Jump to content
alfaproj

domeny testowe - nowy dzial?

Sprzedaz domen testowych  

30 members have voted

  1. 1. Czy chcesz wprowadzenia sprzedazy domen testowych na forum DI

    • TAK
      10
    • NIE
      20


Recommended Posts

witam!

 

Czy Admini mogliby przemyslec sprawe wprowadzenia mozliwosci sprzedazy w osobnym dziale domen testowych.

Wiadomo ze za takie domeny kazdy z nas zaplacil (fakt ze tylko 14 dni) i jest ich chwilowym wlascicielem.

 

Moze domeny testowe zawezic tylko do literowek, wielu z Was testuje ich duzo.

Wiekszosc ich nie zarejestrujecie, a inni chcielby miec taka mozliwosc - a czesto jest tak ze domena w kilka sek znow wchodzi w testy.

Proponuje zeby do ogloszen dawac tylko takie co mialy przynajmniej 100uu w ciagu okresu testowego.

 

Co Wy na to?

 

pozdrawiam

Maciek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam mieszane uczucia co do w/w pomysłu. Po primo na forum zapanowałby chaos - pojawiłoby się dużo tematów dot. domen testowych (w końcu duża liczba użytkowników tego forum bierze domeny w tasting). Jednak, gdyby stworzyć limit do zakładanego tematu (czyt. ~100uu w ciągu okresu testowego) byłby to dobre rozwiązanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem nie powinno się sprzedawać domen w tastingu, osobiście nie kupiłbym takiej dopóki właściciel jej nie zarejestruje.

A więc jestem też przeciwny wprowadzaniu takiego działu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

To tak jak sprzedawanie zarezerwowanych domen. 1,x PLN to znikomy koszt; na forum pojawiałoby się pełno syfu. Poza tym wątpię, czy się staje właścicielem domeny w czasie testów -- w końcu w whois nie ma żadnego wpisu. A nie swoich rzeczy nie wolno sprzedawać :)

 

Pozdrawiam

 

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites
To tak jak sprzedawanie zarezerwowanych domen. 1,x PLN to znikomy koszt; na forum pojawiałoby się pełno syfu. Poza tym wątpię, czy się staje właścicielem domeny w czasie testów -- w końcu w whois nie ma żadnego wpisu. A nie swoich rzeczy nie wolno sprzedawać :)

 

Pozdrawiam

 

Michał

 

sprzedajacy i tak musialby zarejestrowac testowana domene, zeby ja dalej sprzedac....wiec domeny faktycznie nie kosztuja 1zl, tylko w az.pl 59netto.

 

ale oczywiscie przyjmuje argumentacje bardziej doswiadczonych uzytkownikow.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prędzej byłbym za samą wyceną domen w tastingu, niż ich sprzedaży. Sprzedaży mówię - nie. Wycenie - może...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie NIE. Konieczność wykupienia domen do wyceny/sprzedaży to swojego rodzaju kaucja. Strasznie dużo śmieci pojawiłoby się na forum. Poza tym tasting domen tu już w jakimś stopniu wycena (można policzyć zarobki z parkingu itd).

Share this post


Link to post
Share on other sites

NIE! Zdecydowanie NIE!

 

Swoja drogą to.. nowy user, nie wiadomo skąd, nie wiadomo kto a już chce wprowadzać zmiany na forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja też jestem zdecydowanie na NIE.

 

Myślę że niektórzy chcą zrobić łatwy interes ponosząc przy tym minimalne koszty. Ogłoszenia dotyczące sprzedaży domen znajdujących się w tastingu to nic innego jak próba sprzedania samochodu z przylotniskowej wypożyczalni :)

 

Poza tym kojarzy mi się to z aukcjami w stylu: "Posiadam zarezerwowane następujące domeny [...] jeśli ktoś jest chętny to za odpowiednią opłatą mogę mu je zarejestrować".

 

Swoja drogą to.. nowy user, nie wiadomo skąd, nie wiadomo kto a już chce wprowadzać zmiany na forum.

A swoją drogą to nie każdy nowy user musi mieć złe pomysły. Ten pomysł akurat nie jest za dobry ale nie róbmy z tego reguły :)

 

 

Pozdrawiam,

SQz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja też jestem zdecydowanie na NIE.

 

Myślę że niektórzy chcą zrobić łatwy interes ponosząc przy tym minimalne koszty. Ogłoszenia dotyczące sprzedaży domen znajdujących się w tastingu to nic innego jak próba sprzedania samochodu z przylotniskowej wypożyczalni :)

 

Poza tym kojarzy mi się to z aukcjami w stylu: "Posiadam zarezerwowane następujące domeny [...] jeśli ktoś jest chętny to za odpowiednią opłatą mogę mu je zarejestrować".

A swoją drogą to nie każdy nowy user musi mieć złe pomysły. Ten pomysł akurat nie jest za dobry ale nie róbmy z tego reguły :)

Pozdrawiam,

SQz

 

 

ale jak przeczytacie postyz forum, bo byly juz glosy o wprowadzenie mozliwosci wystawiania do wyceny domen testowych....wiec pomysl nie jest nowy

tylko ktos wrzucil jako temat na forum

 

narazie 2/3 userow nie chce tego.....nie ma miazdzacej przewagi 100/1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jestem za. Sam chcialem kupic domene po tastingu innego uzytkownika ale bylo za pozno. Probowalem ja zlapac ale dropped nie dalo rady.

 

1. Sprzedaz domany w tastingu a domeny w rezerwacji: jest zasadnicza roznica bo domena w trakcie tastingu ma juz statystyki.

 

2. argumenty typu 'bedzie duzo smieci' - jak bedzie oddzielny dzial ci ktorzy nie chca nie musza czytac ani kupowac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×