Jump to content
Sign in to follow this  
pshemec

Ukrywanie cen domen na stronach www

Recommended Posts

Witam

 

Cały czas się zastanawiam czemu domainerzy w większości wypadków nie podają cen domen na swoich stronach.

Jest to rzecz właściwie niebywała w handlu - gdzie kupujący musi się dopytywać ( nie mówię prosić ) o podanie ceny.

I nie mówię o dystrybutorach gdzie trzeba się rejestrować ale o handlu detalicznym.

 

Proszę Was o swoje uwagi na ten temat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam jeden podstawowy powód.

 

Klient widząc cenę, która dla niego jest za duża nie podejmuje żadnych negocjacji bo z góry zakłada, że nie wynegocjuje odpowiedniej dla siebie ceny.

 

I to wszystko w moim przypadku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam

 

Cały czas się zastanawiam czemu domainerzy w większości wypadków nie podają cen domen na swoich stronach.

Jest to rzecz właściwie niebywała w handlu - gdzie kupujący musi się dopytywać ( nie mówię prosić ) o podanie ceny.

I nie mówię o dystrybutorach gdzie trzeba się rejestrować ale o handlu detalicznym.

 

Proszę Was o swoje uwagi na ten temat.

 

to faktycznie niebywale !

tak to cala rzesza dzieci neostrady, last, fast i droppt miałaby dodatkowy temat do dyskusji :)

Nie pomyślałeś, ze w wypadku dobrych domen, nie badziewia to jest w interesie kupujących ?

Cisza i pieniądze to dobry zestaw a zapytanie o cenę oczywiście wiąże sie najczesciej z podaniem imienia nazwiska , numeru tel a to dla wielu potencjalnych "kupujących " za duza przeszkoda :D

Edited by kilofek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Od kiedy mam podane ceny dla większości moich domen wystawionych na AfterMarket.pl, dostaję więcej konkretnych zapytań.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście że mieli by temat do dyskusji.

Ale czy nie zależy sprzedającym żeby właśnie więcej się mówiło o domenach ?

O cenach , możliwościach i o samym fakcie istnienia czegoś takiego jak rynek domen ?

 

Wg mnie ceny powinny mieć przedstawione wszystkie domeny, a zwłaszcza te dobre .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Proszę Was o swoje uwagi na ten temat.

Wiesz, domeny jak domeny, jeszcze ujdzie, choć potem ci, co nie podają cen, piszą w innym temacie o niepoważnych propozycjach rzedu 10-100 zł za domene, jakie otrzymują.

 

Ale jak ostatnio szukałem ofert szkół językowych i przejrzałem kilkadziesiąt ofert i 80% z nich nie miało podanego cennika na stronie lub gdzieś głęboko był ukryty, to ja mogę powiedzieć, że ja tego nie rozumiem. I nie usprawiedliwia tego nawet fakt, że przez wprowadzenie stawki VAT w wysokości 22% na szkoły językowe trzeba było zmienić cenniki, bo ile to może trwać, a koniec sierpnia to czas, kiedy ludzie rozglądają się za kursami startującymi od października. To jest naprawde przykre i musiałem wiele szkół językowych zdyskwalifikowac ze względu na brak cennika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powody są dwa:

 

1) domainerzy sami do końca nie wiedzą ile niektóre z ich domen są warte

2) jak już wielokrotnie się na tym forum przewijało - cena zależy od pytającego ("jakim samochodem pan przyjechał?")

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×