzy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Alex:

Oszczedz sobie osobiste przytyki, jesli chcesz brac udzial w cywilizowanych dyskusjach.

Jesli masz cos do powiedzenia, to prosze na rzeczowym poziomie.

Tu chodzi o domeny .co. O sensownosc inwestowania w nie. Nic wiecej. Po co te niezdrowe emocje?

 

Jesli masz cos osobiscie do mnie (bo takie odnosze wrazenie), to zapraszam na pw albo telefon.

Moze zrozumiem w czym lezy twoj problem.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
To zarejestruj Mona.co za 99PLN. Jeszcze wolne :)

 

w miedzyczasie zarejestrowal to ktos z monaco.

pewnie jakis biedak zyjacy ponizej granicy nedzy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
@Alex:

Oszczedz sobie osobiste przytyki, jesli chcesz brac udzial w cywilizowanych dyskusjach.

Jesli masz cos do powiedzenia, to prosze na rzeczowym poziomie.

Tu chodzi o domeny .co. O sensownosc inwestowania w nie. Nic wiecej. Po co te niezdrowe emocje?

 

Jesli masz cos osobiscie do mnie (bo takie odnosze wrazenie), to zapraszam na pw albo telefon.

Moze zrozumiem w czym lezy twoj problem.

 

Oj nie pochlebiaj sobie :) Rozmawiamy cały czas o domenach nie o Tobie.

Problem leży w tym że jestem uczulony na tzw. bull shit a czytanie bzdur działa mi na urodę (jak mówi Pani Basia)

 

Myslisz że rozpoczynanie zdania od...

 

"jakbys cokolwiek wiedzial o stanach"

"i znowu niedoinformowanie"

"poczytaj sobie statystyki bezrobocia i biedy w usa"

 

....podniesie Twoją wiadygodność? Wyobraź sobie że mam rozeznanie w temacie który poruszyłeś i widzę jakie bzdury wypisujesz, wiec odnoszę się do tego bezpośrednio.

Czytam statystyki, ba nawet jestem zmuszony je ogladać codziennie w TV, wiec jak to mówią "Facta non praesumuntur, sed probantur" a ty wskazujesz na materiały źródłowe których sam nie czytałeś.

 

Piszesz coś o niedoinformowaniu i o statystykach bezrobocia w USA...tylko te statystyki nie są porównywalne.

Jakbyś poświecił parę minut to zorientowałbyś się kto tu jest niedoinformowany.

 

Pooglądaj sobie jak zyje prawie połowa mieszkańców Kolumbii

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites

27.07.2010 339.000

02.08.2010 376.000 (przyrost 6000 dziennie)

06.08 2010 396.000 (przyrost 5000 dziennie)

10.08.2010 413.000 (przyrost 4250 dziennie)

16.08.2010 427.000 (przyrost 2350 dziennie)

24.08.2010 450.000 (przyrost 2875 dziennie)

31.08.2010 468.000 (przyrost 2570 dziennie)

13.09.2010 495.600 (przyrost 2123 dziennie)

20.09.2010 509.671 (przyrost 2010 dziennie)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozwój domen .co, liczba rejestracji i przyrost od ostatniego "badania":

 

27.07.2010 339.000

02.08.2010 376.000 (przyrost 6000 dziennie)

06.08 2010 396.000 (przyrost 5000 dziennie)

10.08.2010 413.000 (przyrost 4250 dziennie)

16.08.2010 427.000 (przyrost 2350 dziennie)

24.08.2010 450.000 (przyrost 2875 dziennie)

31.08.2010 468.000 (przyrost 2570 dziennie)

13.09.2010 495.600 (przyrost 2123 dziennie)

20.09.2010 509.671 (przyrost 2010 dziennie)

27.09.2010 521.178 (przyrost 1644 dziennie)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na szybko licząc chętni na .co wydali na rejestracje już ponad 15 milionów Dolarów (zakładając 30$ domena). Piękny interes - kiedy nowa końcówka? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na szybko licząc chętni na .co wydali na rejestracje już ponad 15 milionów Dolarów (zakładając 30$ domena). Piękny interes - kiedy nowa końcówka? :)

 

Strasznie na szybko policzyłeś, bo nie policzyłeś domen sprzedanych na aukcjach landrush, tam niektóre domeny szły za kilkadziesiąt tys. $ / szt. więc mogło być z tego kolejne kilka mln $.

 

Złoty interes chyba. Dla rejestru.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

po roku zostaną tylko najmocniejsze keywordy, oraz domeny za które ktoś teraz przepłacił kupując z drugiej ręki, reszta spadnie

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niedługo na rynek wchodzi końcówka .so, czy znowu wybuchnie szał jak na domenę .co...

przy .cm nie było chyba tak dużego zainteresowania więc przy .so w ogóle nie będzie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceny minimalne domen .co z T.R.A.F.F.I.C.

 

Ask.co 20,001 – 50,000 $

Bald.co 7,001 – 20,000 $

Cash.co 20,001 – 50,000 $

CreditCard.co 20,001 – 50,000 $

CreditCheck.co 7,001 – 20,000 $

Divorce.co 7,001 – 20,000 $

Gambling.co 20,001 – 50,000 $

Houses.co 20,001 – 50,000 $

Internet.co 20,001 – 50,000 $

LasVegas.co 20,001 – 50,000 $

Organic.co 7,001 – 20,000 $

Pizza.co 20,001 – 50,000 $

Security.co 20,001 – 50,000 $

Shows.co 20,001 – 50,000 $

Store.co 20,001 – 50,000 $

Vodka.co 20,001 – 50,000 $

Win.co 20,001 – 50,000 $

 

Ciekawe czy coś się sprzeda z domen .co na tej aukcji, jak ceny z kosmosu wzięte jakieś. No ale same keywordy niektóre to trzeba przyznać jak marzenie. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niedługo na rynek wchodzi końcówka .so, czy znowu wybuchnie szał jak na domenę .co...

 

szał na .co wybuchł ale głównie wśród fanboys :)

a teraz wybuchnie co poniektórym ten granat w rekach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
szał na .co wybuchł ale głównie wśród fanboys :)

a teraz wybuchnie co poniektórym ten granat w rekach.

Przynajmniej będzie wiadomo, że to nie jest niewypał. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na T.R.A.F.F.I.C. Miami Rick Latona umieścił jeszcze kilka hiszpańsko języcznych domen .co

Cytuję: „Some of the best Spanish language names you could have.”

 

http://networkedblogs.com/8AjEA

 

ciekawe czy pójdą lepiej jak angielskie

Edited by brunet

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na T.R.A.F.F.I.C. Miami Rick Latona umieścił jeszcze kilka hiszpańsko języcznych domen .co

 

Wow, wszystkie te domeny mają jednego abonenta. :P

 

Jeśli mam być szczery to te domeny to akurat wyglądają na bardziej warte zakupu na aukcji niż te angielskojęzyczne.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak było głośno zarejestrowałem jedną domenę .tel - spadła po roku, ale przynajmniej nauczyłem się je obsługiwać. Teraz też sobie jedną .co wziąłem - GreenPark.co - wydając 90 zł nie zbiednieję, a na fali rozgłosu jest duża szansa zarobku. Niemniej przyznam, że większe pieniądze bał bym się inwestować w te domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli mam być szczery to te domeny to akurat wyglądają na bardziej warte zakupu na aukcji niż te angielskojęzyczne.

 

tez tak mysle :)

 

Ciekawostka: snsco.net przekierowuje na snsco.co

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×