Jump to content
gtone

Wartość IDNa w stosunku do nieIDNa ;-)

Recommended Posts

Jak uważacie, jak ma się wartość domeny idn w stosunku do jej "bezogonkowej" odpowiedniczki? Nie pytam o "samochód*pl" czy inne tego typu siłaczki, ale o domeny mniej warte i co za tym idzie mniej konkretne, acz generyczne (np. krzesła, rzeźby). Dziękuję za wszelkie opinie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik

Ja zaufałem domenom IDN.

Zbieram na przedłużenia już w tej chwili, ale wierzę w te domeny.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio chcialem kupic pewnego IDNa. Gosc na dzien dobry powiedzial, ze cena jaka go interesuje to 30 tys zł netto z mozliwoscia delikatnych negocjacji. Tymczasem odpowiednik tej domeny bez ogonkow wg opini ludzi z branzy (w tym rowniez mojej) wyceniany jest w granicach 40-50 tys zł. Wniosek jest jeden - ludzie zaczynaja coraz bardziej cenic swoje IDNy, czasami nawet za bardzo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Domena städtereisen.de poszła za ponad 70k EUR. Dzięki IE7 i innym nowoczesnym oprogramowaniom IDNy będą coraz więcej warte i będzie na nich coraz więcej ruchu (nie zdziwie się, jeżeli za jakiś czas będznie na nich więcej ruchu niż na ich odpowiednikach non-IDN).

 

Pozdrawiam

 

Michał

 

idny.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promowałem serwisy które posiadały obie wersje domen i domeny IDN miały o wiele więcej wejść, jeżeli słowo kluczowe było w nazwie. Myślę że to równoważy obie domeny, a wartość jest taka sama lub podobna. Poza tym posiadanie tylko jednej domeny, bez odpowiednika jest dużym błędem. Parka się lepiej chowa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena städtereisen.de poszła za ponad 70k EUR. Dzięki IE7 i innym nowoczesnym oprogramowaniom IDNy będą coraz więcej warte i będzie na nich coraz więcej ruchu (nie zdziwie się, jeżeli za jakiś czas będznie na nich więcej ruchu niż na ich odpowiednikach non-IDN).

 

Pozdrawiam

 

Michał

 

idny.pl

 

Całkiem możliwe, jeżeli chodzi o ruch, jednakże ruch typowo krajowy. Gorzej ma się sprawa, jeżeli chodzi o wejścia zagraniczne - np. portale turystyczne i inne "międzynarodowe" (o ile inne są mniej "międzynarodowe") ;-).

Share this post


Link to post
Share on other sites

apropo ogonkow... wiele firm ma polskie nazwy i teraz jesli chodzi o domeny skoro są z ogonkami to takie domeny powinny sie nalezec danemu zastrzezonemu podmiotowi a nie bez ogonka... cybersquatting sie cofa?:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
5-10% za najlepsze, 1-5% za te gorsze. A może odwrotnie? ;-)

Zgadzam się chociaż to optymistyczna wersja...

Ostatnio chcialem kupic pewnego IDNa. Gosc na dzien dobry powiedzial, ze cena jaka go interesuje to 30 tys zł netto z mozliwoscia delikatnych negocjacji. Tymczasem odpowiednik tej domeny bez ogonkow wg opini ludzi z branzy (w tym rowniez mojej) wyceniany jest w granicach 40-50 tys zł. Wniosek jest jeden - ludzie zaczynaja coraz bardziej cenic swoje IDNy, czasami nawet za bardzo :)

Nie ma znaczenia kto ile chce - ważne jest kto za ile sprzedał.

 

Baca siedzi nad Morskim Okiem a obok bawi się śliczny szczeniaczek. Podchodzi turysta i pyta:

- Baco, ile chcecie za tego pieska?

- Milion złotych!

- Nikt wam tyle nie da...

Turysta odszedł, ale wieczorem wraca tą samą trasą, patrzy a pieska nie ma. Siedzi sam baca i coś trzyma za pazuchą.

- I jak, baco? Sprzedaliście szczeniaka za milion.

- Ni, sprzedać nie sprzedałem, ale wymieniłem na dwa kotki po pińcet tysięcy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem IDN są głownie potrzebne z punktu marketingowego.

No bo załóżmy że posiadasz ZLOTO.pl, ale wiadomo że w druku, czy mediach typu TV

lepiej wygląda ZŁOTO.pl

 

Nie wiem jak rozkłada się traffic pomiedzy IDN a ich odpowiednikami bez ogonków,

ale nie wiadomo też w którąstronęinternet się rozwinie.

 

Lepiej dmuchać na zimne i mieć obie wersje jak jest taka możliwoś.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Jak widać w Google Trends użytkownicy wyszukiwarki Google częściej szukają podając słowa z polskimi znakami niż bez:

http://www.google.com/trends?q=nieruchomos...ll&date=ytd

 

Każdy wie, że do formularza może wpisać polskie litery, ale jeszcze nie wszyscy wiedzą, że można je również wpisać do pasku adresowego przeglądarki. Więc moim zdaniem to tylko kwestia czasu, aż ruch na domenach będzie się kształtował w podobnych proporcjach.

 

# złoto.pl :)

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Na słowo "doładowanie" w Google.pl doładowanie.pl jest na 1 miejscu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMHO z każdym dniem wartość IDN rośnie szybciej niż wartość nonIDN.

 

W przypadku niektórych par IDN+nonIDN ilość odwiedzin IDNa waha się od 30-50% sumarycznej ilości odwiedzin obu domen.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przegrał życie ten co nie kupił IDN-ów. ;)

 

 

No ;)

Zaczynam żałować "srubka.pl" :) , którą "odziedziczyłeś" po olanej przeze mnie rezerwie ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak ciężko się przyznać, że nie miałeś na rejestracje? :)

 

 

He, he :P;)

 

Jakoś nie wierzyłem w tę "śrubkę", wolałbym liczbę mnogą i nie IDN .., a nie miałem zamiaru do liczby pojedynczej odkupywać, jeśli byłby gdzieś na sprzedaż, nie IDN-a.

Teraz, jak patrzę na nią na Aftermarket, to mi się coraz bardziej podoba ..., ale oczywiście nie złożę Ci oferty ;).

Nie wchodzi się dwa razy do tej samej wody ;) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam ją do parki z śrubki.pl, a jak nie chcesz kupić to możemy się wymienić.

 

I przez te wczorajsze posty Noflower poprzebijał mnie we wszystkich aukcjach z IDN-ami. ;)

Edited by sylyx.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam ją do parki z śrubki.pl, a jak nie chcesz kupić to możemy się wymienić.

 

Odpowiem Ci na priv., bo możemy zostać posądzeni o próbę handlu w nieodpowiednim dziale ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] Swoją drogą ciekawy jestem jak na parkingu sprawowały by się takie cymeski jak np. ónet.pl czy gazetą.pl ;)

 

Sądzę, że kiepsko.

Raczej nikt nie użyje przez pomyłkę alt :) żeby zamiast o wpisać ó. W drugą stronę oczywiście możliwe są pomyłki. Czyli np. zamiast szkółki wpiszemy szkólki lub szkołki ale na odwrót nia ma szans.

 

 

 

#przegląd.pl

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trzeba wierzyć w IDNy. Swoją drogą ciekawy jestem jak na parkingu sprawowały by się takie cymeski jak np. ónet.pl czy gazetą.pl :)

Zarejestrowałem gazetą.pl i Ci powiem. Thx.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×