Jump to content
Sign in to follow this  
administrator

kolejnosc fraz w domenie

Recommended Posts

Witam,

 

Jak zwykle przybywam z niezbyt ambitnym pytaniem jak przypuszczam :P

 

A więc moje pytanie jest takie: czy w przypadku domen internetowych, kolejność wyrażen ma bardzo duże znaczenie?

Przykład: Wiadomo że poprawna forma wyrażenia to Konfederacja warszawska a nie warszawska konfederacja, a bynajmniej zwykło się używać tej pierwszej formy. Czy więc mając domenę warszawskakonfederacja.pl mam potencjał na czołowe miejsca w google na zapytanie do wyszukiwarki "Konfederacja warszawska" ? Jak duże znaczenie ma kolejność słów kluczowych w domenie w perspektywie samej kolejności zapytania?

 

Mam nadzieję że w miare jasno opisany problem. Z góry dzięki wytrwałym :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

To pytanie raczej na forum SEO :P

 

Czysto logicznie podchodząc do tego to błednie zapisana domena nie jest wiele warta.

Nie kupiłbym np. OsoboweSamochody.pl albo LekarskaPrzychodnia.pl tylko dlatego że może sie dobrze pozycjonować.

Domena musi być przede wszystkim funkcjonalna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To pytanie raczej na forum SEO :P

Tak ale domeniarze też są wielofunkcyjni więc stwierdziłem że otrzymam tutaj odpowiedź :P

 

(...) tylko dlatego że może sie dobrze pozycjonować.

Właśnie, tylko pytanie czy pozycjonuje się dobrze.. ? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak duże znaczenie ma kolejność słów kluczowych w domenie w perspektywie samej kolejności zapytania?

Odpowiedź jest krótka i prosta: kolejność wyrazów powinna być w zgodzie z językiem polskim. Z moich obserwacji szyldów reklamowych wynika, że tylko znikoma mniejszość posługuje się domenami o szyku niepoprawnym gramatycznie. Moim zdaniem, takie domeny nie mają szans na sprzedaż, a mówienie o jakiejś pomocy w pozycjonowaniu jest mydleniem oczu. Kupić mogą takie domeny jedynie osoby, które niezbyt sprawnie posługują się językiem polskim lub które uważają, że "jakoś to będzie". Oczywiście nie mówię o takich przypadkach, w których obydwie formy są poprawne i gramatycznie dopuszczalne. Zawsze można użyć takiego narzędzie jak Adwords Keyword Tool i sprawdzić jakie frazy i w jakiej kolejności wpisują ludzie w Google.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli kupujesz domenę myśląc tylko o pozycji w google to wyrzucasz pieniądze bo każdą domenę można pozycjonować.

A dobra nazwa domeny jest potrzebna do reklamy, łatwego zapamiętania, jednoznacznych skojarzeń, wrażenia profesjonalizmu itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli kupujesz domenę myśląc tylko o pozycji w google to wyrzucasz pieniądze bo każdą domenę można pozycjonować.

Dokładnie, np. taką:

 

konin-niemiecki-francuski-wloski-rosyjski-kursy-jezykowe.pl

 

i taką:

 

konin-szkola-jezykow-obcych-angielski-hiszpanski.pl

 

Obie pojawiły się na liście spadów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A że ponad 80% wyszukiwań pochodzi z google to J... kochać inne przeglądarki. :)

 

Dzięki wielkie za zainteresowanie tematem

Share this post


Link to post
Share on other sites
A że ponad 80% wyszukiwań pochodzi z google to J... kochać inne przeglądarki. :)

 

[...]

 

 

Wyszukiwarki. Chyba, że miałeś na myśli Chrome.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam,

 

Jak zwykle przybywam z niezbyt ambitnym pytaniem jak przypuszczam :)

 

A więc moje pytanie jest takie: czy w przypadku domen internetowych, kolejność wyrażen ma bardzo duże znaczenie?

Przykład: Wiadomo że poprawna forma wyrażenia to Konfederacja warszawska a nie warszawska konfederacja, a bynajmniej zwykło się używać tej pierwszej formy. Czy więc mając domenę warszawskakonfederacja.pl mam potencjał na czołowe miejsca w google na zapytanie do wyszukiwarki "Konfederacja warszawska" ? Jak duże znaczenie ma kolejność słów kluczowych w domenie w perspektywie samej kolejności zapytania?

 

Mam nadzieję że w miare jasno opisany problem. Z góry dzięki wytrwałym :D

 

mowa o Google:

 

latwo mozesz sam sprawdzic czy jest roznica na zamiane miejscami keywordow:

 

wpisuja jakies imie i nazwisko:

jan kowalski albo kowalski jan - beda rozne rezultaty (SERP)

 

jesli bedziesz pozycjonowal na osobe keywords: jan, kowalski to obie domeny powinny byc rownie traktowane ze sklonnoscia ze pierwszy wpisany keyword bedzie decydowal finalnie jesli by tylko 2 domeny byly w wynikach...

 

Jesli w G wpiszesz Jan Kowalski i we wszystkich wynikach byly by tylko 2 strony zaindexowane

 

jankowalski.pl

kowalskijan.pl

 

zakladajac ze wszystkie inne wskazniki wplywajace na pozycje sa identyczne to pierwszy wynik jaki bedzie u gory to Jan Kowalski...

 

 

Jesli chodzi o dlugie domeny typu: keyword1-keyword2-keyword3-keyword4.pl to google tez szacuje jakie jest odwzorowanie domeny w stosunku do strony. I czy nie jest przesadzona nazwa np 200znakow (z keywords only) itd.

 

Ciezko odpowiedziec na pytanie ktora lepsza domena.

 

Jak mozesz latwo uslyszec - warto tworzyc strony (Kupowac domeny) latwe i dobre z punktu widzenia usera.

Ostatecznie on decyduje czy wejdzie na strone, ile na niej bedzie (to tez sie liczy), jaki jest wskaznik odrzucen itd. wiele jest skladowych.

 

Ja bym zawsze sposrod 2 domen w wynikach wybral poprawniejsza fonetycznie, gramatycznie, "wygladowo".

 

Wszystko co napisalem to tylko i wylacznie moje zdanie i opinia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×