Jump to content
grzesiekosw

co sadzicie o domena .co?

Recommended Posts

No więc chwalę się i proszę o opinię i wycenę w temacie to-rent.co

Chociaż domenę już kilka dni temu zarejestrowałem, ale jakoś dopiero dzisiaj zmotywowałem się pochwalić.

 

Domenę zarejestrowałem "z palca", szukałem wolne domeny na polskie hasła typu "do wynajecia", "do sprzedaży" i tp. w .pl, i zacząłem sprawdzać wolne angielskie w .pl, a jak już zacząłem sprawdzać angielskie, to postanowiłem sprawdzić inne domeny i trafiłem na to-rent.co

 

---

Nie chciałem się bawić już z zachodnimi rejestratorami domen .co, po za tym na wewnętrznym koncie akurat miałem wystarczająco pieniędzy, więc od razu kupiłem.

 

Dziękuję wszystkim za sugestie.

 

 

z małą różnicą że do wynajęcia to for rent a nie to rent

(chyba że chodzi o torrent :lol: )

Share this post


Link to post
Share on other sites
z małą różnicą że do wynajęcia to for rent a nie to rent

(chyba że chodzi o torrent :lol: )

http://pl.bab.la/slownik/angielski-polski/rent

translate.google.pl - to rent - do wynajęcia

Po za tym, pytałem u osoby z Kanady, która jest nauczycielką angielskiego najwyższego poziomu.

I oczywiście sprawdzałem kilkakrotnie w Google Adwords i wyniki wyszukiwań w Google.com, i w słownikach znaczenie i tłumaczenie.

Żeby tu nie robić offtop, proponuję wypowiadać się w tym wątku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
http://pl.bab.la/slownik/angielski-polski/rent

translate.google.pl - to rent - do wynajęcia

Po za tym, pytałem u osoby z Kanady, która jest nauczycielką angielskiego najwyższego poziomu.

I oczywiście sprawdzałem kilkakrotnie w Google Adwords i wyniki wyszukiwań w Google.com, i w słownikach znaczenie i tłumaczenie.

Żeby tu nie robić offtop, proponuję wypowiadać się w tym wątku.

 

Twoje linki dokładnie potwierdzają to o czym pisałem (poza google translate którego jakość tłumaczenia jest żałosna)

 

for rent = do wynajęcia

to rent = wynajmować

 

mieszkam za oceanem więc uwierz że tak jest w realu ;)

A co do samej popularności zwrotów to łatwo mozna ją sprawdzić

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mniejsza z tym czy for rent czy to rent, ważne, że:

a) forma poprawna,

:) generuje ruch,

c) była wolna i zarejestrował

 

Gratulacje i zarabiaj :)

 

@Alex, mieszkasz za oceanem i jeszcze nie oduczyłeś się polskiego szukania dziury w całym? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wygląda na to że po niedawnej sprzedaży Cruises.co za 82.250 USD także w tym tygodniu najdrożej sprzedaną ccTLD będzie domena .co:

Rocket.co za 16.000 USD.

http://www.thedomains.com/2012/08/28/sedo-transactions-total-1-1-million-led-by-maidservice-com-for-49500/

 

Całkiem nieźle, jak na "chłam na spam" ;)

Fajnie byłoby widzieć takie kwoty wśród ostatnio sprzedanych plek, no ale .pl są pewnie zbyt wartościowe, by je sprzedawać ;)

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alexis, może po prostu brakuje tutaj bogatych spekulantów zachodniego pochodzenia ;)

 

mail.biz - 4900USD? Bo uwierzę...

Edited by Adelard
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alexis, może po prostu brakuje tutaj bogatych spekulantów zachodniego pochodzenia ;)

 

Tak, zdecydowanie czegos brakuje na rynku polskim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

mail.biz - 4900USD? Bo uwierzę...

 

Cena jest jaknajbardzej wiarygodna. To jest top-key - zajety od wielu lat pod

wszystkimi TLD. Pod niektorymi ccTLD rejestracja tego key jest nawet niemozliwa.

Takie keys z .biz sa czesto kupowane przez posiadaczy odpowiedniej domeny com.

W tym wypadku na przyklad kupcem mogla byc firma, ktora uzywa domeny mailbiz.com

lub mail-biz.com.

 

Na takiej samej zasadze kupowane sa domeny z koncowka .me i osiagaja wysokie ceny.

Pomimo iz, w gruncie rzeczy, ta koncowka jest bezwartosciowa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena jest jaknajbardzej wiarygodna. To jest top-key - zajety od wielu lat pod

wszystkimi TLD. Pod niektorymi ccTLD rejestracja tego key jest nawet niemozliwa.

Takie keys z .biz sa czesto kupowane przez posiadaczy odpowiedniej domeny com.

W tym wypadku na przyklad kupcem mogla byc firma, ktora uzywa domeny mailbiz.com

lub mail-biz.com.

 

Na takiej samej zasadze kupowane sa domeny z koncowka .me i osiagaja wysokie ceny.

Pomimo iz, w gruncie rzeczy, ta koncowka jest bezwartosciowa.

 

Może @Adelard nie uwierzył w niską kwotę transakcji ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I znowu wsrod 3 najlepiej sprzedanych ccTLDs tygodnia 2 domeny .co:

cinema.co $15.000

seed.co $10.000

http://www.dnjournal.com/domainsales.htm

 

"Po co komu takie domeny?" ;-)

.co naprawdę tak cienko przędzie, że trzeba je umieszczać w rankingach ccTLD mimo iż angielskie keywordy wyraźnie wskazują, że domeny zostały kupione jako "globalne"?

 

Nie ma to jak porównywać sprzedaże super generyków .co ze średniakami i słabeuszami w innych rozszerzeniach. No ale co zrobić jak takie keywordy w .com chodziły ostatnio z 10 lat temu, tyle że po kilka milionów oczywiście. ;)

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

.co naprawdę tak cienko przędzie, że trzeba je umieszczać w rankingach ccTLD mimo iż angielskie keywordy wyraźnie wskazują, że domeny zostały kupione jako "globalne"?

 

Sadzisz, ze Ron Jackson, tworca DNJournal.com i jedna z legend inwestycji w .com z niemalym portfolio w tej koncowce tez spiskuje przeciwko .com? Poprostu faktom nie darady juz dluzej zaprzeczac ;)

 

Nie ma to jak porównywać sprzedaże super generyków .co ze średniakami i słabeuszami w innych rozszerzeniach. No ale co zrobić jak takie keywordy w .com chodziły ostatnio z 10 lat temu, tyle że po kilka milionów oczywiście. ;)

 

Sek w tym, ze super generyki byly osiagalne w .co calkiem niedawno za pare dolarow a teraz sie sprzedaja za dziesiatki tysiecy dolarow. Moze przypomne o niedawno sprzedanej Cruises.co za $82500.

Ja wole robic pieniadze na super generykach w .co, niz marzyc o super generykach w innych koncowkach i obracac slabeuszami za marne grosze. A Ty? :)

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakby ktos jeszcze nie wiedzial:

 

.Co po raz 3ci z rzedu bedzie promowane na SuperBowl jako jedna z dwoch reklam Godaddy:

http://www.thedomains.com/2012/12/19/co-registry-announces-its-3rd-super-bowl-with-godaddy-com/

 

In a press release issued today Godaddy said that “.CO is one of the fastest-growing domain name extensions on the Internet and is a commonly referenced abbreviation for ‘company.’

 

“The Super Bowl is unlike any other broadcast event in the world. We get to share our message with more than a hundred million people during a program where many tune in especially for the commercials."

 

Doczekamy sie kiedys reklamy na ta skale dla .pl?

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doczekamy sie kiedys reklamy na ta skale dla .pl?

 

Widzisz, .pl nie potrzebuje reklamy :)

No chyba, że masz na myśli to, że NASK powinien przekonać Amerykanów, żeby porzucili .com i kupowali .pl.

 

Z drugiej strony to ciekawi mnie jaki długoterminowy efekt będą miały te reklamy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma sensu porównywać rynku amerykańskiego do naszego, inna mentalność, inne pieniądze co oczywiście nie znaczy że reklama rejestru .pl by się nie przydała, ale raczej widziałbym to jako kampanie społeczna (?) prowadzona przez NASK (oczywiście po obniżce odnowień ;) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

No chyba, że masz na myśli to, że NASK powinien przekonać Amerykanów, żeby porzucili .com i kupowali .pl.

 

Mam na mysli to co napisalem: "na ta skale". Tzn. czy bedzie kiedykolwiek mozliwe, ze .pl bedzie reklamowane dla SETEK milionow konsumentow? Czy wogole mialoby to sens? Jakie wynikaja z tego implikacje co do potencjalu .pl w stosunku do .co?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam na mysli to co napisalem: "na ta skale". Tzn. czy bedzie kiedykolwiek mozliwe, ze .pl bedzie reklamowane dla SETEK milionow konsumentow? Czy wogole mialoby to sens? Jakie wynikaja z tego implikacje co do potencjalu .pl w stosunku do .co?

Dla setek milionów, czyli poza Polską?

Jaki jest powód żeby reklamować .pl poza Polską? Czy ja o czymś nie wiem?

Amerykanom można próbować wmówić, że .co to substytut .com, ale nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak im sprzedać .pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla setek milionów, czyli poza Polską?

Jaki jest powód żeby reklamować .pl poza Polską? Czy ja o czymś nie wiem?

Amerykanom można próbować wmówić, że .co to substytut .com, ale nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak im sprzedać .pl.

 

Dokladnie. Mysle ze nietylko amerykanom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

.co dostaje coraz wiecej uwagi ze strony startupow i mediow.

 

Tylko w tym tygodniu na TecCrunch pojawilo sie 5 artykulow na temat nowych startupow pod .co:

Mailstrom.CO, Fosbury.CO, Simpler.CO, Vine.CO, ShopInterest.CO + artykul o znanym Angel.co.

Zadne inne TLD poza .com nie zdobylo tyle uwagi TechCrunch:

http://www.elliotsblog.com/good-week-for-dot-co-0726

Share this post


Link to post
Share on other sites

.co dostaje coraz wiecej uwagi ze strony startupow i mediow.

 

Tylko w tym tygodniu na TecCrunch pojawilo sie 5 artykulow na temat nowych startupow pod .co:

Mailstrom.CO, Fosbury.CO, Simpler.CO, Vine.CO, ShopInterest.CO + artykul o znanym Angel.co.

Zadne inne TLD poza .com nie zdobylo tyle uwagi TechCrunch:

http://www.elliotsblog.com/good-week-for-dot-co-0726

 

 

Jak informuje aznews.pl rejestr domen .co osiągnął 1,5mln domen. Mimo małej liczby domen (w porównaniu do innych końcówek) sprzedaże już teraz osiągają kwoty z rzędu 10-50 tys. $$.

Ciekawe jakie kwoty będą osiągalne jeśli rejestr osiągnie np. 3mln (ceny wzrosną, ale nie wiadomo o ile).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najwyższe sprzedaże wg. mojej pobieżnej wiedzy dotyczą jak dotąd keywordów anglojęzycznych. Czy ktoś zna namiary na statystyki dotyczące sprzedaży keywordów hiszpańskojęzycznych w .co?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×